Çivici destek verdi... Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları...

10 Kasım 2018 Cumartesi 20:17

Ereğli Haber

Çivici destek verdi... Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları...

Kdz. Ereğli ilçesinde 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici’nin katkıları ile ADD Kdz. Ereğli şubesi tarafından Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları Alemdar Müze Gemisi’nde sergilendi. ADD Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Arslan, Çivici’ye serginin açılmasında verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı Erol Çivici’nin katkılarıyla Kurtuluş Savaşı’nda büyük rol oynayan Gazi Alemdar Müze Gemisi’nde Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları sergilendi.

Çok sayıda kişinin gezdiği sergide Atatürk’ün ilk kez gün yüzüne çıkan fotoğrafları görenleri duygulandırdı. Sergiyi gezenler açılan anı defterine Atatürk ve günün anısına duygu ve düşüncelerini yazdı.

Sergiye eşi Gönül Çivici ile birlikte katılan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici anı defterine “Sevgili Atam; Kurduğun Cumhuriyette çizdiğin doğrultudan hiç sapmadan ilelebet yürüyeceğimize söz veriyorum. Sizi özlemle yad ediyorum” diye yazdı.

Çivici’ye serginin açılmasında verdiği katkılardan dolayı teşekkür eden Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yusuf Arslan, Atatürk’ün gün yüzüne ilk kez çıkarttıkları fotoğraflarını bu sergiden sonra köy ve ilçe merkezinde ki okullarda da sergileyeceklerini ifade etti. Arslan gazetecilere yaptığı açıklamada “Bugün 10 Kasım, Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü. Ulu önderimizin aziz hatırası önünde saygı ve şükranla eğiliyoruz. Bir ulus düşünün; dört tarafı düşmanlarla çevrili, bir ulusu tekrar örgütleyerek özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi yaparak tekrar yeniden dirilten bir önder. Adaletin, hukukun, insan haklarının, özgürlüğün, bağımsızlığın bütün mutluluğunu bize tattıran ve onun evlatları olmakla övündüğümüz liderimizin aziz hatırası önünde Atatürk Düşünce Derneği Şube Başkanı olarak saygıyla eğiliyoruz. Bugün Karadeniz Ereğli’de çok değişik bir etkinlik yapmak istedik, bunun için gerçekten ciddi bir şekilde uğraş verdik. Ölümünün 80. Yıl dönümünde Atattürk’ün bilinmeyen fotoğraflarını Karadeniz Ereğli’nin Kurtuluş Savaşı’nda büyük rol oynamış Alemdar Gemisi’nde birleştirmek, bütünleştirmek istedik. Bu bağlamda bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Karadeniz Ereğli’nin yerli, yetiştirdiği değerli iş adamlarımızdan Sayın Erol Çivici’ye bu fotoğrafları bizlere, derneğimize armağan ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Bu fotoğrafları projelendirdik; bundan sonra umuyorum ki Karadeniz Ereğli’nin birçok köyünde, ilköğretim okullarında ve şehirdeki ilköğretim okullarında zaman zaman bu fotoğraflarımızın sergilenmesini sağlayacağız. Fotoğraflarımızı şubemizde yetişmiş, değerli büyüklerimizin bize hem anlatmasını isteyeceğiz hem de bu fotoğrafları halkımızla paylaşarak daha etkili bir şekilde görsel anlamda Atatürk’ü aramızda hissederek yaşayacağımızı umuyorum. Katkılarından dolayı tekrar değerli iş adamımız Erol Bey’e sonsuz saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bizi gerçekten böyle önemli bir tarihte, böyle güzel bir sergiyi Ereğli’de buluşturma imkanı verdirdiği içinde ayriyeten çok teşekkür ediyorum” dedi.


Atatürk’ün bilinmeyen fotoğraflarından oluşan sergi Pazartesi gününe kadar Alemdar Müze Gemisi’nde açık kalacak.

Yorumlar

CHP'li o isim söyledi... “Posbıyık rapor alsın”

9 Kasım 2018 Cuma 13:35

Ereğli Haber

CHP'li o isim söyledi... “Posbıyık rapor alsın”

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu Değişim Radyo’da Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu Kara Tren programında Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yaşını gündeme getirerek “Posbıyık rapor alsın seçim kampanyasını raporla sürdürsün” dedi.

