Cenaze töreni düzenlendi...

16 Aralık 2019 Pazartesi 13:57

Cenaze töreni düzenlendi...

Zonguldak'ın Kozlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Bilgin, beyin kanaması teşhisi ile tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bilgin için görev yaptığı Kozlu Belediyesi önünde cenaze töreni düzenlendi.

 Kozlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren 50 yaşındaki Şaban Bilgin, bir süre önce rahatsızlandı. Beyin kanaması teşhisi konulan Bilgin, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Bilgin, bağlandığı yaşam destek ünitesinde tedavisini sürdürüyordu. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bilgin'in cenazesi sabah saatlerinde hastane morgundan alınarak belediye gasilhanesine getirildi. 
Şaban Bilgin'in cenazesi ardından görev yaptığı Kozlu Belediyesi önüne getirildi. Buradaki törene Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Belediye Başkanı Ali Bektaş, siyasi parti temsilcileri, il genel meclisi üyeleri, belediye personeli ve Şaban Bilgin'in ailesi katıldı. Kozlu İlçe Müftüsü Şevket Bulut'un dualarının ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Bektaş, "O bana Mehmet babanın emanetiydi. İnşallah yaptıkları iyilikleri karşılığını görecektir. Bir cenaze beni hiçbir zaman bu kadar sorgulamadı. Gece gündüz koştu, koşuşturdu. Yine en çok eleştirildi. Bu Kozlu'da emeği çok" dedi. Bektaş, konuşması sırasında zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. 
Şaban Bilgin'in cenazesi, öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedilecek. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kozlu , Kozlu Belediye Başkan Yardımcısı , cenaze töreni

Yorumlar

ZONSİAD istişare toplantısını gerçekleştirdi...

16 Aralık 2019 Pazartesi 13:51

ZONSİAD istişare toplantısını gerçekleştirdi...

Merkezi İstanbul’da bulunan Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Genişletilmiş Yönetim Kurulu İstişare toplantısını gerçekleştirdi.

 İş dünyasına 2012 yılından itibaren her platformda katkı veren ZONSİAD geçtiğimiz aylarda yönetim kurulunun almış olduğu kararla kadrosunu genişletme yoluna gitmiş ve kısa süre zarfında teknik birimler oluşturarak bu birimlerin yönetimlerini tamamlamıştı. Cumartesi Akşamı da ZONSİAD Yönetim Kurulu, 9 Birim Başkanlığı ve Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin katılımı ile ZONSİAD Genişletilmiş Yönetim Kurulu İstişare toplantısını gerçekleştirdi. 
Toplantıyı Divan heyeti olarak Başkanlık yapan ZONSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mehmet Keserci, Yüksek İstişare Kurulu Üyelerinden İstanbul Ticaret Odası Mali Müşavirler Komitesi Başkan Yardımcısı Hikmet Kabuk ve Danışma Meclisi Üyesi Mustafa Kurt yönetti. ZONSİAD’ın yeni oluşturduğu Birim Başkanlıklarında sürpriz isimlerde yer aldı Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay; Eğitim ve Hukuk Biriminde görev alırken, MHP MYK Üyesi İş Adamı Murat Kotra Yatırım ve Finans Birim Başkanlığında görev aldılar. 
Açılış konuşmasını gerçekleştiren ZONSİAD Genel Başkanı Halil İbrahim Ece önemli açıklamalarda bulundu. Ece, “Kurulduğumuz 2012 yılından bu yana birçok etkinlikle ve buluşturma programları gerçekleştirdik.Geçen 7 yılı aşkın sürede iş adamlarımızı buluşturmak,tanıştırmak ve derneğimizi duyurulması noktasında birçok çalışmalar yaptık.Bu çalışmalar sayesinde birçok birbirini tanımayan insanları tanıştırdık buluşturduk.Bu buluşturmalar sayesinde ticari alış verişler sosyal ekonomik olarak birbirimize destek sağlamaya çalıştık.Günümüze geldiğimizde artık yapılan bu çalışmalar derneğimize yeterli gelmediği gibi çalışmalarımızı artık farklı versiyonlarla yapma gereği duyulmuştur. Neden bizler ortak paydamız Zonguldak olan iş insanlarına farklı kazanım sağlamayalım. Bugün birçok iş adamımız ortaklıklardan bahsediyor. Ve içimizde ortak çalışmalar yapan iş adamlarımız var.Hep beraber küçük sermayeler koyarak büyük işler neden yapmayalım.Bu ortaklık fonu olur,ortak havuz olur,kooperatif olur adının çokta önemli yok.Bizler birbirimize inanırsak büyük işlere imza atabiliriz.Her birimizin kendi sektöründe önemli çalışmaları olan insanlar.Yapacağımız buna benzer çalışmalarla Türkiye’ye ve bölgemize örnek bir model olabiliriz. 
Şu an ulaşabildiğimiz İstanbul’da 500 üzerinde iş adamı mevcut. Yaptığımız araştırmalar neticesinde 1500 üzerinde de iş dünyasında bulunan hemşerimiz var. Bu insanları bir çatı altında bir araya getirdiğimizde ciddi manada hem sosyal hem ekonomik olarak çok büyük ortak sinerji oluşturabiliriz. Değerli arkadaşlar;65 Kişilik yönetim kadrosu oluşturduk Ne demiş atalarımız ‘bir elin nesi var, iki elin sesi var’ sözünü asla aklımızdan çıkartmamız lazım. Her birimimizde ayrı sektörlerde faaliyet gösteren iş adamlarımız bulunmaktadır. Mevcut birimlerimiz birim toplantılarını 3 aylık dönemlerde yapıp, bu çalışmaları raporlayacaktır. Yine yönetim kurulu olarak yeni yapılanma anlayışımız devam ederek ilerleyen günlerde bölge temsilciği ve yurt dışı temsilciliklerini oluşturacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız şuan için devam ediyor. Yönetim Kurulumuza, Birim Başkanlarımıza ve birim üyelerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Yeni görevleri hayırlı uğurlu olsun. Bu vesile ile sizlere ayrı ayrı sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ZONSİAD , istişare toplantısı

Yorumlar

AK Parti Gülüç Belde Teşkilatı delege seçimlerini yaptı...

16 Aralık 2019 Pazartesi 13:44

AK Parti Gülüç Belde Teşkilatı delege seçimlerini yaptı...

AK Parti Gülüç Belde Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi öncesi delege seçimleri gerçekleştirildi.

 AK Parti Gülüç Belde Teşkilatı Başkanı İsmail Yılmaz, partisinin 7. Olağan kongresi öncesinde 112 delegenin belirlenmesi için üyelerin oy kullandığını açıkladı. AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’da Gülüç’e gelerek seçimleri takip etti. Delege seçimleri için oy kullanmaya gelen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, delege seçimlerinin hem Gülüç’e hem de AK Parti’ye hayırlı olmasını diledi. 
AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’da delege seçimlerinin birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştiğini ifade etti. Yılmaz açıklamasında “Delege seçimlerimiz Gülüç’te bayram havasında, birlik ve beraberlik içerisinde geçiyor. Partimizin 7. Olağan kongresi öncesinde delege seçimlerimizi gerçekleştiriyoruz. 100 delegemiz üyelerimizin oyları ile belirleniyor, 12’de doğal delegemiz var. Toplamda 12 delegemiz Gülüç Belde Teşkilatımızın 7. Olağan kongresinde oy kullanacak. Hem delege seçimlerimizin gemde yapılacak olan 7. Olağan kongremizin Gülüçümüze hemde partimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Dün olduğu gibi bu günde üyelerimiz, delegelerimiz, mahalle temsilcilerimiz, belediye meclis üyelerimiz, belediye başkanımız, ilçe ve il başkanımız ve milletvekillerimizle uyum içerisinde partimizin bayrağını en üst noktaya taşıyarak halkımıza en iyi hizmetleri sunabilmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gülüç , 7. Olağan Kongre , delege seçimleri

Yorumlar

"Yatırımlarımız meyvesini verecek kötü hadiseler olmayacak"

16 Aralık 2019 Pazartesi 12:54

"Yatırımlarımız meyvesini verecek kötü hadiseler olmayacak"

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ormanlı Belediyesi alt yapı ve dere ıslah çalışmalarına hız kazandırdı.

Ormanlı Belde’sinde 2004- 2005 yıllarında gerçekleşen sel felaketinin bir daha yaşanmaması için tedbir amacıyla bakım çalışması yapıldı. Taşkınları önlemek ve sel felaketinin önüne geçmek için, Ormanlı Belediyesi, Devlet Su İşleri işbirliği ile keson kuyu noktalarında bakım çalışması yapılıp, taşkınlarda su kuyularının zarar görmemesi için, taş duvar, birit ve dere ıslah çalışmaları gerçekleştirildi.
Yeni yatırımların meyvesini vereceğini ve bir daha kötü hadiseler yaşanmayacağını belirten Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, çalışmaların tam gaz devam ettiğini söyledi. Başol konuşmasında, “ Beldemiz 2004-2005 yılında büyük bir sel felaketi yaşadı, bizlerde düzenli olarak bir daha yaşanmaması için bakım çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu dönem de çalışmalarımıza ara vermeden, Devlet Su İşleri işbirliği ile taşkınları önlemek için Ormanlı Deresinin 200 kodu olan bölgemizde, DSİ ekiplerimiz ile beraber brit (bent) yapımına başladık. Ayrıca Keson Kuyu bölgesinde yaptığımız ıslah çalışmamızı tamamladık. Bu vesile ile Zonguldak Devlet Su İşleri Şube Müdürümüz Muharrem Bey’e çok teşekkür ediyorum. Yeni yatırımlarımız inşallah meyvesini verecek ve bir daha kötü hadiseler yaşanmayacak. Beldemiz her geçen gün güzelleşecek. Islah çalışmalarımızın yanı sıra birde havalar müsaade ettikçe belediye personelimiz ile kısmi alt yapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlerleyen günlerde çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ormanlı , bayram başol ,

Yorumlar

Köylünün pazarı içler acısı halde...

16 Aralık 2019 Pazartesi 11:30

Köylünün pazarı içler acısı halde...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Erdemir’den emekli İsmet Koç, bölgenin en eski pazarlarından biri olan Subaşı Pazaryeri’nin bakımsızlıktan esnaflara zor günler yaşattığını söyledi. Koç, pazaryerine bakım yapılmasını istedi.

Kdz. Ereğli ilçesinde Erdemir’den emekli olduktan sonra tavuk yetiştiriciliği yapmaya başlayan İsmet Koç bölgenin en eski pazarlarından Süleymanbeyler Köyü’nde ki Subaşı Pazarı’nın içler acısı haline üzüldüklerini söyledi. Kışla Mahallesi’nde ki evinin bahçesinde eşi Ayşe Koç ile birlikte tavuk yetiştiriciliğinin yanı sıra sebze ve meyvede yetiştiren Koç “Benim amacım çevremizdekilere örnek olmak. Ben yaptığım işten para kazanıyorum. Herkesin de bahçesinde bir şeyler yetiştirmesi için mücadele ediyorum. Ben sadece Ereğli değil Bolu, Düzce ve Sakarya gibi illere gidiyorum. Zonguldak’ın ilçelerini geziyorum ama Süleymanbeyler Köyü’nde ki pazaryerini gördüğümde çok üzülüyorum. Burası Ereğli’nin en eski pazarlarında biri. Buraya Ereğli dışından da çok sayıda esnaf geliyor. Ancak ne temizlik bakımından, nede düzen bakımından çok kötü durumda. Bayan tuvaletleri sürekli kapalı. Erkek tuvaletine ise pislikten girilmiyor. Her taraf çamur içerisinde. Ereğli’yi yönetenler mikrofonu ellerine alınca büyük büyük laflar ediyorlar. Gelsinler buranın haline bir baksınlar. Lafa gelince ‘Köylü milletin efendisi’ ama buraya kimse hizmet getirmiyor. Buradan Sayın Valimize, Kaymakamımıza, milletvekillerimize, il genel meclis üyelerine, ilçe başkanlarına, oda başkanları ve esnaf temsilcilerine sesleniyorum. Ereğli’nin en eski tarihi pazaryerine sahip çıkın. Bu insanlarımız böyle bir muameleyi hak etmiyor. Her taraf çöplerle dolu, pislik içerisinde. Köylümüze önem versinler, köylü esnafımızı korusunlar. Eğer siz köylüye hizmet etmezseniz, köylü ürettiği ürünü satacak yer bulamazsa üretmekten vazgeçer. Yarın yiyecek bir tutam marul bulamazsınız. Ondan sonrada ‘Marul niye 5-10 TL’ diye sızlanıp dururuz” dedi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar