Çiftçilere hibe koyun dağıtımı gerçekleştirildi

19 Aralık 2018 Çarşamba 16:36

Çiftçilere hibe koyun dağıtımı gerçekleştirildi

Devrek'te çiftçilik yapan vatandaşlara hibe koyun dağıtımı gerçekleştirildi.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde “2018 Yılı Kırsal Kalkınma Program” kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte Devrekli genç çiftçilere hibe koyun dağıtımı gerçekleştirdi. Hayvan pazarı alanında düzenlenen ve Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılan koyun dağıtım programına; Devrek Kaymakamı Tolga Polat, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Zonguldak Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Canbaş, ile çok sayıda davetli katıldı. 
Hibe koyun dağıtım töreninde davetlilere hitap eden Zonguldak Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, "2018 yılı Genç Çiftçi Projesi ile İlçemizde 26 çiftçiye Büyükbaş Hayvan, 18 çiftçiye koyunculuk, 3 çiftçiye arıcılık, 1 çiftçiye mantarcılık ve 5 çiftçiye örtü altı tesisi olmak üzere toplam 53 çiftçiye proje uygulanmıştır. 2018 yılında uygulanan ve bugün dağıtımı yapılacak olan 612 adet koyun (kişi başı 32 koyun 2 adet koç) ile birlikte İlçemizde mevcut 3400 adet koyun sayısını 4000 adet olarak çıkartmış bulunmaktayız. Dağıtımı yapılan bu koyunlar üç yıl süreyle kesinlikle satışı yapılamayacaktır. Böyle bir şey gerçekleştirildiğinde yasalar gereği uygulamaları tereddütsüz olarak hayata geçireceğiz bundan kimse tereddüt etmesin ne sizler ne de devletimize mağdur olsun. Devletimizin amacı tarımı, çiftçiliği ve hayvancılığı geliştirmek ve katma değer kazandırmaktır. 
Kıvırcık cinsi olan bu koyunlar bölgemize uyum sağlayan bir cinstir. 30 bin liralık olan bu hibe desteği projesi çiftçi vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu. 

Yorumlar

Bu tiyatro kaçmaz...

19 Aralık 2018 Çarşamba 15:09

Bu tiyatro kaçmaz...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi ve Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamlığı Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi katkılarıyla “Nereye Gitti Bütün Çiçekler?” isimli tiyatro sahnelenecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi ve Ereğli İlçe Kaymakamlığı iş birliği ile “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” isimli tiyatro oyunu Ereğliye geliyor. Bir çok ünlü ismin yer aldığı tiyatro, sanatseverlerle buluşacak. Mülteci kampında kalan kadınlara yardımcı olmak hedefiyle gelen Amerikalı bir kadın terapistin hikayesini anlatma amacıyla düzenlenen tiyatronun bu sürecinde çeviren ve uyarlayan Tuğrul Tülek ve Feri Baycu Güler, Oyuncuları: Şenay Gürler, Hale Akınlı, Goncagül Sunar, Feri Baycu Güler, Gözde Kansu, Melisa Doğu, Ece Yüksel kadrosu ile birlikte çalışan özel bir oyun özelliği taşıyor.
“Nereye Gitti Bütün Çiçekler” Karakterinin yaşadığı şaşkınlığa, üzüntüye ve yakaladığı empati duygusuna seyirciyi de ortak ediyor. Tam 140 ülkede 40’tan fazla dile çevrilmiş halkın desteğini almış olan Tiyatro oyunu: 26 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 20:00’da Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Tüm Tiyatroseverler davetlidir.

Yorumlar

Borçları bulunan kişi intihar etmek istedi

19 Aralık 2018 Çarşamba 15:03

Borçları bulunan kişi intihar etmek istedi

Zonguldak'ta alkollü olduğu öğrenilen bir kişi intihar etmek için 7 katlı binanın çatısına çıktı.

Olay, Mithatpaşa Mahallesi, Gazipaşa Caddesi üzerindeki 7 katlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 45 yaşındaki H.G. intihar etmek istediğini belirterek, cadde üzerinde bulunan 7 katlı bir binanın çatısına çıktı. İntihar etmek isteyen H.G.'yi gören vatandaşlar durumu hemen 112 acil yardım ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik önlemi alarak yolu trafiğe kapattı. H.G.'nin bulunduğu binaya çıkan polis ekipleri 15 dakika süren çabanın ardından vatandaşı ikna etti. 
Olay yerinde hazır bekletilen 112 sağlık ekipleri tarafından H.G. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. H.G.'nin borçları olduğu ve bu yüzden intihar etmek istediği öğrenildi. 

