Çaturoğlu'ndan müjde... Proje onaylandı...

25 Mayıs 2017 Perşembe 20:09

Çaturoğlu'ndan müjde... Proje onaylandı...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Liseleri ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Çaturoğlu, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Biz Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'dan 23.8.2016 tarihinde ismi 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilen Fen ve Sosyal Programı uygulanan okulun yeni eğitim öğretim yılında proje okulu olmasını talep etmiştik. Ayrıca farklı bir zamanda Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz'dan ise Kdz.Ereğli için bir Spor Lisesi ve Alaplı için de Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan bir Anadolu İHL talep etmiştik. Biz bu talepleri yaparken Zonguldak merkezdeki okulun statüsünün değiştirilmesi veya taşınması ile ilgili herhangi bir talebimiz olmamıştır olması da mümkün değildir. Alaplı'ya gideceği iddia edilen Zonguldak Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi zaten 12.08.2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olarak onaylanmıştı.
Diğer taraftan bu taleplerimizin neticelenmesini beklerken 13 Mayıs 2017 tarihinde yapılan İl Danışma Meclisi toplantısında Zonguldak Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu “Alaplı’ya gidiyor” diye bir bardak suda fırtına kopartılmaya çalışılmıştı, bu iddianın aslı astarı yoktu. Biz bu iddianın doğru olmadığını aynı toplantıda ifade etmiştik.
Bunun üzerine üç vekil birlikte Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ile, ayrıca ben hem Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, hem de Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile ayrı ayrı görüşerek Zonguldak Merkezdeki proje okulunun statüsünün korunması, ayrıca Ereğli’deki 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesinin yeni eğitim öğretim yılında Proje Okuluna dönüştürülmesi tekrar istedik.
Bugün Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Bey’e yaptığım ziyarette hem Zonguldak Merkezdeki hem de Kdz.Ereğli’deki Anadolu İmam Hatip Liselerinin “Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu” olarak onaylandığının müjdesini aldık. Zaten talebimiz de bu yöndeydi, farklı bir talebimiz de yoktu. Her iki okulun da İlimize hayırlı olmasını diliyor, başta Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e ve Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

proje okulu , milletvekili , Faruk Çaturoğlu ,

Yorumlar

Ereğli MYO’da coşkulu mezuniyet...

22 Mayıs 2017 Pazartesi 19:27

Ereğli MYO’da coşkulu mezuniyet...

Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Törene Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Rektör Yardımcıları, BEÜ senato üyeleri ile akademik ve idari personelin yanı sıra mezun öğrencilerin aileleri katıldı. Tören öğretim üyeleri ile öğrencilerin izleyicilerin büyük alkışları ile Spor Salonuna girişi ile başladı.
2016-2017 yılı mezunları adına konuşmayı Bilgisayar Teknolojileri Bolumu Bilgi Guvenliği Teknolojisi Programı öğrencisi Emre İzmir yaptı. İzmir’in ardından Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu bir konuşma yaptı.
Hacıoğlu’nun konuşmasında sonra Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer bir konuşma yaptı. Mezun olan öğrencilere başarılar dileyen Özer şunları söyledi:
“Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu’ndan 315 öğrencimizi mezun etmenin, geleceğe uğurlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün diplomalarını alacak olan sevgili öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı kutluyorum. Ereğli kampüsümüzün genç bir eğitim birimi olan meslek yüksekokulumuzda, son yıllarda çok sayıda yeni program açtık ve öğrenci sayısında da önemli artışlar sağladık. Eğitim-öğretimle ilgili altyapıyı çok iyi bir noktaya getirdik. Bundan sonra da bu yatırımlarımız artarak devam edecektir. Tüm bu süreçlerde bizlere destek olan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Ereğli TSO Başkanımıza, hayırseverlerimize ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca tüm bu süreçleri büyük bir özveriyle ve başarıyla yürüten Kdz Ereğli MYO Müdürümüz Sayın Rıfat Hacıoğlu’nu ve çalışma arkadaşlarını da kutluyor ve teşekkür ediyorum.”
Tören konuşmalarının ardından Yüksekokulu ve programları derece ile bitiren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Yüksekokul birincisi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Guvenliği Teknolojisi Programı öğrencisi Emre İzmir’e ödülünü BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer verdi. Tüm öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından mezunlar Öğr. Gör. Hacı Mehmet Kurt eşliğinde yemin ettiler.
Öğrenciler müzik eşliğinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

Etiketler:

beü , mezuniyet , ereğli ,

Yorumlar

Çaturoğlu’ndan Alaplı’ya Yüksekokul müjdesi

19 Mayıs 2017 Cuma 14:26

Çaturoğlu’ndan Alaplı’ya Yüksekokul müjdesi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı’ya 4 yıllık eğitim verecek olan Alaplı Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu kurulması kararının 18 Mayıs 2017 tarihinden Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosunca onaylandığının müjdesini verdi.

Kurulacak olan Yüksekokulun hayırlı olması temennisinde bulunan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, teklifin YÖK tarafından en kısa sürede onaylanması için takipte olacaklarını söyledi. Çaturoğlu yaptığı açıklamada, “Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu, 18 Mayıs 2017 bugün yaptığı toplantısında Alaplı Kampüsünün eğitim kapasitesini artırmak üzere dört yıllık eğitim verecek olan “Alaplı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu” kurulması teklifini oybirliği ile kabul etti. Teklifin YÖK tarafından en kısa sürede onaylanması için Ankara’da takipçisi olacağız. Yüksekokulun Üniversitemize, İlimize ve Alaplı ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Çaturoğlu Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ve Senato üyelerine teşekkür etti

Etiketler:

faruk çaturoğlu , yüksekokul , Alaplı ,

Yorumlar

Sinitli İlkokulu Türkiye birincisi oldu

18 Mayıs 2017 Perşembe 12:00

Sinitli İlkokulu Türkiye birincisi oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ormanlı Beldesi’nde ki Sinitli İlköğretim okulu 65 ilden 905 projenin katıldığı 3. Ulusal Özgün Öğretim Materyal Geliştirme Yarışması’nda Türkiye birincisi oldu.

Ereğli Haber- Bu yıl 3.sü düzenlenen 3. Ulusal Özgün Öğretim Materyal Geliştirme Yarışması’ında Sinitli İlkokulu Müdürü Ömer Altunbaş’ın tasarlayıp geliştirdiği ve Sinitli İlkokulu öğretmenleri tarafından başarıyla uygulanan Bilsek Projesi Materyali İlkokul kategorisi dalından Türkiye birinciliği kazandı.
Tokat’ta düzenlenen 3. Ulusal Özgün Öğretim Materyal Geliştirme Yarışması’na 65 ilden 905 projenin katılım sağlarken 43 ilden 148 özgün proje finale kalmayı başardı. Yarışmada Sinitli İlkokulu Müdürü Ömer Altunbaş ilkokul kategorisinde “Bilsek Projesi” ile Türkiye birinciliği elde ederek önemli bir başarıya imza attı.
Yarışma sonunda Tokat Deveciler Hanı’nda düzenlenen ödül törenine Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mücahit Akgün, Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, , İl Müftüsü Ahmet Erdem, Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürü H. İbrahim Yüksel, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 3. Ulusal Özgün Öğretim Materyal Geliştirme Yarışması’nda Sinitli İlkokulu Müdürü Ömer Altunbaş’a birincilik ödülünü Tokat Valisi Cevdet Can verdi.

Yorumlar

AK Parti heyeti Fen Lisesi'nin başarısını ödüllendirdi

15 Mayıs 2017 Pazartesi 18:37

Ereğli Haber

AK Parti heyeti Fen Lisesi'nin başarısını ödüllendirdi

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İbrahim- Süheyla İzmirli Fen Lisesi’ne ziyarette bulundu. Çakır ziyarette, YGS’de ilk on bine giren 11 öğrenciyi ödüllendirdi.

