Çaycuma'dan Barış Pınarı Harekatı'na destek

19 Ekim 2019 Cumartesi 09:15

Çaycuma'dan Barış Pınarı Harekatı'na destek

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanlığı, Barış Pınarı Harekatı'na destek amaçlı basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanlığı binasında yapılan toplantıya, İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Gülsan Geldi, Gençlik Kolları Başkanı Tolgahan Köktürk, belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri, muhtarlar katıldı.
Basın açıklamasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, "Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK'ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır. DAEŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır. Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlemektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürecek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırlarımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ= PKK= PYD= YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu parti olarak destekliyor ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Partimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır" dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Barış , Pınarı , Harekatı , Destek

Yorumlar

Keleş'ten fakülte açıklaması

18 Ekim 2019 Cuma 21:48

Ereğli Haber

Keleş'ten fakülte açıklaması

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve parti yöneticileri Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş’i ziyaret edip yapılacak ortak çalışmaları görüştü.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Belde başkanları, belediye meclis, üyeleri ve parti yöneticileri ile birlikte Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’i makamında ziyaret etti. AK Parti iktidarı olarak Ereğli’ye kazandırdıkları yatırımlar hakkında bilgiler veren Çakır, Ereğli’nin menfaatine olan her işte birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Çakır konuşmasında “AK Parti iktidarı olarak ilçemize önemli hizmetler kazandırdık. Devam eden, başlamayı planladığımız yatırımlarımız var. Ereğli-Devrek, Ereğli-Zonguldak yolunun biran önce yapılması için çalışıyoruz. Yeni okullarımız bu yıl eğitim öğretime açıldı. Orta ölçekli sanayilerin kurulması için çalışmalarımız var. Birlikte takip ettiğimiz projeler adım adım ilerliyoruz. İyiye gidiyoruz. Çalışmalarımız ortada, sizlerde yakından takip ediyorsunuz. Bugün de karşılıklı bir kez daha fikir alışverişinde bulunuruz” dedi.
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş ise ziyaretten dolayı Çakır ve beraberindekilere teşekkür etti. Keleş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Yapmış olduğumuz bir bölge istişare toplantımız vardı, sizlerde iştirak etmiştiniz. Orada konuştuğumuz konuların başında çarşı merkezin tekrar hareketlenmesi için postane binası inşaatının yarım kalan kısmının tamamlanmasıydı. Bunda da gözlemliyoruz ki çok hızlı bir çalışma var. Kısa bir zaman zarfı içeresinde hizmete girecek, çarşı esnafımız da rahat edecek. Bunun dışında birlikte yürüttüğümüz genel idare ve birçok projeler var. Bunları bu şehir de birlik ve beraberlik anlamında bütünlük anlamında iktidar partisini, iktidarın Ereğli’ye gelebileceği çok şeyler var, bunun bilincindeyiz. Biz sizle beraber çalışmaktan burada ki sorunların çözümünde göstermiş olduğunuz gayretten ötürü ayrıyeten son derece çok memnunuz. Eski devlet hastanesi arazisi bir 5 senelik yılan hikâyesine dönmüştü ve bundan artık herkes rahatsız olmaya başlamıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızın Ereğli’ye gelişi sizin bu konuda ki ısrarcı tutumunuz bizleri bu talepleri sürekli yenilemesi neticesinde bugün müsaadeler alındı. İş şuan proje aşamasında, bizde üzerimize düşen Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak yönetimdeki arkadaşlarımız olarak biz de özveride bulunduk. Dedik ki: bizde fakülte binası yapmaya talibiz. Bu kadarda açık ve netiz bu konuda. İnşallah proje biran önce çıkar, şartlarda bizim için inşaata başlamak için uygun hale gelir. Hem sayın rektörümüzle hem sayın valimizle istişare ederek Ereğli’ye yeni teknik fakülte kazandırmak için bir bina yapmak için hazır olduğumuzu yenilemek istiyorum. İnşallah birlikte daha çok iş yaparız, bu şehrin işe ihtiyacı var.”
Çakır ve beraberindekiler TSO Başkanı Keleş ve yönetimi ile daha sonra basına kapalı olarak görüşmeler yaptı.

Yorumlar

112 Acil servis öğrencileri bilgilendirdi

18 Ekim 2019 Cuma 13:43

112 Acil servis öğrencileri bilgilendirdi

Kozlu Atatürk İlköğretim Okulu Aile Birliğinin ve okul idaresinin daveti üzerine okula gelen 112 Acil Servisi ekipleri öğrencilere ve okul idaresine 112 Acil sağlık hizmetinin verdiği hizmetler hakkında bilgi verdi.

