Çakır genel merkezde… İşte toplantının ayrıntıları…

28 Kasım 2018 Çarşamba 19:14

Çakır genel merkezde… İşte toplantının ayrıntıları…

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Genel Merkez yöneticilerinin daveti üzerine AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, ilbaşkanı ve diğer ilçe başkanları ile genel merkezde düzenlenen toplantıya katıldı.

Ereğli Haber- Toplantıya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Çakır “Genel merkez yöneticilerimizin daveti üzerine milletvekillerimiz, il başkanımız ve diğer ilçe başkanlarımızla adaylık sürecinin görüşülmesi için genel merkeze çağırıldık. Şu an ilk komisyon toplantısı yapıldı. Bir üst kurul daha var. Belirlenen isimler üst kurulda değerlendirilecek. 16 Aralık’ı bulabilir” dedi.

Çakır kendisinin adaylık sürecinin de masada olduğunu ve mevcut belediye başkanı ile birlikte isminin adayların belirlenmesi için çalışma yürüten üst kurula verileceğini ve değerlendirmenin devam ettiğini söyledi.

Çakır, kendisini aday olarak lanse etmeye çalışan Eski Milletvekili Fazlı Erdoğan ile ilgili kendisine yönelttiğimiz soruya “Fazlı beyin ismi bize sorulmadı” şeklinde yanıt verdi.

Çakır üst kurula gidip, değerlendirmeye alınacak isimlerle ilgili olarak ise isim vermedi.

Yorumlar

Ciğer “Kurumlarla birlikte çalışacağız”

28 Kasım 2018 Çarşamba 18:01

Ciğer “Kurumlarla birlikte çalışacağız”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat ve Meclis Başkanı Tacettin Keskin’i ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer Aday Adaylık sürecinde ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat ve Meclis Başkanı Tacettin Keskin’i makamlarında ziyaret eden Ciğer, tüm kurumlarla birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını söyledi. Ciğer konuşmasında “Tüm STK’larla iş birliği içerisinde olarak şehrimizi kalkındırmak için her şeyi yapacağız. Ziraat Odası ve Belediyenin iş birliği içerisinde hangi tür çalışma olursa olsun birlikte hareket edip çalışmaktan mutlu oluruz. Belediyenin her konuda öncülük yapması, tüm kurum ve kuruluşları daha ileriye götürecektir” dedi.
Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat ise yapılacak her türlü çalışmaya hazır olduklarını ve şehrin öncüsünün belediye olduğunu belirtti. Belediye ile ilgili her türlü iş birliği içerisinde çalışmalara hazır olduğunu belirten Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat ve Meclis Başkanı Tacettin Keskin Yaşar Ciğer’e adaylık yolunda başarılar diledi.

Yorumlar

Maden işçilerinden Başkan Demirtaş’a destek

28 Kasım 2018 Çarşamba 17:32

Maden işçilerinden Başkan Demirtaş’a destek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde maden işçileri, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti.

Gülüç Beldesinde oturan maden işçileri Yılmaz Çevik başkanlığında geçtiğimiz günlerde CHP’den AK Parti’ye geçen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Başkan Demirtaş’a çiçek takdim eden Gülüçlü maden işçileri kendisine her türlü desteği vereceğini söyledi

Yorumlar

Pat Pat kazası

28 Kasım 2018 Çarşamba 16:41

Pat Pat kazası

Alaplı'da pat pat diye tabir edilen tarım aracının devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 2 kişi hafif yaralandı.

Kaza, Alaplı ilçesinin TOKİ Mahallesi Çandırlı Köy sapağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İsa B. yönetimindeki tarım aracı direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu devrildi. Kazada araçta bulunan eşi Şeriban Bozkurt yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis ekipleri tarafından ambulansla Ereğli'de bulunan Özel Hastanelerine kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor. 

Yorumlar

Çorumluoğlu ve TSO Başkanı Keleş tersaneleri inceledi

28 Kasım 2018 Çarşamba 16:35

 Çorumluoğlu ve TSO Başkanı Keleş tersaneleri inceledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve TSO Başkanı Arslan Keleş tersaneler bölgesinde incelemelerde bulundu.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, tersaneler bölgesini ziyaret ederek yetkililerden çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Tersane yöneticileri, Kdz. Ereğli’de istihdam ve ekonomik açıdan büyük önem arz eden tersanelerin yeniden canlandırılması için yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Çorumluoğlu ve Keleş ziyaret ve incelemelerinde Madenci Gemi Sanayi Firma Yetkilisi Mehmet Madenci, Ustaoğlu Yat Gemi Sanayi Firma Yetkili Adem Ustamehmetoğlu ve Ereğli Gemi Tersane Yetkilisi Kemal Bektaş ile görüştü. 

Yorumlar
  • ibo gemici
    30 Kasım 2018 Cuma 11:24

    eee ne oldu inceledide, sonuç ne. devlet gemi siparişimi verecek, tersanelere. bunlar hazırdan yemeye alışmışlar. tersane bölgesini devlet bedava verdi bunlara. gemi siparişide versin, rahat yaşasınlar ,ağacumlar. valla tersaneler bölgesini ,olduğu gibi yıkacaksın, orayı ,Turizme kazandıracaksın, bukadar basit.

  • MED YILMAZ GEMİ SAN VE TİC AŞ
    29 Kasım 2018 Perşembe 09:28

    Sayın Kaymakamım ve Ticaret Odası Başkanım. Ziyaret ettiğiniz Tersanelerdeki istihdam sayısı kadar personel çalıştırmaktayız. Burası Tersane değilmi ki bizleri ziyaret etmiyorsunuz.