Çakır gündüz mahalle, akşamda köylerde

7 Nisan 2017 Cuma 19:31

Ereğli Haber

Çakır gündüz mahalle, akşamda köylerde

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, gündüzleri mahallelerde, akşamları da köylerde vatandaşlarla bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatı.

Çakır, eşi İlknur Çakır, bazı Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri ile birlikte Orhanlar, Karga ve Uzuhmehmet Mahallelerinde ‘Evet’ gazetesi ve içerisinde Anayasada değişikliği öngörülen 18 maddenin içeriklerinin yer aldığı ‘Evet’ broşürleri dağıtarak vatandaşlardan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne destek istedi.
Mahallelerde çalmadık kapı bırakmayan Çakır ve beraberindekiler, vatandaşlar tarafından güler yüzle karşılanırken, bazı vatandaşlar ‘Reis nerede biz oradayız. Kılıçdaroğlu’nu yine yeneceğiz’ şeklinde ifadeler kullandı.
Mahallelerde, evlerde ve sokaklarda karşılaştığı vatandaşlara hal-hatır sorarak kısaca Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatan Çakır, kendisine iletilen sorun ve talepleri de dinledi. 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasından ‘Evet’ çıkmasıyla birlikte sorunların tek elden daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacağını vurgulayan Çakır, vatandaşlardan 18 maddelik Anayasa değişikliğini öngören halkoylamasında güçlü bir ‘Evet’ desteği istedi.

Akşam köylerden destek istedi
AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, gündüz gerçekleştirdiği mahalle programlarının ardından akşam da 3 tane köyü ziyaret ederek, köy sakinlerinden halkoylamasından ‘Evet’ çıkması yönünde destek istedi.
Çakır, dün akşam, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ayhan Taşdelen, Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün, bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları Yönetimi ile birlikte; Başören, Ormanlı ve Çömlekçi köylerini ziyaret etti.

“Almanya ‘Hayır’a çalışıyorsa bizim ‘Evet’ dememiz lazım”
Köy ziyaretlerinde kalabalık vatandaş toplulukları tarafından karşılanan Çakır ve beraberindekilerin kıraathanelerde yaptıkları toplantılara kadınların da ilgi gösterdiği görüldü.
Çakır, köylerde yaptığı konuşmalarda 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının bir seçim olmadığını belirterek; “Bu halkoylaması, gelecek 100 yılımızın yönetim sisteminin halk tarafından oylanmasıdır. 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının özü şu; ey Türkiye Cumhuriyeti halkı, siz halk olarak bu devleti yönetmek istiyor musunuz? Siz yönetmezseniz askere selam verenler yönetecek, siz yönetmezseniz zenginler yönetecek, siz yönetmezseniz faiz lobileri yönetecek, gazeteciler yönetecek, medyacılar yönetecek. Bundan dolayı hakkınıza sahip çıkın. Bu bir siyasi parti seçimi değil, halkın yetki kullanımıdır. Bu hakkı bu güne kadar size kimse veremedi. Vermek isteyenler oldu, Süleyman Demirel istedi, Turgut Özal istedi, Necmettin Erbakan istedi, Muhsin Yazıcıoğlu istedi, Alparslan Türkeş istedi ama veremediler. Artık istikrarı kalıcı hale getiriyoruz. Şu anda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var diye değil, her doğan için istiyoruz. Cumhurbaşkanı adayına bakacaksınız, adam aşırı sağcıysa kabinesinde solcular da olacak, çünkü yüzde 50+1 oy alması lazım. Baktınız ki adam AK Partili, MHP’liyi Bakan yapacak. Cumhurbaşkanı solcu olacaksa, onun kabinesinde de sağcı bakanlar olacak. Artık hareketli ve güçlü olacağız. Biz halkoylamasına gidiyoruz, Almanya ‘Hayır’a çalışıyor, günde 1 saat devlet televizyonundan yayın yapıyor. Ey Almanya, sen bizim özel işlerimize neden karışıyorsun? Bu iş eğer Almanya’nın aleyhine ise demek ki bizim lehimize. Almanya hayır diyorsa biz ‘Evet’ diyeceğiz. 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, Türkiye’mize ve dünya insanlığına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyor, sizleri ‘EVET’ oylarınızla sandıkları patlatmaya davet ediyorum” dedi.
Çakır konuşmasının ardından da vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Yorumlar

