Çiloğlu ve yönetiminden Barış Pınarı Harekatına destek

14 Ekim 2019 Pazartesi 10:13

Çiloğlu ve yönetiminden Barış Pınarı Harekatına destek

Çaycuma ve Çevre Köylerini Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu ve Yönetim kurulu üyeleri, “Barış Pınarı Harekatına” destek verdi.

Çaycuma ve Çevre Köylerini Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, “Barış Pınarı Harekatı’na” destek vererek basın açıklaması yaptı. Başkan Çiloğlu ve yönetimi yaptığı açıklamada "Barış Pınarı Harekatı’na gönülden destek verdiklerini belirterek “Türk Ordusunun, PKK ve onun uzantısı YPG/PYD terör gruplarını Suriye’nin kuzeyinden temizlemek için başlattığı harekat tüm hızıyla devam ediyor. Topraklarımızın sınır güvenliğini sağlamak ve Suriyeli mültecilerin güvenli bir şekilde topraklarına dönmelerini gerçekleştirmek için başlatılan operasyon; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünün ve kararlılığının, daha da önemlisi bölgesindeki gelişmelere hiçbir zaman duyarsız olamayacağının göstergesidir. Bölgede barışı inşa etmek, huzuru getirmek için etkin bir rol oynayacak kadar gücü ve hakkı olduğunu dünya kamuoyuna haykıran Türk Milleti ve Devleti bütün unsurları ile tek yürek olmuş durumdadır. Sınırlarımızda ki yerleşim yerlerini hedef alan terör örgütü sivilleri şehit etmekten de kaçınmamıştır. Resulayn’ın merkezini kontrol altına alan Türk Ordusu yüzlerce teröristi de etkisiz hale getirerek gereken cevabı vermiştir. Bütün bunlar olurken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti terör unsurlarına karşı meşru girişimini yaparken, ak koyun, kara koyun belli olmuş; durumdan rahatsız olan dünya devletleri gerçek yüzlerini göstermişlerdir. Açıklamalara binaen Pakistan’a, Bir Millet Azerbaycan'a, KKTC'ne, Katar'a, Macaristan'a ve İspanya’ya teşekkürü Türk Milletinin bir mensubu olarak borç biliriz. Moral motivasyona ihtiyacımızın olduğu bu günlerde, bütün çekişmelerin bir bıçak gibi kesilmesi Türk Milletinin milli reflekslerinin bugün bile ne denli diri olduğunun göstergesidir. Bu vesile ile devam etmekte olan Barış Pınarı Operasyonunda şehit olan askerlerimize Allah tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Temennimiz odur ki Mehmetçik görevini tamamlayıp ailelerinin yanına sağ salim dönsünler. Orta doğuya huzuru ve barışı getirmek yine Yüce Türk Milletine ve şanlı Türk Ordusuna kaldı. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Siyasetimizde başka bir devletin hukukuna tecavüz yoktur. Ancak hakkımızı, hayatımızı, memleketimizi, namusumuzu, savunuyoruz ve savunacağız" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Barış , Pınarı , Harekatı , Destek

Yorumlar

“Ereğli’nin geleceği konuşulacaktı”, Erdemir savaşına döndü

12 Ekim 2019 Cumartesi 16:52

Ereğli Haber

“Ereğli’nin geleceği konuşulacaktı”, Erdemir savaşına döndü

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Kdz. Ereğli geleceğini konuşuyor” konulu toplantı düzenleyip davet ettiği AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i konuşturmadı. Şahin’in Ereğli’nin sorunlarının çözülmesi için farklı öneriler sunmasına sinirlenen Posbıyık, varsa söyleyeceği Erdemir konusunda konuşmasını istedi. Şahin yapılan tavrı eleştirerek bir dahaki toplantıya katılıp katılmamayı düşündüğünü ifade etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Karadeniz Ereğli Geleceğini konuşuyor” başlığı altında toplantı düzenleyip bu toplantıya tüm siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri davet edildi. Toplantıya davet edilen AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin kendisine söz verilip konuşma yaptığı sırada Belediye Başkanı Halil Posbıyık beklenmedik bir tepki gösterdi. Şahin’in Ereğli’nin sorunlarının çözümüne yönelik fikirleri konuşmasına kızan Posbıyık, Şahin’den Erdemir konusunda konuşmasını istedi.