Çakır ve beraberindekiler İlk olarak Okul Müdürü Alaattin Pekdemir’i makamında ziyaret etti. Pakdemir, okulun YGS başarısı ile ilgili heyete verdiği bilgide; “130 öğrencimizin hepsi 180 barajını geçti. Bunların içinde 68 öğrencimiz ilk 50 binde, 11 tanesi de ilk 10 binde. En büyük derecemiz, Türkiye 21’incisi ki bu öğrencimiz aynı zamanda il birincisi. Diğer öğrencilerimiz de yedi yüzüncü, iki bininci diye devam ediyorlar. Zonguldak’ın en iyi derecesi bizde. Okul birincisi, il birincisi. Ortalamalar neticesinde Zonguldak’ta durumu bilmiyoruz. Okulumuz 2013 yılında Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Lisesi’nde devam etti. İkinci yıl Ereğli Anadolu Lisesi’nde yarım dönem eğitim öğretime başladı. 9 Şubat 2014 tarihinde okul binamız açıldı. Rahmetli İbrahim İzmirli amcamız da tam o gün rahmetli oldu. Kurum kültürü oluşturmak kolay değil. 2,5 yıllık bir mazimiz var bu binada. Okulumuz fiziki, öğrenci başarısı olarak diğer okullar arasında bir numara. Bundan sonraki çalışmalarla okulumuzu Batı Karadeniz’in bir numarası olmasını istiyoruz. Şahsım ve okulum adına geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Fatih bey aynı zamanda velimiz. Desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz.”ifadelerine yer verdi.

ÇAKIR, “TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUM”

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır da, okulun yapım aşamasında yaşanan sıkıntılara rağmen, sonrasında öğrencilerin bu tarz başarılı sonuçlar almasının kendilerini son derece mutlu ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu okulun mazisi bizi çok uğraştırdı. Her dönem farklı okulda hizmet veriyorlardı. Müteahhitle ilgili sorunlar yaşandı. İki kez bu okulun çatısına çıktığımı hatırlıyorum. İşçiler eylem yaptı. İbrahim İzmirli amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kızımı ilk okulun açıldığı gün buraya bıraktım, İbrahim İzmirli’nin evine gittim. Önünde bir ambulans var. Yeni rahmetli olmuş. Bu da takdiri ilahi. Biz üstünde ziyadesiyle durduk. En sonunda çocuklarımızı buraya alabildik. Demek ki bu çocuklarımıza daha iyi imkanlar sunarsak daha iyi sonuçlar alabileceğiz. En azından bir alt zemin oluşturduk. Bundan sonra bu zeminin üstüne kat atacağız inşallah. Başta okul müdürümüz olmak üzere öğretmenlerimizi, velilerimizi, okul aile birliğimizi, öğrencilerimizi kutluyoruz. Ereğli’de yaşayanlar olarak bu başarınızda yanınızda bulunmak istedik. Hiç kimse başarınızı gölgede bırakma çabalarına izin vermeyeceğimizi ifade ediyoruz. Bu başarı sizin, Ereğli birincisi, Zonguldak birincisiyle, sınava giren öğrencilerin hepsinin taban puanı geçmesi, öğrencilerimizin ne kadar nitelikli olduğunu gösteriyor. Tabii ki daha fazla çalışan bir nebze daha ileride olacaktır ama ben tüm öğrencilerimizi kutluyorum. İnşallah bunlar iyi yerlerde eğitim aldıktan sonra Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, ülkemize hatta bütün insanlığa yararlı işler yaparlar diye düşünüyorum.

ÖDÜL ALANLAR

Yapılan konuşmaların ardından; YGS’de İl Birincisi ve Türkiye 21.’si olan Necla Aydın’a ve diğer dereceye giren Ecem Özer, Semiha Çakır, Batuhan Derin, Ensar Bakırtaş, Mustafa Atalay Arslan, Göktuğ Kültür, Buğra Görgün, Didem Çamdal, Furkan Uzun ve Kader Güner’e hediyeleri takdim edildi.

Yorumlar