Çakırdan adaylık açıklaması "Göreve hazırım"

13 Eylül 2018 Perşembe 17:36

Çakırdan adaylık açıklaması "Göreve hazırım"

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, eğitim kampüsünün yeri ile ilgili olarak kim ne derse desin eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu arsadan vazgeçmeyeceklerini söyledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Ereğli ilçesinin sorunlarını yakında bildiklerini ve yönetime yeni katılan ekibi ile birlikte bu sorunların çözümü yönünde çalışacaklarını anlatan Çakır “Yollar ile alakalı hepiniz takip ediyorsunuz Ereğli-Zonguldak, Ereğli- Devrek yolu bizim Alaplı çevre yolu dediğimiz yol projeleri bizim için olmazsa olmaz projelerimizdi. Tabi ki bu dönem ekonomide yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle bütçelerde kesintiye gidilen yollar var. Ona rağmen Ereğli-Zonguldak yolu çalışmaları devam ediyor. Ereğli-Devrek yolu ile ilgili Sayın Milletvekillerimizin desteği ile bir ödenek oluşturup Çaylıoğlu’na kadar olan kısmı, o arada kalan 1,5 km olan kısmı da tamamlanıp asfaltlanıp hizmete sunulması için mücadele ediyoruz. Ciddi bir yol kat ettik, inşallah önümüzde ki aylarda ihalesini yapacağız” dedi.
Üniversite kampüsü ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini ve eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu arsadan vazgeçmediklerini belirten Çakır, kampüs inşaatını yakından takip edeceğini vurguladı. Çakır konuşmasında “Ereğli’mizin olmazsa olmaz bir diğer projelerinden bir tanesi kamuoyunun bugüne kadar önüne koyduğumuz bizden önceki çok değerli milletvekillerimizde herkesin emeğinin, katkısının olduğu bir “Üniversite Kampüs” projemiz vardı. Biz o gün ne dediysek bugünde aynı yerdeyiz. Buranın etrafının tüm Türkiye’de ki askeriyenin bulunduğu etrafının güvenlik bölgesi olarak imara işletmesi meselesi. Bizim orada yapmak istediğimiz projemize engel değildir. Meselenin özü şudur; Askeriye kendi etrafına yapılacak yatırımlarla ilgili bir müsaade alması durumudur. Ondada nedir? Bizden talepleri vardır, bazı projeler için duvarın yüksekliğini talep edebilir, bazıları için mesafenin biraz geri alınmasını talep edebilir. Bütün bunlar tabi askeriyenin güvenlikle ilgili talepleri. Yoksa biz burayı çok ciddi gayretlerle çokta büyük bir proje olarak Ereğli’yi eğitim kampüsü olması noktasında düşündük. Bundan vazgeçmiş değiliz, o yüzden takibinde bunun için devam ettireceğiz. Dün ne dediysek bugünde aynı yerdeyiz, yarında aynı yerde olacağız eğer ödenek sıkıntıları şuan hepinizin mağlubu Türkiye’de ekonomik sıkıntılar var. Bunlar gelip geçici şeyler, önümüzde ki günlerde de bunların takipçisi olacağız. Hem rektörümüzle hem de Ereğli’mizin bu konudaki beraber düşündüğümüz yol arkadaşlarımız sendikalarla, odalarla, temsilcilerle hem de siyasetçilerimizle birlikte bu konunun takipçisi olacağız. Bunlar bizim için olmazsa olmaz projelerden bir tanesidir” şeklinde konuştu.
Yaklaşan yerel seçimlerde genel merkezin talebi doğrultusunda Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı olabileceğini belirten Çakır, öncelikli hedeflerinin Kdz. Ereğli başta olmak üzere Gülüç, Ormanlı ve Kandilli Belediyeleri’ni almak olduğunu söyledi.
Çakır ilçede tekli eğitime geçilebilmesi için çalışmaların devam ettiğini ve şu anda Merkez Anadolu Lisesi, Atatürk Ortaokulu güçlendirme, Cumhuriyet Ortaoklu önüne bir 12 derslik ek bina, Kavaklık’ta yolun alt kısmında kalan öğrencilerimizin Erdemir İlkokulu’nda ki yoğunluğu azaltma adına ve tekli üretime geçme adına bir okul ve Ticaret Lisesi’nin önünde bir ilkokul projesine başlandığını ifade etti.
İlçe başkanlığı yaptığı dönemde Ereğli’ye 25-30 yeni okul binası kazandırdıklarını dile getiren Çakır, Kandilli’de ihalesi yapılan Alacaağzı ocağının işletmeye alınabilmesi için fizibilite çalışmalarının sürdüğünü vurguladı. Çakır ayrıca TTK’ya alınması planlanan bin 500 işçi için yıl sonuna kadar ilana çıkılacağını ifade etti.

