Çaturoğlu tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi

18 Eylül 2017 Pazartesi 13:23

Ereğli Haber

Çaturoğlu tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajında eğitim ve öğretimin ülkemizin gelişmesi açısından önemine değinen Çaturoğlu, tüm öğrenci, öğretmen, idareci ve velilere başarılar diledi. Milletvekili Çaturoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Eğitim, bireyin ve toplumun gelişmesini, bilgi teknolojilerinden azami seviyede yararlanılmasını sağlamasının yanı sıra, ekonomik kalkınmayı destekleyen, millî ve manevî değerlerimizi koruyup geliştirmeye yarayan kısacası toplumun ve bireylerin şekillenmesinde yegâne etkendir.
Eğitim hayat boyu devam eder. Öğrencilerimizin bilgi çağı insanı olarak yetişmesine bilgiyi sadece elde etmekle yetinmeyip onu uygulamasına, ezberci değil düşünen, eleştiren ve araştıran beyinler olmasına, milli manevi ve kültürel değerlerimizi, bilimsel ve evrensel değerlerle kaynaştıran nesiller olarak yetişmesine vesile olacak en önemli etken eğitimdir.
İlim ve tekniği kendisine tek ve en gerçek yol gösterici olarak alan, araştıran, keşfeden, yeniden yapılandıran, özgür düşünen, kendi kendine yetebilen, yeniliklere açık, ülkemizin sorunlarıyla ilgilenen ve geleceğimize sahip çıkan, ruhen ve bedenen sağlıklı bireylerin yetişmesine vesile olan değerli öğretmenlerimiz bizler için birer gurur ve övünç kaynağıdır.
Unutmayalım ki eğitim ailede başlar. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin başarılarını arttıracaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının, ülkemizin güçlü yarınlarında söz sahibi olacak ve yarınlarımıza yön verecek öğrencilerimize başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyor; öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını en içten dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Uysal bin öğrenciyi sevindirdi...

18 Eylül 2017 Pazartesi 13:20

Ereğli Haber

Uysal bin öğrenciyi sevindirdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 2017-2018 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte ilk, orta ve lisede eğitim gören ihtiyaç sahibi bin öğrenciye kırtasiye seti yardımında bulundu.

Karadeniz Ereğli Belediyesi 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı kapsamında 1000 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuyor.
İlk ve ortaokullar ile liselerde okuyan 1000 öğrenciye yönelik kırtasiye yardımı bugün başladı.
İçinde defter, Türkçe ve İngilizce sözlük, atlas, pergel takımı, kaplık, kuru ve pastel boya takımı gibi kırtasiye malzemelerinin yer aldığı okul çantalarının dağıtımının startını Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal verdi.
Kırtasiye malzemelerinin dağıtımı sırasında velilerle bir süre sohbet eden Uysal, yeni eğitim dönemine ilişkin mesajında, “2017 -2018 Eğitim -Öğretim yılı başlarken, geleceğin teminatı çocuklarımız, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan aileleri ve büyük fedakârlıklarla hizmet veren öğretmenlerimizin heyecan ve coşkusunu yürekten paylaşıyor, tüm öğretmen, öğrenci ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunarken yeni ders yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temenni ediyorum” görüşlerine ver verdi.
Karadeniz Ereğli Belediyesi son 3 yılda Özel Kalem Müdürlüğü aracılığıyla 3000 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunmuştu.

Yorumlar

Okullar açıldı, ilk der 15 Temmuz...

18 Eylül 2017 Pazartesi 13:16

Ereğli Haber

Okullar açıldı, ilk der 15 Temmuz...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı düzenlenen törenle açıldı. Öğrencilere sınıflarında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bilgilerin yer aldığı kitapçıklar ile ders kitapları dağıtıldı.

Kdz. Ereğli ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle Kepez İlkokulu’nda tören düzenlendi. Saygı duruşundan bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, daire müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Törende açılış konuşmasını yapan Kepez İlkokulu öğretmenlerinden Meral Kınsız, 2017-2018 eğitim öğretim yılı8nın hayırlı olmasını dilerken, insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğin akıl ve zeka olduğunu fakat akılı kullanmasını öğretip bilgilerle zenginleştirenin okul olduğunu söyledi.
Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ilçede 138 okulda, 2 bin 300 öğretmen ve 34 bin öğrenci ile 2017-2018 eğitim öğretim yılına başladıklarını söyledi. Korkmaz konuşmasında “Yüreği ilk kez okulla buluşmanın heyecanı ile atan minik yavrularımıza, öğretmenlerine, arkadaşlarına, okullarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımıza ve kutsal mesleği seçen öğretmenlerimize 2017-2018 eğitim öğretim yılının başarılı ve hayırlı geçmesini temenni ederim. Sevgili öğretmenler; mesleğinizin asıl amacı nesillere çağın gerektirdiği bilgi ve donanımları kazandırıp, onları içinde bulundurdukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Değerli veliler sizler eğitim sistemimizin içerisinde hedeflerimize ulaşma noktasında en önemli paydaşlarımızdansınız. Sizlerden gerekli desteği almadan tam olarak başarılı olmamız mümkün değildir” dedi.
2017-2018 eğitim öğretim yılında tüm öğrenci, öğretmen ve velilere başarılar dileyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise belediye olarak okulların her türlü ihtiyaç ve taleplerinin yerine getirilmesi noktasında gerekli katkı ve çalışmaları yaptıklarını söyledi. Öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Uysal, onların öğreteceği bilgilerle yarınlarımızın çok daha güzel ve parlak olacağını vurguladı.
Toplumun geleceğinin eğitime ve bu eğitimi veren öğretmenlerin elinde olduğunu dile getiren Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, fiziki altyapı noktasında çok önemli yatırımlar yapıldığını ve bu sayede ilçede birkaç okul dışında tüm okulların tekli eğitime geçtiğini söyledi. Öğrenci velilerini internet kafelerdeki zararlı ortamlardan uzak tutmaları ve çocuklarını sıkmadan takip etmeleri tavsiyesinde bulunan Madenoğlu, konuşması sırasında öğrenciler kendini dinlemeyip kendi aralarında konuşunca öğretmenleri uyararak öğrencilerin kendisini dinlemelerini sağlamalarını istedi.
Yapılan konuşmaların ardından Kepez İlkokulu öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi gösterisi ilgi izlendi. Bazı öğrenciler törendeki konuşmalar ve etkinliklerin uzaması nedeniyle ayakta durmaktan yorulunca zemine oturarak dinlenmeye çalıştı.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu törende ilk zili çalarken, öğrencilere sınıflarında 15 Temmuz darbe girişimini anlatan kitapçıklar ile ders kitaplarını dağıttı. Öğrenciler sıralarına oturarak kendilerine içerisinde 15 Temmuz darbe girişimini anlatan bilgilerin yer aldığı kitapçıkları okudu.

Yorumlar

Madenoğlu'ndan Bahçeşehir Koleji'ne ziyaret...

15 Eylül 2017 Cuma 13:27

Madenoğlu'ndan Bahçeşehir Koleji'ne ziyaret...

Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji Kdz. Ereğli Kampüsünü ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu Bahçeşehir koleji Kdz. Ereğli Kampüsünü ziyaret etti.
Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji Kdz. Ereğli kurucusu Oğuz Karahan, Kampüs Müdürü Eda Ülkü ve müdür yardımcıları ile görüşen Kaymakam Madenoğlu Bahçeşehir kurumları hakkında bilgi aldı.
Kdz. Ereğli için büyük bir yatırım olduğunu ifade eden Kaymakam Madenoğlu, eğitime ve Ereğli’ye olan katkısından dolayı Bahçeşehir Koleji Kdz. Ereğli Kampüsü Kurucusu Oğuz Karahan ve Kampüs Müdürü Eda Ülkü ’ye teşekkür etti.

 

Etiketler:

kdz. ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu , Bahçeşehir koleji ,

Yorumlar

Esra Güner Hacıoğlu ilk kitabını çıkardı...

24 Ağustos 2017 Perşembe 18:49

Ereğli Haber

Esra Güner Hacıoğlu ilk kitabını çıkardı...

