Çetin Bozkurt, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutladı

15 Ekim 2020 Perşembe 14:17

Çetin Bozkurt, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutladı

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Toprağın bereketini üretime dönüştüren, tarlasında, bağında ve bahçesinde gece gündüz demeden çalışan, emekleriyle toprağı yoğuran ve alın teriyle bereket katan, hem ailesine hem de ülkemizin tarımsal üretimine, ekonomisinde benim de katkım var diyen tüm kadın çiftçilerimizin 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutluyor, elleri dert görmesin, dileklerimi iletiyorum.”

Yorumlar

Çufalı,Türkiye ve BEÜ'yü temsil etti

15 Ekim 2020 Perşembe 13:55

Çufalı,Türkiye ve BEÜ'yü temsil etti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Ulusal Koordinatör Olarak 6. Uluslararası GreenMetric Çalıştayı 4. Yürütme Komitesi toplantısına katıldı.

6. Uluslararası GreenMetric Çalıştayı 4. Yürütme Komitesi Toplantısı bu yıl İran Zanjan Üniversitesi’nin ev sahipliğinde online olarak yapıldı. Toplantı; dünya Üniversite Sıralamaları Sekreteryasının ve Ulusal Koordinatörlerin katılımı ile gerçekleşti. Zonguldak BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı; Türkiye'yi Ulusal Koordinatörü olarak toplantıya katılarak, Türkiye ve BEÜ'yü temsil etti.
Toplantıda Rektör Çufalı, son bir yılda üniversite yapılan çalışmalar ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı; Türkiye'de hangi çalışmalar yapılıyor, hangi çalışmaların yapılması gerekiyor ve UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralamaları ağında birlikte nasıl çalışabiliriz gibi çok önemli konular hakkında görüş bildirdi.
Çufalı; “Tüm dünyadan saygın üniversitelerin katıldığı uluslararasılaşmayı teşvik eden, sürdürülebilirlikle ilgili konulara dikkat çeken ve çevre bilinci konusunda küresel farkındalık yaratmayı amaçlayan bir platform olan GreenMetric, Türkiye üniversiteleri için iyi örnek teşkil etmesi sebebiyle Ulusal Koordinatörlüğün bizde olmasına karar verilmişti. Prestijli bir uluslararası çevre ve sürdürülebilirlik platformu olan UI GreenMetric’in Türkiye Koordinatörü olarak toplantıda bulunmamız gurur vericidir. Ek olarak; bilindiği üzere GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayı, 04-05 Ekim 2019 tarihlerinde üniversitemizde düzenlenmişti. Kampüslerimiz çevreye saygı, duyarlılık ve sürdürülebilirlik konusunda üniversitelerimize örnek teşkil ediyor. Bu sonuç, Üniversitemizin çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularındaki ortak çabalarının eseridir. Toplantının üniversitemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm üniversitelerin yeşil, çevreye duyarlı kampüslere dönüşmesini temenni ediyorum” dedi.
Onlarca ülkeden ulusal koordinatörlerin katılımı ile gerçekleşen toplantının ardından çalıştay sunumlarına geçildi. Çalıştay sunumlarında bir oturum başkanlığını BEÜ Öğretim Görevlisi Dinçer Biçer yapacak.

Yorumlar

28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin oturumu gerçekleştirildi

14 Ekim 2020 Çarşamba 18:43

28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin oturumu gerçekleştirildi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde bulunan Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile Türk Metal Sendikası arasında 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin ilk oturumunun gerçekleştirildi.

Sendikanın sosyal paylaşım sitesinde yer alan bilgilere göre, Erdemir adına görüşmeleri sürdüren Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) İstanbul’daki merkez binasında gerçekleştirilen birinci oturumda, Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Sekreteri Yakup Yılmaz, Şube eğitim Sekreteri Birol Oya, Türk Metal Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Mahsun Turan ve Sendikanın Toplu Sözleşme Uzmanı Berna Kavukçuoğlu hazır bulundu.
MESS Genel Sekreteri Özgür Barut’un yanı sıra Erdemir Yönetim Kurulu Üyesi Güliz Kaya, MESS Baş Hukuk Müşaviri Sayın Av. Erten Cılga, Av.Burak Türkmen, Erdemir İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Atilla Yelboğa, Erdemir Endüstri İlişkiler Müdürü Kerem Çelebi ve MESS temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen oturumda görüşülen 10 idari madde üzerinde taraflarca anlaşmaya varıldı.
Erdemir’de çalışan sendika üyesi yaklaşık 4200 işçiyi kapsayan 28. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin ikinci oturumu ise 9 Kasım saat 14.00’de aynı yerde yapılacak.
Coronavirüs (Covid-19) salgınına karşı her türlü tedbirlerin alındığı gözlenen oturumda, taraflar karşılıklı oluşturulmuş masalarda ve dijital ekran üzerinden görüşmelerini sürdürdü.

Yorumlar

7A Yapı Market’ten anlamlı sosyal sorumluluk!

14 Ekim 2020 Çarşamba 18:03

 7A Yapı Market’ten anlamlı sosyal sorumluluk!

7A Yapı Market Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Remzi Alim, Eşi ve aynı zamanda İnsan Kaynakları Müdürü Tülin Alim ile birlikte kendi bünyelerinde çalışan personellerin evde eğitim gören ve tableti olmayan çocuklarına tablet hediye etti.

7A Yapı Market Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Remzi Alim, eşi Tülin Alim ile birlikte Covid-19 tedbirleri kapsamında evinde eğitime devam eden personellerinin çocuklarının tablet ihtiyacını karşıladı. Sosyal sorumluluk yatırımlarının büyük bir bölümünü eğitime harcayan 7A Yapı Market ailesi bir kez daha eğitime verdikleri önemi gösterdi. Zonguldak, Bartın ve Kdz. Ereğli’de mağazası bulunan 7A Yapı Market personellerini bizzat ziyaret ederek hediyelerini takdim eden Mehmet ve Tülin Alim, eğitimi her alanda destekleyerek bu tarz sosyal sorumluluklarının devam edeceklerini söyledi.

 

 

Yorumlar

Acil çağrı ekipleri tatbikatlarla afetlere hazırlanıyor

14 Ekim 2020 Çarşamba 16:53

Acil çağrı ekipleri tatbikatlarla afetlere hazırlanıyor

Zonguldak'ta ihbarlarla vatandaşın imdadına yetişen acil çağrı merkezi personelleri, deprem tatbikatıyla olası afetlere hazırlanıyor.

Zonguldak'ta 112 Acil Çağrı Merkezi'nde görevli ön çağrı, sağlık, itfaiye, polis, jandarma, GAMER, AFAD personelleri tek çatı altında gelen ihbarlarla vatandaşların imdadına yetişiyor.
Koordinasyonun tek merkezden sağlandığı acil çağrı merkezinde, acil olayların yanı sıra ihbarda bulunan vatandaşların imdadına yetişen ekipler, bir taraftan da doğal afetlere hazırlanıyor.
Sivil savunma planı kapsamında personellere yönelik yangın ve deprem tatbikatları yapıldı. Sirenin çalmasıyla birlikte binayı tahliye eden ekiplere, AFAD eğitmenleri tarafından yangına müdahale ve bina tahliyesi konularında da eğitim verildi.
Yangın tatbikatıyla da olası yangın durumlarında müdahale yöntemleri uygulamalı gösterildi. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Cemal Kar ve AFAD Eğitim Şube Müdürü Sami Göktaş da eğitimde yer aldı.

Yorumlar