Yorumlar

Şahin TSO'ya gitti... "Göreve hazırım"

12 Eylül 2018 Çarşamba 19:25

Ereğli Haber

Şahin TSO'ya gitti... "Göreve hazırım"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Yeminli Mali Müşavir (YMM) Erol Şahin ile ilçe ekonomisi üzerinde istişarelerde bulundu.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte makamında Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’i makamında ağırladı. Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, Kdz. Ereğli TSO yönetimine hayırlı olsun ve yeni görevlerinde başarılar dilemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdiğini belirterek, kendileri ile hem siyasi hem de ekonomik konular üzerinde görüş alışverişinde bulunduğunu ifade etti. AK Parti’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı düşüncesi olduğunu ve bu konuda STK temsilcileri ile görüşüp onların fikirlerini aldığını dile getiren Şahin, Ereğli’nin menfaatleri için her türlü görevi yapmaya hazır olduğunu vurguladı.
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’te ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendisine çıktığı yolda başarılar diledi. Keleş konuşmasında “Erol Şahin bölgemizin tek Yeminli Mali Müşaviri ve ekonomik konular üzerinde uzman bir arkadaşımız. Kendisi ile ilçenin ekonomik meseleleri üzerinde görüş alış verişinde bulunduk. Ayrıca siyasi açıdan çıktığı yolda kendisine başarılar diliyoruz” dedi.
Keleş ve yönetimi, YMM Erol Şahin ile yaklaşık 2 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Yorumlar

AK Parti’de Şahin heyecanı…

11 Eylül 2018 Salı 13:16

AK Parti’de Şahin heyecanı…

AK Parti’de iki dönem ilçe başkanlığı yapan Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’in Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’na aday adaylığının konuşulmaya başlaması parti tabanında heyecan oluşturdu.

Ereğli Haber- 31 Mart 2019 Pazar günü yapılması planlanan mahalli idareler seçimleri öncesi siyasi partilerde aday adayları da ortaya çıkmaya başladı. AK Parti Genel Merkezi’nin adayları erken açıklayacağını duyurması parti tabının da da hareketliliğe neden oldu.
Kdz. Ereğli ilçesinde de birçok isim Ereğli Belediye Başkanlığı’na aday olmak için çalışmalara başladı. AK Parti’de Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’in yakın çevresinde adaylık için nabız yoklaması parti tabanını da heyecanlandırdı. AK Parti’de kurucu üye olarak yer alan ve partide iki dönem ilçe başkanlığı yapan Erol Şahin’in partinin ağabeylerinden görüş alıyor. İlçe Başkanlığı döneminde birlikte görev yaptığı ekibi ile istişarelere başladığı öğrenilen Şahin’in bir taraftan belediye meclis üyesi kadrosu üzerinde bir taraftan da projeler üzerinde çalıştığı öğrenildi.
AK Partili bir çok isim 2019 yerel seçimleri öncesinde kamuoyunda şu ana kadar adı geçenler arasında en güçlü aday adayının Erol Şahin olduğu üzerinde birleşiyor.
Şahin’in aday adaylığı için kesin kararını verdiğini yakın çevresine açıkladığı öğrenilirken, kamuoyuna açıklamayı ne zaman yapacağı merak ediliyor.
Evli ve biri mimar, diğeri avukat iki çocuk sahibi olan Erol Şahin, bölgede uzun yıllardır siyasi hayatının yanı sıra Yeminli Mali Müşavir olarak görev yapan tek isim.

Yorumlar
 • Galip Doğru
  2 Ekim 2018 Salı 15:39

  Başkanım size hala dua ediyorum.Alah yolunu açık etsin Canı gönülden destekliyorum.

 • Hasan Can
  11 Eylül 2018 Salı 22:33

  Ereğli'ye yakışır kendisini destekleriz başarılar dileriz

 • MEmet siviş
  11 Eylül 2018 Salı 21:31

  Yakışır Erol abime Allah yar ve yardımcısı olsun.

