Çalışma Ekonomisi Kongresi yapılacak

8 Mayıs 2018 Salı 12:03

Çalışma Ekonomisi Kongresi yapılacak

Çalışma Ekonomisi Kongresi, BEÜ’nün ev sahipliğinde Zonguldak’ta gerçekleştirilecek. TÜRK-İŞ öncülüğünde 18 yıldır düzenlenen ve Çalışma hayatına ilişkin güncel konuların tartışıldığı Çalışma Ekonomisi Kongresi’nin 19’uncusu 4-5-6 Ekim 2018 tarihlerinde Zonguldak’ta gerçekleştirilecek.

Ana konusu “Emek ve Sendikacılığın Geleceği” olarak belirlenen Kongre ile ilgili olarak TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, GMİS Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Kahraman Kabasakal ile Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu bir araya gelmişti.
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nün kongre ile ilgili açıklamasında; “Ülkemiz çalışma hayatına ilişkin en önemli kongrelerden biri olan Çalışma Ekonomisi Kongresi’nin 19’uncusunu, 4-5-6 Ekim 2018 tarihlerinde üniversitemiz ev sahipliğinde Zonguldak’ta gerçekleştirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. 18’incisi Antalya’da düzenlenen kongrenin 19’unsunu 2018 yılında emeğin başkentinde gerçekleştirmek için talebimiz oldu. Gerek diğer üniversitelerimiz gerekse de Türk-İş Genel Merkezi nezdinde bu talebimiz olumlu karşılanmıştır. Kongre, ülkemizde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü olan 50’ye yakın üniversitenin akademik camiası ile TÜRK-İŞ’e bağlı tüm sendikaların yönetici ve temsilci bazında katılımı ile gerçekleştirilen önemli kongrelerden biridir” denildi.
Yapılan açıklamada kongreye ilişkin gelişmelerin http://ceeik2018.org/ adresinden takip edilebileceği belirtildi. Kongrenin Zonguldak’ta gerçekleştirilmesi yönünde çaba sarf eden Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci ise; “Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Ergün Atalay ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Emeğin Başkenti’ne yakışan bir kongreyi ilimizde yapmayı planlıyoruz. Talebimizi olumlu karşılayan ve bizlere destek veren Genel Başkanımız Sayın Ergün Atalay’a ve Üniversitemizin yöneticilerine teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar

Mevsim değişiyor! Cilt bakım zamanı geldi !

8 Mayıs 2018 Salı 11:31

Büşra Kalay

Mevsim değişiyor! Cilt bakım zamanı geldi !

Dermatolog Prof. Dr. Betül Parmaksızoğlu ve Güzellik Uzmanı Ferhat Çetin Akter cilt bakımının önemini vurgulayarak bu bağlamda, uzmanlardan yardım alınmasının cilt için birincil derecede gerekli olduğunu belirtti.

Bahar mevsiminin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde cildimize bakım yapmanın zamanı geldi. Kışın soğuk havanın etkisiyle kuruyan, matlaşan ve nemini kaybeden ciltler için bahar ayları cildinizi bakıma almak için kaçınılmaz bir fırsat.Bahar mevsiminin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde cildimize bakım yapmanın zamanı geldi. Kışın soğuk havanın etkisiyle kuruyan, matlaşan ve nemini kaybeden ciltler için bahar ayları cildinizi bakıma almak için kaçınılmaz bir fırsat. Cilt bakımınızı değiştirin. Sıcak hava daha fazla nem anlamına geldiğinden cildinizin de kışa göre daha az nemlenme ihtiyacı olacaktır. Daha hafif bir nemlendirici kullanmaya başlayarak gözeneklerinizi temiz tutun, böylece akne ve sivilcelenme riskini azaltabilirsiniz. Sağlıklı bir beden için dengeli beslenmeye, spor yapmaya ne kadar özen gösterirsek bütün bedenimiz ve cildimizde sağlıklı olur.

Etiketler:

Cilt bakımı , dengeli beslenme

Yorumlar

TSO'dan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na ziyaret

8 Mayıs 2018 Salı 10:39

TSO'dan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na ziyaret

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetimi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu makamında ziyaret etti.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, faydalı bir görüşme olduğunu söyledi. Keleş açıklamasında, “TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaretimizde göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı memnunuz. İlçemiz ile alakalı istişarelerde bulunduk. Faydalı bir görüşme oldu. Kendilerine teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.
Kdz. Ereğli TSO Yönetimi ziyaretin ardından toplu halde fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

TSO , Kdz. Ereğli , Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş , ziyaret , TOBB ,

Yorumlar

Kasap Sinan Milletvekilliğine Soyundu

7 Mayıs 2018 Pazartesi 20:41

Kasap Sinan Milletvekilliğine Soyundu

Kdz. Ereğli’de esnaflık yapan Sinan Durdu Milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yaptı.

Kdz. Ereğli’de et ve tavuk sektöründe faaliyet gösteren Sinan Durdu, 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçimlerde Zonguldak Milletvekilliği için Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı oldu.
Durdu açıklamasında: “Halkın içinden geliyorum. Zonguldak’ın özellikle Ereğli’nin sorunlarını biliyorum. Her gün köylerde, beldelerdeyim. Sorunları daha yakından görüyorum, insanları dinliyorum. Halkımızın bana destek olacağına inanıyorum. Ben bölgeme gönül vermiş bir insanım. Hizmet noktasında her zaman elimden gelenin fazlasını yapma gayreti içerisindeyim. Hedefim Cumhuriyet Halk Partisi’ni Zonguldak’ta birinci parti yapmak. Bölgeme ve ülkeme hizmet için bende aday adaylığı başvurumu yaptım. Zonguldak ve Ereğli’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Kasap Sinan , Milletvekili aday adayı , CHP ,

Yorumlar
  • bjedug
    8 Mayıs 2018 Salı 09:22

    Muharrem İnce'de tavukçuluk sektörüne atılacaktı. O zaman işiniz yaşdı. Hadi iyisinin Sinan

Bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla eğitim düzenlendi

7 Mayıs 2018 Pazartesi 17:15

 Bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla eğitim düzenlendi

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi Koordinasyonunda İl genelinde Kamu ve Özel Hastanelerin Yeni doğan servis ve doğun salonlarında görev yapan 42 sağlık çalışanına yönelik teorik ve maket bebekler üzerinde Uygulamalı olarak eğitim düzenlenerek katılımcılara törenle plaket ve sertifikaları verildi.

Öğretmenevi salonunda üç gün süren eğitimde Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevli Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Cumhur Aydemir, (BEÜ) Anestezi Uzmanı ve Öğretim görevlisi Dr. Rahşan Dilek Okyay, Ambulans Acil Bakım Teknikeri Kudret Cin, Anestezi Teknisyeni Kadri Çelik, Hemşire Kübra Hatice Oğuz, Şengül Bayrak, Nihal Kalıncı, Kibar Özdemir tarafından sağlık çalışanlarına geniş kapsamlı olarak eğitim verildi.
Düzenlenen eğitim sonrasında törende bir konuşma yapan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Tülay Çakır Bakkaloğlu konuşmasında şunları söyledi:
“Toplumdaki ekonomik ve sosyal durumun iyileşmesi ve sağlık alt yapısının güçlendirilmesi ile bebek ve çocuk ölümlerinde önemli azalmalar gözlenmektedir. Neonatal ve Perinatal ölümler ise sosyal ve ekonomik gelişmelere daha az duyarlıdır. Bu ölümler erken tanı ve anında müdahale gibi sağlık hizmetleri ile doğrudan ilişkili önlemlerden daha fazla etkilenmektedir. Ülkemizde 1998 yılından itibaren yürütülen Yenidoğan Canlandırma Programı, doğumda bebeğe eli değen tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma davranışı uygulayabilmesini amaçlamaktadır. Bu eğitimin hazırlanmasında emeği çok büyük olan Çocuk, Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi uzmanımız Handan Özçoban Saka ve ekibindeki çok değerli arkadaşlarıma, Eğitim için il dışından gelen ve fedakarca çalışan Kurs Sorumlusu Kibar Özdemir ve ekibine, il dışından gelen Hatice Kübra Oğuz ve Kudret Cin’e İlimiz Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görevli eğitimci Hemşire Şengül Bayrak, Nihal Kalıncı ve Anestezi Teknisyeni Kadri Çelik’e ve son olarak da çok yoğun çalışmalarına rağmen bu eğitime her seferinde severek ve gönülden iştirak eden Bülent Ecevit Üniversitesinin çok değerli hocaları Neonatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Cumhur Aydemir ve Anestezi Anabilim Dalından Doktor Öğretim Üyesi Rahşan Dilek Okyay’a teşekkür ediyorum.”
Daha sonra törene katılan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Bilal Cin, Başkan Yardımcısı Dr. Tülay Çakır Bakkaoğlu, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görevli Sağlık Bakım İşleri Müdürü Nevin Uçar ve eğitimciler tarafından kursa katılan sağlıkçılara plaket ve sertifikaları verildikten sonra kapanış pasta kesimi ile tören sona erdi.

Yorumlar