Çakır ve ekibi Uysal'a gitti

20 Eylül 2017 Çarşamba 20:22

Çakır ve ekibi Uysal'a gitti

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığına üçüncü kez seçilen Mehmet Fatih Çakır, yönetimi ile birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti. İlçe Başkanı Çakır ve Belediye Başkanı Uysal, konuşmalarında ‘birlik beraberlik’ mesajını paylaştılar.

Bizler her zaman yanınızdayız, destekçiniziz
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı da makamında ziyaret eden Fatih Çakır, “Bundan sonraki süreçte tüm yönetim kurulu üyelerimiz ve teşkilatımızın tüm mensupları ile birlikte ele ele, yan yana beraber Ereğli’mize hizmet edeceğiz. Bizler her zaman destekçiniziz, sizlerin yanındayız. İnşallah Ereğli’mizde daha güzel günleri hep birlikte inşa ederiz. Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum ”dedi.
Önümüzdeki günler daha da güzel olacak
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Öncelikle başta İlçe Başkanımız Sayın Fatih Çakır ve yönetimini tebrik ediyorum. Önümüzdeki günler çok daha güzel olacak. İnşallah hep beraber kardeşlik ve birlik beraberlik içinde 2019 yılındaki seçimleri de başarılı bir şekilde bitireceğiz. Birlik ve beraberlik içinde olmamız şart. Zaten bunun da olacağını biliyoruz. İnşallah Ereğli’mizin inşasına hep beraber katkı vereceğiz. Nazik ziyaretinizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Görevinizde başarılı olacağınıza kalpten inanıyorum” ifadelerine yer verdi.
Daha sonra basına kapalı olarak karşılıklı sohbet şeklinde devam eden ziyaret, toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Etiketler:

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır , Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ,

Yorumlar

57 köy, 29 mahalle ve 2 belde karantinaya alındı

20 Eylül 2017 Çarşamba 17:54

Ereğli Haber

57 köy, 29 mahalle ve 2 belde karantinaya alındı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 57 köy, ilçe merkezine bağlı 29 mahalle, 2 belde ve Kandilli Beldesi’ne bağlı 5 mahalle şap hastalığı nedeniyle Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından karantina altına alındı.

Kdz. Ereğli ilçesinde Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ilçeye bağlı Hasankahyalar Köyü ile Kırmacı Mahallesi’nde iki ayrı noktada şap hastalığı tespit etti. İlçede hastalıkla ilgili olarak Hasankahyalar, Külah, Sofular, Şamlar köyleri, Ormanlı Belediyesi ile Kıyıcak, Kırmacı, Kavaklık, Köseler, Güldere, Bağlık, Akarca, Kestaneci, Müftü, Sarıkorkmaz, Korubaşı, Uzunmehmet, Murtaza mahallelleri koruma bölgesi ilan edildi.
İlçede ayrıca Akköy, Alaplısofular, Artıklar, Aydınlar, Başören, Başörendoğancılar, Çamlıbel, Çayırlı, Çaylıoğlu-Asarlı, Çaylıoğlu-Güneşli, Çaylıoğlu-Hacıosmanlar, Çaylıoğlu-Kocalar, Çaylıoğlu-Merkez, Çevlik, Çiğdemli, Çömlekçi, Danişmentli, Davutlar, Dedeler, Emirali, Esenler, Fındıklı, Gebe, Güzelyurt, Halaşlı ,Işıklı, İmranlar, Karakavuz, Kaymaklar, Kızılcapınar, Kurtlar, Ortacı, Ortaköy, Ormanlı, Osmanlar, Ova, Pembeciler, Ramazanlı, Ruşanlar, Serintepe, Saltuklu, Sarıkaya, Süleymanbeyler, Sütlüce, Topallı, Toyfanlı, Uludağ, Üveyikli, Velidağ, Yazıcılar, Yenidoğancılar, Yeşilköy, Yunuslu, Zindancılar, Yaraşlıyörük, Keşkek köyleri, Kandilli-Merkez, Kandilli-Uzunmehmetyayla, Kandilli-Yenimahalle, Kandilli- Şehitlik, Kandilli- Geyikbeli mahalleleri ilçe merkezine bağlı Topçalı, Kepez, Kocali, Kışla, Uzunçayır, Bölücek, Göktepe, Elmatepe, Köseler, Ağlar, Ören, Balı, Ömerli, Hamzafakılı, Uzunmehmet, Belen, Belenyeni Mahalle gözetim bölgesi olarak tespit edilip karantinaya alındı. Bu bölgelerde hayvan giriş ve çıkışları, alım, satımı, süt ürünlerinin karantina alanı dışına çıkışı, sığır, manda, keçi ve koyunların mera ve otlaklara salınması, ot, saman, tırnak, boynuz, hayvan gübresi, deri ve benzeri ürünlerin çıkarılması, antibiyotik uygulaması yapılan hayvanlar ile hasta hayvanların sütlerinin insan gıdası olarak tüketilmesi ve söz konusu belde, köy ve mahallelerde her türlü hayvansal ürünlerin toplanması yasaklandı.
Kdz. Ereğli Tarım, Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri şap hastalığının tespit edildiği hayvanların tedavilerine devam edildiğini ve iyileşmenin başladığını bildirdi.

