Çınar ağacından kopan dal otomobilin üzerine devrildi

19 Temmuz 2019 Cuma 14:44

Çınar ağacından kopan dal otomobilin üzerine devrildi

Zonguldak'ta park halindeki otomobilin üzerine çınar ağacından kopan dal düştü.

Uzun Mehmet Caddesi’nde üzerinde park halinde bulunan Süleyman Köroğlu’na ait 67 AK 018 plakalı otomobilin üzerine çürüyen çınar ağacının büyük dalı devrildi. Olayı görenler bir anda neye uğradıklarını şaşırdı. 
Otomobilin sahibi Süleyman Köroğlu, iş yerinin önüne park ettiğini ve bir anda ağaç dalının aracının üzerine düştüğünü görünce şoke oldu. Haber verilmesi üzerine olay yerine belediye ekipleri, otomobilin üzerine devrilen ağacı kaldırmak için çalışma başlattı. 

Yorumlar

Başkan Alan su gelirleri hakkında açıklamada bulundu

19 Temmuz 2019 Cuma 14:33

Başkan Alan su gelirleri hakkında açıklamada bulundu

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, belediyenin en büyük gelir kaynaklarından biri olan su gelirleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Alan, Zonguldak Belediyesine 17 yıl boyunca su faturasını ödemeyen vatandaşın olduğunu ve söyledi. 
Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, belediyenin en büyük gelir kaynaklarından biri olan su gelirleri hakkında açıklamalarda bulunan vatandaşlara çağrıda bulundu. Borcu olan vatandaşların ödeme yapmadıkları takdirde suların kesilmek durumunda kalacağını ifade ederek “Su bizim için önemli mevcut durumda su indirimi konuşuluyor. Bunun sözünü vermiştik arkadaşlarımız bunun için çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah bunu kasım ayında bütçeyi görüştüğümüz zaman gündeme getireceğiz hep birlikte ortak bir karar alıp bunu artık gündeme getireceğiz indirimli su faturalara yansıyacak. Fakat bunun başka bir boyutu var. Halkımızın bunu bilmesi gerekiyor. Yılladır belediye su parası ödemeyen binlerce vatandaş var. Bütün mesaimizi bunlara harcıyoruz. Vatandaşlarımız sürekli su borcu konusunda mesai harcatmak zorunda kalıyorlar bize. Gözümle görmeseydim gerçekten inanmazdım. 2002 yılının Mart ayında en son belediyemize gelip su parası ödemiş ve 24 bin TL su borcu olan bir vatandaşımız geldi. Oturduk başkanım su borcumuz var bize yazı göndermişsiniz. Evet bununla ilgili çalışma başlattık. Borcu olanlara yüzde 30 peşin diğerleri taksitlere bölünecek şekilde protokol imzalıyoruz. Çünkü bizim belediye olarak ne büyük gelirimiz su geliri, biz su gelirlerimizi korumakla mükellefiz aynı zamanda da borcunu ödeyen vatandaşlarımızın hakkını gözetmek zorundayız. 17 yıldır su parası ödemeyen bir vatandaşımız bugün bize gelip bunu ne yapacağız diye sorabiliyor. Bizim artık bunları aşmamız lazım. Vatandaşlarımızın elektriğe, doğalgaza borcu yok çünkü kesiliyor. Burada kimseyi suçlamak için bir şey demiyorum ama vatandaşlarımızın fedakarlık yapması lazım. Belediyemizin ana geliri olan su gelirimizi vatandaşlardan almak zorundayız. Biz kullanılan suyun bedelini belediye olarak tahsil etmek zorundayız” dedi. 
“Yaklaşık 20 milyon alacağımız var” 
Zonguldak’ta yıllardır su parası ödenmediğini ve artık bunun bir sonu olması gerektiğini ifade eden Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Yaklaşık 20 Milyon TL vatandaşlarımızdan su alacağımız var. Bu gelirlerimizi tahsil etmiş olsak şuan Zonguldak çok farklı yerlerde olur. Bunlar çok büyük rakamlar ne yazık ki vatandaşlarımız böyle bir alışkanlık olmuş borçlarını düzgün ödememişler ve birikmiş şimdi ödemekte zorlanıyorlar. Bizde medeni bir şekilde diyoruz ki gelin protokol yapalım yüzde 30’unu peşin verin 12 ay taksitlendirelim. Mevlalar yüksek olduğu zaman taksitlerini çoğaltabiliyoruz. Bunun bir sonu olması lazım. Bir yerden başlamamız lazım. Herkes fedakarlık yapacak. Bizde halkımızda. Borcu olan vatandaşlarımız gelsin yapılandıralım. Yoksa suları kesmek zorunda kalacağız” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

TSO’da “Kefalet Sigortası" konferansı yapıldı

19 Temmuz 2019 Cuma 10:16

TSO’da “Kefalet Sigortası" konferansı yapıldı

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Kdz. Ereğli’de TSO üyelerine kefalet sigortasını anlattı.

Yaşar bu sigorta sayesinde KOBİ’lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda alacaklarının önemli bir bölümünün devlet destekli alacak sigortası havuzu tarafından karşılandığını söyledi. 
Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yaşar Tetiker Konferans Salonu’nda kamu ve özel İhalelerde diğer ticari işlemlerde banka teminat mektubu yerine kabul edilen “Kefalet Sigortası" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Quick Sigorta Genel Müdürü Yaşar, kefalet sigortasının KOBİ’lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda alacaklarının önemli bir bölümünün devlet destekli alacak sigortası havuzu tarafından karşılanabildiğini anlattı. Yaşar konuşmasında, “Sigorta öyle enteresan bir şey ki diğer tüm mal ve hizmetlerden farklı olarak ihtiyaç duyulduğunda alınamayacak tek şey. Bugün bir kere daha anladık ki, aslında sigorta böyle bir şey, aslında sigorta olmadığında her şey durabilir. Sadece kendimizin satmaya çalıştığı, kendimizin dayattığı ürünler değil de gerçekten piyasanın neye ihtiyacı var, iş insanlarımızın neye ihtiyacı var, biraz buna kulak verelim. Hem sahada olalım birbirimizi dinleyelim, birbirimizle istişare edelim, hem de ürünlerimizi koyalım istedik ve bunun için yola çıktık. En azından biz Quick Sigorta olarak ‘hazineden aldığımız lisans gereği kefalet sigortası alanında faaliyet gösterelim’ dedik. 
Kefalet sigortası nedir? Kefalet sigortası adından anlaşılacağı gibi aslında bir kefalet. Bankaların düzenlediği teminat mektupları da aslında bir kefalet ve garanti. Kefalet senedi kamu ihale tarafında standart. Banka teminat mektubu ile farkı banka yazan yerde sigorta, teminat mektubu yazan yerde kefalet senedi yazıyor. Bütün çalışanlarımız çok ciddi kıdemleri var. Ne sigorta dinamikleri işe gitsin nede banka dinamikleri ile gitsin? İkisini de atadık ve altına analiz ekibi oluşturduk. Bir de bünyemize kredi kloriği diye bir şirketi bünyemize kattık” dedi. 

“Banka ile aynı riski alıyoruz” 
Quick Sigorta Finansal Risk Analiz Müdürü Yasemin Ezenerden ise konferansta yaptığı konuşmada 
Sigorta firması olarak bankalar ile aynı riski aldıklarını söyledi. Ezenerden “Banka ile aynı riski alıyoruz burada. Değerlendirmeyi yapıyoruz, 2-3 gün içinde ‘bu fiyat, bu limit ve bu teminattan çalışabiliriz’ diyoruz. Bu açıdan da firmaların hızlı hareket etmesini avantaj sağlıyor.” diye konuştu. 
Konferansın ardından katılımcılar Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar sorular yöneltti. 

Yorumlar

Keleş çizmeleri giydi, selzedeleri ziyaret etti

18 Temmuz 2019 Perşembe 19:00

Keleş çizmeleri giydi, selzedeleri ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş selden zarar gören Kışla Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret ederek ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulundu.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, yönetim kurulu üyesi Serdar Bakkaloğlu ile birlikte Kışla Sanayi Sitesi’ne giderek selden zarar gören esnafları tek tek ziyaret etti. Esnaflara geçmiş olsun dileklerini ileten Keleş, Kdz. Ereğli TSO Yönetimi olarak yanlarında olduklarını söyledi. Keleş konuşmasında “Ereğli'de gece saatlerinden itibaren başlayan ve sabaha karşı şiddetini attıran sağanak yağmur sonrasında Kışla sanayi sitesi selden etkilendi. Sabahın erken saatlerinde Kışla Sanayi sitesine gelen esnaflar iş yerlerinin sular altında kaldığını gördü. Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşımız Serdar Bakkaloğlu ile birlikte Kışla Sanayi Sitesinde iş yerleri sular altında kalan üyelerimize geçmiş olsun ziyaretleri gerçekleştirdik. Kdz. Ereğli TSO Yönetimi olarak üyelerimizin yanındayız. Tüm Ereğli’mize bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Allah bir daha bu tür doğal afetleri yaşatmasın” dedi.

Yorumlar

Kanını Cumhurbaşkanına armağan etti

18 Temmuz 2019 Perşembe 17:23

Kanını Cumhurbaşkanına armağan etti

Zonguldak'ta kan bağışı rekortmenlerinden esnaf Kemal Kılıç, 61'in kan bağışını yaptı. Kılıç, 61'inci kan bağışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a, madencilere ve tüm Karadenizlilere armağan etti.

Zonguldak'ta kan bağışı konusunda duyarlı davranan ve daha önce 60 kez kan bağışında bulunan 51 yaşındaki esnaf Kemal Kılıç, bugün ise, 61'inci kan bağışını yaptı. 61'inci kan bağışını yapan Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a, madencilere ve tüm Karadenizlilere armağan etti.
Gazetecilere açıklama yapan Kılıç; "3 aydan üç aya düzenli olarak kan bağışlıyorum. İllere göre bugünkü ilimiz Trabzon, 61 plakasıdır. 61'ici kanımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a, madencilere ve tüm Karadenizlilere armağan ediyorum. Zonguldak diye bir ilimiz var ve Zonguldak'ı kimse es geçmesin. Zonguldak emeğin başkentidir karaelmas diyarıdır. İnşallah Zonguldak’ımız daha güzel yerlere gelir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun yapmış olduğu işçi alımı oldu İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın bir daha ki Zonguldak ziyaretinde Türkiye Taşkömürü Kurumu’na 2000 ve 2500 kişi almasını umut ediyoruz. Zonguldak’ta yaşayan herkes Zonguldak için taşın altına elini koymalıdır. Bir ambulansın sesini duyduğunuz da en yakın Kızılay kan şubesine gitmesi gerekir insanları. O ambulansın içinde annemiz babamız kardeşimiz çocuğumuz olabilir ve insanlar her ambulansla kendi ailesi varmış gibi davranarak düşünerek en yakın kan bağış Merkezi’ne giderek kan bağışlamalıdır. Düzenli olarak spor yapıyorum bal pekmez yiyorum düzenli bir şekilde beslenmeye çalışıyorum’’ dedi.

 

 

Yorumlar