Çaycumalılar Derneği Kaymakam Coşgun'la bir araya geldi

26 Ekim 2019 Cumartesi 14:07

Çaycumalılar Derneği Kaymakam Coşgun'la bir araya geldi

Zonguldak'ın Çaycuma İlçe Kaymakamı Muharrem Coşgun'a; Çaycuma ve Köyleri Kalkındırma, Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği ziyarette bulundu.

Çaycuma ve Köyleri Kalkındırma, Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu ve yönetim kurulu, Kaymakam Coşgun 'u makamında ziyaret ederek Çaycuma'da ve çevresinde yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Derneğin kurulduğu günden bugüne kadar gelinen noktayı aktardılar. Karşılıklı fikir alışverişinin ardından Kaymakam Muharrem Coşgun dernek yönetimine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek Kaymakamlık olarak elinden gelen desteği vereceğini söyledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Çaycuma , Güzelleştirme , Yardımlaşma , Dernek , Ziyaret

Yorumlar

Sağlık Kampüsü’nde Dünya Hasta Hakları Günü kutlandı

26 Ekim 2019 Cumartesi 11:44

Sağlık Kampüsü’nde Dünya Hasta Hakları Günü kutlandı

Dünya Hasta Hakları kapsamında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Semra Demir Akca ve Hasta İletişim Birimi Sorumlusu Uzm. Feride Dursun, ayakta ve yatarak tedavi gören hastaları ziyaret ederek kendilerini ve yakınlarını hasta hakları konusunda bilgilendirdi.

Başhekim Prof. Dr. Özdolap günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı açıklamada, nitelikli ve kaliteli sağlık hizmetleriyle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin hasta haklarına önem veren bir yapıya sahip olduğunu belirterek bir sağlık kuruluşuna sağlık hizmeti almak için başvuran herkesin hizmetten genel olarak faydalanma, eşitlik ilkesi içinde hizmete ulaşma, kuruluşunu seçme ve değiştirme, bilgi isteme, mahremiyet özeni, tedaviyi reddetme ve durdurma, sağlık hizmetini güvenli bir ortamda alma, dini vecibelerini yerine getirebilme ve saygınlık görme hakları olduğunu vurguladı. 
Prof. Dr. Özdolap, “Kurumumuzda da hasta ve hasta yakınlarının memnuniyet ve şikâyetleri sürekli olarak değerlendirilmektedir Bizler de hastalarımız için oldukça anlam ifade eden bu özel günde kendilerini ziyaret ederek onları hakları konusunda bilgilendirdik” dedi. 
Ziyarette, hastaların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında Hasta İletişim Birimine başvuruda bulunabilecekleri ifade edilirken, hastalar ve hasta yakınlarının da hastane kurallarına uymalarının önemi belirtildi. Görüşülen hastalar ve hasta yakınları ziyaretten ve bilgilendirmeden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler 

Etiketler:

Kdz Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Dünya , Hasta , Hakları , Günü , Kutlama

Yorumlar

BAKKA bu yıl hangi projelere destek veriyor?

26 Ekim 2019 Cumartesi 11:28

BAKKA bu yıl hangi projelere destek veriyor?

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 18 Ekim 2019 tarihinde ilan edilen 2020 Yılı “Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” bilgilendirme ve eğitim toplantıları BAKKA Merkez Binası Konferans Salonunda devam etti.

Toplantıda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı program yönetim birimi ile izleme, değerlendirme ve raporlama birimi personeli tarafından destek programları tanıtıldı, projelerin hazırlık ve uygulama aşamalarında dikkat edilmesi gereken hususlar açıklandı. Bilgilendirme toplantısının ardından öğleden sonra eğitim oturumu düzenlendi. Eğitim kapsamında projelerin kurgulanması, mantıksal çerçeve matrisi, bütçe planlaması, faaliyet planı oluşturma, destekleyici belgeler, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS), başvuru aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlara yönelik örnekler üzerinden bilgilendirmeler yapıldı. 
Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla 20 Milyon TL bütçe ayrıldığı ve proje başına 500 Bin TL ile 2.5 Milyon TL hibe verilebileceği ifade edildi. 
Proje teklif çağrısına çevrimiçi başvuruların 13 Ocak 2020 saat 23.59'da, taahhütname tesliminin ise 16 Ocak 2020 saat 18.00'da sona ereceği vurgulandı. 
Toplantıda başvuru aşamasında matbu evrak talep edilmediği, KAYS sistemine e-devlet ile giriş yapılıp elektronik imza kullanılabileceği, elektronik imza kullanmayan kurum/kuruluşların başvurularının çevrimiçi tamamladıktan sonra yalnızca taahhütnamelerini ıslak imzalı BAKKA Zonguldak Hizmet Merkezine 16 Ocak 18.00 öncesinde ulaştırabilecekleri açıklandı. 
Bilgilendirme ve eğitim toplantılarının 30 Ekim'de Amasra, 31 Ekim'de Safranbolu ve 1 Kasım'da Kdz. Ereğli'de tekrarlanacağı, akabinde Kasım ve Aralık aylarında Zonguldak, Karabük ve Bartın il merkezlerinde 5 gün süreli ücretsiz uygulamalı proje döngüsü yönetimi eğitimleri düzenleneceği ve programlara ilişkin ayrıntılı bilgilerin Ajans internet sitesinde (www.bakka.gov.tr) yer aldığı, 90 günlük çağrı süresince yatırım destek ofisleri ve program yönetim birimi uzmanları tarafından teknik yardım hizmeti verileceği hatırlatıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğlihaber , Ereğli Haber , Zonguldak , BAKKA , Konferans , Proje

