Çakır ve ekibi çalışmaları yerinde inceledi

20 Eylül 2018 Perşembe 16:54

Ereğli Haber

Çakır ve ekibi çalışmaları yerinde inceledi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ereğli-Zonguldak karayolunda devam eden çalışmaları inceledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ilk olarak Ereğli-Zonguldak Karayolu’nun Ömerli Mahallesi hastane kavşağındaki çalışmalar hakkında müteahhit firmadan bilgiler aldı. Gazetecilere çalışmaları değerlendiren Çakır “Bugün yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Ereğli-Zonguldak yolunun ne aşamada olduğunu görme amaçlı burada bir dizi ziyaretlerde, incelemelerde bulunduk. İki yerde çalışmalarımız devam ediyor. En önemli Ereğli’de hastane altında ki kavşağa kadar yolun duble yol haline gelmesi noktasında çalışmalar sürüyor. Öncelikli olarak hedefimiz bu diğer yukarıdaki tarafta da yaklaşık 5 cm aşınma asfaltları dökülüyor, yani tam nizami hale geliyor. Yukarıda ki asfaltlarda ödenekler malumunuz son dönemlerde biraz daralma yaşasa da Ereğli-Zonguldak yolunda ki çalışmalarımız devam edecek. Ta ki kış sezonu olup, olumsuz hava şartları gelinceye kadar. Şuan çalışmalarımız sürecek. Aşağıda ki en öncede ifade ettiğim gibi hastanede ki köprü kavşağını tamamlamaya çalışıyoruz. Duble yol olarak şu an ki aşamalar böyle” dedi.
Çakır daha sonra yönetim kurulu üyeleri, gazeteciler ve yol yapımını gerçekleştiren müteahhit firma yetkilileri ile çalışma yapılan yerleri gezdi.

Yorumlar

4 ilde FETÖ operasyonu: 7 gözaltı

20 Eylül 2018 Perşembe 13:57

4 ilde FETÖ operasyonu: 7 gözaltı

Antalya merkezli 4 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda 7 kişi gözaltına alındı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ByLock kullandığı ve örgütle iltisaklı olduğu tespit edilen 9 şüphelinin yakalanmasına yönelik kent merkezinde 6 nokta ile İzmir, Zonguldak ve Bursa illerinde eş zamanlı operasyon düzenledi. Eş zamanlı operasyonda 7 şüpheli gözaltına alınırken, aramalarda çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Firari şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların ise devam ettiği öğrenildi. 

Yorumlar

Şahin hız kesmiyor...

19 Eylül 2018 Çarşamba 18:15

Şahin hız kesmiyor...

AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’na yeni atanan İsmail Çorumluoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Şahin gün içerisinde Kaymakam Çorumluoğlu’nun yanı sıra esnaf ve muhtar ziyaretleri gerçekleştirdi.

AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, Toyota Plaza Göktepe'nin Sahibi İş Adamı Atalay Göktepe ile birlikte Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kaymakam Çorumluoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyen Şahin, Ereğli’nin sorunları ve eksikleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.
Kaymakam Çorumluoğlu’nun ziyaretinin ardından, Kdz. Ereğli Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın, AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’i ziyaret etti. Bağlık Mahallesi’nde ikamet eden Şahin, Muhtar Aydın ile beraber mahallenin sorunları hakkında görüştü. Özellikle spor alanında gençler için yapılması uygun olan konular hakkında konuşan Bağlık Mahallesi Muhtarı Aydın, Şahin’e çıktığı yolda başarılar diledi.
Esnaf, muhtar ve vatandaş ziyaretlerini sürdüren AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, ilk olarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Ege Berk Çatakoğlu’nu tebrik etti. Şahin, gençlere önem verdiğini ve destekleyicileri olduğunu ifade etti.
Şahin, Sarıkorkmaz Muhtarı Ali Kocatürk’ü ziyaret ederek kendisi ile bir süre sohbet etti. Sarıkorkmaz Muhtarı Ali Kocatürk, 2004 yılında ilk muhtar olduğunda Erol Şahin ile beraber görev yaptıklarını söyledi. Kocatürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “ Erol bey İlçe Başkanı iken ben muhtar olmuştum. Beraber dolu dolu çalışmalarımız oldu. Çıkmış olduğu yolda başarılar diliyorum. Başarılarına başarı eklemesini temenni ediyorum. Hakkında hayırlısı ne ise o olsun. Belediye Başkanlığı çok önemli bir görev, özellikle biz muhtarlar nezdinde. Belediye Başkanlığı görevinde arkada ki ekip de çok önemli rol oynuyor. Ben tekrar Erol Bey’e başarılar diliyorum.”
Şahin ziyaretlerini esnaf gezileriyle sona erdirdi.

Yorumlar

MDF’lerin altında kalan genç hayatını kaybetti

19 Eylül 2018 Çarşamba 17:34

MDF’lerin altında kalan genç hayatını kaybetti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki bir mobilya atölyesinde baba ile oğlu taşımaya çalıştıkları MDF’lerin altında kaldı. Kazada baba yaralanırken lise öğrencisi oğlu ise hayata tutunamadı.

Olay ilçeye bağlı Belen Mahallesi’nde ki sanayi sitesinde meydana geldi. İddiaya göre mobilya atölyesi bulunan baba A. Özcan oğlu Furkan Özcan ile birlikte MDF diye tabir edilen ve bir tanesi yaklaşık 90 kilogramağırlığında olan mobilya tabakaları indirdikleri sırada aniden kaymaya başladı. MDF’ler baba ile oğulun üzerine düşerken olayı gören diğer vatandaşlar yardıma koştu. Baba A. Özcan yaralı olarak çıkarılırken, oğlu Furkan Özcan ise yakındaki Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Özcan burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Acı haberi alan aile gözyaşlarına boğuldu.
Savcılık kaza ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar

Maden kahramanları, Türkiye’yi Rusya’da temsil edecek

19 Eylül 2018 Çarşamba 16:40

 Maden kahramanları, Türkiye’yi Rusya’da temsil edecek

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Tahlisiye Ekibi, 22-29 Eylül 2018 tarihlerinde Rusya’nın Ekaterinburg kentinde düzenlenecek olan Uluslararası Maden Kurtarma Yarışması-IMRC 2018’e katılmak üzere yola çıktı.

Daha önceki yıllarda yapılan Maden Kurtarma Yarışmaları’nda birincilikler alan TTK Tahlisiye Ekibi, kurtarma, ocak yangını, enkaza girme ve gazla mücadele konularındaki uzmanlığı dolayısıyla Türkiye'deki çok sayıda kamu ve özel maden işletmesine eğitim ve kurtarma hizmeti veriyor. Bu hizmetlerin yanı sıra deprem gibi doğal afetlerdeki başarılı çalışmalarıyla dikkati çeken TTK Tahlisiye ekibi; Soma, Ermenek gibi maden facialarında yaptığı çalışmalarla da adından söz ettirmişti. Ekip son olarak İstanbul’da 70 metrelik kuyuya sıkışan köpeği de kurtararak gündeme gelmişti. 
Kömür üretimi süresince yaşadığı büyük maden kazalarındaki acı deneyimleriyle göçük açma, ahşap tahkimat yapımı ve dar kesitte çalışma üstünlüğü gibi becerilere sahip tahliyesiciler, kazazedeye 1 metrekareyi bulmayan açıklıktan bile ulaşabilmesiyle biliniyor. TTK Tahlisiye ekibi, Rusya’daki etkinliğe TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nun nezaretinde, TTK İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı Faik Ahmet Sarıalioğlu’nun ekip liderliğinde 12 uzman tahliyesiciyle katılacak. IMRC 2018’de dünyanın dört bir yanından 25 maden kurtarma ekibi yer alacak. 
TTK İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı Ahmet Sarıalioğlu, “Tahlisiyeci kültürünü ülkeler arasında yaymak, gelen ekipleri birbirine kaynaştırmak, psikolojik etkiler üzerinde görüş alışverişinde bulunmak. Ayrıca yeni piyasaya sürülen tahlisiye cihazlarıyla ilgili bilgiler edineceğiz. Amaç bu. Biz bu doğrultuda 2012’de ilk kez Ukrayna’da katıldık. İkincisinde 2014’te derecemiz var. Amaç derece olarak değil bu kültürün ülkeler arasında yayılmasını sağlamak. Tahliyecilik zor ve bir ekip işidir. İnşallah yine elimizden geleni yapıp, nasıl bir ortamda neler yapıldığını orada göstermeye çalışacağız. Etkinlik 22-29 Eylül arasında olacak. Etkinlik kapsamında seminerler, sunumlar olacak. Yarışmalar komite heyetinin belirlediği program doğrultusunda olacak” diye ifade etti. 
Heyet, karayolu ile İstanbul’a hareket etti. İstanbul’dan ise hava yolu ile Rusya’ya hareket edecek. 

Yorumlar