 • Gürhan zıraman
  11 Eylül 2018 Salı 20:57

  Yolun daima açık olsun arkadaşım başarılar diliyorum

 • Nuray Kalaycı
  11 Eylül 2018 Salı 20:02

  Her şey yakışır benim yeminli mali müşavir Erol başkanıma.. Hayırlı olsun inşallah

Varol Aksoy yuvasına döndü

7 Eylül 2018 Cuma 17:23

Varol Aksoy yuvasına döndü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belde Belediyesi bağımsız meclis üyesi Varol Aksoy AK Parti’ye geçti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Ormanlı Beldesi’nde Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yapan ve 2014 yerel seçimlerinde partisinden istifa ederek MHP’ye geçen ve seçim sonrası buradan da istifa ederek bağımsız kalan Varol Aksoy eski partisine geri döndü. Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile birlikte AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’na gelen Aksoy, partiye üye oldu. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır yaptığı açıklamada “Partimizin Ormanlı Belde Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış, üç yıldır bağımsız olarak Ormanlı Belediye Meclis Üyeliği yapan Varol Aksoy’un bugün Partimize gelerek üyeliğini gerçekleştirdik. Kendisine, Ormanlı’ya ve teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Yeniden yuvasına döndüğü için mutlu olduğunu dile getiren Aksoy ise parti teşkilatının başarısı ve Ormanlı Beldesi’nin gelişmesi için Belediye Başkanı Bayram Başol ile omuz omuza verip çalışacağını söyledi.
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’da, Aksoy’un yeniden partisine dönmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar

Uysal o iddiaları yalanladı... "Gerçeği yansıtmıyor"

28 Ağustos 2018 Salı 16:44

Ereğli Haber

Uysal o iddiaları yalanladı... "Gerçeği yansıtmıyor"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu alanın askeriyeye devri konusunda kampanya başlatıp görüş verdiği şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu Süleymanlar Mahallesi’nde ki BEÜ’ye üniversite kampüsü yapmak için tahsis edilen arsaların askeriyeye devredilmesi için kampanya başlattığı ve onay verdiği şeklinde ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, bunu söyleyenleri iddialarını ispat etmeye davet etti.
Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği lokalinde Dernek Başkanı Şükrü Kılıç, mahalle ve köy muhtarları ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Uysal, Ereğli Üniversite Kampüsü için Osmantepe bölgesinde bulunan 240 dönümlük arazinin çok uygun olduğunu ve bu konuda çalışma başlatacaklarını dile getirdi.


“Tetiker bize destek verdi”
Kdz. Ereğli Belediyesi olarak üzerlerine vazife olmamasına rağmen konuyu yakından takip ettiklerini ve ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Başkan Uysal “Takiplerimizi yaptık ama meclisi takip eden arkadaşlar bilir; ‘bunu yaptık, şunu yaptık’ diye anlatmadık. Herkes konuşurken, toplumun her kesimi konuşurken biz alçak gönüllü bir şekilde bu konuda ‘çorbada tuzumuz olduğu için mutluyuz’ dedik. Burada aslında o günlerde bana destek veren arkadaşlarımız da var; bunların başında rahmetli Yaşar Tetiker var. O da bizlere elinden geldiği kadar destek oldu. Sayın Yusuf Ziya Odabaş da gönülden destek verdi ama bunlar kayıtlara girmeyen, bizlerin sohbet esnasında geçen konular” dedi.