Yorumlar

Devrek’te çiftçilere yönelik seminer düzenlendi

26 Ekim 2019 Cumartesi 10:11

Devrek’te çiftçilere yönelik seminer düzenlendi

Devrek ilçesinde çiftçilere yönelik “Hayvan Bakımı ve Beslenmesi” konulu seminer düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Proyem ve Devrek Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle organize edilen “Hayvan Bakımı ve Beslenmesi” konulu seminer davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. İsmet Türkmen tarafından “ Hayvan Bakımı ve Beslenmesi konularında davetlilere bilgi sunumunda bulundu. 
Düzenlenen organizasyonda İsmet Türkmen tarafından davetlilere “Sahada Gördüklerim” konulu seminerde Yetiştirici ne yapıyor? Buzağı bakımı, düve, sağmalı inek, besi hayvanı, koyun ve bazı yem maddeleri üzerinde bilgiler verildi. Yaklaşık bir saat süren konferansta davetliler ile sunucu karşılıklı olarak soru cevap şeklinde ki sorularla besicilikteki mevcut sıkıntılara çözüm üretmeye çalıştılar. 
Programın ardından davetlilere çeşitli hediye ve ikramlarda bulunulurken, sunum yapmak organizasyona katılan Prof. Dr. İsmet Türkmen’e İlçe Müdürü Rıfat Verim tarafından ilçenin sembolü olan Devrek Bastonu hediye edildi.

Etiketler:

Kdz Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Çiftçi , Hayvan , Seminer

Yorumlar

Uluslararası Maden Makinaları ve Teknolojileri Kongresi

25 Ekim 2019 Cuma 17:03

Uluslararası Maden Makinaları ve Teknolojileri Kongresi

TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Maden Makinaları ve Teknolojileri Kongresi (IMMAT), 23-25 Ekim 2019 tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleştirildi.

 MINEX 2019 Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Kongreye; Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner ile TTK’ya bağlı Müesseselerin Yöneticileri, GMİS Merkez Servisleri Şube Başkanı Cengiz Saraç ile Şube Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. 41 bildirinin sunulduğu 7’nci Uluslararası Maden Makinaları ve Teknolojileri Kongresi’nde TTK Kozlu Müessesesi ile TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletmesi yöneticileri tarafından sunulan iki bildirinin sunumu ilgiyle izlendi. 
TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, TTK Kozlu Müessese Müdürü Nurettin Yılmaz, İşletme Müdürü Nihat Kayabalı, Başmühendis Burhan Ön ile Mühendis Hanefi Oruç tarafından hazırlanan “TTK Kozlu Taşkömürü İşletmesi’nde Dik Damar Esnek Yarı Mekanize Uygulaması (Kırkayak)” başlıklı bildirinin sunumunu Nihat Kayabalı yaptı. 
Kongrede, TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletmesi Müdürü Cüneyt Yamudi, Mühendisler Birkan Tank ve Katip Kibaroğlu tarafından hazırlanan “TTK Gelik İşletmesinde Uygulanan Dik Damar Kalkan Tahkimat Sisteminin Rehabilitesi” başlıklı bildirinin sunumu yapıldı. 
GMİS ve TTK heyeti, Uluslararası Maden Makinaları ve Teknolojileri Kongresi ile eş zamanlı olarak düzenlenen Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı’nı da (MINEX) ziyaret ederek incelemelerde bulundular ve sergilenen maden makinaları ve teknolojileri hakkında bilgi aldılar. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Maden Makinaları , Teknolojileri Kongresi , İzmir

Yorumlar