İşte toplantıda yaşanan o diyalog;
Erol Şahin söz alıp konuşmaya başlıyor; “Böyle bir ortamda fikirlerimizi sunma fırsatı sunulduğu için mutluyum. Şu anda hiçbir siyasi kişiliğim yok. Sadece kendi adıma konuşuyorum. Ereğli’nin dertleri ile yıllarca dertlenmiş bir hemşeriniz olarak konuşuyorum. Bir yeminli mali müşavir olarak burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum…”
Erol Şahin konuşmasına “Hiçbir siyasi kaygı yada beklenti, Ereğli menfaatleri üzerinde olamaz, olmamalıdır. Hiç birimiz bu kaygıyı düşünmemeliyiz. Sadece ve sadece Ereğli’nin menfaatlerini düşünmeliyiz. Ben şu anda bir Ereğlili hemşeriniz olarak burada bulunmaktayım. Öncelikle Ereğli’ye yeni fakülteler kurulması konusunda yoğunlaşmalıyız. Eski hastane binalarının olduğu yerde şerh vardı, oda kaldırıldı. Yüksek binalar haricinde yapılabilir. Belediyemiz slaytlar hazırlamış Karabük Demir Çelik fakülte binalarını nasıl koymuş tek tek. Erdemir ondan daha mı küçük arkadaşlar? 2-3 kat yapılabilir. Ama bizde bu tür binalar yok. Ben bunları bekliyorum. Bu projenin gerçekleşmesini sağlamalıyız. Öncelikle Erdemir’in, ticaret odasının, belediyemizin ve rektörlüğün ve bizler destek vererek bunların gerçekleşmesini mutlaka sağlamalıyız. Çünkü, gördük ki sadece sanayi kendi olmak bize yetmiyor. Krizler bizi sıkıntıya sokabiliyor, işsizliğimiz artabiliyor. İlçenin gelir kaynaklarını artırmalıyız. Ben sadece rektörlükle…” bu sözlerle devam ederken Halil Posbıyık sinirlenerek araya giriyor ve sözünü kesiyor. Posbıyık Erol Şahin’in konuşmasını bölerek “Efendim biz onları alacağız Şahin, onları sen merak etme. O diğerlerinin hepsini biz yapıyoruz yaaa… Deliler gibi çalışıyoruz. Ereğli iyi noktaya gidiyor bundan endişeniz olmasın. Bunları halkta biliyor. Bilmediği Erdemir’in bize yaptığı gazap. O sorundan bahsedelim yani varsa söyleyeceğiniz” şeklinde tepki gösterdi.
Posbıyık’ın bu tepkisi üzerine Şahin, konuşmasının geri kalanını yapmadan mikrofonu elinden bıraktı.

