Cemile Tatoğlu'ndan bir proje daha...

27 Mart 2018 Salı 14:52

Cemile Tatoğlu'ndan bir proje daha...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ile eğitim öğretim ortamlarını zenginleştirmek amacıyla kabul gören 4 Teknik Destek Projesi’nden 2’si tamamlandı.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın destek ve hibelerinden yararlanarak eğitim öğretim ortamlarını zenginleştirmek hedefiyle yola çıkan Cemile Tatoğlu Anaokulu ve Gülşen Utku Anaokulu Müdürü Biray Demirhan Döl ve Projeden Sorumlu Öğretmen Sezgin Balaban’ın katkılarıyla, 2017-18 Eğitim Öğretim yılında 4 Teknik Destek projesi sunuldu ve başarılı oldu. Kdz. Ereğli’de yapılan bu eğitimler; Masal ve Hikâye Anlatıcılığı, Orff Schulwerk Eğitimi-1, Orff Schulwerk Eğitimi-2 ve son olarak Okul Öncesi Dönemde STEM, Kodlama ve Robotik eğitimleri olarak açıklandı. İlan edilen ve Teknik Destek kapsamında yer alan projelerin tüm masrafları Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. Eğitimlere katılan öğretmenler yeni tecrübeler edinerek, eğitim öğretim ortamlarını zenginleştirecek deneyimler kazandı. Şimdiye kadar gerçekleşen iki eğitimde 70’e yakın katılımcı sertifikalarını aldı. Başarılı olan diğer iki projede ilan edilecek yer ve tarihte önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.
Ereğli Cam Füzyon ve Seramik Atölyesi kazanıyor
Cemile Tatoğlu Anaokulu tarafından BAKKA’ya sunulan ‘Cemile Tatoğlu Anaokulu Cam Füzyon ve Seramik Tasarım Atölyesi’ projesi de kabul gördü. BAKKA’nın 300.000 TL’ye kadar hibe desteği verdiği proje için alınacak hibe ile Kdz.Ereğli İlçesi’nde kalıcı bir eser olacak ‘Cemile Tatoğlu Anaokulu Cam Füzyon ve Seramik Tasarım Atölyesi’ oluşturulacak. Yapılacak tesisten, okul öncesi dönem öğrencileri, engelli bireyler ve kadınlar başta olmak üzere tüm halk faydalanabilecek.

Etiketler:

Cemile Tatoğlu Anaokulu , eğitim , Demirhan Döl , BAKKA , Proje ,

Yorumlar

Ormanlı'da rekor kan bağışı...

26 Mart 2018 Pazartesi 15:17

Ereğli Haber

Ormanlı'da rekor kan bağışı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı İlkokulu tarafından ‘Kimisi caıyla kimisi kanıyla’ sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Çanakkale Şehitlerini Anma Haftasında, Ormanlı İlkokulu ”Kimisi Canıyla Kimisi Kanıyla” adlı kan bağışı kampanyası düzenledi. TSK’nın Suriye’nin Afrin kentini teröristlerden temizlemek için düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nda mücadele eden askerlere destek amacıyla Ormanlı İlkokulu’nda gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına öğrenci velileri ve Ormanlı halkı destek verdi.
Yapılan duyuruların ardından 23 Mart Cuma günü başlayan ve gün boyu devam eden kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ormanlı Belediye başkanı Bayram Başol ve Ormanlı Jandarma Karakol Komutanı Gökhan Güler’in de destek verdiği kampanyada, 201 ünite kan toplandı.
Kan Bağışı Kampanyasını okul adına yürüten Ormanlı İlkokulu Müdürü Hasan Çevik, katılımcılara teşekkür ett. Çevik açıklamasında “Çanakkale Destanının 103. yılını kutladığımız bu hafta içinde, Afrin’de mücadele eden askerlerimiz ve tüm şanlı ordumuzun yanında olduğumuzu hissettirmek istedik. “Kimisi Canıyla Kimisi Kanıyla” sloganıyla düzenlediğimiz kampanya vesilesi ile Çanakkale’yi, vatan ve bayrak uğruna canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum” dedi.

Yorumlar

Gün onlarındı, gönüllerince eğlendiler...

22 Mart 2018 Perşembe 14:23

Gün onlarındı, gönüllerince eğlendiler...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü coşkuyla kutlandı.

Ereğli Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğretmenleri tarafından düzenlenen 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliği, öğretmen Yeşim Harkın’ın down sendromu hakkında bilgi veren konuşmasıyla başladı. Etkinlikte Down sendromlu bir grup öğrenci öğretmenleri Muazzez Doğan eşliğinde dans gösterisi sunarken, bir grup öğrenci ise öğretmenleri Yeliz Özdoğan’ın önderliğinde zeybek gösterisi gerçekleştirdi. Programda öğretmenler, Burak Özdemir, Mehmet Güzel, Kübra Utku, Eda Koçak ve Sevgi Koçak’ın down sendromlu öğrencilerle beraber şarkılar söyledi. Şenlik havasında geçen etkinlik TİMS Ajans’ın gönüllü olarak yaptığı palyaço ve Mickey Mouse kıyafeti giyerek çocukları balonlar ve şarkılarla eğlendirmesiyle son buldu.

Etiketler:

Ereğli Özel Eğitim İş uygulama Merkezi , Down sendromu , öğrenciler , eğlence , yeliz özdoğan ,

Yorumlar

Minik öğrencilerden "Kardeşlerimizi Sevindirelim" projesi

21 Mart 2018 Çarşamba 20:06

Minik öğrencilerden "Kardeşlerimizi Sevindirelim" projesi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu 6. Sınıf öğrencileri “Kardeşlerimizi sevindirelim” projesi gerçekleştirdi.

Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu 6. Sınıf öğrencilerinden Zerennaz Danışmaz, Hazal Atatay, Çiğdem Koşak ve Miray Tetik sınıf öğretmenleri İrfan Aydın öncülüğünde sosyal etkinlik yönetmeliği toplum hizmeti çalışmaları kapsamında “Kardeşlerimizi Sevindirelim” projesi düzenledi.
Proje kapsamında öğrenciler, okul öğrencilerinden ve velilerden oyuncak toplayarak Kdz. Ereğli Bakırlık Çınar Boru İlkokulu’nda okuyan maddi durumu olmayan öğrencilere oyuncakları hediye etti.
Projelenin amacı hakkında bilgi veren Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu Müdürü Reşat Atar, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Atar konuşmasında, “ Kardeşlerimizi sevindirelim projesinin amacı maddi durumu olmayan ya da az oyuncağı olan öğrencilerimize oyuncak temin ederek, çocukları sevindirmekti. Öğrencilerimiz ve velilerimiz den 100 adet oyuncak topladık. Öğrencilerimiz, projenin rehberliğini yapan öğretmenimiz İrfan Aydın ve okul idarecilerimizden Betül Bulut ile birlikte Bakırlık Çınar Boru İlkokulu’na gelerek, çocuklarımızı sevindirdik. Projede emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz. Ayrıca Çınar Boru İlkokulu’nda öğrencilerimizi ağırlayan Çınar Boru İlkokulu Müdürü Yasin Cengiz ve öğretmen arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kışla mahmut likoğlu ortaokulu , oyuncak , yardım ,

Yorumlar

Koca yürekli miniklerden duygulandıran yardım

20 Mart 2018 Salı 14:41

Ereğli Haber

Koca yürekli miniklerden duygulandıran yardım

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde yaşayan 3. Sınıf öğrencileri Deniz Özgür ve Defne Sarıahmet yardım kampanyası başlatarak, Afgan ailelerine gıda yardımı yaptı.

Kilimli İsmet İnönü İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri Deniz Özgür ve Defne Sarıahmet yardım kampanyası başlatarak ilçelerine gelen Afgan ailelerine yardımda bulundu. Çevreden ve ailelerinden topladıkları yardım ile kahvaltılık, sebze gibi yiyecek alan Deniz ve Defne ülkelerinde şiddet görüp, ülkemize sığınan Afgan ailelerine aldıkları yiyecekleri teslim etti. Minik öğrencilerin anlamlı yardımına birçok kişi destek verdi. Defne ve Deniz yaptıkları yardımdan çok mutlu olduklarını, başkalarına da örnek olmak için bu şekilde kampanya başlattıklarını söyledi.

Yorumlar