Çaycuma'da Hıdrellez coşkusu

13 Mayıs 2018 Pazar 20:07

Çaycuma'da Hıdrellez coşkusu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Hıdrellez etkinliği gerçekleştirildi.

Çaycuma ilçesine bağlı Perşembe Beldesinin tarihi Çivisiz Camisi ile bilinen Akçahatipler köyünde Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu'nun katılımları ile Hıdırellez etkinliği kutlandı. Hıdırellez etkinliğine çevre köylerden ve merkezden davet edilen cami görevlileri ve halk eşliğinde Kur'an ve Mevlüt okunarak davetlilere yemek ikramı yapıldı. Her sene geleneksel hale getirilerek hem Hıdırellez etkinliği hemde tarihi Çivisiz Cami'nin tanıtımı için köyün muhtarı ve ileri gelenleri bu etkinliği sürekli hale getirme planı yaptıklarını ifade etti.

Yorumlar

GMİS üyesi madenciler facianın yıldönümünde Soma’da

13 Mayıs 2018 Pazar 20:06

GMİS üyesi madenciler facianın yıldönümünde Soma’da

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 madenci kazanın 4’üncü yıldönümünde anıldı.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi Zonguldak maden işçileri de acıyı unutmadı ve Soma’da Maden Şehitliğini ziyaret ederek 301 maden şehidi için dualar okudu.
GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal’ın kafile Başkanlığı’nda GMİS’e bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Armutçuk, Amasra, Merkez Servisleri şube yöneticileri ve kalabalık bir grup maden işçisi 13 Mayıs 2018 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan Maden Şehitliğini ziyaret ederek maden şehitlerinin mezarlarına karanfil bıraktılar ve Kur’anı Kerim okuyarak, dualar ettiler.
Benzer acıları 170 yıldır yaşayan ve 5 binin üzerinde maden şehidi bulunan Zonguldaklı madencilerin, şehitliği ziyaret sırasında duygusal anlar yaşandı. GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, facianın yıldönümünde yakınlarının mezarlarını ziyaret eden ailelere başsağlığı dileğinde bulundu.
Kabasakal “Biz, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan ve 170 yıldır benzer acıları yaşayan Genel Maden İşçileri Sendikası üyeleri olarak onları varolduğumuz sürece unutmayacağımıza söz veriyoruz, maden şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun, nurlar içinde yatsınlar” dedi.
Maden Şehitliğinde Manisa Müftülüğü’nden görevli din adamları ile maden işçileri Kur’anı Kerim okudu, şehitler için dualar edildi. Ardından şehitlikte bulunan maden şehitlerinin kabirlerine karanfiller bırakıldı

Yorumlar

Başkan Uysal'dan şehit annelerine ziyaret

13 Mayıs 2018 Pazar 20:03

Başkan Uysal'dan şehit annelerine ziyaret

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Anneler Gününde Şehit annelerini ziyaret etti.

Ziyaretlerine eşi Sevim Uysal ile birlikte ilk olarak Kepez Mahallesi’nden başlayan Başkan Uysal, 2000 yılında Şırnak'ta şehit olan Kenan Yıldızhan’ın annesi Vasfiye Yıldızhan’ı ziyaret etti. Başkan Uysal ayrıca oğlu Piyade Er Oğuzhan Demirdüyen’i 1999 yılında kaybeden ve aynı zamanda Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen’i de evinde ziyaret etti.
Uysal burada da Şehit Annesi Sudiye Demirdüyen ile bir süre sohbet etti, anneler gününü kutladı. Ziyarete ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Uysal, “Başta Şehit anneleri olmak üzere, bize hayat veren, hayatı öğreten tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum” dedi.

Yorumlar

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri plajı temizledi

13 Mayıs 2018 Pazar 20:01

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri plajı temizledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde anneler günü nedeniyle kahvaltıda buluşan öğrenciler Köseağzı plajında etrafa atılan çöpleri temizledi.

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri anneler günü nedeniyle Köseağzı plajında öğretmen ve aileleri ile birlikte kahvaltı yaptı. Plajda etrafa atılan çöpleri gören öğrenciler kahvaltı öncesi aileleri ve öğretmenleri ile birlikte temizlik yaptı. Köseağzı’nda büyük bir alanda temizlik yapan öğrenciler vatandaşları plajları ve denizi kirletmemeleri konusunda uyardı. Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenleri ise öğrencilerin kendi istekleri ile bu çalışmayı yaptıklarını belirterek duyarlılıkları ile gurur duyduklarını söyledi. Çevreye duyarlı olan gençliğin topluma da ileride daha fazla faydalı olacağına inandığını dile getiren veliler ise çocuklarına yaptıkları etkinlikten dolayı teşekkür etti.

Yorumlar
  • Rıfat yılmaz
    14 Mayıs 2018 Pazartesi 10:04

    işte örnek alinasi gerçek çevreci gelecek nesillerimiz bu çocuklar olacak helal olsun

Milletvekili Çaturoğlu oğlunu nişanladı

13 Mayıs 2018 Pazar 19:58

Milletvekili Çaturoğlu oğlunu nişanladı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, oğlu Enes Çaturoğlu’nu Çorumlu Sert ailesinin kızları Reyhan Ebrar ile nişanladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu'nun, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığında Hesap Uzmanı olarak çalışan oğlu Enes evlilik yolunda ilk adımı Reyhan Ebrar Sert ile attı. Genç çiftin nişan törenleri Çorum’da Sert ailesinin evinde sade bir törenle gerçekleştirildi. Törene Çaturoğlu ve Sert ailesinin yanı sıra AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye Kurt, Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül ve yakınları katıldı. AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye Kurt gen çiftin yüzüklerini takıp, kurdelesini keserek evlilik yolunda yapılan ilk törenin iki aileye de hayırlı olmasını dileyerek “Allah tamamına erdirsin” temennisinde bulundu.

Yorumlar