Bülent Ecevit Üniversitesi'nin 21. yayını olan ve TBMM önceki başkanlarından Köksal Toptan’ın yaşamını konu alan ‘Ağabey Köksal Toptan’ adlı kitap yayınlandı. Esra Güner Hacıoğlu tarafından kaleme alınan kitap, BEÜ Yayınlarından çıkan ilk nehir söyleşi örneği olma özelliğini de taşıyor.

BEÜ'nün bilim ve kültür ağırlıklı çalışmalar dışında bu kez farklı bir tür ve temada yayımladığı Ağabey Köksal Toptan adlı kitap ile Zonguldak’ın yetiştirdiği kişilerin yaşam öyküleri üzerinden şehrin sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi geçmişine ışık tutan çalışmaları sürdüreceği belirtildi. Zonguldak’ta yetişen ve siyasetin en yüksek basamaklarında görev alan Köksal Toptan’ın yaşamını anlatan kitap, bu çalışmaların ilk örneği oldu.

BEÜ Yayınlarının nehir söyleşi türündeki ilk yayını Ağabey Köksal Toptan adlı kitap, okurları Rize’nin Camidağı köyünde dünyaya gözlerini açan bir çocuğun siyasetin en üst noktalarına uzanan yaşamı içerisinde yolculuğa çıkarıyor. Toptan, yaşamının Rize ve Zonguldak’ta geçen çocukluk yıllarında kurduğu hayallere doğru nasıl yönlendiğini, Zonguldak’ın eğitim, kültür ve siyaset yapısını, 1960’lı yılların başından itibaren yer aldığı Türkiye siyasetinde yaşadıklarını, en büyük hayali olan TBMM Başkanlığına seçilişini Esra Güner Hacıoğlu’nun sorularına verdiği cevaplarla anlatıyor.

Esra Güner Hacıoğlu, sekiz aylık yoğun bir çalışma sonunda yayına hazırladığı kitap hakkında şunları söyledi: “Bu kitapta TBMM Başkanı, Adalet Komisyonu Başkanı, Milli Eğitim, Kültür ve Devlet Bakanı, milletvekili Köksal Toptan’ın da ötesini anlatmaya gayret ettik. Köksal Toptan, Türkiye siyasetinin önemli markalarından biridir. Aynı zamanda bir eş, bir baba, bir dede, bir arkadaştır. Şiir ve edebiyat sevdası, eğitime ve öğretmenlere verdiği değer, çocuklara ve gençlere bakışı, çalışma arkadaşları ile sürdürdüğü sıcak diyalog; hepsinin ötesinde ise ailesine, eşine, çocuklarına ve torunlarına olan tutkusu ile bütünleşen bir devlet adamını anlatmaya çalıştık. Sayın Toptan, sorulara içtenlikle verdiği yanıtlarda gönül kırıklıklarını naifçe dile getirişi ve siyaset konusundaki öz eleştirileri ile beyefendi kimliğini kitaba yansıttı. Söyleşinin gerçekleştirilmesi ve kitaplaştırılması görevini bana veren Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer’e ve tüm yaşam öyküsünü, arşivindeki belgelerle birlikte paylaşan Sayın Köksal Toptan’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer BEÜ Yayınlarının 21. kitabına Köksal Toptan’ın yaşamını konu etmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Zonguldak’ın sahip olduğu cevher, şehrin derin kültür yapısı içinden büyük başarılara imza atan isimlerin de yetişmesine kaynak oluşturmaktadır. Bülent Ecevit Üniversitesi olarak bu kaynaklardan beslenerek Zonguldak’ın bağrına yetişen insan hazinelerinin yaşam öykülerini kitaplaştırmak amacıyla yola çıktık. Ağabey adlı kitap, Bülent Ecevit Üniversitesinin ve Zonguldak’ın Sayın Köksal Toptan’a vefa duygularının bir ifadesidir. Bülent Ecevit Üniversitesi olarak öncelikle Sayın Köksal Toptan’a kitabın yayınlanmasını kabul ederek tüm bilgi ve belgelerini bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum. Ağabey Köksal Toptan kitabının, tarihe not düşen bir nehir söyleşi çalışması olduğuna inanıyorum. Söyleşileri gerçekleştirerek kitaplaştıran Esra Hacıoğlu’nu kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Yorumlar