Çaturoğlu, Alaplı'ya müjdeyi verdi...

15 Mayıs 2018 Salı 19:41

Ereğli Haber

Çaturoğlu, Alaplı'ya müjdeyi verdi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu 2016 yılında yatırım programına alınan Alaplı 50 Yataklı Devlet Hastanesi’nin projesinde son aşamaya geldiğini ve Temmuz ayının ilk haftasında ihalesinin yapılacağını belirtti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Devlet Hastanesi yapımı hakkında açıklamalarda bulundu. Milletvekili Çaturoğlu yaptığı açıklamada şunlara değindi; “Alaplı ilçemizde yeni bir hastaneye ihtiyaç duyulduğunu Sağlık Bakanımızla paylaştık. Bakanımız talimatlarını verdiler ve 2016 yılında 50+25 yataklı C sınıfı bir hastanenin yapılmasını yatırım programına aldırdık. Zemin etüt çalışmaları sonrasında geçen yıl proje ihalesi yapıldı. Ancak bürokrasinin ve proje firmasının işi geciktirmesi nedeniyle yapım ihalesinde gecikme oldu. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede bu ayın sonunda inşallah proje tamamlanmış olacak. İhale ilan süreci de dikkate alındığında Temmuz ayının ilk haftasında ihalesi yapılacaktır. Ekte sunduğumuz görselden de anlaşılacağı üzere hastane mevcut hastanenin arazisine 2 bodrum kat + zemin kat + 4 kat olarak yapılacaktır. Böylece hastanemiz 50+25 yatak kapasiteye ulaşmış olacaktır. Alaplı ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorumlar

AK Partili Milletvekili aday adayından İngilizce propaganda

13 Mayıs 2018 Pazar 14:13

Ereğli Haber

AK Partili Milletvekili aday adayından İngilizce propaganda

AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Şenol Kahveci, kendi tanıtımını hem İngilizce hemde Türkçe mesajlarla yapması büyük ilgi çekti.

Ereğli Haber- AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Şenol Kahveci, seçim propagandasını ve kendi tanıtımını sosyal medya hesabı üzerinden İngilizce olarak ta yapıyor. Takipçilerinin büyük ilgi gösterdiği İngilizce görseller diğer aday adayları arasında da fark oluşturdu. Kahveci sosyal medya hesabından Türkçesi “Benim Zonguldak için daha iyi bir fikrim var” yazan “I have a better idea for Zonguldak” görselini paylaştı. Zonguldak’ta farklı projeleri ile her zaman ön plana çıkan ve siyasette ki tecrübesi ile her kesin fikir danıştığı Kahvesi, sloganda da belirttiği üzere Zonguldak’a ve Türkiye’ye aktif siyasetçi olarak daha güzel hizmetler yapabilmek için aday adayı olduğunu söyledi.
Kahveci’nin farklı bir seçim stratijisi izlemesi AK Parti tabanında da takdir kazandı. AK Parti tabanı, Milletvekili Aday Adayı Şenol Kahveci’yi tebrik ederek, farklı bir proje ile karşılarına çıkmasından milletvekili seçildiği takdir de Zonguldak için güzel işler yapacağı algısı oluşturduğunu vurguladı.

