Çiftçiler için fuar gezisi düzenlendi...

10 Mart 2019 Pazar 21:28

Çiftçiler için fuar gezisi düzenlendi...

Devrek Ziraat Odası tarafından üyelerine yönelik fuar gezisi düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Ziraat Odası Başkanlığı tarafından üyelerine yönelik fuar gezisi düzenlendi. Bu yıl Doğu Marmara Tarım Fuarı altında düzenlenen ve 6-10 Mart tarihleri arasında Kocaeli Tüyap Fuar Merkezinde hayata geçirilen 2. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi fuarına 50 üyesi ile katılan Devrek Ziraat Odası Başkanı Satılmış Ayvacı,”Başkanlık dönemimizin ilk gezisini üyelerimiz ve yönetim kurulu arkadaşlarımız ile birlikte hayata geçirmenin onurunu yaşamaktayız. Bu gezimizde 50 üyemizi fuarda sergilenen teknolojilerle buluşturarak son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağladığımıza inanıyorum. Organize edilen fuarda üyelerimiz modern teknolojik ekipmanların dışında, hayvancılık, seracılık, süs bitki yetiştiriciliği ile diğer alanlarda da ilgililerden bilgiler alarak memleketimizde hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında fazlası ile bilgi sahibi olduklarını ifade ettiler. Odamıza kayıtlı üyelerimiz için bu tür gezilerimiz zaman zaman devam edecektir. Gezimizde bizlere katkı sağlayan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş’e yönetim kurulu arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Düzenlenen fuar gezisine; Devrek İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Rıfat Verim, Devrek Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Şaban Civelek, Ziraat Mühendisi Ramazan Gürbüz ile çok sayıda üye katıldı.

Yorumlar

Ana mendirek yapım çalışması sürüyor...

10 Mart 2019 Pazar 21:24

Ana mendirek yapım çalışması sürüyor...

Batı Karadeniz’de kuzey güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek olan Filyos Liman’nın inşaatında ana mendirek yapım çalışmaları sürüyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü Filyos Limanı’nı havadan fotoğrafladı. Kurumun resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Zonguldak Filyos Liman İnşaatında ana mendirek yapım çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
Çalışmaların sürdüğü liman hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Mart günü Zonguldak mitinginde yaptığı konuşmada, “Filyos Liman projesiyle Batı Karadeniz’de kuzey-güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek liman kompleksi hayata geçirilecek. Burası, Zonguldak’la birlikte Karabük ve Bartın başta olmak üzere, tüm Karadeniz’in ana ihracat merkezi olacaktır. Bu önemli limanın altyapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına da 2021 yılında başlayacağımız Filyos Limanı’nı, inşallah 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız” ifadelerine yer vermişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 150 yıllık bir geçmişe sahip ve bölgenin kaderini değiştirmesi beklenen Filyos Limanı projesinde yarıya gelindiğini de açıklayarak, “Karadeniz’in çıkış kapısı olacak Filyos Limanı, hem Marmara limanlarının ve Boğazların yükünü hafifletecek hem de Orta Asya ve Karadeniz kaynaklı dış ticaretin demiryolu ağımız üzerinden Güney’e ve Orta Doğu’ya ulaşmasını sağlayacaktır. Bu önemli limanın altyapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına da 2021 yılında başlayacağımız Filyos Limanı’nı, inşallah 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız” sözlerine yer vermişti.

Yorumlar

Karslılar Derneği Şahin’i ve Oruç’u ağırladı

10 Mart 2019 Pazar 21:16

Karslılar Derneği Şahin’i ve Oruç’u ağırladı

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Saadet Oruç ile birlikte Kars Kafkas Folklor Derneği’ni ziyaret ederek 31 Mart seçimleri için destek istedi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Cumhurbaşkanı Baş danışması Saadet Oruç, Belediye Meclis Üyesi adayları ve partililer ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Ereğli’de faaliyet gösteren Kars Kafkas Folklor Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Soykant Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından oldukça sıcak ve samimi bir ilgi ile karşılanan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, dernek yönetimine ve üyelerine 31 Mart seçimlerinden sonra Kdz. Ereğli’de hayata geçireceği projeleri anlattı. Ereğli için hazırladığı ekonomik, kültürel, sosyal ve istihdama dayalı projelerini anlatan Şahin, Kars Kafkas Folklor Derneği gibi kültürel dernekler ile işbirliği yaparak Ereğli’de kültürel etkinliklere birlikte imza atacaklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Saadet Oruç ise yaptığı konuşmasında, Erol Şahin’in Cumhurbaşkanının Ereğli halkına emaneti olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek kendisine destek istedi.
Kars Kafkas Folklor Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Soykant Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri ise Şahin’in projelerini beğendiklerini belirterek kendisine başarı dileğinde bulundu.

Yorumlar

Baca yangını korkuttu

9 Mart 2019 Cumartesi 23:12

Baca yangını korkuttu

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi Koramanlar Köyünde bir evde çıkan yangın korkuttu.

Edinilen bilgiye göre Çaycuma ilçesi Perşembe Beldesi Koramanlar Köyünde Beytullah Alibabaoğlu'na ait evin bacasını temizlerken yangın çıktı. Meydan gelen yangın paniğe neden oldu. Ev sahipleri durumu Perşembe ve Çaycuma itfaiyesi ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kısa sürede söndürürken yangında herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Yorumlar

Anneler Derneğinden kadınlar gününde yemek

9 Mart 2019 Cumartesi 23:10

Anneler Derneğinden kadınlar gününde yemek

Türk Anneler Derneği' Çaycuma Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yemek organizasyonu düzenledi.

Düzenlenen organizasyona Kaymakam Serkan Keçeli’nin eşi Fatmagül Keçeli, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu’nun eşi Selvi Çolakoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça’nın eşi Serap Paça ve çok sayıda kadın katıldı.
Türk Anneler Derneği Çaycuma Şubesi Başkanı Leyla Gülşen, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çaydeğirmeni River Mill Park Otelinde verdiği yemekte, davetlilerini kapıda karşılayarak karanfil verdi.
Geceye katkılarından dolayı tüm Çaycumalı kadınlara teşekkür eden Türk Anneler Derneği Çaycuma Şubesi Başkanı Leyla Gülşen; “Bugün, tarih boyunca hak ve özgürlükleri başta olmak üzere emeği için verdiği mücadeleleri ciltler dolusu kitaplara sığmayan emekçi kadınların, yani bizlerin günüdür. Bugün, dünyanın pek çok ülkesinde kadınların toplumsal sorunları, çeşitli etkinliklerle dile getirilmekte ve bunların çözüm yolları üzerinde durulmaktadır. Maalesef tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de kadınların pek çok sorunu vardır. Bu sorunlardan özellikle kadına yönelik şiddeti, "töre, gelenek, namus davası adı altında meşrulaştırmaya kalkan zihniyeti bir kadın ve bir anne olarak reddediyor ve kınıyorum. Kadın, annelik rolüyle bu dinamizme yani yeni nesillere şekil verendir. Bu nedenle, kadına yapılan yatırım aslında geleceğe yapılan yatırımdır. Bu anlamda, derneğimiz 1987 yılından itibaren 'Türk Anneler Derneği' Çaycuma Şubesi olarak 32 yıldır bölgemizde çeşitli sorunlar ile mücadele eden kadınlara maddi ve manevi destek gerçekleştirmiştir. Bu yemeğe katılarak, yapmış olduğunuz bağışlar ile cefakar annelerinin bin bir zorluklar içinde okutmaya çalıştığı onlarca çocuğumuzun, gençlerimizin eğitim hayatlarına çok önemli bir katkı yapmış oldunuz. Almış olduğunuz bir bilet ile düzenli burslarla eğitimine katkı vermeye çalıştığımız pek çok çocuğumuz ve onların kıymetli anneleri adına sizlere tekrar teşekkür etmek isterim. Bizim sorunlarından çok, başarılarını ve sevinçlerini konuşacağımız nice 8 Martlar da buluşmak ümidiyle” diye konuştu.
Geceyi ziyarete gelen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı kadınların gününü kutlayarak, " Ben Çaycuma annelerine bu kadar güçlü bir şekilde bir araya geldiğinde ilk defa görüyorum bunu sağlayan yönetime çok teşekkür ediyorum. Daha kimseye çıkamadım bir projem var ona da bu akşam burada söylüyorum. Çaycuma'da böyle bir güzel mekanın projesini hazırladık. Önümüzdeki dönemde inşallah onu hayata geçireceğiz. Bugün emekçi kadınlar günü anne olmak zaten emekçilerin en büyüğü. Hepinize bu yüzden çok tebrik ediyorum ama ben anneler derneğinden bundan sonraki dönemde de Çaycuma'daki sosyal faaliyetler de çok çok daha büyük katkılar bekliyorum. Bu katkıları özlüyoruz, gönüllü faaliyetleri çok ihtiyacımız var. Çaycuma'da bu kadınların yapamayacağı hiçbir iş yok” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Sanatçı Yağmur eşliğinde programa katılanlar geçenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendiler. Gecenin sonunda dernek yönetimi tarafından günün anısına pasta kesti.

Yorumlar