Çalışan Gazeteciler Günü Esas 67 Burda’ da kutlandı

10 Ocak 2018 Çarşamba 12:08

Çalışan Gazeteciler Günü Esas 67 Burda’ da kutlandı

Zonguldak’ın eğlence, yaşam ve buluşma merkezi olan Esas 67 Burda AVM, basın dünyasının en özel günü olan “Çalışan Gazeteciler Günü” nde Zonguldak basın mensuplarını yalnız bırakmadı.

Ocak ayı itibari ile yeni görevine başlayan Esas 67 Burda AVM Müdürü Kemal İbiş ve Pazarlama Yöneticisi Pelin Kılıçarslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için Zonguldak ilinde faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya geldiler. Kemal İbiş yaptığı konuşmasında; Esas 67 Burda AVM adına, etik ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla bu zor mesleği sürdüren tüm gazetecilerimizin kamuoyunun da hızlı, ve doğru haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolünün çok büyük olduğu “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar tüm gazetecilere görevlerinde başarılar dilerim” dedi.
Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek, Zonguldak halkı için alışverişin yanı sıra yeme-içme, kültür-sanat ve eğlencede de buluşma noktası olan Esas 67 Burda AVM, Zonguldak ilinde görev yapan basın mensuplarını bir kahvaltıda buluşturdu. Esas 67 Burda AVM nin ev sahipliğinde bir araya gelen basın mensupları “Çalışan Gazeteciler Günü” nde keyifli bir gün geçirdiler. 27 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında Maşa ile Koca Ayı etkinliği’nde sahne gösterilerinden eğlenceli dans ve şarkılarla minik ziyaretçilere keyifli zaman geçirileceği bilgisi verildi. Ayrıca Esas 67 Burda AVM’ nin önümüzdeki dönem kampanyaları ve etkinlikleri hakkında da bilgi aldılar.

Yorumlar

Yılmaz, idareciler gününü kutladı

10 Ocak 2018 Çarşamba 12:02

Yılmaz, idareciler gününü kutladı

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, 10 Ocak İdareciler Günü'nü kutladı.

Başkan Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Devlet ve hükümet politikalarının yanı sıra, ülkemizin geleceğini planlayan projelerin başarıyla uygulanmasında da şüphesiz en büyük pay idarecilerimize aittir. İdarecilerimiz, kamu hizmetlerinin daha etkin, verimli, adil ve şeffaf bir şekilde sunumunda halkı sadece yöneten değil, aynı zamanda halka hizmet eden bir anlayışı temsil ederek, idare sisteminde parlak bir dönemin başlamasını sağlamışlardır. Bundan sonra da, özverili çalışmaları ile milletimizin gönlünde daima yaşayacak ve milletimize hizmet etmeye devam edeceklerdir. Bu duygularla milletimize hizmet için gösterilen üstün gayret anlayışıyla çalışan, ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında emek sarf eden idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim."

Yorumlar

FETÖ/PDY soruşturmasında 16’sı muvazzaf 24 asker adliyede

10 Ocak 2018 Çarşamba 11:06

FETÖ/PDY soruşturmasında 16’sı muvazzaf 24 asker adliyede

Zonguldak’ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında muvazzafların da bulunduğu 24 asker adliyeye sevk edildi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Zonguldak merkezli başlatılan operasyonda “kripto” askerlere yönelik operasyonda 16’sı muvazzaf 24 asker gözaltına alındı.
Zonguldak merkezli gerçekleştirilen operasyonda Kocaeli, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de eş zamanlı düzenlenen operasyonda ardışık telefon numaraları ile maskelenen, randevu sistemi ile buluştukları 2013 ila 2016 arasında örgütsel faaliyetlerde bulundukları öne sürülen şüphelilerin bugün İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı. Aralarında albay, yüzbaşı, üsteğmen, teğmen ve astsubay ile askeri okuldan ihraç edilen askeri öğrencilerin de bulunduğu şüpheliler, Zonguldak Adliyesi’ne sevk edildi. Şüphelilerden 19’unun ise etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olmak istediği öğrenildi.

Yorumlar

Nüfus Müdürü ve TUİK Müdüründen Elif Acar’a ziyaret

10 Ocak 2018 Çarşamba 10:55

Nüfus Müdürü ve TUİK Müdüründen Elif Acar’a ziyaret

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüsamettin Erkınay ve Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdür Vekili Ali Günaydın, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar’ı ziyaret ettiler.

Elif Acar’a yeni görevinde başarılar dileyen Hüsamettin Erkınay ve Ali Günaydın, 2018 yılı projelerle ilgili de bilgi alışverişinde bulundular. KOSGEB Zonguldak Müdürü Güven Aktaş ve uzman Soner Kaynar da Elif Acar’ı ziyaret ederek, projeler ile ilgili görüş alış verişinde bulundular bölgeye yönelik yapılacak çalışmalarda birlikte hareket etme temennilerini dile getirdiler.

Yorumlar

Sahte "call center" ile binlerce lira dolandırdılar

10 Ocak 2018 Çarşamba 10:40

 Sahte "call center" ile binlerce lira dolandırdılar

Zonguldak’ta 'Call Center' operasyonunda gözaltına alınan ve sabah saatlerinde emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4’ü kadın 9 kişiden 8'i tutuklandı. 1 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Dolandırıcılar call center üzerinden yaklaşık 40 kişiyi sağlık sigortası yapma veya yenileme vaadiyle kredi kartı bilgilerini alarak dolandırdı. Vatandaşları arayarak hayat sigortası yaptırdığına ve uzatmak için ödeme için son gün olduğuna ikna eden şebeke, hayat sigortasını uzatmak veya iptal etmek için ücret talep etti. İddialara göre iptal ücretinin ödenmemesi halinde icra yoluyla ödeme yapmaya mecbur bırakılacaklarını söyleyerek mağdurları kandırdı.
Şebeke üyelerinin sözlerine inanan vatandaşlar da kullanım tarihleri ve güvenlik kodları da dahil olmak üzere kredi kartlarına ait tüm bilgileri dolandırıcılara verdi. Bilgileri alan şebeke, vatandaşların kredi kartlarından çekim yaparak onlarca kişiyi binlerce lira dolandırdı.

8 kişi tutuklandı
Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 6 Ocak'ta İl Emniyet Müdürlüğü bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Zonguldak, Balıkesir, İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan O.Y.B., D.Ö, E.K, M.Ş, Ç.A.K, D.D, M.B, B.K, ile A.B.B. sabah saatlerinde geniş güvenlik önlemlerini adliyeye sevk edilmişti.
Cumhuriyet savcılığındaki ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan E.K, M.Ş. Ç.A.K, D.D, M.B, B.K, D.Ö. ile O.Y.B. tutuklanarak Beycuma M Tipi Kapalı cezaevine gönderilirken, A.B.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar