Çaturoğlu, 2018 yılı sağlık yatırımı hizmetlerini açıkladı

1 Mayıs 2018 Salı 15:44

Çaturoğlu, 2018 yılı sağlık yatırımı hizmetlerini açıkladı

AK Parti Zonguldak Miletvekili Faruk Çaturoğlu, 2018 yılı Zonguldak sağlık yatırım programına alınan ilçe sağlık müdürlüğü, aile sağlığı merkezleri ve 112 acil sağlık hizmetlerini açıkladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldak’ta 2 adet İlçe Sağlık Müdürlüğü, 9 adet Aile Sağlığı Merkezi ve 3 adet 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 2018 Yılı Sağlık Yatırım Programına alındığını belirtti.
Milletvekili Çaturoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Halkımızın sağlık hizmetlerinden daha fazla yararlanabilmesi için sağlık alanındaki yatırımlarımız devam etmektedir. İlimizde sağlık alanında ihtiyaç duyulan “İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezleri ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri” ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğümüz bir çalışma yapmış ve teklifini Sağlık Bakanlığına sunmuştu. Biz de Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ile görüşerek; Alaplı İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 3 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezini, Çaycuma Perşembe 7 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerini, Çaycuma Saltukova 7 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezini, Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 8 Aile Hekimlik Aile Sağlığı Merkezini, Ereğli Kepez 8 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezini, Ereğli Kırmacı 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerini, Ereğli Kandilli 3 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerini, Kozlu 19 Mayıs 2 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezini, Zonguldak Merkez Beycuma Atatürk Caddesi 3 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezini Sağlık Bakanlığının 2018 Yılı Yatırım Programına aldırdık. İlimize, ilçelerimize, beldelerimize ve Zonguldak halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler:

Sağlık hizmetleri , Faruk çaturoğlu , Aile sağlığı merkezi

Yorumlar

İş adamı kahveci millet vekilliğine soyundu

1 Mayıs 2018 Salı 15:14

İş adamı kahveci millet vekilliğine soyundu

Zonguldaklı İş adamı Şenol Kahveci AK Parti’den Zonguldak milletvekili adayı olmak için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Zonguldak’ın ekonomik ve sosyal sorunlarına çok iyi bildiğini dile getiren Kahveci, bu sorunlara çözüm üretmek için yola çıktığını söyledi.

İş adamı Kahveci aday adaylığına yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “2002 Yılının sonu itibariyle Türkiye’nin siyasi hayatında, sosyal yaşamında, ekonomik kalkınmasında tarihinde emsali olmayan bir vizyonla Türkiye’yi dünyada itibarlı ve güçlü boyuta taşıyan 15 Temmuz hain darbe kalkışmasını, dik duruşu ve halkından aldığı güçle ülkemizi karanlıktan aydınlığa çıkaran, Adalet ve Kalkınma Partisi kurucusu ve genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükran borcuyla, bu vizyona ve koymuş olduğu hedeflere bir nebzede olsa katkı sağlayabilmek amacıyla aday oldum.
Siyasi ve sosyal deneyim ve hedeflerim: Zonguldak Genç İş Adamları Derneği [ZOGİAD ] Başkanlığı, 1992 -1996 Anavatan Partisi merkez ilçe gençlik kolları başkanlığı 1994-1997, Anavatan partisi merkez ilçe başkan yardımcılığı 1997-2002, Türk kızılayı Zonguldak şube başkan yardımcılığı 2007-2010.
Bulunduğum görevler itibariyle Zonguldak’ın sosyal ekonomik yapısı ve sorunları hakkında edindiğim tecrübeler ve çözümlerin neler olabileceği çok iyi biliyorum. Bu çözümleri gerçekleştirebilmek, ülkeme ve tüm Zonguldak’a hizmet edebilmek amacıyla elimi taşın altına koydum “

Etiketler:

Ak Parti , Milletvekili , Şenol kahveci , Ereğli

Yorumlar

Sağlık-sen 1 Mayıs’ı Kocaeli’nde kutluyor

1 Mayıs 2018 Salı 13:03

Sağlık-sen 1 Mayıs’ı Kocaeli’nde kutluyor

Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen Kdz. Ereğli temsilciliği üyeleri 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları için otobüslerle sabah saatlerinde Kocaeli’ne gitti. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, alanda toplanan 10 binlerle seslerini dünyaya duyuracaklarını söyledi.

Ereğli Haber- Kocaeli’de Memur Sen’e bağlı 11 sendika üyesi tarafından düzenlenen 1 Mayıs kutlamaları devam ediyor. Kdz. Ereğli Sağlık Sen üyeleri de sabah erken saatlerde otobüslerle yola çıkarak Kocaeli’nde kutlamaların yapılacağı meydana vardı. Sağlık Sen Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Duvarcı, yüzlerce arkadaşı ile birlikte sabah saatlerinde Ereğli’den yola çıktıklarını ve Kocaeli’nde Memur Sen tarafından düzenlenen 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına katıldıklarını söyledi. Duvarcı, 1 Mayıs’ın emek dayanışması olduğunu ve böyle anlamlı bir günde mazlumların sesini tüm dünyaya duyurmayı hedeflediklerini anlattı.