Yorumlar

Özçiçek uyardı; ‘Yanlış yapmayın’

19 Aralık 2018 Çarşamba 12:27

Özçiçek uyardı; ‘Yanlış yapmayın’

AK Parti Zonguldak Eski İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Özçiçek parti yöneticilerini uyararak aday belirlemeleri sırasında geçmişte yapılan hataların tekrarlanmamasını istedi.

Ereğli Haber- AK Parti Zonguldak Eski İl Genel Meclis Üyesi ve partinin Ereğli ilçesindeki akil adamlarından Mehmet Özçiçek 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesi parti yöneticilerine uyarılarda bulundu. Partisinin seçimlerde her alanda başarı elde etmesi için aday belirlemelerinde bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Özçiçek, geçmişte yapılan hataların tekrarlanmamasını istedi. Özçiçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “AK Parti Türkiye genelinde olduğu gibi Ereğlimizde de kurulduğu günden bu yana siyasete yüzlerce yeni isim kazandırmıştır. Bu süreçte Ereğlimizde parti yöneticilerimiz zaman zaman yanlışlar içerisine düşebiliyorlar. Yapılan yanlışlar partimize zarar verdiği gibi bölgemizde de telafisi mümkün olmayan hasarlar oluşturabiliyor.
2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması ve yanlışa düşülmemesi için bazı hususlarda uyarıda bulunmayı parti üyesi birey olarak zaruri gördüm.
Cumhurbaşkanımızın Zonguldak’a geldikten sonra Ereğli’ye de gelmesi ve ‘Sizin vekiliniz benim’ demesi benim anlatmak istediğime en güzel mesajdır. Yerel yönetim adı üzerinde yerinden yönetimdir. Hele hele il genel meclisi üyelerinin görev alanı yüzde 99 ilçe merkezi ve beldelerden ziyade kırsal kesimdir. Yani köylerimizdir. Dolayısıyla il genel meclisi üyesi adayları belirlenirken hizmet bekleyen kırsalla bağı olan, o bölgelerini iyi bilen kişiler dikkate alınmalı. Amaç eğer hem partimizin oyunu yükseltmek hem de bölge halkı ile kucaklaşılmasını sağlamak ise belirttiğimiz hususlar önemsenmeli. Eğer bu hususlar dikkate alınmazsa halkımızda da derin yaralar açar ve AK Partimizin hem ilçe merkezi hem belde hem de köylerinde oy oranlarının aşağı düşmesine neden olur.
Parti yöneticilerimiz ‘Ben yaptım oldu’ mantığı yerine parti tabanının sesine kulak vermelidir. Kdz. Ereğli’de mevcut gücünü kullanıp, tabanın sesine kulak tıkamak doğru bir adım olmaz. Bu vesile ile 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin partimize, ilçemize, Zonguldak ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim.”

Yorumlar
  • yerli ve milli
    20 Aralık 2018 Perşembe 21:41

    İbrahim SEZER ismi isabet olur.

Yarı olimpik yüzme havuzu yetişkinlere de kapılarını açtı

18 Aralık 2018 Salı 15:15

Yarı olimpik yüzme havuzu yetişkinlere de kapılarını açtı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde 4 yıl önce yapımına başlanan 500 kişilik yarı olimpik yüzme havuzu yetişkinlere de kapılarını açtı.

2014 yılında Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’nde yapımına başlanan 500 kişilik yarı olimpik yüzme havuzu tamamlandı. Yüzme havuzunun faaliyete geçmesiyle birlikte küçüklerin ardından yüzme havuzu yetişkinlere de kapılarını açtı. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hakan Yüksel, yapımı tamamlanan Kilimli yüzme havuzu hakkında açıklamalarda bulundu.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hakan Yüksel, yüzme havuzunun faaliyete girmesiyle yetişkinlere de kapılarını açtıklarını söyleyerek, ‘’Kilimli yüzme havuzunun işlemleri tamamlanmış olup tahmini olarak 3 hafta önce, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol neticesinde yüzme bilmeyen kalmasın projesi başlatıldı. 3 haftadır devam ediyordu bu projemiz. Yetişkinlere havuzumuzu açmamıştık. Bu akşam itibariyle de yetişkinlere havuzumuzu açıyoruz. Hafta da 2 gün bayan ve 2 gün erkek olarak yetişkin grubumuza da havuzumuzu açmış bulunuyoruz. Zonguldak gerçekten güzel bir tesise daha kavuştu. Emeğe geçen herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Yorumlar