Cezaevi değil kafe

8 Ekim 2019 Salı 12:57

Cezaevi değil kafe

Zonguldak'ta bir işletmeci kafesini cezaevi gibi tasarlayarak ilginç bir görüntüye imza attı. İçeriye giren müşteriler kafe ortamı yerine cezaevi ortamı yaşıyor.

 Kent merkezindeki Üniversite Caddesi'nde özellikle üniversite öğrencilerinin ilgisini çeken ilginç bir kafe konsepti projesi hayata geçirildi. Bir süre önce kafe açmak isteyen girişimci kardeşler, cadde üzerinde fazla sayıda kafe olduğunu fark edince önce bir anket yayınladı. Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan katılımcılar, sıradan bir mekandan ziyade, cazibe merkezi olabilecek özellikle bir iş yeri talep etti.
Bunun üzerine harekete geçen kardeşler, bir apartmanın bodrum katında ismini Codes Kafe koydukları projelerini hayata geçirdi. 

Kafeye değil cezaevine giriyorlar 
Kafenin bir bölümüne demir parmaklıklar yerleştiren iş yeri sahipleri, nezarethane ortamını yaşamak isteyen müşterilerine özel anlar yaşatıyor. Kafeye gelen müşteriler, sipariş verdikleri kahve ile demir parmaklıkların ardına geçerek cezaevi ortamı yaşıyor. Demir parmaklıklar ardında elleri zincirlenen ayakları da prangalanan müşteriler, duvarda asılı kıyafetler ile sabıka fotoğrafı pozu veriyor. Ankesörlü telefon ile kurgu gereği yakınları ile görüşüyor. 

"Sıradan mekanlardan ziyade farklı bir ortam oldu" 
Ağabeyi Ercan Kabasakal ve eniştesi Murat Keloğlu ile birlikte hayata geçirdikleri kafenin detaylarını İHA'ya anlatan işletmeci Taner Kabasakal, "Öğrencilerimize yönelik değişik bir eğlence ortamı olarak düşündük. Öğrencilerimiz hem eğlensinler hem de vakit geçirsinler. Öğrencilere anket yaptık. Hep sıradan kahve mekanları olduğunu söylediler. Hem oyun olsun hem de hapishane tarzı bir mekan istediler. Böyle bir konsept oluşturduk. Değişik bir ortam oldu. Öğrenciler buraya gelip fotoğraf çektiriyor. Sosyal medyada paylaşımlar yapıyorlar. Çok da güzel oldu. Olumlu dönüşler olmaya başladı. Gelen öğrencilerimizde arkadaşlarına aktarıyorlar. 10 boyutlu sanal gerçeklik gözlüğü var. Batı Karadeniz'de yok. Zonguldak'a yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü adı altında bir sistem kurduk. Öğrenci bundan memnun kaldı. Çok geç kalınmış bir ortam olduğunu söylediler. Şu anda öğrencilerimiz buraya devamlı geliyorlar" diye konuştu. 
Kabasakal, 10 boyutlu gözlük ile oynanan oyunların da büyük ilgi gördüğünü aktardı. Aynı zamanda kafede Ejderha nefesi tabir edilen dondurma da dikkat çekiyor. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , ceza evi konsepti kafe

Yorumlar
  • Veysel alkan
    9 Ekim 2019 Çarşamba 01:12

    Gençler kendinize gelin, Cezaevi toplum gözünde ne anlama gelindiği aşıkar Keyfi keder dinlenme eğlenme yeme içme gibi yansıtılması ı şitletle kınıyorum. Mademki değişik bir şey yapma gereği duydunuz. Atalarımızın dedelerimizin yerin kaç mt. Altında aileleri için rızık kazandığı alın teri döktüğü evinden getirdiği birkaç lokmasını yedikleri gibi.. Yani ilimize yakışan emek inin başkenti. Ni yansıtsaydınız ya... Yinede Allah utandırmasın iyi kazançlar

25 genç Çanakkale Şehitler Mezarlığını ziyaret etti

8 Ekim 2019 Salı 12:48

25 genç Çanakkale Şehitler Mezarlığını ziyaret etti

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Akyamaç Köyünde ikamet eden 25 kişilik genç grubu Akyamaç Köyü Merkez Cami İmam Hatibi Sebahattin Güner nezaretinde Çanakkaleyi ziyaret etti.

