Çimenoğlu yaşamını yitirdi...

27 Ocak 2020 Pazartesi 12:16

Çimenoğlu yaşamını yitirdi...

İki dönem Alaplı'da Belediye Başkanlığı yapan ve Kdz. Ereğli Özel Echomar Hastanesi’nde Başhekimlik görevini sürdüren Nevzat Çimenoğlu'nun babası Rıdvan Çimenoğlu (95) yaşamını yitirdi.

 Bir süredir Ereğli’de özel bir hastanede tedavi gören Çimenoğlu bugün 10.00 sıralarında vefat etti. Ereğli Haber Ailesi olarak başta Nevzat Çimenoğlu ve yakınlarına, ailesine baş sağlığı diliyoruz. Merhumun cenazesi 28.01.2020 ( yarın) Bozhane Camii'nde kılınacak öğlen namazının ardından defnedilecek.

 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Nevzat Çimenoğlu , Rıdvan Çimenoğlu , vefat , üzüntü , acı

Yorumlar

Valilik, Damar ailesine yardım elini uzattı...

25 Ocak 2020 Cumartesi 17:37

Valilik, Damar ailesine yardım elini uzattı...

Zonguldak’ta, geçen hafta yangında evleri ve içerisindeki eşyaları hasar gören Damar ailesine Zonguldak Valiliği tarafından yardım eli uzandı.

 Zonguldak Valiliği geçen hafta yangında evinde ve eşyalarında hasar gören Damar ailesine yardım elini uzattı. ZonguldakValiliği tarafından konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “19 Ocak 2020 tarihinde evi yanan Turgut Damar isimli vatandaşımız ile ilgili olarak, yanan evler mühendislerce incelenmiş ve aynı gün Vali Erdoğan Bektaş imzasıyla İçişleri Bakanlığına bağlı AFAD Başkanlığına yazı yazılmış ve 5 bin TL ödenek istenmiştir. Zonguldak Kızılay Başkanlığınca aileye gıda yardımı yapılmıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ailenin evi incelenmiş, yapılacak yardımla alakalı dosya kurul gündemine sunulmuş, hafta başında görüşülecektir.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın , evleri yandı , damar ailesi , yardım

Yorumlar

Alkolmetreyi üflemeyen sürücüye para cezası...

25 Ocak 2020 Cumartesi 14:42

Alkolmetreyi üflemeyen sürücüye para cezası...

Devrek’te bir ihbarı değerlendiren emniyet güçleri alkollü sürücünün alkolmetreyi üflememesinden dolayı para cezasına çarptırıldı.

 Edinilen bilgiye göre, Zonguldak’ın Devrek İlçesinde bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri Yeni Mahalle Çay Sokak üzerinde durdurulan bir araç sürücüsüne yapılan alkol kontrolünde alkolmetreyi üflemeyi reddetmesinden dolayı savcı talimatıyla hastanede alınan etonol değerinde 198 promil alkollü olduğu ve şahsın ehliyetinin olmadığı tespit edilirken, yapılan genel bilgi taramasında daha evvel sürücünün ehliyetine iki kez 4 yıl 2 ay süreyle trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan adli işlem yapıldığı bu nedenle ehliyetine el konulduğu tespit edildi. 
Sürücü ehliyetinin olmadığı, alkolmetreyi üflemeyi reddettiği ve emniyet güçlerine zorluk çıkardığı için 9 bin 718 TL idari para cezasına çarptırıldı 

Yorumlar

Ereğli'den Elazığ’a ekip sevk edildi!..

25 Ocak 2020 Cumartesi 10:58

Ereğli'den Elazığ’a ekip sevk edildi!..

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Karabük, Bartın ve Zonguldak illerinden çok sayıda sağlık ve kurtarma ekipleri ile ambulans sevk edildi.

 Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye’nin her yerinden ekipler sevk edilmeye devam ediyor. Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 5 kişilik sağlık ekibi ile 1 ambulans, Zonguldak'tan 2 ambulans, 1 UMKE aracı olmak üzere 11 kişilik ekibin yanı sıra Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın talimatıyla belediyenin itfaiyesine ait 1 kurtarma aracı ve 7 kişilik ekip bölgeye sevk edilirken, Bartın’dan ise 1 ambulans, 1 UMKE aracı ve 6 kişilik ekip yola çıktı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , elazığ , sivrice deprem , elazığ deprem , yaralı , ekip

Yorumlar

TTK tahlisiye ekipleri göreve hazır...

25 Ocak 2020 Cumartesi 10:24

TTK tahlisiye ekipleri göreve hazır...

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı TTK Tahlisiye ekipleri hazır kıta bekliyor.

 Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı TTK Tahlisiye ekipleri hazır kıta bekliyor. 2 gruptan oluşan ekip deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak için hazırlıklarını tamamladı. 
Tahlisiye ekipleri 1999 Marmara depremi başta olmak üzeri Van'da meydana gelen depremin ardından arama kurtarma çalışmalarında etkin rol almıştı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Elazığ , Malatya , deprem 6.8 , deprem ttk depreme hazır

Yorumlar