Uysal Bağlık'tan Evet'e destek istedi

7 Nisan 2017 Cuma 19:19

Ereğli Haber

Uysal Bağlık'tan Evet'e destek istedi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bağlık Mahallesi 1 Nolu Çamlık Sokak’ta vatandaşlarla bir araya geldi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Referandumu çalışmaları kapsamında mahalle turlarına Bağlık Mahallesi ile devam etti. 1 Nolu Çamlık Sokak üzerinde bulunan Forteks Evler Sitesi’nde ki toplantıda Bağlık Mahalle Muhtarı Muhsin Aydın ve vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Uysal, mahallede yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunduktan sonra halkın istek ve taleplerini de dinledi.


“Koalisyon dönemleri bitiyor”
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle koalisyon dönemlerinin biteceğini söyleyen Başkan Hüseyin Uysal, referandumda ‘Evet’ için destek istedi. Uysal konuşmasında “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle şuna kavuşacağız. Sandığa gittiğimiz zaman hem ülkemizi yönetecek, ülkemizin başı olan Cumhurbaşkanını seçmiş olacağız, hem de meclisin vekillerini seçmiş olacağız. Aynı gün ikisi de seçileceği için ertesi gün hükümet kurulmuş olacak. Yani koalisyon dönemleri bu sistemde artık bitiyor, tek başına iktidara gelen bir hükümet oluşuyor. Bundan dolayı da siyasi bir istikrar gelecek ve artık seçimler 5 yılda bir yapılacak. Halkımız da seçim yorgunu olmaktan kurtulacak” dedi.


“Terör örgütleri ‘evet çıkarsa biz biteriz’ diyorlar”
Başkan Uysal, ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyen terör örgütlerinin ve Türkiye’nin gelişmesini, büyümesini istemeyen Batı’nın Evet çıkmaması için karşısında durduklarını belirterek şunları söyledi “Evet çıkmasın diye uğraşanlara bir bakın. PKK, Fetö, Deaş hep bir ağızdan Evet çıkmasın diye uğraşıyorlar. Evet çıkarsa biz biteriz diyorlar. Bakın bize demokrasi dersi vermeye çalışanlar, terör örgütlerinin kendi ülkelerinde bu ülkenin Cumhurbaşkanının şakağına silah dayamış ‘Erdoğan’ı öldürün’ afişi asmalarına izin veriyorlar, PKK’lılara sokaklarda stand açtırıyorlar. Parçalanmamak için, ülkemizin bütünlüğü için, birlik ve beraberliğimiz için daha güçlü bir ülke için bu coğrafyada güçlü irade, güçlü hükümetlerin olabilmesi için bu sisteme ihtiyacımız var. Farklı düşüncelerimizi bir tarafa bırakıp ülkenin geleceği için, çocuklarımız için, yarınlarımız için evet dememiz lazım.”


“Cumhurbaşkanımızın derdi gelecek nesiller”
Dünya ile yarışacak bir Türkiye’nin yolunu açmak için karar gününe son 10 gün kaldığını anlatan Başkan Hüseyin Uysal, ‘Ben evet diyorum, işim bitti demek yetmez. Hepimize düşen görev, son 10 günde etrafımızda, işyerlerimizde, sokaklarda, eşe dosta ulaşarak sandıkları Evet’lerimizle doldurmalıyız” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2003 yılından itibaren Türkiye’yi bir baştan bir başa hizmetleriyle ve kalıcı eserleriyle dünya devletleri sıralamasında üstlere çıkarmak için çalıştığını ve bugüne kadar milletini hiç yanıltmadığını belirten Başkan Hüseyin Uysal, sözlerini şu şekilde tamamladı; “Sizlere soruyorum, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, mevcut sistemle seçime girse kaybeder mi, her zaman seçilir. Peki o zaman neden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olsun istiyor, çünkü onun deyimiyle damdan düşen anlar. Cumhurbaşkanımızın derdi, gelecek nesillerin bugünkü dertleri yaşamaması. Güçlü bir Türkiye ve gelecek nesillerimiz için Evet’lerimizi artırmalıyız.”
Başkan Uysal’ın Bağlık gezisine, Belediye Başkan yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago, belediye meclis üyeleri ve AK Parti gönüllüleri de eşlik etti.