 Cami İmamı Hatibi Güner; "Bu cennet vatanın hangi zor şartlar altında ecdat tarafından bize emanet edildiğini yerinde göstermek için 13 bin km uzaklıktan gelip (Avustralya, Anzak) dedelerini ziyarete gelenler kadar ecdadımıza gereken değeri veremediğimizin ezikliğini hissettiğimiz için bu ziyareti tertip ettik. Gençlerimizin milli birlik beraberlik, vatan sevgisi,ecdadımıza minettarlık noktalarındaki hassasiyetlerini artırmak için bu tür faaliyetlerimiz devam edecektir. Çanakkale ziyaretine katılan gençlerimizle bir ilki yaşadıklarını çok duygulandıklarını ve memnuniyetlerini dile getirdiler. Bundan sonrada bu tür etkinliklerin devam etmesi için temenni de bulundular. Bizlerde desteklerinden dolayı Çaycuma Kaymakamlığımıza özellikle bir önceki Kaymakamımız Serkan Keçeli Bey'e, Çaycuma Müftülüğümüze, bizlere aracını tahsis eden Çaydeğirmeni Belediyesi Başkanı Satılmış Gebeş'e, muhtarımıza, Efe Mühendisliğe ve gençlerimizin ailelerine gençlerimiz adına çok teşekkür ediyorum"dedi.  

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Akyamac köyü , 25 gencin Çanakkale'ye gidişi

Yorumlar

Astral seyahat nasıl yapılır?

8 Ekim 2019 Salı 12:33

Nilgün Arıkan

Astral seyahat nasıl yapılır?

Astral seyahat; ruhun bilinçli şekilde başka bir boyuta geçmesi ve rüyayı kontrol edip sınırların ötesine ulaşmaktır.

Bu seyahat gerçekleşirse, ruhani olarak istediğiniz yere istediğiniz şekilde gidebilirsiniz.

Astral seyahatin en dikkat çekici yanı ise hayatımızda olan fiziksel engelin astral seyahatte engel konusu olmamasıdır.

Astral seyahat yapmak için ilk önce bedenin ve kafanızın rahat olması gerekir.

Başlamadan önce yatağa uzanarak birkaç dakika zihninizi boşaltıp başlayabilirsiniz.

Fakat unutmamamız gereken en önemli konu Astral seyahat yaparken,  başkasının size ulaşmaması ve ruhsal yolculuğunuzu yarıda bölmemesi gerekir.

Yarıda bölündüğünde ölüm riski taşıdığı yazılı kaynaklarda mevcut, o yüzden insanlardan uzak rahatsız edilmeyeceğiniz bir oda seçmelisiniz.

Astral seyahat yapmaya karar verdiyseniz beynimizin düşüncelerden, stresten uzak olması gerekir aksi halde astral seyahat başarılı olamaz.

Astral seyahati ilk defada yapan herkesin başarılı olacağını söylemek ise pek de doğru değildir, bunun için sürekli bir uğraş çaba gerekebilir.

Astral seyahat nasıl yapılır?

Nefes tekniği; Nefes alırken birden üçe kadar sayınız.

                          Nefesinizi tutarken birden üçe kadar sayınız.

                          Nefesinizi verirken birden üçe kadar sayınız.

Bu nefes alış verişlerle bedeni ve ruhu kontrol altına alınız.

Bu nefes tekniğinde yapmamız gereken, burnumuzdan verdiğimiz nefese yoğunlaşmamız gerekir.

Her verdiğimiz nefeste o sıcaklığı hissedip, odak noktamızı burun ve verdiğimiz sıcak nefese odaklamalıyız.

Gevşeme Tekniği; zihnimize gelen düşünceleri geri göndererek, konsantrasyonumuzu koruduktan sonra önemli kısım kaslarımızın gevşetilmesi ve vücudumuzun serbest bırakılmasıdır.

Hayatın stresi ve yoruculuğu arasında vücudunuzu serbest bırakmak biraz zor olsa da tekrar tekrar denemekten vazgeçmeyin.

Gevşeme tekniğini, vücudumuzun tüm uzuvlarını 3 kere sıkıp gevşeterek gerçekleştirmiş oluyoruz.

