Cinayete kurban giden boksör son yolculuğuna uğurlandı

30 Nisan 2019 Salı 18:35

Cinayete kurban giden boksör son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde aracının içerisinde ölü olarak bulunan Cüneyt Seyhan düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Olay Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Sofular Köyü’nde meydana geldi. İddiaya göre Cüneyt Seyhan arkadaşları B.D. ve S.A. ile yaşadığı tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında sopa darbeleri ile yere yığılan Seyhan, kendi otomobiline konularak Çiğdemli, Yunuslu ve Sofular Köyü yol ayrımına terk edildi. Sabah saatlerinde Çiğdemli köyü sakinleri Seyhan’ı aracının içerisinde kanlar içerisinde hareketsiz halde bulunca jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde Cüneyt Seyhan’ın öldüğünü belirledi. Cinayetle ilgili olarak Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri B.D. ile S.A. isimli iki kişiyi gözaltına aldı.
Sopayla dövülerek öldürülen 35 yaşındaki Cüneyt Seyhan için bu gün öğle namazı sonrası Sofular Köyü’nde cenaze töreni düzenlendi. Alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından Cüneyt Seyhan’ın cenazesi dualarla aile mezarlığına defnedildi.
Cinayetle ilgili olarak gözaltına alınan iki kişinin jandarmadaki sorguları devam ederken, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.
Savcılığın olayla ilgili olarak başlattığı soruşturma sürüyor.

Yorumlar

KEAL'de Ahmet Ümit rüzgarı...

29 Nisan 2019 Pazartesi 19:34

KEAL'de Ahmet Ümit rüzgarı...

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi tarafından ikincisi düzenlenen ‘KEALFEST’ etkinlikleri Ünlü Polisiye Yazarı Ahmet Ümit’in söyleyişi ile devam ediyor.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi 29 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceği ‘KEALFEST’ etkinlikleri Ünlü Polisiye Yazarı Ahmet Ümit’in öğrencilere söyleyişi ve imza günü ile devam ediyor. Ünlü Yazar Ahmet Ümit, KEAL Gençlik Şenliği etkinlikleri kapsamında söyleşi ve imza günü etkinliği için Ereğli’ye geldi. Ümit’in söyleşi yaptığı spor salonu, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlardan oluşan yüzlerce kişiyle tamamen doldu. KEAL Öğrencileri tarafından ayakta karşılanan Yazar Ahmet Ümit, KEAL Spor Salonunda öğrencilere kendisiyle ilgili yazarlık hikayelerine anlatarak başladı. Bir süre kendinden bahseden Ünlü Polisiye Yazarı Ahmet Ümit, önceki yıllarda yazarlığın aklından bile geçmediğini belirtti. Ümit öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “ Sular seller gibi kitap okuyordum ama yazar olmak için değil, mutlu olmak için okuyordum. Çünkü beni çok mutlu ediyordu. Ayrıca tabi sadece mutlu olmak için deüil, o kitabın öyle bir faydası oldu ki bana, üniversite sınavına girdiğim zaman soruları bir an önce anlıyor ve sınavı kolaylıkla geçiyordum. Bir gün bir organizasyonda arkadaşım bana dedi ki ‘Abi bir rapor yaz nasıl olur bu’ diye, İşte, arkadaşlar ben o raporu yazarken rapor yerine hikaye yazmışım. Aslında beniim içimde bir yazarlık varmış. O ilk hikaye kırk ayrı dilde yayınlanan bir dergide basıldı. İlk yazdığınız hikaye kırk dilde yayınlanırsa aklınıza kötü şeyler gelmez mi? İşte yazarlık böyle başladı. Aklıma yazarlık fikri böyle düştü. Ama korkuyorum bir yandan da. Devamı gelecek mi? Üç buçuk sayfalık bir şey, adamlar binlerce sayfa yazıyor. Savaş ve Barış beş bin sayfa. Adam yazarken yirmi beş bin sayfa yazmış. Karalamış beş bin sayfa kalmış. Edebiyat insanoğlunu anlatır arkadaşlar. Okuduğunuz hikaye ne kadar heyecanlı, ne kadar meraklı ve ne kadar sürükleyici olursa olsun, o hikayeyi okuduğunuz zaman ve bitirdiğiniz zaman o kitapta ki karakterle yüzleşmiyorsanız, o karakterin davranışlarında kendinizi bulamıyorsanız o kitap başarılı olmuş değildir. Hem Türkiye’de en çok okunan yazar oldum hem milyonlarca okurum oldu hem de dünyada eserleri en çok yayımlanan yazar oldum. Neden çünkü yerel olandan kendi kültürümden yola çıkarak evrensele olmaya çalıştım. LKendi kültürümü evrensel fonda anlattım. Benim hikayem bu işte.”
Ahmet Ümit söyleyişinin ardından öğrencilerin ve öğretmenlerin sorularını yanıtlayarak hayranlarının kitaplarını imzaladı.