Okulun toplantı salonunda gerçekleşen bilgilendirmeye, Okul Müdürü Nuri Bozacıoğlu, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Özer Saraç, Başhekim Yardımcısı Dr. Sabri Yıldız, 112 Doktoru Recep Genç, ATT. Oya Çakır Mutlu, 112 Şoförü Nazif Bıyıklı, Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Gümüş, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
112 Acil Doktoru Recep Genç, sağlıklı bir okul ortamı oluşması için öğrencilerin okul içinde nasıl hareket etmeleri konusunda bilgiler verdi.
Yapılan toplantının ardından ATT Oya Çakır Mutlu, öğrencilere ambulansın içinde kullanılan malzemeler hakkında, ambulans şoförü Nazif Bıyıklı ise, trafikte bulunduğu esnada ambulanslara yol vermenin önemini anlattı.
Etkinlik sonunda Okul Müdürü Nuri Bozacıoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Gümüş, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Özer Saraç'a, Başhekim yardımcısı Dr. Sabri Yıldız'a 112 Doktoru Recep Genç'e, ATT. Oya Çakır Mutlu'ya ve Ambulans Şoförü Nazif Bıyıklı'ya öğrencilere ve okul personeline verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür edildi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , 122 , Acil , Servis , Ekipleri , Bi

Yorumlar

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlanıyor

18 Ekim 2019 Cuma 13:15

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlanıyor

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla, Köy ve Mahalle Muhtarları, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti.

Karadeniz Muhtarlar Federasyonu ve Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas beraberinde Köy ve Mahalle muhtarları ile birlikte Vali Bektaş’a ziyarette bulundu.
Vali Bektaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; “Gününüzü kutluyorum. Muhtarlık kurumu en köklü, eski kurumdur. Köy, mahalle muhtarlarımız var. Büyük şehirleşme sürecinden sonra köy muhtarlığı bitiyor, mahalle muhtarlığı başlıyor. Sistemde bütün şehir uygulamalarından aksaklıklar giderilecek. Muhtarlarımızla diyaloğumuz güzel. Bütün işleri bitirmek mümkün değil, zorlukları da biliyoruz. Herkes muhtarı arıyor. Muhtarımızın mutlu, başarılı, üretken olması lazım. Biz muhtarların değerini biliyoruz. Umarız daha güzellikler olur."
Dernek Başkanı Şerafettin Nas’da; "Sayın Cumhurbaşkanımız bizi Külliyede ağırladı, bu yıl 5. yılını kutluyoruz. Muhtarlarımızın günü olsun istedik, elbette sorunlarımız var. Cumhurbaşkanımız yasa paketini de açıklayacak. Bizler kamu görevi yapıyoruz. Köylerimizde ve mahallelerimizde kolluk kuvvetlerine yardım etmek en büyük görevimiz” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Muhtarlar , Günü , Kutlama

Yorumlar

BEU' de ‘Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu’ gerçekleşti

18 Ekim 2019 Cuma 12:52

BEU' de ‘Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu’ gerçekleşti

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı ve Ürolojik Cerrahi Derneği ile Minimal İnvaziv Üroloji Derneği işbirliğindeki ‘Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu’ gerçekleşti.

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı ve Ürolojik Cerrahi Derneği ile Minimal İnvaziv Üroloji Derneği işbirliğindeki ‘Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu’ BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde gerçekleşti. BEÜ Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Ürolojik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. N. Aydın Mungan ve Minimal İnvaziv Üroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Haluk Akpınar’ın açılış konuşmalarıyla başlayan kursun kapsamında, eğitmenler tarafından; "Güncel Fleksibl Üreteroskoplar ve Donanım, Erişim Kılıfı ve Preop JJ Stent Kullanımı, RİRC ve Radyasyon, Taş Kırma Cihazları ve Taş Kırma Yöntemleri, Fleksibl Urs’min Ömrünü Nasıl Uzatırım? RİRC Komplikasyonları: Nasıl Kaçınırım?" konulu sunumlarla kursiyerlere güncel bilgiler verildi.
Ameliyathanede kursiyerlere ‘Tek kullanımlık Fleksibl Urs ve Holmium Lazer ile 3-D Fantomlarda RİRC Pratiği’nin de yaptırıldığı kurs çerçevesinde, tecrübeli cerrahlar eşliğinde canlı cerrahi ile güncel bilgiler, tartışmalı konular ve ileri teknikler ele alındı.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Beü , Cerrah , Kurs

Yorumlar