İrfan Erdem'den Şahin'e "Şikayet etmeye hakkın yok" tepkisi
Şahin’in ardından söz alan Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem’de Erol Şahin’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden tepki gösterdi. Erdem konuya ilişkin yaptığı konuşmada “Ticaret ve Sanayi Odası Ereğli Başkanı Sayın Keleş ile görüştük. Bu konuları anlattık, kendisinin de anlatmasını rica ettik. OYAK’ın o günkü Genel Müdürü Sayın Savaş Erdem Arslan Keleş’e şunu söylemiş “Beni buraya reis getirdi. Bana böyle taleplerle gelmeyin” Reis Kim? Reis-i cumhur. Kimin Reis-i Cumhuru? Türkiye Cumhuriyeti’nin reisi cumhuru. Seçim bitti. O herkesin reisi cumhuru. Ben böyle bir şey söylediğine inanmıyorum. Ama çok dikkatimi bir şey çekti. Biraz önce konuştu Sayın Erol Şahin; Kimi şikayet etti? OYAK’ı şikayet etti. Türkiye’yi kim idare ediyor? Sizin yönetime getirdiğiniz idareciler idare ediyor. Herkesin şikayet hakkı var senin hiç yok…(Salon ayağa kalkıp İrfan Erdem’i alkışlıyor) AK Parti hükümeti iktidarda, sen yönetimden şikayet ediyorsun. Olmaz.”
Şahin İrfan Erdem’in ardından söz alarak “Ben buraya siyasi kimliğimle gelmedim Erol Şahin olarak geldim. Erdmir bir Anonim şirket. Özel şirketler nasıl yönetiliyor biliriniz. Ortaklarıyla yönetilir. Devlet kurumu değil” diyerek tepki gösterdi.
Toplantının ardından Ereğli Haber’e konuşan AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin “Toplantı Karadeniz Ereğli geleceğini konuşuyor” başlığı ile yapılacaktı ve ben böyle davet edildim. 2 sayfalık konuşmam vardı, farklı öneriler ve fikirler sunacaktım ama konuşmama izin verilmedi. Ben toplantıya siyasi kimliğimle katılmadım. Ereğlili bir vatandaş olarak görüşlerimi ifade ettim. Yapılanı doğru bulmuyorum. Bu yapılanlardan sonra bir dahaki toplantıya katılır mıyım? Şu an açıkça çok emin değilim” dedi. Şahin ayrıca Erdemir ile Ereğli Belediyesi’nin kavgasının doğru olmadığını, şehre zarar vereceğini belirterek Devleti temsilen Zonguldak Valisi ile Ereğli Kaymakamının araya girerek tarafları bir araya getirip kavgayı önlemesi gerektiğini dile getirdi.

HABERİN İÇİNDEN;
1- Yukarıda haberini yaptığımız ve toplantıda yaşananların anlatıldığı durum aslında toplantının amacını kısaca özetliyor. Halil Posbıyık toplantının adını “Karadeniz Ereğli geleceğini konuşuyor” yerine “Erdemir ile savaşa başlıyoruz” yapsa “cuk” diye otururdu.

2- Toplantı “Karadeniz Ereğli geleceğini konuşuyor” başlığından çok uzakta tamamen Erdemir’e yönelik Halil Posbıyık tarafından başlatılacak savaşın ilan edilmesinden başka bir anlam ifade etmedi.

3- Toplantıya AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır başta olmak üzere TSO Başkanı Arslan Keleş, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ve daha 10’larca STK temsilcisinin yanı sıra Gülüç, Ormanlı ve Kandilli Belediye Başkanları ile iktidar ve muhalefet milletvekillerinin çağırılmaması yada çağırıldılarsa da katılmayışları derin bir boşluk oluşturmuştur.

4- Toplantıda Erdemir yada OYAK yönetimi ile ilgili hem Halil Posbıyık, hem sunumu hazırlayan belediye çalışanları ve katılımcılar söylemlerinde haklı olsalar dahi bu gün ortaya konan tavır, bu işin daha başlangıçta sakat doğmasına yol açmıştır.

5- Erdemir’e karşı Halil Posbıyık ve destekçileri açık bir savaş ilan ederken, Erdemir’den ne istendiği açıkça ifade edilmediği gibi ortaya hiçbir proje de konulmamıştır. Toplantının özeti “Erdemir bize para versin”e dönmüştür.

6- Toplantıya Kdz. Ereğli Belediyesi Daire Müdürleri ile taşeron işçilerin katılımı zorunlu olması yanlış bir tutumdur. Ortaya çıkan kalabalık Ereğli’nin 31 mahallesinden gelenlerle değil taşeron işçileri ve Halil Posbıyık’a yakın CHP’lilerin katılımı ile sağlanabilmiştir.

7- Halil Posbıyık ve diğer katılımcılar geçmişte yapılan hataların hiç birini ortaya koymamış, özeleştiri yapamamış ve sadece suçlama yoluna gitmiştir. Bu da yapılan hareketin tamamen bireysel, siyasi amaç güden, Ereğli’nin menfaatlerini gözetmekten uzakta bir tablo ortaya çıkmasına yol açmıştır.