Yorumlar

Kaymakam Çorumluoğlu makamına ilk kez geldi

29 Nisan 2019 Pazartesi 14:52

Ereğli Haber

Kaymakam Çorumluoğlu makamına ilk kez geldi

Kdz. Ereğli hükümet konağı binasının yıkılacak olması nedeniyle Kaymakamlık ve diğer birimler geçici olarak kullanılacak binaya taşındı. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu binada incelemelerde bulunarak var olan eksiklerin kısa sürede giderileceğini söyledi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, bugünden itibaren hizmet verecekleri geçici hükümet Konağı binasının bazı eksiklerinin bulunduğunu belirterek bunları kısa sürede giderileceğini söyledi.
Kaymakam Çorumluoğlu, Bağlık Mahallesi Şehit Rıdvan Sokak ile Tacettin Halatçı Sokak’ın kesiştiği yerdeki belediyeye ait binada oluşturulan hükümet konağına yürüyerek geldi.
Bazı daire müdürleri tarafından karşılanan Çorumluoğlu, binada incelemelerde bulundu.
Gördüğü eksiklerin giderilmesi talimatını veren Çorumluoğlu, asansörün arızalı olması nedeniyle binanın üçüncü katındaki makamına merdivenlerden yürüyerek çıktı.
Kaymakam Çorumluoğlu, makamında Hakimiyet Gazetesi Muhabirine yeni bina hakkında bilgiler verdi. Sani ilk defa kaymakamlık makamına geliyormuş gibi bir hisse kapıldığını dile getiren Çorumluoğlu “Buraya değişik zamanlarda inşaat vesilesiyle geldim. Ama bugün ilk defa resmi olarak geliyoruz. Ufak, tefek bazı aksaklıklar olabilir ama öyle tahmin ediyorum ki, birkaç gün içerisinde bu aksaklıkların tamamını gidermiş olacağız. Biraz temizliğe yönelik sıkıntı görüldü. Bu konuda arkadaşlarımıza zaten talimat verdik. Zannediyorum iki-üç gün içerisinde, tam fonksiyonları yerine getiren bir hükümet konağı olarak burada hizmet vermiş olacağız. Ama ben arkadaşlarımıza ilk gün bir şey söyledim; buradaki Hükümet Konağı, içine ruh verildikten sonra, yani bizler yerleştikten ve çalışmaya başladıktan sonra çok daha güzel olacak. Taşındığımız yerden de küçüklüğü dışında çok büyük eksiklik görmüyorum. Ama önemli olan vatandaşlarımızın iyi hizmet alması, buradaki bütün çalışma arkadaşlarımızın en büyük amacı zaten vatandaşa hizmet etmektir. Burada kalma sürecimiz, yeni inşaatın başlamasına bağlı. Bina inşaatı ihale edildiğinde az-çok biteceği tarih belli olacak. Ama baştan da hep aynı şeyi söyledim; 2013’de temel atılmış olsaydı, şimdi yeni binaya taşınmış olacaktık. Ama hiçbir şey için geç değil, nasip bizeymiş, biz temel atacağız. İnşallah içine de geçeceğiz diye düşünüyorum” dedi.
Ereğli kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, açıklamasının ardından daire müdürleri ile ilk toplantısını makamında gerçekleştirdi.

Yorumlar

KEALFEST özel öğrencilerin sergisi ile açıldı

29 Nisan 2019 Pazartesi 13:33

KEALFEST özel öğrencilerin sergisi ile açıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi tarafından ikincisi düzenlenen ‘KEALFEST’ etkinlikleri resim sergisinin açılışı ile başladı.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi 29 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceği ‘KEALFEST’ etkinlikleri Kdz. Ereğli Özel Eğitim İş Uygulama Okulu üçüncü kademe öğrencilerinin ve KEAL öğrencilerinin yaklaşık 1 yıldır hazırlandığı Resim sergisi açılışı ile başladı. Sergide KEAL 11. Sınıf öğrencilerinin ‘Sanatta Engel Yoktur’ dansı ise izleyenleri büyüledi. Açılışın ardından konuşan Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Bal etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür etti. Müdür Bal konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “KEAL Fest kapsamında ilk açılış olan sergimizin açılışına hoş geldiniz. Bildiğini gibi KEAL Fest bu sefer çatı olarak ‘Engelli Farkındalığı’ mesajını taşımaktadır. Okulumuz eğitim öğretime başladığı Anadolu Lisesi olarak, 1981 yılından beri gerek akademik eğitimi ile gerek sosyal, kültürel ve sportif başarılarıyla ve gerekse hazırladığı ulusal ve uluslararası projeleri ile devamlı gündem gelen çevremizin en başarılı okullarından birisi olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Öğrencilerimizin yeni ufuklara yolculuk yapabilmelerine fırsat vermek, yeteneklerime fırsat verme amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu açılışımızda bu etkinliğin bir parçası. Emeği geçen başta Müdür Yardımcım Ersan Bey olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize öğrencilerimize ve katılımcılarımıza çok teşekkür ederim. Bu etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum.”
Konuşmanın ardından kurdele kesimini, Kdz. Ereğli Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda eğitim gören özel öğrenciler ile Okul Müdürü Ziya Babal ve KEAL Müdürü Ahmet Bal gerçekleştirdiler. Resim sergisini gezen Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Müdürü Ziya Babal öğretmenleri ve KEAL Resim öğretmenleri Birsel Kapan ve Zahide Yazıcı’yı tebrik etti.

Yorumlar

Sağlık çalışanlarının tiyatro oyunu ayakta alkışlandı

27 Nisan 2019 Cumartesi 23:55

Sağlık çalışanlarının tiyatro oyunu ayakta alkışlandı

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi ile Ağız ve diş Sağlığı Merkezi’ndeki doktor, diş hekimi, hemşire ve veri personelinden oluşan tiyatro grubunun sahnelediği tiyatro oyunu büyük beğeni ile izlendi. Sağlık çalışanları sahnede gösterdikleri performans ile usta tiyatroculara taş çıkarttı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde ki sağlık çalışanlarının kurduğu Komedikal Tiyatro Grubu ikinci tiyatro oyununu bu akşam Cemile Tatoğlu Kültür Merkezi’nde sahneledi. Doktor, diş hekimi, hemşire, veri personeli ve diğer sağlık çalışanlarında oluşan tiyatro grubu “Yav He He Mamoş Üniversitede” isimli oyununu uzun süren hazırlık aşamasının ardından sahneledi. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğ Amiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Beşhekimi Vildan Türkeli, sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları izledi.
Yapımcılığını ve Yönetmenliğini Engin Yılmaz’ın yaptığı oyunda, 14 oyuncu çeşitli roller üstlendi. Büyük beğeni ile izlenen tiyatro oyunu sonrası katılımcılar oyunculara çeşitli çiçek takdim etti.
Komedikal Tiyatro Grubu’nun kurucularından Labaratuvar Teknisyeni Engin Yılmaz, gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını belirterek 500 kişilik salonun dolduğunu ve tiyatro biletlerinin iki günde tükendiğini söyledi. Amaçlarının hasta ve hasta yakınlarına sağlık çalışanları olarak eğlence sunabilmek olduğunu dile getiren Yılmaz “Biz iki yıl önce hastane çalışanları olarak Komedikal Tiyatro Grubu’nu kurduk. Grubumuzda doktorundan, hemşiresine, veri personelinden her birimde çalışan personel mevcuttur. Geçen yıl sahnelediğimiz oyun çok tutmuştu. Talep olunca yeni oyun için arkadaşlarımızla bir araya geldik. İlk oyunumuza yoğun bir talep oldu ve 500 kişilik salona sığmadık. İki günde biletlerimiz tükendi. Amacımız sadece sağlık alanında değil hasta ve hasta yakınlarına da böyle bir eğlenceyi sunabilmekti. Geldikleri için hepsine çok teşekkür ederim. 2 ay sonra yeni bir oyunla yeniden burada olmayı düşünüyoruz” dedi.
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde görevli Psikolog Savaş Kurt ise sergiledikleri oyun ile tiyatroyu profesyonel olmayan insanlarında oynayabileceğini gösterdiklerini vurguladı. Psikolog Kurt yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “Burada çalışan arkadaşlarımızın hepsi hastane çalışanı ve profesyonel tiyatrocu değiller. Tiyatroyu eğlenerek oynayarak profesyonel olmayan kişilerde yapabiliyor. Bir kere bu oyuna hazırlanırken her çalışmada güldük, eğlendik. Enerjik hissettik ve bu pozitif enerjimizi insanlara yansıttık. Bu sayede bir sürü insan aynı anda iyi hissedebilmiş oldu. Bu şekilde iyi hissedeceğimiz şeyleri yansıtmak topluma da örnek olacak diye düşünüyoruz. En başta biz kendimiz iyi hissettik. Bu hissimizi de topluma yansımış oldu.”
Tiyatro oyuncuları sahnede son olarak seyircilerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Yorumlar