Ereğli Haber- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu bu gün sabah Değişim Radyo’da yayınlanan ve Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kara Tren’ isimli programa katıldı.
Programda Halil Posbıyık’a hem parti içinden hem de halktan çok büyük tepkiler olduğunu ifade eden Müftüoğlu, seçimleri kazanacağına da inanmadığını söyledi.
Posbıyık’ın 1994 yılında Anavatan Partisi’nden aday olduğunda dönemin Belediye Başkanı Ruhi Cöbekoğlu hakkında 69 yaşında iken ’65 yaş üstündekiler akli dengesi yerindedir diye sağlık raporu alması gerekir’ diye kampanya yürüttüğünü söyleyen Müftüoğlu, kendisinin şu anda 74 yaşında olduğunu vurgulayarak ‘Buna ne diyeceğiz?’ diye sordu.
Müftüoğlu canlı yayında ““Posbıyık rapor alsın, seçim kampanyasını raporla sürdürsün” dedi.

Yorumlar

AK Parti logosu emanet mi duruyor?

9 Kasım 2018 Cuma 11:33

AK Parti logosu emanet mi duruyor?

AK Parti Eski Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan'ın seçim ofisi olarak kullandığı iş yerinin camlarına astırdığı afiş tartışma konusu oldu.

AK Parti Eski Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan'ın ilçe merkezindeki Şevket Kalay İş Merkezi'nde seçim ofisi olarak kullandığı iş yerinin camlarına astırdığı afiş tartışmalara neden oldu. Candan'ın iş yerine astığı afişin üzerine AK Parti logosunu adeta 'Emanet' gibi koyması 'AK Parti'den aday yapılmazsa başka partiye mi geçecek?' sorusunu bir kez daha akıllara getirdi. Candan'ın afişin üzerine hangi partiden aday adayı olduğunu yazmaması bu düşünceyi daha da güçlendirdi. 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti'den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yapan Candan'ın ismi kamuoyunda MHP ile de anılıyordu.

Yorumlar

AK Parti, CHP'yi Alaplı'da vuracak...

31 Ekim 2018 Çarşamba 15:59

Ereğli Haber

AK Parti, CHP'yi Alaplı'da vuracak...

AK Parti, Zonguldak'ta CHP'nin en güçlü olduğu ilçelerdeki belediyeleri almanın planlarını yapıyor. Bunun içinde CHP'nin en güçlü olduğu ilçe olan Alaplı üzerinde özel çalışma yürütüyor.

AK Parti Zonguldak genelinde CHP'nin en güçlü olduğu ilçelerde Belediye Başkanlıklarını kazanmak için özel bir çalışma yapıyor. Hedef ilçe olarak ise Alaplı ilçesi seçildi. CHP'li Belediye Başkanı Nuri Tekin ve ekibinin yaptığı yanlışları tek tek tespit eden AK Parti kurmayları Alaplı'yı yeniden geri almanın planlarını yapıyor. AK Parti kurmayları ayrıca Alaplı'da CHP'li Nuri Tekin karşısında seçimi alabilecek 3 güçlü isimle temasa geçmeye hazırlanıyor. Alaplı'da ağırlığı olan ve aday olmayı düşünmeyen bu isismlerle görüşülüp içlerinden biri gerekirse genel merkezde devreye sokularak aday olmaya ikna edilecek. 

Yorumlar
 • Naciçiv
  31 Ekim 2018 Çarşamba 21:35

  Başkanımı kolay kolay yiyemezler aday çıkarıpta kendilerini rezil etmesinler

 • Alaplulu
  31 Ekim 2018 Çarşamba 19:07

  Çoturoğlunu koyunda hezimete uğrasın,taraflı tarafsız çoğunluk Nuri Başkan diyor.

'Hanımağa' istasını açıkladı...

30 Ekim 2018 Salı 17:45

Ereğli Haber

'Hanımağa' istasını açıkladı...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın 'As kadrosu' nda yer alan Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcısı Esra Alpago görevinden istifa ettiği yönünde çıkan haberleri doğruladı. İstifasına gerekçe olarak gösterilen iddialarla ilgili bir açıklama yapmayan Alpago, bundan sonra belediye meclis üyesi olarak görevine devam edeceğini açıkladı. 

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın göreve geldiği günden bu yana sağ kolu olarak bilinen ve özellikle imarla ilgili konularda ismi gündemden düşmeyen Esra Alpago'nun istifa etmesi her kesi şaşırttı.

Yorumlar
 • Misafir 2
  30 Ekim 2018 Salı 19:58

  Bugüne kadar niye beklemiş. Vardır bir iş.

 • Misafir
  30 Ekim 2018 Salı 17:49

  Usulsüz yapılan işlere ortak olmak istememiş işte delikanlı kadınmış