“Alternatifimiz Osmantepe”
2014 yılından bu yana projelerinde üniversite kampüsünün hep ilk sırada yer aldığını ancak bu işin hemen olmadığını ifade eden Uysal, böyle bir konu için 30-50 yıllık planlar yapılması gerektiğini anlattı. Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi; “O günden beri başkan yardımcılarım, müdürlerim bu konuyu büyük bir gayretle, azimle kovaladılar. Sizlerin tahmin edemeyeceğiniz kadar gayret içindelerdi, teşekkür ediyorum kendilerine. İlçemizde yükseköğrenim gören öğrenci sayısının artmasında hepimiz hem fikiriz. Ama bu hemen olabilen bir şey değil. Bu söz konusu yerler eğer olmazsa, bu yolculukta önümüze engeller çıkarsa, bu yolda yazışmalar uzun sürerse bir alternatifimizi daha sizinle paylaşmak için de geldim. Geleceğimizi planlarlarken uzun vadeli planlar yapmamız lazım. 5 yıllık planlar böyle bir konu için çok kısa; 10 yılı, 30 yıl hatta 50 yıllık planlar yapmamız lazım. 50 yıl sonra buraları kullanan kardeşlerimiz bizlere dua edeceği bir yer olmalı. Bu konuda da önerdiğimiz, aklımızdan geçen alternatif yeri söyleyeceğim. Bu yer; Kışla, Potbaşı, Elmatepe, Kavaklık, özellikle de Kepez bölgesini ilgilendiren bir arazi. Kdz. Ereğlimizin hem ilçe merkezinin trafiğini sıkıntıya sokmayacak hem de ileri de hem fakülteler kampüsü hem yüksek okulların olabileceği, hem de yıllar sonra Kdz.Ereğli’de bir üniversite kurmanın temellerinin atılacağı bir yer. Bu yer; Alaplı’ya 10 buçuk kilometre, terminale ve Ereğli merkezine de 3 kilometrelik mesafede. Bu yer; terminale girecek çevre yolunun hemen yanı ve 240 dönümlük bir arazi. Köklü bir üniversitenin kuruluşuna kadar gidilebilecek bir nokta. Hem karayolu üzerinde, hem ulaşımı kolay, hem buraya kuracağımız kampüs alanına çocuklarımız için spor kompleksleri, kongre salonları kurabileceğimiz bir alan. Osmantepe olarak anılan bu yeri alternatif olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.”


“Üniversite olmazsa millet bahçesi”
Devlet hastanesi eski yerlerinden vazgeçmediklerini dile getiren Uysal, bölgenin üniversite kampüsü yapılmaması durumunda millet bahçesi yapılması için başvuruda bulunacağını belirtti. Uysal basın toplantısında şunları ifade etti “Belki de hepinizin aklından geçen soru bu. Tek cümle söylüyorum; hayır. Bu yerler Kdz. Ereğli Belediyesi’nin veya Bülent Ecevit Üniversitesi’nin kesin tahsisli yeri olarak kalacak, kalmaya devam edecek. Peki bu yere eğer bina yapamazsak; bu yer de başka ne yapabiliriz. Madem ki, buralara bina yapmak için uzun yollardan geçip izinler alacağız, belki de bu müsaadeleri alamayacağız; o zaman ben de buradan 40 dönümlük arazinin Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteklediği Millet Bahçesi olarak, yem yeşil bir alan olarak, bir rekreasyon alanı olarak, bir gezinti alanı olarak kalmasını talep edeceğim.”


Başkan Uysal bir muhtarın “Bana kampüsün eski hastane yerine yapılmasına karşı olduğunuzu söylemiştiniz?” şeklindeki sözlerine “Bu bölge askeriyeye devredilmedi. Çevresi askeri güvenlik alanı ilan edildi. Burası Üniversiteye kesin tahsisli. Ama bizlerde imarda belediye olarak bu konu üzerinde çalışıyoruz” cevabını verdi. Uysal gazetecilerin soruları üzerine de; Belediyenin kampüsü yeri belirleme konusunda yetkili olmadığını belirterek “bizler o kadar çok sahiplendik ki; ilçemize çok şey katacağı için üniversiteye yük olmadan takip ederiz dedik. Bu konu rektörlüğün, Yüksek Öğretim kurumlarının ve planlamanın işi. Karar askeri ve politik bir karar. Bizlerde belediye başkanı olarak gönüllü olarak takipçisiyiz” diyerek yanıt verdi.


Başkan Uysal TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Özdemir’in gazetecilere Başkan Uysal’ın kampüs alanının askeriyeye devredilmesi için ilçe kaymakamı ile anlaşıp kampanya başlattığı ve görüş verdiği” şeklindeki iddiasının kesinlikle gerçeği yansıtmadığını, bu iddianın sahibi tarafından ıspatlanması gerektiğini vurguladı.

Yorumlar
 • ahmet
  8 Eylül 2018 Cumartesi 05:55

  sayın uysal akp yi ereglide madlastırdınız metal yorgunlugu sizde acık sacık belli sizin adaylıgınız akpyi bitirir ve yerinize gelecek adayın kazanması cok zor cūnki siz hem akp hemde belediye olarak birsey gösteremediniz gelecek adayın iside cok zor bana göre belediyecilik sizin isiniz degil meclis ūyelerini bir arada tutamadıgını söyleniyor yazık