Yorumlar

UYSAL’DAN GAZİ VE AİLELERİNE MORAL YEMEĞİ..

20 Eylül 2017 Çarşamba 11:08

Ereğli Haber

UYSAL’DAN GAZİ VE AİLELERİNE MORAL YEMEĞİ..

.Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçe protokolüyle birlikte Gazi ve aileleriyle moral yemeğinde bir araya geldi. Başkan Uysal, “Gazi ve aileleri ile şehit yakınlarımız bizlerin baş tacıdır” dedi. Kaymakam Nazım Madenoğlu ise “Vatan için şehit ve gazi olmak herkese nasip olmaz, kahraman gazilerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilçede bulunan gazi ve aileleri ile şehit yakınlarına moral yemeği verdi.

Eski Bağlık Kantininde düzenlenen yemeğe, Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğ.Amiral Aykut Manioğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve mahalle muhtarları, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kdz.Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin, Türkiye Harp Malulü, Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleri katıldı.
Programda, din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunularak, dua edildi.
ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kdz.Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin, yaptığı konuşmada; “Gaziler gününde mutluluğumuzu bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bizi bir araya getiren ve bu yemek organizasyonumuzda bize destek veren başta Belediye Başkanımız Opr. Dr. Hüseyin Uysal ve ekibine ve müftülük hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
UYSAL: ŞEHİT VE GAZİ OLMAK İSTEYEN BİR MİLLETİZ
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise yaptığı konuşmada şehit yakınları, gazi ve gazi ailelerinin baş tacı olduklarını belirterek; “Bugün buraya gelerek bizlerle beraber öğle saatinizi bize vererek gazilerimizle beraber olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Fazla söze gerek yok. Aslında muhteşem bir fotoğraf. Daha önce özlediğimiz bir fotoğraftı bu. Ereğli’nin protokolü, belediye meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, gazilerimiz ve şehit ailelerimiz hep beraber biradayız. Göreve geldiğimiz için arzu ettiğimiz bir fotoğraf verdiğiniz için şahsım olarak hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başka Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm gazilerimize, yaşama veda eden tüm şehit ve gazilerimize Allahtan rahmet diliyor, sağ olanlara da sağlık sıhhat içinde bir8 ömür niyaz ediyorum. Gaziler gününüzü kutlu olsun. İnşallah önümüzdeki günlerde birlik ve beraberlik içinde böle bir günü kutlarız diyorum” dedi.
MADENOĞLU: KAHRAMAN GAZİLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM
Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu da yaptı konuşmada şunları söyledi; “Hiç şüphe yok ki, şehitlik ve onun kardeşi konumundaki gazilik rütbelerin en büyüğü. Allah ve kul indinde gerçekten bu rütbelerden daha büyüğü yok. Bu nedenle şehitlik mertebesine yükselenlere Allah’tan rahmet yakınlarına da sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Vatan için gazi ve şehit olmak herkese nasip olmaz. Kahraman gazilerimizin gününü kutluyorum.”
Program sonunda, ilçe protokolü gazi ve ailelerin günlerini tek tek kutladı.

Yorumlar

Akçakoca’da Ahilik haftası kutlandı

20 Eylül 2017 Çarşamba 10:29

Akçakoca’da Ahilik haftası kutlandı

Akçakoca’da Ahilik haftası kutlamaları çerçevesinde üç esnaf plaketle ödüllendirildi.

Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Ahilik Haftası nedeniyle tören düzenlendi. Esnaf ve Sanatlar Odası Başkanı Nedim İşgörem, yaptığı konuşmada, Ahilik haftasının önemine değindi. Daha sona esnaflardan Burhan Aydoğan, Fatma Lokum ve Tamer Mat’a Ahilik ilkelerine uygun faziletli davranışlarından dolayı plaketle ödüllendirildi.
Plaketler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Yunus Güner ve Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yemenici tarafından takdim edildi.
Tören sonrası hatıra fotoğrafları çektirildi.

Yorumlar

Muharrem Özkan vefat etti

19 Eylül 2017 Salı 20:16

Ereğli Haber

Muharrem Özkan vefat etti

Kdz Ereğli SGK Merkezi Müdür Yardımcısı Haluk İsmailoğlu’nun kayınpederi Muharrem Özkan hayatını kaybetti.

Kdz Ereğli Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkezi Müdür Yardımcısı Haluk İsmailoğlu’nun kayınpederi Muharrem Özkan vefat etti.
Merhum Muharrem Özkan’ın cenaze töreni yarın öğle namazına müteakip Bozhane Camii’nde düzenlenecek.
Ereğli Haber Gazetesi olarak Merhum Muharrem Özkan’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar