Çaturoğlu 'Hayırlı Ramazanlar' diledi

16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:40

Çaturoğlu 'Hayırlı Ramazanlar' diledi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ramazan ayı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Çaturoğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “On bir ayın sultanı, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi Ramazan ayının gölgesi bir kez daha üzerimize düştü. Hep birlikte bunun huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Ayların sultanı olan Ramazan yardımlaşma, dayanışma, rahmet, bereket, af ve mağfiret ayıdır. Ramazan paylaşmanın zirveye çıktığı, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularının daha da güçlendiği, kutlu bir zaman dilimidir. Ramazan-ı şerif’in; Kudüs, Filistin, Myammar ve Suriye'de zulme uğrayan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını, milletimize, ülkemize, âlem-i İslam’a barış ve huzur getirmesini diliyor, Zonguldaklı hemşerilerimin Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum.”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; İsrail’in Filistin halkına uyguladığı şiddeti kınadığını ve Mazlum Filistin halkının yanında olduğunu belirtti.

Yorumlar

Keleş'e ziyaretler sürüyor

16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:32

Keleş'e ziyaretler sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve ekibine hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretine gelen isimler şu şekilde: Türkiye Finans Kdz Ereğli Şube Müdürü Hakan Zengin, Bülent Ecevit Üniversitesi Yapı İşleri Ve Teknik Daire Başkanı Şebnem Demircan, Gümüş ve Eyüp Yılmaz İhale Yürütme ve Kontrollük Şb. Md.V, BEÜ Ereğli Meslek Yüksek Okul Md. Rıfat Hacıoğlu, Kdz Ereğli belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal ve beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago, Ayhan Atay, Hüseyin Ağlar, Atilla Bulak ve Deniz Koca, Ziraat Bankası Müdürü Gökhan Bulut, İNGBANK Müdürü Sadettin Görmez, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Sinan Durdu, Doğru Yol Partisi İlçe Başkanı Mustafa Danışmaz.

Yorumlar

Yerin metrelerce altında niyetlendiler

16 Mayıs 2018 Çarşamba 13:26

Ereğli Haber

Yerin metrelerce altında niyetlendiler

Zonguldak’ta özel bir maden ocağında çalışan işçiler yılın ilk sahurunu yerin metrelerce altında yaptı.

Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan Arılar Madencilik isimli özel maden ocağında gece vardiyasında çalışan işçiler, yılın ilk sahurunu birlikte yaptı. Domates, konserve, peynir, soğan, salatalık ve ekmekten oluşan sahur menüsünde sohbet eden işçiler, yerin yaklaşık 200 metre altında ailelerinden uzak sahur yaptı.
Ramazan ayının gelmesine sevinen işçiler, ailelerinden uzak sahur yapmanın burukluğunu yaşadı. Yerin metrelerce altında zor şartlarda hem oruç tutup hem çalıştıklarını ifade eden maden mühendisi Bayram Barutçu, “Ramazan ayı yine bolluğuyla bereketiyle geldi. Bunun için hepimiz sevinçliyiz. Sonuçta madenciyiz, yaptığımız çok tehlikeli iş sınıfına giriyor. Biraz da ağır bir iş. 24 saat kesintisiz süren bir iş. Dolayısyıla Ramazan ayı içerisinde vardiyalarımızda iftar ve sahur vakti dışarıdaki gibi olmayıp çakışabiliyor. İşimiz zor ağır ama biz inancımız gereği ibadetimizi yapmaya devam ediyoruz. Şunu da biliyoruz ki yaptığınız iş ne olursa olsun ibadetin zor şartlarda yapılanının daha makbul olduğunu biliriz. Buna inanırız” diye konuştu.
15 yıllık maden işçisi Soner Tarhan ise “Gönlümüz isterdi ki bu ilk sahurumuzda evimizde ailemizle birlikte yapalım. Ama bu senede böyle oldu. Herşey nasip kısmet. Bütün İslam Alemi’nin Ramazan-ı Şerif’i mübarek olsun. Bolluk, bereket içinde geçsin. Biz madencilerin şansıdır bu genelde hep yeraltında sahur yapıyoruz. Bizim için dışarısı içerisi fark etmiyor. Hepimiz kardeşiz akrabayız, aynı yemeği paylaşıyoruz” diye ifade etti.
39 yaşındaki maden işçisi Ramazan Dirlik de domates, soğan, biber ve konserveden oluşan sofranın zengin sofrası olduğunu söyleyerek, “Bir Ramazan ayına daha ulaştığımız için çok sevinçliyim. 15 yıldır yer altında orucumuzu açarız, sahurumuzu yaparız. Bizim için içerisi dışarısı fark etmiyor. Burası da bizim evimiz. Soframızda evimizde ne varsa o var. Domates, biber, soğan, konserve var. Bu da bizim zengin soframız. Biz burada da bir aileyiz. Dışarıda bir ailemiz varsa madende de ailemiz var” şeklinde konuştu.
İşçiler, yemek sonrası yapılan duaların ardından kömür kazmaya devam etti.

Yorumlar

Ramazan’da İftar ve Sahurun tadı Ennmahal’de çıkacak

15 Mayıs 2018 Salı 21:01

Ereğli Haber

Ramazan’da İftar ve Sahurun tadı Ennmahal’de çıkacak

Ennmahal Restoran bu sene de Ramazan Ayında menüleriyle ağzının tadını bilenlerin adresi olacak. Excutive Chef Fatih Demirel’in sunumu ile Ramazan ayına özel kampanyalar Ennmahal Restoran'da.

Ramazan Ayına özel kampanya yapan Ennmahal Restoran, tüm Ereğlileri iftara bekliyor.
Ennmahal Restoran’ın menüsü şu şekilde;
İftariyelik olarak; Hurma, kayısı, incir, ceviz, domates, salatalık, peynir ve zeytinin yanında zeytinyağlı patlıcan çığırtma, yoğurtlu köz biber, börek, güveçte ispir fasulye.
İkramları; Meşrubat, sınırsız çay ve tatlı.
Ana yemeklerde et menüsü 50 TL ve tavuk menüsü ise 40 TL.
Ennmahal Restoran sadece iftarda değil sahur da da bölge halkına birbirinden lezzetli ve uygun fiyatlı menüleriyle hizmet verecek.
Ramazan ayından sonra yeniliğe giden Ennmahal Restoran, haftasonuna özel brunch keyfi verecek. Haftasonlarının tadını Brunch keyfi ile Enmahal Restoran’da çıkaracaksınız. Hemde sadece 30 TL’ye…


Rezervasyon için: (0372) 312 00 34/35
ADRES: Orhanlar Mahallesi, Yalı Caddesi

Yorumlar

Uysal tüm halkı iftara davet etti...

15 Mayıs 2018 Salı 19:47

Ereğli Haber

Uysal tüm halkı iftara davet etti...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ilçe halkını her akşam kuracakları iftar sofrasına davet etti. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ramazan ayı boyunca İnönü Parkı’nda iftar sofrası kurulacağını belirterek, bu yöndeki tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

4 yıldan bu yana Ramazan ayı boyunca iftar çadırı ve Yaşlılar Gençler Evi’nde gerçekleştirilen iftarlarda yaklaşık 200 bin kişiye iftar verildiğini hatırlatan Başkan Uysal, ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 20 bin kişiye gıda kolisi dağıtıldığını ifade etti.
Tüm bölge halkına hayırlı Ramazanlar dileyen Başkan Uysal, ilçe halkını iftar sofrasına davet etti.

Yorumlar