8- Toplantıyla ilgili olarak belki de en önemli yanlış zamanlama. Ülkemizin Güney sınırında Devletimiz Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte Suriye’de yuvalanan terör örgütlerine karşı bir operasyon başlattığı bir dönemde bu toplantının yapılması yanlıştı. Asker, sivil vatandaş ve çocuklarımızdan şehitler verdiğimiz bir dönemde Ereğli’nin “Erdemir bize para ver” toplantısı yapması akılla izah edilebilir bir durum değildir, destek bulması da olanaksız görülmektedir.

9- Toplantıya her siyasi görüşten insanlar davet edilip söz verildiğine göre sözleri kesilmemeli, konuşmalarına saygı gösterilmeliydi. Farklı öneriler yada farklı görüşlere saygı duymayıp diktatörlük yaparsanız çıktığınız yolda ulaşmak istediğiniz hedefe varamazsınız.

10- Erdemir’e yönelik savaş başlatmak yerine diyalog kanalları kullanılsa belki daha hızlı çözümler ortaya çıkabilir. Kaldı ki Erdemir ile geçmişte yapılan kavgaların hiç birinde Ereğli kazanmamış tam tersine çok büyük zararlar görmüştür.

Yorumlar

Milletvekili Çolakoğlu, Basın Masası'nın konuğu oldu

12 Ekim 2019 Cumartesi 16:04

Milletvekili Çolakoğlu, Basın Masası'nın konuğu oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nde (ZGC) Basın Masası’nın konuğu oldu.

Basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtlayan Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak ile ilgili merak edilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık'ı ve gazetecileri ziyaret eden Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Basın Masası’nın konuğu oldu.
Basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtlayan Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, şunları söyledi: "Nazik davetinize teşekkür ediyorum. Bu şekildi toplantı yapalım sohbet ortamı oluşturalım istiyorduk. Bugüne nasip oldu. Buraya katılan basın mensuplarımıza da teşekkür eriyorum. Son günlerde "Barış Pınarı Harekatı" var. Mehmetçik orada terör örgütlerini temizlemek için bölgede operasyon yapıyor. Onlar bu harekatı en iyi şekilde gerçekleştirerek ülkemizdeki misafirlere güvenli bölge oluşturulacak. Bugün başkanımız hem Zonguldak'ın sorunlarını tabi bizler vadi bölgesinde teşkilatın içine girdik. Vekil olduk. Hem Zonguldak, ilçelerin sorunlarını üç milletvekili olarak takip ediyoruz. Teşkilat mensuplarımızla beraber yapılacak ne iş varsa yapıp devletimizin imkanları gelmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Zonguldak halkı sırtımıza bir yük yükledi. Belediye başkanlığını bize verdi. Belediye başkanımızla beraber yerel yönetim olarak elimizden gelen gayreti yapmak için yola çıktık. Zonguldak'ta güzel gelişmeler olacak. Ak Parti olarak görülmemişleri yapmış partiyiz. Zonguldak'ta yatırımları takip ediyoruz. Geçmişten bu yana vekillerimizin katkısı var. Ereğli yolu bitmiş durumda. Zonguldak-Ankara girişinde çalışmalar başladı "dedi
Çolakoğlu, Zonguldak ile ilgili merak edilen çalışmalar hakkında da bilgiler vererek şunları söyledi: "Mithatpaşa Tüneli önümüzdeki Nisan ayına kadar açılacak. Faaliyete geçecek. Biz bunu 2020 yılı içinde faaliyete geçeceğine inanıyoruz. Talihsiz şekilde temeli atılan uzun yıllar atıl kalan Atatürk Devlet Hastanesi inşaatı hızlı şekilde devam ediyor. BEÜ kavşağında yıllardır sıkıntı vardı. Onun da inşaatı devam ediyor. TOKİ’nin yapacağı peyzaj çalışması vardı. Protokol caminden sahil kesimine kadar onun da sözünü aldık. Lavuar alanıyla alakalı sıkıntımız vardı. Bakanlarımızın görüşmeleri sonucu oranın değeri yapıldı. Güzel iş yeri yapacağız. Filyos Limanı inşaatı hızlı şekilde devam ediyor. Geçen hafta Kızılcahamam kampında bakanımıza arka plan çalışmaların yapılmasını söyledik. Havaalanımızda yurt içi seferler ve yurt dışı seferler ile ilgili konuyu Cumhurbaşkanımıza ilettik. Seferlerimiz başladı. Güvenlik anlamında birkaç sıkıntımız var onu da aşacağız. Pistin uzatılmasıyla alakalı çalışmalar var. Tarım OSB’nin arsa tespiti ve yönetim kurulu oluşturuldu. İmar çalışmaları yapılıyor. Parseller belli olduktan sonra 12 milyonluk ödenek ihtiyacı var. Yatırıma zaten alınmıştı. Alt yapı çalışmaları bittikten sonra parseller belli olacak. O konuda da çalışmalar sürüyor" dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Gazeteciler , Basın , Masası , Konuğu