Yorumlar

Çaturğlu'ndan 55 bin kişiye müjdeli haber

12 Mayıs 2018 Cumartesi 11:55

Ereğli Haber

Çaturğlu'ndan 55 bin kişiye müjdeli haber

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu 14 Mayıs Pazartesi günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek olan Kanun Teklifinin 11 inci maddesi ile Taşkömürü Havzasında bulunan taşınmazların hak sahiplerine satışı sırasında ortaya çıkan yüksek ecri misil bedelleri nedeniyle mağdur olan 62 bin hak sabinin mağduriyetinin giderildiğini açıkladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Taş Kömürü havzasında bulunan taşınmazlarının hak sahiplerine satışı sırasında ortaya çıkan ecri misil bedellerinin yüksek olması nedeniyle ortaya çıkan mağduriyetinin giderildiğini söyledi. Çıkarılacak yasadan 55 bin hak sahibinin yararlanacağını ve 200 milyon TL’nin Zonguldak’ta kalacağını belirten Çaturoğlu şu bilgileri verdi; “Bilindiği üzere Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonunda Taşkömürü Havzasında bulunan Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu illerinde tespit edilen 42.000 taşınmazın 62.000 hak sahibine satışının yapılabilmesi için 3303 sayılı Havza-i Fahmiye Kanunun ek 1’inci maddesinde 2015 yılında değişiklik yapılmış ve çalışmalara başlanmıştı. Ancak yapılan bu çalışmalar neticesinde geriye doğru son beş yılı kapsamak üzere yüksek ecri misil bedelleri ortaya çıkmış ve bu durum vatandaşlarımız arasında büyük bir sıkıntıya yol açmıştı. İl Başkanımız Zeki Tosun ve Merkez İlçe Başkanımız Mustafa Çağlayan bu durumun ilimiz ve vatandaşlarımız açısından büyük mağduriyetler oluşturduğunu, bu mağduriyetlerin giderilmesi ve sorunun acilen çözülmesi gerektiğini tarafımıza ilettiler.
Bizde bunun üzerine konuyu Milli Emlak Genel Müdürüne taşıdık. Genel Müdür Tufan Büyükuzun hemen bir rapor hazırlatarak bunu Maliye Bakanımıza gönderdi. Akabinde Milli Emlak Genel Müdürü ve Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ile müteaddit defalar konu üzerine görüşmelerimiz oldu. Nihayet 10 Mayıs Perşembe akşamı çözüm metodu üzerinde uzlaştık ve Sayın Bakanımız, Milli Emlak Genel Müdürüne konunun çözülmesi talimatını verdi.
Bunun üzerine talep ettiğimiz düzenleme, 11 Mayıs Cuma günü Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan Kanun Teklifinde yerini almıştır. Teklifin 11’inci maddesi olarak 3303 sayılı Kanunun ek 1’nci maddesinde yapılan yeni bir düzenleme ile; “taşkömürü havzasında bulunan taşınmazların zilyedi, kullanıcısı veya üzerindeki muhdesatın sahibi olan hak sahiplerine satışında, hak sahibi vatandaşlarımızdan kullandıkları taşınmazlara ilişkin olarak ecrimisil alınmaması, tahakkuk ettirilen ecrimisillerin terkin edilmesi ve başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içerisinde tahsil edilen ecrimisil bedellerinin de satış bedelinden mahsup edilmesi” sağlanarak vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlanmaktadır. Şimdi bu Kanun Teklifi 14 Mayıs Pazartesi günü üyesi bulunduğum TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek, ardından da 15 Mayıs Salı gününden itibaren TBMM Genel Kurulunda görüşülerek kanunlaşacaktır. Kanun yürürlüğe girdiğinde sadece Zonguldak İlimizden yaklaşık 55 bin hak sahibi bu düzenlemeden yararlanacak ve yaklaşık 200 milyon TL Zonguldak’lıların cebinde kalacaktır. Düzenleme şimdiden halkımıza hayırlı uğurlu olsun. İlimiz için son derece önemli olan bu düzenlemenin yapılmasına katkıda bulunan Meclis Grup Başkanvekilimiz Sn.Mustafa Elitaş’a, Maliye Bakanımız Sn.Naci Ağbal’a ve Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’a ve emeği geçen herkese Zonguldak halkımız adına teşekkür ediyoruz. İnşallah Kanun çıktıktan sonra Zonguldak’ta basın toplantısı yaparak geniş bir açıklama yapacağız.”

Yorumlar

Fatih Çakır adaylık şansını değerlendirdi

10 Mayıs 2018 Perşembe 21:14

Fatih Çakır adaylık şansını değerlendirdi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Fatih Çakır Ereğli Haber Gazetesi’ni ziyaret ederek hem adaylık şansını hemde hakkında yazılanları değerlendirdi.

Ereğli Haber- AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Fatih Çakır adaylık sürecini Ereğli Haber Gazetesi’ne değerlendirdi.

Aday adayları ile ilgili olarak önce temayül yoklaması ardından da genel merkezde mülakat yapıldığını hatırlatan Çakır, yetkili organların uygun gördüğü kadar sayının bir üst kurula sevk edileceğini söyledi. Çakır konuşmasında “Öncelikle 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminin Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Süreç zaman darlığından dolayı çok az. Geçtiğimiz cumartesi günü temayül yoklamaları gerçekleşti. Ardından Ankara’da 47 adayın mülakatı yapıldı. Mülakatta Genel Başkan Yardımcımız sayın Mahir Ünal başkanlığında olan komisyon Zonguldak için yetkilendirilmişti. Hafta sonu Pazar gününe kadar bu komisyonların çalışacağını, hafta sonuna kadar da bir üst kurula, genel merkezin yetkililerinin uygun gördüğü kadar sayının bir üst kurula sevk edileceğini biliyoruz. 21 Mayıs’ta da aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na verileceğini biliyoruz. Ondan sonrada yaklaşık 33 gün gibi bir süre kalıyor. Tabi biz öncelikle 6 senelik ilçe başkanlığına, ondan önce de geçmişimize, siyasi birikimimize, gençliğimize ve enerjimizle birlikte, bölgeyi, Zonguldak’ı ve ilçelerini de iyi tanıdığımıza inanıyoruz. Bu anlamda genel merkezimizin de izniyle ilçe başkanlığımızdan istifa ederek, milletvekilliğine aday adayı olduk. Hakkımızda hayırlı olmasını diliyorum. Biz bölgemize hizmet etmek istiyoruz. Takdir genel merkezimizindir. Biz bu davanın neferiyiz. Listeye girsek de girmesek de davamızın arkasında durup, gece gündüz demeden çalışacağız. Liderimizin, partimizin en yüksek oyu alması için mücadele edeceğiz. Şimdiden yaklaştığımız Ramazan ayının ilçemize, ilimize, dünya insanlığına hayırlar getirmesini Cenap-ı Hak’tan diliyorum. Bu seçim birazda farklı bir zamanda olacak, Ramazan ayı olmasından dolayı, bizler zaten buna hazırdık teşkilat olarak. İnşallah genel merkezimizde listeleri açıkladıktan sonra çok daha aktif, hızlı, planlı ve programlı bir seçim çalışması yürüteceğiz. Türkiye için önemli bir seçim ve virajın önündeyiz. Vatandaşımız bize hangi seçim önemli değil ki dediğinde biz hep şunu söylüyoruz; “Bundan önceki 16-17 yıldaki kazanımları ve çıtayı daha da yükseğe taşımak için bu seçim önemli. Yeni bir sistemin yerleşmesi için, istikrarın devamı için, durmak yok yola devam diyoruz.” İnşallah hayırlısı olur” dedi.

Çakır hakkında yazılanlar ile ilgili olarak ise şunları söyledi: “İlçe başkanlığı dönemimde de eleştirilerde oldu. Eleştiriler mutlaka olacaktır. Herkes eleştiri yapacaktır. Son kararı yetkililerimiz verecek, ondan sonra da halkımız verecektir. Bizi zaten halkımız görüyor, tanıyor. Bu değerlendirmeleri bizlerde izliyoruz. Hakkımızda hayırlısı diyelim.”

Yorumlar

Milletvekili aday adayı Kahveci teşekkür etti

8 Mayıs 2018 Salı 11:38

Milletvekili aday adayı Kahveci teşekkür etti

AK Parti Zonguldak Milletvekili aday adayı Şenol Kahveci, AK Parti temayül yoklamasına katılan AK Parti teşkilatı mensuplarına teşekkür etti.

Kahveci açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“5 Mayıs cumartesi günü partimizin temayül yoklamasında Türkiye ve Zonguldak’ın geleceğinde çok önemli bir irade beyanında bulundunuz. Temayül yoklamasında ki tercihinizi çok değerli buluyor ve tercihinize sonsuz saygı duyuyorum. Teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Aday olursam birlikte çalışmaktan büyük onur duyacağımı belirtmek isterim.
Aday olduğumda yapacağım çalışmalar, Zonguldak ile ilgili projelerimin neticesi olarak AK Parti’nin Zonguldak’taki oylarını önemli oranda arttıracağıma inanıyorum. Çünkü bizim milletvekilliği amacımız halka hizmettir. Zonguldak ve Zonguldaklıların ihtiyaçlarını biliyorum. Yıllardır siyasetin içinde, halkın içinde olan, tabandan gelen bir insanım. Ben hizmet için adayım. Milletvekili olursam ben vekil Zonguldaklı tüm hemşerilerim daima asil olacaktır. 7/24 kapım ve telefonum tüm Zonguldaklılara açık olacaktır.”

Yorumlar