Çakır yeni açılan okulları inceledi

28 Eylül 2019 Cumartesi 09:56

Çakır yeni açılan okulları inceledi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve parti yöneticileriyle birlikte bu yıl hizmete açılan okulları ziyaret ederek yöneticilerden bilgi aldı.

 AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ali Kemal Karaca, Engin Temel, belediye meclis üyeleri Ayhan Erol ile Yahya Çakır ve parti yöneticileriyle birlikte bu yıl eğitim-öğretime açılan Kavaklık İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Anaokulu ile Merkez Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyaret ettiği okullarda yöneticilerden bilgi alan Çakır, eksiklerin giderilmesi içinde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Çakır ziyaretlerle ilgili olarak “Kdz. Ereğli ilçemizde ciddi anlamda okul açığımız vardı. Yaptığımız çalışmalarla birlikte son 3-4 yılda bu eksiklerimizi büyük ölçüde tamamladık ve bu yıl tekli eğitime geçmeyi başardık. Okullarımız yeni, eksikleri mutlaka olacaktır. İşin büyük kısmını yaptık, eksiklerin tamamlanması içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kdz. Ereğli ilçemizde ki tüm öğretmen ve öğrencilerimizin daha modern binalarda ve daha modern koşullarda eğitim öğretim görmelerini sağladığımız için çok mutluyuz. Emeği geçen Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milli eğitim bakanlığımıza, milletvekillerimize, valimize, kaymakamımıza, özel idare genel sekreterimize, milli eğitim müdürlüklerimize ve okul yöneticilerimiz her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ereğli , yeni açılan okullara ziyaret

Yorumlar

15 Temmuz şehitleri için anma programı düzenlendi

27 Eylül 2019 Cuma 17:16

15 Temmuz şehitleri için anma programı düzenlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu tarafından 15 Temmuz Şehitleri’ni anma programı düzenlendi.

 Kdz. Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Tatoğlu Kültür Merkezi’nde 15 Temmuz Şehitler Haftası Anma Programı gerçekleştirdi. 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar için Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan törende İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan bir dramayı sahnelediler. Oldukça duygusal anların yaşandığı drama oyununda öğrenciler gösterdikleri performansla programa katılanlardan tarafından ayakta alkışlandı. 
Programda 15 Temmuz gecesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaşananlara tanıklık eden Zafer Kütük o gece yaşananları anlattı. 15 Temmuz gecesi köprüde sivil vatandaşlara ateş açmayan askerlere darbeci askerler tarafından ateş açılıp şehit edildiklerini gördüğünü dile getiren Kütük, FETÖ terör örgütünün diğer terör örgütleri kadar çok sinsi ve tehlikeli olduğuna dikkat çekti. Törende Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, 15 Temmuz olaylarına tanıklık eden ve gecede konuşmacı olarak yer alan Zafer Kütük’e günün anısına üzerinde 15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafları ve Türkiye haritasının yer aldığı bir tablo hediye etti. 15 Temmuz Şehitleri’ni anma programı öğrenciler tarafından yapılan duanın ardından sona ererken töreni Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğ Amiral Hüseyin Sami Uyar, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, okul yöneticileri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş izledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , İmamhatip Lisesi , 15 Temmuz Şehitleri için anma proğramı düzenlendi

Yorumlar

Alaplı Meslek Yüksek Okulu'nun 2019 hedefi 2 bin 500 öğrenci

26 Eylül 2019 Perşembe 16:29

Alaplı Meslek Yüksek Okulu'nun 2019 hedefi 2 bin 500 öğrenci

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) bünyesinde eğitim-öğretim veren Alaplı Meslek Yüksekokulunda geçtiğimiz yıllar içinde kapanan beş programın yeniden açılmasıyla birlikte öğrenci sayısının bin 700 ulaşması ilçeye heyecan getirirken, görev süresinde bir yılı geride bırakmaya hazırlanan, Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Oturak, ortaya koyduğu çalışmalarla farkını hissettirdi.

 Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Oturak, Yüksek Okulun gerek kampus alanı, gerekse eğitim ve öğretim elemanları ile bölgenin en modern yüksek okullarından biri olduğuna dikkat çekerek, kapanan beş programın yeniden öğrenci alınmasıyla birlikte okulda 400 yeni öğrencinin eğitim ve öğretime başladığını söyledi. Hedeflerinin 2 bin 500 öğrenci sayısına ulaşmak olduğuna işaret eden Oturak sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Okulumuz gerek kampus alanı, gerekse eğitim ve öğretim elemanları ile bölgemizin en modern yüksek okullarından birisidir. Daha önce öğrenci kontenjanı yetersiz olduğundan kapanan beş programın yeniden açılmasıyla 400 yeni öğrenci okulumuza kayıt yaptırdı. Okulumuz şu anda bin 700 öğrencisi ile eğitim ve öğretime devam etmektedir. Biz geçmiş yıllarda olduğu gibi yeniden 2 bin 500 öğrencinin eğitim ve öğretim yapabilmesine imkan sağlamaya çalışıyoruz. Yine asansör sektöründeki yetişmiş eleman bulma sıkıntısının çözülmesi adına 2017 yılında Türkiye'de ilk defa okulumuzda açılan Asansör Teknolojileri Bölümü, Organik Tarım ve İş sağlığı ve Güvenliği bölümlerine öğretim elemanı sağlandığı takdirde okulumuzun öğrenci sayısında ciddi bir artış olacaktır."