Yorumlar

Yüzümüzü toprağa çevirmemiz lazım

12 Ekim 2019 Cumartesi 15:24

Yüzümüzü toprağa çevirmemiz lazım

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde düzenlenen ve ev sahipliğini Tarım İlçe Müdürlüğünün üstlendiği “Gelin Kardeş Olalım” projesi protokol ve davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Çaydeğirmeni Beledîsinde düzenlenen “Gelin Kardeş Olalım” projesi kapsamında hayata geçirilen "Modern Seralarda Fide Dikimi ve Tarla Günü” etkinliğine başta Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş olmak üzere protokol üyeleri katıldı. Düzenlenen programda konuşan Vali Bektaş, "Bu gün burada bir sera, bir tarla gününde birlikteyiz. İşin birde kardeşlik tarafı var. O da çok önemli Antalya’dan gelen arkadaşlarımızın sera ve tarla bilgilerini buraya aktarmaları ve paylaşmaları da ayrıca önem arz etmektedir. Bununla birlikte yöre insanı özellikle gurbeti tercih yoluna gitmişler. Çok büyük çaplı olmasa da yapılan projelerle yöre insanımızı tekrar yöremize çekmeye çalışmaktayız. Burada özellikle seracılık öne çıkmakta bu tür projelere sera yapan veya yapacak olan vatandaşlarımıza destek çıkmaya gayret diyoruz. Burada gördüğüm manzara gerçekten beni umutlandırdı. Her şeyden önemlisi yüzümüzü toprağa çevirmemiz gerekiyor" dedi.
Antalya İl Müdürlüğü'nden gelen yetkililer vatandaşlara seracılık ve diğer konularda bilgiler verirken, Vali Bektaş traktörü kullanarak sera içinde toprağı dikim için hazır hale getirdi Programın ardından protokol ve davetlilere Devrek simidi, beyaz baklava, tarhana çorbası ve köy ekmeği ikramında bulunuldu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Gelin , Kardeş , Olalım , Projesi

Yorumlar

Hamzafakıhlı Mahallesi’nde alt yapı çalışmaları sürüyor

12 Ekim 2019 Cumartesi 14:30

Hamzafakıhlı Mahallesi’nde alt yapı çalışmaları sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarı İsmail Altıay, mahallesindeki çeşitli sokak ve caddelerde alt yapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarı İsmail Altıay, kış ayları öncesinde mahallesindeki birçok cadde ve sokakta alt yapı ve yol çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Altıay çalışmalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Çolaklar altı sokakta yol bakım çalışmasının yanında, Ebedaş sokakta futbol sahası, çocuk parkı ve jimnastik aletlerini yenileme çalışmaları başlatıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyesi Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay, Fen işleri Müdürü Oğuz Cömert, Ereğli Belediyesindeki çalışanlarımıza ve diğer Müdürlerimize ilgileri için Hamzafakıhlı Mahallesi adına teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Hamzafakıhlı , Bakım , Çalışmaları

Yorumlar