Çocuklar bir engelliye hayat oldu

4 Nisan 2018 Çarşamba 14:43

Çocuklar bir engelliye hayat oldu

Saltukova İlkokulu tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatılan kampanyada toplanan mavi kapaklardan elde edilen bir akülü tekerlekli sandalye, düzenlenen törende engelli vatandaşa teslim edildi.

300 öğrencinin öğrenim gördüğü Saltukova İlkokulu, engellilerin ihtiyaçlarını karşılamak için sosyal sorumluluk projesi kapsamında mavi kapak kampanyası başlattı. Öğrencilerin yanı sıra maden işçileri, Saltukova esnafının da destek verdiği kampanyada toplanan kapaklar Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak İl Temsilciliğine teslim edildi.
Kapaklarla alınan bir akülü tekerlekli sandalye, küçük yaştayken uygulanan yanlış tedavi sonucu yürüyemez hale gelen Recep Canbaz’a düzenlenen törende teslim edildi. Atatürkçü Düşünce Derneği binası önünde düzenlenen törene Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Cem Cemal Ünal, Saltukova İlkokulu Müdürü Ergün Aydemir ve öğrenciler katıldı. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, katkılarından dolayı Saltukova İlkokulu Müdürü Ergün Aydemir’e teşekkür belgesi verdi.

“Amaç çevre kirliliğini azaltmak ve yardım yapmak”
Okul Müdürü Aydemir, 6-7 ay önce başlayan kampanyaya öğrencilerin yanı sıra aileler, maden işçileri, Saltukova esnafının da destek verdiğini söyledi. Hedeflerinin bundan sonraki yıllarda da düzenlenecek kampanyada her yıl bir engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye vermek olduğunu belirten Aydemir, şöyle dedi: “Sosyal duyarlılık projesi kapsamında öğrencilerimiz ve velilerimizi bu tip kampanyalara duyarlı olmalarını sağlamak, dikkat çekmek istiyoruz. Hedefimiz bu. Amacımız hem çevre kirliliğini azaltmak, hem de atık hale gelen bu atık malzemeleri geriye dönüşümünü sağlamaktır. Böylece hem engelli vatandaşlarımıza hizmet etmiş, ihtiyaçlarını gidermiş oluyoruz hem de çevre kirliliğine bir nebzede duyarlılık göstererek azaltmak istiyoruz.”
Akülü tekerlekli sandalyeye kavuşan , 46 yaşındaki Recep Canbaz ise çocukların yapmış olduğu davranış çok güzel bir örnek olduğunu belirterek, “Okul müdürümüze de çok teşekkür ediyorum. Bu yaşta bu çocukların engellileri düşünüp kampanya başlatması gerçekten çok güzel bir duygu. Ben çok duygulandım. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise törende çocuklarla kısa süre de olsa sohbet etti. Çocukların dünyanın en temiz varlıkları olduğunu belirten Kantarcı, “Çocuklarımız büyüdüklerinde de ‘hep çocuk kalsınlar’ diyorum ben. Engelsiz bir dünya için bu kadar bir gayret sarf eden Saltukova ilkokulumuza ve onun değerli yöneticilerine Çaycuma Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Daha güzel bir dünya için engelsiz bir dünya için ve mutlu bir dünya için hep beraber el ele olalım” şeklinde mesajlar verdi. Başkan Kantarcı daha sonra öğrencilerle el ele tutuşarak objektiflere poz verdi.

Yorumlar

Alaplı'da "Sıfır Atık Projesi" tanıtıldı

4 Nisan 2018 Çarşamba 14:40

Alaplı'da "Sıfır Atık Projesi" tanıtıldı

Alaplı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan "Sıfır Atık Projesi" okulların yöneticileri ve öğretmenlerine anlatıldı.

“Sıfır Atık Projesi” tanıtım toplantısı, Alaplı Fiskoma Salonunda gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıya, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu başkanlığında yapılan toplantıya okulların yöneticileri ve öğretmenleri katıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Personeli Murat Yılmaz sunumunun ardından yaptığı konuşmada, bütün kamu dairelerinde hayata geçirilecek projenin önemli olduğunu söyledi.
Özellikle plastik ve pil atıklarının çevreye çok uzun yıllar zarar verdiğine işaret eden Murat Yılmaz, ilçede projenin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti. Atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda başlatılan "Sıfır Atık Projesi"nin kamu kurumlarında uygulanmasıyla ilgili çalışmalar yapıldığını belirten Yılmaz şöyle dedi:
”Dikkat edilmesi gereken husus, hangi çöpleriniz varsa ona odaklanmanızdır. Kamu kurumlarında en çok kağıt olur. Bunları koridorlara ya da uygun olmayan yerlere yerleştirmenizde başka sıkıntı ve risklerimiz olabilir. Bu konuyu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde bu işin eğitimini almış görevli arkadaşlarımızla istişareli biçimde çalışırsanız memnun olurum."
Toplantıda, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü uzmanları tarafından “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili sunum yapıldı.

Yorumlar

Karadon’da yeni üretim panosu

4 Nisan 2018 Çarşamba 14:32

Karadon’da yeni üretim panosu

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi Kilimli İşletmesi’nde eksi 360-eksi 460 kodunda üretime hazırlanan yeni pano için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi ve kazasız-belasız çalışma dileğiyle kurban kesim merasimi yapıldı.

4 Nisan 2018 tarihinde Karadon Yeni Kuyu önünde düzenlenen törene; TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, TTK Genel Müdür Yardımcıları İsmail Güner ve Ercan Gebeş, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, GMİS Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, TTK Karadon Müessese Müdürü Fazlı Uncu, TTK Karadon Müessesesi Kilimli İşletme Müdürü Ümit Değirmenci, TTK Karadon Müessesi Gelik İşletme Müdürü Cüneyt Yamudi, TTK Karadon Müessese ve işletmeler yöneticileri, GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri ile maden işçileri katıldı.
Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından kazasız-belasız, verimli üretim dilekleriyle dua edildi.
Ardından Karadon Yeni Kuyu başında kurban kesimi gerçekleştirildi.

Yorumlar

Niyazi Özcan ekibiyle kahvaltıda buluştu

4 Nisan 2018 Çarşamba 13:21

Ereğli Haber

Niyazi Özcan ekibiyle kahvaltıda buluştu

Kdz. Ereğli TSO’nun 15 Nisan 2018 tarihinde yapılacak organ seçimlerinde Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Niyazi Özcan ekibiyle birlikte kahvaltıda buluştu. Özcan burada yaptığı konuşmada mevcut yönetimi ve rakibi Arslan Keleş ile Faruk Yazıcı’yı eleştirdi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli TSO Başkan adaylarından Niyazi Özcan bu sabah ekibiyle birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Bu günlere gelirken çok acılar ve çileler çektiklerini anlatan Özcan, Ereğli nüfusunun yarısının icralık olduğunu iddia etti.
Kdz. Ereğli TSO yönetiminden nasıl ayrıldığını ve Erdemir ile mücadelesini anlatan Özcan, kendilerinin tavandan değil tabandan geldiklerini dile getirdi.
Mevcut TSO yönetimini eleştiren Özcan isim vermeden rakibi Arslan Keleş için “Bir tane Kanarya Sevenler Derneği Başkanı var, bu arkadaş nerede adaylık varsa ben talibim diyor” derken, TSO Meclis Başkanı Faruk Yazıcı’ya “Palavracı” dedi. Özcan, Meclis Başkanı Faruk Yazıcı’nın bu güne kadar bakanlık, başbakanlık yada cumhurbaşkanlığına bir tane bile yazı ve talepte bulunmadığını öne sürdü.
Özcan, seçimleri 7-0 kazanarak Ankara’ya güçlü bir şekilde gitmek istediklerini belirtti.

 

Yorumlar

Alzheimer hastası olan yaşlı adamı arama çalışmalarısürüyor

4 Nisan 2018 Çarşamba 12:59

 Alzheimer hastası olan yaşlı adamı arama çalışmalarısürüyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 31 Mart tarihinde kaybolan 85 yaşındaki Alzheimer hastası yaşlı adamı arama çalışmaları 5 gününde devam ediyor.

Çaycuma'nın Gökçeler köyünde yaşayan 85 yaşındaki Hayri Kaya, 31 Mart tarihinde sabah saatlerinde çıktığı evine bir daha dönmeyince ailesi durumu ekiplere haber verdi. Yaşlı adamın elbiselerinin Filyos Nehri kenarında bulunması üzerine jandarma ekiplerine haber verildi. Bunun üzerine AFAD ekipleri nehirde arama çalışmasına devam ediyor. Filyos Irmağına düşerek kaybolduğu tahmin edilen 85 yaşındaki Alzheimer hastası Hayri Kaya'nın AFAD ekipleri tarafından aranmasına 5 gününde de devam edildi. Ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen Hayri Kaya'ya ait herhangi bir ize rastlanamadı.

Yorumlar