Yorumlar

Çakır ve Başol "Güçlü Türkiye" için yollara düştü

6 Nisan 2017 Perşembe 17:46

Ereğli Haber

Çakır ve Başol "Güçlü Türkiye" için yollara düştü

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, eşi İlknur Çakır, Ereğli Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte mahallelerde, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ise köylerde referandum çalışması yaptı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, eşi İlknur Çakır, Ereğli Belediye Meclis Üyeleri Sabri Dinç, Fevzi Mazlum, Turgay Aydın, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları üyeleri, gençlik kolları ile birlikte Kirmanlı Mahallesini ziyaret ederek halk oylamasında “EVET”e destek istedi.
İlçe Başkanı Çakır ve ekibi Kirmanlı mahallesinde “EVET” Gazetesi ve broşür dağıtıp, ev ziyaretleri yaparak vatandaşlarla sohbet etti. Gittiği yerlerde vatandaşların büyük ilgisi ile karşılanan Çakır ve ekibi, kendilerine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Çakır'a "Evet" ışığı yaktılar
Başkan Çakır, güçlü Türkiye için vatandaşların “evet”i destekleyeceğini gördüğünü belirten Çakır “16 Nisan Halk oylaması Büyük ve Güçlü Türkiye yolunun önemli bir virajdır. Tarih boyunca Türk Halkı en önemli zamanlarda doğru kararları vermiş bir millettir. Büyük Türkiye için oyumuz net kararımız “EVET” olmasını istiyoruz. Her şey Türkiye için, Her şey Millet için. Koalisyon dönemlerinin sonu olacak, darbeler tarih olacak ve hizmetler hızlı ve daha çok olacak, Türkiye büyüyecek Millet kazanacak. Sizlerin de desteğinizi bekliyoruz” dedi.


Başol köy köy dolaşıp vatandaşları ikna ediyor
Ormanlı Belediye Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Zonguldak İl Genel Meclis Üyeleri Ali Tarakçı, Kazım Beceren, Ayhan Taşdelen, Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, Ormanlı Belde Teşkilatı Başkanı İsmail Üstün, Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit ile birlikte Yaraşlı Yörük, Ruşanlar ve Bakırlık köyünde vatandaşlardan “EVET” desteği istediler.
Belediye Başkanı Bayram Başol, köy ziyaretlerinde kendilerini karşılayan çok sayıda vatandaşlara AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın bir toplantısı olmasından dolayı gelemediğini ve onun selamlarını getirdiğini belirterek “Biz İstikrarlı büyüyen bir Türkiye istiyoruz. Ama 16 Nisan’da “EVET”e karşı çıkanlar, öncelikle dış Ülkeler ve biz biteriz diyen terör ile Fetö örgütleridir. Değerli vatandaşlar 2002 yılına kadar öncesi bir geçmişimize bakın. Darbelerle Ülkemiz yıllarını geçirdi. AK Parti dönemi ile birlikte Türkiye’de hizmetler her geçen çoğaldı. Türkiye çok iyi yerlere geldi. Biz 16 Nisan’da yapılacak Halk oylamasında vereceğiniz “EVET” desteğinizle istikrar devam etsin Güçlü Türkiye diyoruz. Şuandaki Parlamenter sistemde yetki kararları bekleniyor. Yeni sistemde ise, 5 yıllığına Milletimiz seçecek Cumhurbaşkanımızı. Hizmetler daha hızlı ilerleyecek. Ben yeni sistemin Türkiye’mize çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.


Muhtarlarden Evet’e tam destek
Ruşanlar Köyü Muhtarı Hikmet Erlat, Belediye Başkanı Başol, AK Parti ekibine ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Erlat konuşmasında “Köyümüzün sorunlarını çözme yolunda her zaman yanımızda olan Başta AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Sizlerle bir kez daha bir arada olmak bizleri mutlu etti. Bizde güçlü Türkiye diyoruz” derken Bakırlık Köyü Muhtarı Metin Demir ise “Roman vatandaşlara değer veren Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ereğli’deki ekibine Allah hepsinden bin kere razı olsun diyoruz. Bizlere gösterilen değeri bizler unutmayacağız. İstikrar için bizde varız diyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Başkan Uysal o hareketlere bu gün yanıt verdi

6 Nisan 2017 Perşembe 17:29

Ereğli Haber

Başkan Uysal o hareketlere bu gün yanıt verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, rant beklentisi olanlara olumlu yanıt vermediği için bazı sıkıntılar yaşadığını belirterek, görev süresi boyunca bunlara taviz vermemeye devam edeceğini söyledi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Meclisi 2017 yılı Nisan ayı olağan toplantısı 2. günün ardından sona erdi. İlk gün meclis toplantısında Encümen ve İhtisas Komisyonlarının seçiminin ardından bugünde 2016 yılı faaliyet raporu ve gündemdeki diğer maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Uysal, “Asla taviz vermeyeceğim”
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubunun 2016 yılı faaliyet raporu ve diğer eleştirilerine tek tek yanıt verdi. Yaşanan bazı gelişmelerin ve eleştirilerin altında yatan nedenleri açıklayan Başkan Hüseyin Uysal; “Göreve geldiğim günden bu yana verdiğim sözlerin arkasındayım. Bu güne kadar belki anlaşılmamam yada bu sıkıntıları çekmem şundandır ki, ben baştan beri ‘yemeyeceğim, yedirttirmeyeceğim, dik duracağım’ dedim, ‘eğilmeyeceğim, hiçbir menfaat odakların da isteklerine cevap vermeyeceğim’ dedim. Bütün bu problemlerin altında yatan neden o. Benim hayatım bu olacak. Benim çalışma arkadaşlarım, mesai arkadaşlarım Ereğli sevdalısı olduğumu çok iyi bilirler. Ereğli halkının rahat olması için, gelecek nesillere az problem bırakmak için çalışmamı, ne kadar gayretli ve hevesli olduğumu bilirler. Eşim, ailem, çocuklarım da bilir. Onun haricinde kimseye kefil olamam, ama her zaman diyorum kendime kefilim. Ben görev sürem boyunca, yaşadığım boyunca asla bunlara taviz vermeyeceğim herkes beni böyle tanısın” dedi.

"Murat Sesli’nin eline sağlık, asfalt dökmüş"
CHP’li meclis üyelerinin 2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı görevini yürüten AK Partili Murat Sesli’ye yönelik “Belediyeyi borçlandırdı” eleştirilerine de yanıt veren Uysal “Burada Murat Sesli’den kaldı dediğiniz borç, Murat Sesli 2008 yılında sıcak asfalt borçlanması yapmış ve aylık belediyeye maliyeti 21 bin lira. Ellerine sağlık, Asfalt döktü arkadaş, 18-20 ay görevde kaldı, bütün borçlanmayı tuttunuz burada o dönemden kaldı diye, burada da cevap hakkı olmadı diye söylüyorsunuz. Bugün 2 milyonluk borçlanmayı küçümsüyorsunuz, ama Yalı caddesinden sizin döneminizde kalan peyzaj düzenlemesi borcunu ödedik biz. Biz yapacağız diyorsak yaparız. Bizim gelecek hedeflerimiz var, umutlarımız var. Bizim 2023 hedeflerimiz var. Bugüne kadar kim ne hizmet yaptıysa da teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Can güvenliği için 2 adet jet ski alıyoruz”
CHP’li meclis üyelerinin “jet ski (deniz motoru)” eleştirilerine de yanıt veren Uysal, 2 adet Jetski’nin plajlar bölgesinde halkın can güvenliğini sağlamak için kullanılacağını söyledi. Uysal konuya ilişkin konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Siz jetski mi istiyorsunuz? Erdemir plajının olduğu yerler dahil olmak üzere, deniz kenarımız son derece huzurlu. Görev alanı içerimizde hiç can yanmadı. 6 can kurtaran aldım. Biz şimdi önümüzdeki yıl plajlar bölgesine 7 tane kule yapılıyor. 2 tane Jet ski siparişi verildi. Denizdeki burnu kanayan da bizim insanımız, Yüzme havuzu yapıyoruz, neden? Karadeniz Ereğli'de büyüyen çocuklarımız yüzmeyi bilmeli. Biz Jetski ile kalmıyoruz başka işlerin de peşindeyiz.”

"Teleferik projesi bitti, yapılacak”
Uysal, Göztepe konusundaki eleştiriye de; “Göztepe'de yapılaşmaya asla izin verilmeyecek. Teleferik projesi bitti. Göztepe konusunda, 1. 'si, Karadeniz'de en güzel bir tepemiz var. O bölgeden Karadeniz çok farklı görünüyor. İnşallah orası Pierloti olacak. Oraya genç kardeşlerimizin, veya yaşlı insanlarımızın acaba buraya çıkabilir miyim düşüncesi için, genç o hissedenler için, merdiven ile de çıkılması düşünülebilir. Ereğli için kim hizmet yaptıysa hepsinden Allah razı olsun. Önceliğimiz kent meydanı, önceliğimiz pazaryeri, önceliğimiz mezarlıklar" diyerek yanıt verdi.


Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından yapılan oylama sonucu 2016 yılı Faaliyet Raporu, CHP grubunun 13 red oyuna karşı 15 Evet oyu ile kabul edildi. Gündemdeki diğer maddelerde görüşülerek karara bağlandı.

Yorumlar

Uysal Hatip Sokak'tan destek istedi

6 Nisan 2017 Perşembe 12:23

Ereğli Haber

Uysal Hatip Sokak'tan destek istedi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal referandum çalışmaları kapsamında Bağlık Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlardan Evet’e destek istedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’ta katıldığı Toplu Açılış Töreni programı nedeniyle bir gün ara verdiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin destek turlarına, Bağlık Mahallesi ile devam etti.
Kdz. Ereğli halkına ve mahalle sakinlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak programına katılımları için teşekkür eden Başkan Hüseyin Uysal, Zonguldak’ta güzel bir Kdz. Ereğli fotoğrafı ortaya konulduğunu söyledi.
Evet’in Türkiye’ye huzur, barış, kardeşlik getireceğini söyleyen Uysal, “Koalisyon dönemlerinde ülkemizde ilerleme olmadı kaos yaşandı, darbeler oldu. Güçlü bir hükümet için, koalisyonlardan kurtulmak için, Evet dememiz lazım. Vereceğimiz her Evet oyu, gelişmekte olan Türkiye’yi istikrarlı bir şekilde ileriye taşıyacaktır” şeklinde konuştu.
Uysal sözlerini , “Yeniden diriliş, yeniden şahlanış için 16 Nisan’da bir kez daha ayağa kalkıp, ülkemizi bölmek, parçalamak isteyenlere, Türkiye’de kaos isteyenlere karşı birleşerek, güçlü bir Türkiye için Evet’te birleşelim” diyerek noktaladı.
Başkan Uysal’ın Hatip Sokak’taki destek turuna, belediye başkan yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago, belediye meclis üyeleri ve AK Parti gönüllüleri de eşlik etti.

Yorumlar