Çaycuma Müftülüğünün aylık toplantısı gerçekleşti...

25 Şubat 2020 Salı 18:16

Çaycuma Müftülüğünün aylık toplantısı gerçekleşti...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Müftülüğünün Şubat ayı toplantısı bugün Şehit Ömer Halisdemir Kur’an Kursu Toplantı Salonu’nda yapıldı.

 Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantı Şef Hayrettin Çakır ve Şube Müdürü Erdal Oruçoğlu’nun gündeme dair konuları personele duyurması ile devam etti. Toplantıda 250 Bin Şehidimize 250 Bin Hatmi Şerif, Ortaokullar Arası Resim ve Kompozisyon Yarışması, 2020 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Yarışmaları gibi konular değerlendirildi. 
Şubat ayı İlmihal konusu olan, “Haramlar ve Helaller” konusunda Seka-Site Camii İmam-Hatibi Ferat Akyüz tarafından kısa bir sunum yapıldı. Daha sonra Türk Diyanet-Vakıf Sen Genel Başkanı Nuri Ünal tarafından sendikal faaliyetler konusunda personel bilgilendirildi. 
İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş' de toplantıda göreve bağlılık, görevde verimlilik konusunda personelin gereken hassasiyeti göstermesini istedi. Emekliye ayrılan personelimiz Mustafa Erkeç’e İlçe Müftümüz Ayhan Ermiş tarafından plaket takdimi ile toplantı sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , resim , kompozisyon , personel

Yorumlar

Ticaret ve Sanayi Odasından eğitim programı

25 Şubat 2020 Salı 16:59

Ticaret ve Sanayi Odasından eğitim programı

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası tarafından işverenlere yönelik eğitim programı düzenlendi.

 Zonguldak’ın Devrek ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) tarafından işverenlere yönelik “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” ile ilgili eğitim programı düzenlendi. 
TSO toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim programında Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hukukçu Sibel Terzi tarafından davetliler kişisel veri, özel nitelikli veri, veri sorumlusu, veri işleyen ilgili kişi, kişisel verilerin korunması kanunu ve yönetmelikler. Kişisel verilerin işlenmesinde temel ilkeler. Kişisel verileri koruma kurulu ve kurumu, cezalar ve yaptırımlar. Kişisel verilerin işlenmesinde süreçler. Başvuru ve şikayet, aydınlatma yükümlülüğü ve açık rıza, kişisel verilerin üçüncü kişilere aktarılması, kişisel verilerin silinmesi ve yok edilmesi, kişisel veri envanterinin tutulması ile Verbis’e kayıtlar hakkında bilgiler verildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , eğitim , program , davetli , ticaret , sanayi

Yorumlar

Çalışanlar için toplu sözleşme imzalandı...

25 Şubat 2020 Salı 16:29

Çalışanlar için toplu sözleşme imzalandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediyesi’nde çalışan 12 işçi için Hizmet İş Sendikası ile yapılan toplu sözleşme imzalandı.

 Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan 12 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde Hizmet İş Sendikası ile anlaşmaya vardıklarını söyledi. Belediyede çalışan işçilerin aldıkları ücretler ve sosyal haklarının kendileri için büyük önem taşıdığını belirten Başol “Biz Ormanlı’ya hizmet ederken tek başımıza yapmıyoruz. Belediyede çalışan işçi kardeşlerimiz, memurlarımız, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve halkımızla beraber hizmet ediyoruz. Dolayısı ile çalışanlarımızın ve ailelerinin mutluluğu bizim için çok önemli. Bu gün Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya ve yönetim kurulu üyeleri ve belediyedeki temsilcilerimizle devam eden toplu sözleşme görüşmelerini anlaşmayla sonuçlandırdık. Toplu sözleşmenin başta çalışanlarımız ve aileleri olmak üzere tüm Ormanlı’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim işçilerimize elde ettikleri kazançlarını aileleri ile birlikte güzel güzel yemek nasip etsin” dedi. 
Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya’da toplu sözleşmenin anlaşmayla sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çalışanların haklarını en iyi şekilde savunup onların daha refah bir hayat yaşamalarını temin etmek için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. 
Toplu sözleşme anlaşmasında 12 işçiye sosyal haklar ve ücretlerde toplamda yaklaşık yüzde 12 oranında zam verildiği belirtildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sendika , sözleşme , Bayram Başol , Güven Kaya

Yorumlar

Ormanlı’da rekor kan bağışı...

25 Şubat 2020 Salı 16:11

Ormanlı’da rekor kan bağışı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi’nde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında 192 ünite kan toplandı.

 Ormanlı Belediyesi tarafından Kültür, Sanat ve Toplantı Salonu’nda Kdz. Ereğli Kızılay Derneği iş birliğinde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı kampanyası için camiler, okullar ve belediye hoparlörlerinden yapılan anonslar sonucu katılım yoğun bir şekilde gerçekleşti. Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer kampanyayı gün boyu takip ederek Zonguldak Kızılay Kan Merkezi yetkilileri ve vatandaşlarla yakından ilgilendi. Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol kampanyada gün boyu 192 ünite kan toplandığını belirterek Ormanlı Beldesi için bu rakamın yüksek olduğunu belirterek katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti. Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer’de kan bağışlarının özellikle kış aylarında daha da önemli olduğunu belirterek, kan bağışı kampanyasını düzenleyen Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’a teşekkür etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kızılıay , ormanlı , anos , kan , Yaşar Ciğer , Bayram Başol

Yorumlar

Fırtına uyarısı!

25 Şubat 2020 Salı 15:03

Fırtına uyarısı!

Zonguldak Valiliği Batı Karadeniz'de oluşabilecek fırtınaya karşı vatandaşları uyardı.

 Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün meteorolojik değerlendirmelerine göre, Batı Karadeniz’de batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgârın 27 Şubat Perşembe gecesinden itibaren kuvvetli fırtına ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde eseceği beklendiği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: 
'27 Şubat 2020 Perşembe gecesi 00:00- 28 Şubat 2020 03:00 saatleri arasında güneybatı yönünden esecek (lodos) rüzgârın, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük, Çankırı ve Kırıkkale genelinde etkisini artırarak Perşembe günü kuvvetli fırtına ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Cuma (28.02.2020) sabah saatlerine kadar etkili olacak fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , fırtına , hava durumu , meteoroloji , lodos

Yorumlar