"Alaplı Ekonomisine katma değer katıyor"
Öğrenci sayısındaki artışın ilçe ekonomisine katma değer sağlayacağını da anlatan Alaplı Meslek Yüksek Okul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Oturak sözlerini şöyle tamamladı: “Alaplı Meslek Yüksek Okulunda öğrenci sayısını artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha önce Eğitime ve Öğretime devam eden Gemi İnşaatı programı, öğrenci kontenjanının yetersiz olmasından dolayı program kapatılmıştı. Önümüzdeki Eğitim ve Öğretim yılında tekrar Öğrenci alımına başlaması için girişimlerimiz devam ediyor. Yeni açılan beş program ile birlikte öğretim elemanı bekleyen dört program daha açıldığında okulumuzun öğrenci sayısı 2 bin civarına ulaşacaktır. Buda ilçe ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacaktır. Bizlere desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı'ya teşekkür ediyoruz. "

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Alaplı Meslek Yüksekokulu

Yorumlar

Bayram Başol tek tek okulları gezdi, eksikleri tespit etti

25 Eylül 2019 Çarşamba 19:13

Ereğli Haber

Bayram Başol tek tek okulları gezdi, eksikleri tespit etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol beldedeki okullarda incelemelerde bulunarak eksiklikleri tespit etti.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol Ormanlı Beldesi’nde faaliyet gösteren 2 ilkokul, bir ortaokul ve bir liseyi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ormanlı Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Üstçavuş Gökhan Güler, belediye daire amirleri ile birlikte Sinitli İlkokulu, Merkez İlkokulu, Orman Ortaokulu ve Ormanlı Çok Programlı Lisesi’ni ziyaret eden Başol, okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerle görüştü. Okulların eksikleri ile ilgili bilgiler alan Başol, eksikleri tespit etti. Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol eğitimin her şeyin önünde geldiğini belirterek “Bu gün jandarma komutanımız ve belediyemiz personeli ile birlikte okullarımızı ziyaret ettik. Okul yöneticileri, öğretmen ve velilerimizle görüştük, taleplerini dinleyip eksiklerini tespit ettik. Eğitim-öğretim bizim için her şeyin önünde geliyor. Onun içinde göreve başladığımız günden bu yana okullarımızın, eğitimcilerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin yanında olduk. Tespit ettiğimiz eksikliklerin giderilmesi için Ormanlı Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için bizde belediye olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapacağız” dedi.
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol okulların fiziki anlamda ki eksikliklerinin giderilmesi için yapılacak çalışmalarla ilgili belediye çalışanlarına talimat verdi.

Yorumlar

Öğrenciler resim yarışmasıyla ödüllendirilecek

24 Eylül 2019 Salı 09:34

Öğrenciler resim yarışmasıyla ödüllendirilecek

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde ortaokullar arası resim yarışması düzenlendiğini açıkladı.

 Maden, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
"Temelinde ortaklaşa üretim, dayanışma ve eşitlik değerleri yer alan kooperatifler, değişen dünya koşullarında sürdürebilir kalkınmanın başlıca seçeneklerinden birisi konumundadır. Gelirin adil paylaşılması, yoksulluğun ve bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılması ve toplumsal kalkınmanın sağlanması için kooperatiflerin ekonomideki etkinliklerinin artırılması gerekmektedir. Bu bağlamda Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkalar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğümüz tarafından “Kooperatifçilik” konulu resim yarışması düzenlenmiştir. Eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi kooperatifçilik konusunda bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla gerçekleştirilecek resim yarışmasına tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim gören ortaokul öğrencileri tamamen ücretsiz olarak katılabilecektir. Her öğrenci yarışmaya yalnız bir eserle katılabilecektir, Resimler 35x50 ebadındaki resim kâğıdına çizilmelidir. Katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü tekniği ve malzemeyi kullanmakta serbesttirler. Resimlerin aslı ve başvuru formu, elden, posta veya kargo aracılığı ile İl Müdürlüğümüze teslim edecektir. Katılımcı adaylarımız Ticaret Bakanlığı resmi internet sitemizden https://esnafkoop.ticaret.gov.tr adresinden “Başvuru Formu” ve “Yarışma Şartnamesi” ne ulaşabilir. Katılımcılar “Başvuru Formu” nu doldurmak ve resimlerini teslim etmek suretiyle başvuru yapabilirler. Öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken en önemli husus, kırışmış ve yıpranmış eserler kabul edilmeyecektir. Teslim tarihinden sonra yarışma sekretaryasına ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Eserlerin postada görebileceği zararlardan ve postadan doğabilecek gecikmeden Bakanlığımız sorumlu değildir. Yarışmaya gönderilen resimler daha önce yayınlanmamış ya da her hangi bir ödül kazanmamış olmalı ya da kopyalanmış olmamalıdır. Siyasi amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve firma adı kullanılan eserler yarışma dışı kalacaktır. Yarışmaya gönderilecek eserlerin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün şartnamede yer alan etikete yer verilecektir. Yarışmaya gönderilen resimler dereceye girsin ya da girmesin iade edilmeyecektir. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri öğrencinin kendisine teslim edilecektir. Yarışmaya katılan tüm öğrenciler yarışma şartnamesinde yer alan şartları kabul etmiş sayılırlar. Birincilik 5.000 TL Birincilik Plaketi, İkincilik 4.000 TL İkincilik Plaketi, Üçüncülük 3.000 TL Üçüncülük Plaketi, Mansiyon 2.000 TL Mansiyon Plaketi. Eserler en geç 8 Kasım 2019 tarihine kadar İllerde bulunan Ticaret İl Müdürlüğü sekretaryasına kapalı zarf içerisinde elden, posta veya kargo aracılığı ile teslim edilmelidir." 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Eğitim

Yorumlar