Korunma ve imgeleme;  bedenimiz daha önce böyle bir deneyimi gerçekleştirmediği için hemen adapte olamaz, dolayısıyla korkup kendini korumaya alır bu da bizim uyanmamızı ve astral seyahatin yarı da kalmasını sağlar.

Gözümüzü kapattığınızda gözünüzün önüne gelen belirsiz cisimleri,  sadece izleyin ve kaybolup gitmelerine izin verin.

Kendinizi nasıl görmek isterseniz öyle hayal edin akıcı bir su, parlak bir ışık her şey sizin elinizde istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Kontrolü ele alın ve odaklanın.

Uzaktan gelen küçücük bir beyaz ışık hayal edin.

Yavaşça size yaklaştığını, yaklaştıkça büyüdüğünü ve size yaydığı enerji ile beraber soğukluğunu hayal edin.

Işığın vücudunuza yavaşça girdiğini düşünün, onun verdiği soğukluğu her zerrenizde hissetmeye çalışın.

10 dakikanın sonunda iyi bir nefes tekniği ve hayal gücüyle vücudunuzun her yerinin, uyuşarak hissizleştiğini fark edeceksiniz.

Daha sonrasında yaşanılanlar ve olabilecekler tamamen size kalmış.

Peki, astral seyahatin sonlanacağını nasıl anlarız.

Çıkış belirtisi; eğer vücudunuzda karıncalanma hissediyorsanız en büyük belirtiyi yaşıyorsunuz demektir.

Bunun yanında baş dönmesi, kulak çınlaması ve bedenin dönüyormuş gibi oluşu da çıkış belirtilerinin arasındadır.

Unutmayın beden ile ruhun arasında sağlam gümüş bir bağ vardır.  Fakat işler ters giderse bu sağlam dediğimiz bağ koptuğunda,  insan hayatı korkuyla beraber tehlikeye girebilir ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Astral seyahat yapacakların bu riskleride göz önünde bulundurarak yapmaları gerekiyor.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Astral seyahat , Rüya , Kontrol

Yorumlar

Yola kaya düştü, ulaşım durdu

8 Ekim 2019 Salı 12:24

Yola kaya düştü, ulaşım durdu

Zonguldak - Ereğli yoluna kaya düşmesi nedeniyle yol kısa süreliğine ulaşıma kapandı. Meydana gelen olayda ölen ya da yaralanan olmazken yolda temizleme çalışması devam ediyor.

 Edinilen bilgiye göre, Zonguldak - Ereğli yolu BEÜ Tıp Fakültesi kavşağında dev kaya yola düştü. Kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken yol trafiğe kapandı. Yaşanan olayın ardından ekipler kayanın yoldan kaldırılması için çalışma başlattı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ereğli , BEÜ , yola kaya düştü

Yorumlar

Demirtaş promosyon anlaşması imzaladı

8 Ekim 2019 Salı 12:22

Demirtaş promosyon anlaşması imzaladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş belediye çalışanlarının maaşlarını aldığı banka ile promosyon anlaşması imzaladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, belediye çalışanlarının maaşlarını aldığı Vakıf Bank Kdz. Ereğli Şube Müdürü Cengiz Tandoğdu ile protokol anlaşması imzaladı. Gülüç Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen anlaşmada Vakıflar Bankası Kdz. Ereğli Şube Müdürü Cengiz Tandoğdu, banka personeli Çağla Taşgelen ve Özlem Demiryarız ile Gülüç Belediyesi Muhasebe Müdürü Ferhan Aksoy’da katıldı.

Çalışanların alın terine büyük saygı duyduğunu ve karşılığını da fazlasıyla almaları gerektiğini belirten Demirtaş, yapılan promosyon anlaşması ile çalışanların gelirlerine bir nebze daha katkıda bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi. Demirtaş konuşmasında “Biz Gülüç’e kazandırdığımız tüm eserleri ve hizmetleri belediyemizde çalışan arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Memurundan işçisine kadar tüm personelimizin yapılan hizmetlerde büyük emekleri var. Göreve geldiğimden bu yana çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını en iyi şekilde almaları için mücadele ettim. Yaptığımız promosyon anlaşması ile gelirlerine katkıda bulunduk. Bundan dolayı da büyük mutluluk duyuyorum. Yapılan anlaşmanın tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Allah kazançlarını aileleri ile birlikte güle güle yemek nasip etsin” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Gülüç , Promosyon , Ödeme

Yorumlar