Sağlık Sen Genel Başkanı kutlamaları değerlendirdi
Memur Sen Konfederasyonu üyesi 11 sendika, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü için Kocaeli’de bir araya geldi. Büyük coşku ile başlayan kutlamada sendika üst yöneticileri de yer aldı. İzmit’te bulunan Milli İrade Meydanı’ında gerçekleşen kutlamalara katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kutlamaları değerlendirerek büyük bir kalabalıkla karşılaşmanın kendilerini sevindirdiğini söyledi. 

1 Mayıs'ı değerlendiren Başkan Yalçın, “MemurSen ailesi olarak bugün 1 Mayıs’ta, emeğin ve dayanışmanın gününde inşallah buradan bütün Dünya’ya sesleneceğiz. Hem kamu çalışanlarımızın hakları açısından hem de Dünya mazlumlarının sesi olma adına bugün buradan Dünya’ya seslenmiş olacağız. Bu mitingimizi emeğin, işçinin, çalışmamanın yoğun olduğu bir yerde gerçekleştiriyoruz. İnşallah buradan vereceğimiz mesajlarla hem kamusal alanda çalışanlarımızın haklarını hem de ülkemizin geleceği açısından bütün Dünya’ya duyurmuş olacağız. MemurSen ailesi olarak 1 Mayıs’ın kutlanması noktasında artık bir tecrübemiz var, 7 yıldır bu işi yapıyoruz. 7 yıldır Allah’a şükürler olsun iyi bir noktaya getirdik bu kutlamaları. Bu meydandan on binlerle Dünya’ya haykırıyoruz. İnşallah güzel mesajlar vermiş olacağız buradan” dedi. 

Etiketler:

1 mayıs , sağlık sen , işçi bayramı , emek dayanışması

Yorumlar

Maden ocağında iş kazası: 1 ölü

1 Mayıs 2018 Salı 10:19

 Maden ocağında iş kazası: 1 ölü

Zonguldak’ta bir maden ocağında meydana gelen iş kazasında bir kişi yaşamını yitirdi.

 
Olay, Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesi Esen mevkisinde bir maden ocağında meydana geldi. İddiaya göre, 33 yaşındaki Erol Akbaba, maden ocağında kömür ve işçi naklinin yapıldığı 'desandre' diye tabir edilen yolda vagon çarpması sonucu ağır yaralandı. 
Arkadaşları tarafından maden ocağından çıkartılan Akbaba, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Akbaba’nın cansız bedeni otopsi işlemleri için hastane morguna kaldırıldı. 
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Öte yandan, Akbaba’nın beş gün önce doğum günü olduğu öğrenildi. 

Etiketler:

Maden ocağı , iş kazası...

Yorumlar

1 Mayıs öncesi şehit madencinin mezarını ziyaret ettiler

1 Mayıs 2018 Salı 10:12

1 Mayıs öncesi şehit madencinin mezarını ziyaret ettiler

Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin, 1 Mayıs öncesi maden kazasında şehit düşen Ahmet Şeker'in mezarını ziyaret etti.


Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin, Bölge Başkanı Cihan Kara ve Tüm İş Konfederasyonu Zonguldak İl Başkanı Ferdi Gün, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı arifesinde maden kazasında şehit olan Ahmet Şeker'in mezarını ziyaret ederek iş kazalarında hayatını kaybeden işçilere ve yakınlarına başsağlığı dilediler. 
Mahmut Şahin, şehit madencinin ailesine sabır dileyerek iş kazalarına karşı mücadelelerinin devam edeceğini, iş kazalarını hiç bir kurumda yaşamamak için tedbirlerin alınması yönünde gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade etti. Tüm İş Konfederasyonu Bölge Başkanı Cihan Kara ise "ülkemizde trafik kazalarından sonra en çok yaşamını yitirenler iş kazalarına uğrayan işçilerimizdir. Bu ülkemiz adına boynumuzu büken bir durumdur. Bu iş kazalarına dur demek için çalışmalar yapacağız ve en asgariye indirmek kazaların sıfıra indirmek için konfederasyonumuz adına çalışacağız" dedi. 
Konfederasyonun Zonguldak İl Başkanı Ferdi Gün yaptığı konuşmada "2011 yılında derneklerle başladığımız işçi mücadelemize devletimizin verdiği sendikal haklarla devam ederken kadro mücadelemizde taşeron işçisi arkadaşlarımızın yarıdan fazlası kadrolarına ulaştı. Fakat geride kalan belediye ve KİT'lerde kadro alamayan arkadaşlarımız için mücadelemiz devam edecek. Özel sektörün en vahimi emniyetsiz ve güvenlik önlemleri alınmadan şirketlerin daha çok kazanması için işçilerin zamana karşı çalışarak emniyet arka planda üretim sağlamak olduğundan; işte tamda burada olmamıza sebep durumlar yaşanıyor. İş kazasında ölen başta Ahmet Şeker kardeşimize Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar