Celil Uzun'dan Nuri Tekin'e sert uyarı

16 Ocak 2019 Çarşamba 12:07

Celil Uzun'dan Nuri Tekin'e sert uyarı

Uzun, partisinin İlçe Teşkilatı'nda AK Parti İlçe Başkan Mustafa Yavuz, Önceki dönem Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Önceki Alaplı Belediye Başkanlığında görev yapan Nevzat Çimenoğlu, Ekrem Yazıcı partililer ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Celil Uzun, yaptığı açıklamada, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel sec¸imlerde partisi adına Alaplı Belediye Bas¸kan adayı olarak go¨sterilmesine vesile olan herkese teşekkür ederek;
"Alaplı hems¸erilerime, mahalle temsilcilerimize, kadın kollarımıza, genc¸lik kollarımıza, yo¨netim kurulumuza, ilc¸e bas¸kanımıza, milletvekillerimize ve Alaplı Belediye Bas¸kan adayı olarak takdir buyuran genel bas¸kanımız, Cumhurbas¸kanımız Sayın Recep Tayyip Erdogˆan beyefendiye sonsuz s¸u¨kranlarımı arz ediyorum" diye konuştu.
Su¨recin en bas¸ından itibaren kendisini telefonla arayan, gerek bizzat, gerek sosyal medya gerekse tu¨rlu¨ vasıtalarla desteklerini ifade eden Uzun Alaplı'ya hizmet etmis¸, emegˆi gec¸mis¸ tu¨m belediye bas¸kanlarına tes¸ekku¨r ederek hayatını kaybedenlere de rahmet diledi.

"Uyum içerisinde ortak akıllı içinde biz olarak çalışacağız"
Yu¨ku¨nün ne denli agˆır oldugˆunun farkında ve bilincinde olarak o¨nu¨mu¨zdeki su¨rec¸te uyum içerisinde çalışacaklarını belirten Uzun, "Milletvekilleri, il ve ilc¸e tes¸kilatları, sivil toplum kurulus¸ları, kamu kurum ve kurulus¸ları ile uyum ic¸inde c¸alıs¸arak, ortak aklı o¨ne c¸ıkaran, go¨nu¨ller kazanmayı o¨ncelik sayan bir yo¨netim anlayıs¸ıyla bu go¨revi layıkıyla, hakkıyla yerine getirecegˆimizden hiç kimsenin şüphesinin olmasın. Her s¸eyin en iyisine layık go¨rdu¨gˆu¨m saygıdegˆer Alaplı halkının yu¨ce go¨nu¨llerine talibiz. El ele, go¨nu¨l go¨nu¨le Alaplımızı birlikte yo¨netmeye talibiz. “Halka hizmet, Hakka hizmettir.” du¨sturuyla go¨nu¨l belediyeciligˆi yapmaya talibiz. Biliyorsunuz genel Başkanım ve Cumhurbaşkanım Ereğli’ye geldiğinde bu bölgenin Milletvekili olduğunu ve Ereğli kendisini temsil ettiğini bizlere güvence vermişti. İlk Cumhurbaşkanımızı Zonguldak olarak Alaplı’ya bizler getirmiştik. Değerli Cumhurbaşkanım o zamandır bize ne zaman kapısına gitsek Alaplı ve Zonguldak için bir dileğimiz olsa hepsini bize yardımcı oldu ve önümüzü açtı. Bizi burada burada tercih ettiği için ve bizim buraya göreve yolladığı için öncelikle şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bizleri güvendiler, bizleri buraya aday olarak gösterdikleri için öncelikle kendisine şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.
AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde en önemli özelliğinin gönüllere dokunan, insanı mutlu eden, halkıyla bütünleşen ortak aklı ortaya koyan tüm enerjileri, tüm bilgileri tüm arzuları enerji ve sinerjiye dönüştüren belediyecilik anlayışını ön plana çıkartmak olduğunun altını çizen Uzun, "Bu konuda biz ön planda bir belediyecilik anlayışı Alaplı’da gerçekleştireceğiz. Benim anlatacağım projelerle bak göreceksiniz, belediyenin imkanlarından daha çok devletin projelerini hayata geçireceğiz. Bunları hep birlikte beraber yapacağız hükümetimizle birlikte yapacağız hep beraber hareket edeceğiz. Bunu söylerken belediye başkanıma da söylüyorum beraber el ele Gümeli belde başkanı dahil köylere bile faydamız olacaktır. Ben geçmiş dönemde bu insanlardan her köyde mutlaka bizim imzamız vardır. Ama camisinde ama suyu da vardır ama yolunda vardır. Veya okulunda mutlaka vardır kimse inkar edemez inkar edecek bir insan gelsin böyle bir şey yok desin. Tabii ki bir rakibimiz olacak tabi ki bir rakibimiz olacak seçime girecek. Seçime girdik işimiz zor olduğu görüyoruz. Ayaklarımız yere basmak zorunda rakibimizi çok ciddiye alarak da ona da değer vererek işe başlıyoruz. Ona da başarılar diliyorum şu anda görünen bizim mevcut belediye başkanımız Nuri Tekin. Sonuçta mevcut belediye başkanı bizim de başkanımız. O da hizmetlerini anlatacak bizde kendi hizmetlerimizi anlatacağız, inşallah kazasız belasız bu seçimi başarı ile bitireceğiz" diye konuştu.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin , seçimden önce vaat verdikleri 70 projeden sadece 1 tanesini gerçekleştiğini iddia eden Uzun,"Nuri Tekin kardeşimin o dönemden kalan seçim broşürü var. Bu Projelerin içinden 70 -80 tane söz verdiği ve halde yapılanlar arasında sadece bir tanesini yapabildiğini görüyoruz. Buda yapılanlar arasında sadece sahil olduğunu görüyoruz. Bir kısmını Faruk Çaturoğlu yaptı. Bir kısmını Nevzat bey yaptı. Ağır yükünü çeken bu arkadaşlarımız. Bu arkadaşlarımız sağolsunlar Nuri Tekin gelmiş diğer kısmını yapmış. Bunu da kendisine teşekkür ederiz. Şu anda Alaplı Belediyesi'nin borcu 100 milyon liraya yaklaşmış durumda. Ama söylediği 40 milyon civarı rakamlardan bahsettiği gördük. Ayrıca Faruk Çaturoğlu olsun, Nevzat Çimenoğlu olsun, Ekrem bey olsun yaptıkları işleri ve aldıkları kredileri bu döneme aktardıkları kredi borçları yok. Ama bu değerli belediye başkanımız öyle borçlanmalar yaptı ki yedi yıl sonrasına kredi borçlanmalar var kimse bilmiyor . 100 milyona yakın Alaplı Belediyesi'nin borcu var maalesef belediye başkanımız bundan da haberi olmadığını gördüm" 

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'i gazeteceileri, esnafları ve partilileri tehtid ettiğini iddia eden Uzun, bundan sonra böyle birşey olursa gerekeğini yapacağını söyledi. Uzun konuya ilişkin olarak yaptığı açıkamada şu ifadelere yer verdi, “Bizim gazetecilerimiz, bizim esnafımızın tehdit edildiğini duyuyorum. Bunu senin yanına bırakmam. Türkiye’yi AK Parti iktidarı yönetiyor. Mafyavari ayaklar bize sökmez. Ak Parti’ye de hiçbir zaman sökmedi!.. Sadece bir telefona bakar, ayağınızı denk alın!.. Bu size son uyarım. Bundan sonra kimi tehdit ettiğinizi duyarsam hesabınızı sorarım!.. Artık meydanı boş bularak, hareket etmek yok!.. Biz sevgi-saygı çerçevesinde seçim geçirmek istiyoruz. Tek amacımız Alaplı’ya hizmet etmek.. Bu konuşmayla sadece Nuri Tekin’i değil, belediye’de çalışan yada oradan nemalanan silahşörleri de buradan uyarıyorum. Sakın bir daha böyle işler yapmayın. Ne sokakta, ne de sosyal medyada”

Yorumlar

Taşımalı eğitime bir gün ara...

16 Ocak 2019 Çarşamba 11:54

Taşımalı eğitime bir gün ara...

Zonguldak'ta köy ve beldelerde devam eden kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

İl Milil Eğitim Müdürvekili Murat Kapıcı, köy ve beldelerde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Merkez, Kozlu, Gökçebey, Devrek ve Kdz. Ereğli ilçelerinde taşımalı eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Öte yandan Zonguldak Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise Merkez ilçede 18, Kozlu ilçesinde 20, Alaplı ilçesinde 12, Çaycuma ilçesinde 10, Devrek ilçesinde 32, Kdz. Ereğli ilçesinde 51 ve Gökçebey ilçesinde 10 olmak üzere toplam 153 köy yolunun yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığı Özel İdare ekiplerinin karla mücadele çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Yorumlar

Dev dalgalar 7 metrelik istinat duvarını aştı

16 Ocak 2019 Çarşamba 11:53

Dev dalgalar 7 metrelik istinat duvarını aştı

Zonguldak’ta etkili olan şiddetli rüzgar ve yağmurla birlikte şiddetini artıran dalgalar Liman Caddesi’ndeki 7 metrelik istinat duvarını aştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yurt genelindeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz'de şiddetli rüzgar ve kar etkisini sürdürdü. Gece saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve kar nedeniyle Karadeniz'deki dalgalar şiddetini artırdı. Liman Caddesi'ndeki 7 metre uzunluğundaki istinat duvarını aşan dalgalar zaman zaman liman içerisine girdi. Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre yağışlı hava yerini güneşli havaya bırakacağı öğrenildi.

Yorumlar

15 köy yolu kapandı...

16 Ocak 2019 Çarşamba 11:16

15 köy yolu kapandı...

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde 15 köy yolu ulaşıma kapandı.

Dün gece yoğun bir şekilde başlayan kar yağışı sabah saatlerinde Gökçebey ilçesinde yaşamanı olumsuz etkiledi ve 15 köy yolunun kapanmasına sebep oldu. Hastalara ulaşmak için ambulansın bile gidemediği köy yollarına kepçe yardımı ile müdahale edilerek hastalara ulaşıldı. Açılan bazı köy yolları Pazarlıoğlu, Bakiler, Bodaç ve Muharremler olarak belirtildi. Ekipler kapalı olan köy yollarını ulaşıma açabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürürken Gökçebey Kaymakamı Ökkeş Furkan Karakurt bizzat incelemelerde bulundu.
İlçe Özel İdare Müdürü İzzet Turpçu vatandaşlardan asılsız ihbar yapmamalarını ve her aracın zincir takması ricasında bulundu. Kar yağışı güzel manzaralara sebep olurken tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Yorumlar

Duayen gazeteci hayata gözlerini yumdu

16 Ocak 2019 Çarşamba 10:27

Duayen gazeteci hayata gözlerini yumdu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Faaliyet gösteren Şirin Ereğli Gazetesi’nin kurucusu Bedri Erel hayata gözlerini yumdu.

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Şirin Ereğli Gazetesi’nin ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucusu Bedri Erel sabaha karşı tedavi gördüğü ilçedeki özel bir hastanede hayatını kaybetti. Bedri Erel’in cenazesi bugün Bozhane Camii’nde ikindi namazına müteakip düzenlenecek cenaze namazının ardından şehir mezarlığına defnedilecek. 

Ereğli Haber ailesi olarak, merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.

Yorumlar