Çakır'dan o eleştirilere yanıt...

26 Ekim 2017 Perşembe 13:43

Çakır'dan o eleştirilere yanıt...

Kdz. Ereğli AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır dün akşam Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen toplantıda kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası öncülüğünde, Kdz. Ereğli’nin il olması için siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile dün akşam toplantı düzenlendi. Toplantıda AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır’a toplantıya katılmadığı için tepki gösterildi. Çakır kendisine yönelik yapılan eleştirilere sosyal medya hesabından şu yanıtı verdi:
“Kimse yemeğe katılanlar Ereğli sevdalısı, katılmayanlar Ereğli sevdalısı değil deme hakkını kendinde görmesin. Hele hele şahsımın Ereğli sevdası çok ama çok büyüktür. İl olmamız gerektiğini ilk önce söyleyen omuzlarımızda sorumluluk olmasına rağmen defalarca söyleyen biriyim. Bekâra karı boşamak kolay, atasözümüzden anlaşılacağı gibi.”

Etiketler:

Kdz. Ereğli AK Parti ilçe başkanı Fatih Çakır ,

Yorumlar
  • vatandaş
    28 Ekim 2017 Cumartesi 08:28

    perde arkası konuşmak kolaydır ereğli sevdalısısında neden yoktun toplantıda ormanlı belediye başkanı neden yoktu toplantıda kimse kimseyi kandırmasın hepiniz koltuk makam sevdalısısınız hepiniz ereğli düşmanısınız köksal toptan zihniyetlerisiniz fikirleriniz aynı.

Havanın soğumasıyla tezgahlarda hamsi bolluğu yaşanıyor

26 Ekim 2017 Perşembe 12:32

Havanın soğumasıyla tezgahlarda hamsi bolluğu yaşanıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün denizlerde fırtına uyarısının ardından sabah saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ve yağmur etkili oldu. Soğuyan havayla birlikte hamsi ise tezgahlarda kilosu 10 liradan yerini aldı.

Meteoroloji tarafından denizlerde şiddetli fırtına uyarısının ardından kent güne yağmur ve fırtına ile uyandı. Liman Caddesi'nde yaklaşık 3 metreyi bulan dalgalar mendireği aştı. Meydana gelebilecek olumsuzlara karşı yük gemileri limana demirledi.
Öte yandan tezgahlarda hamsi bolluğu yaşandı. Kilosu 10 liradan satılan hamsi, vatandaşlardan büyük rağbet gördü. Balıkhane esnafı Bayram Yılmaz, "Havanın soğuması etkisini yavaş yavaş göstermeye başladı. Bugüne kadar hamsi inceydi ama bugünlerde tam bir Karadeniz hamsisi çıkıyor. Samsun, Ordu taraflarından geliyor. Balıklar güzel. İnşallah böyle devam eder. Şu an tezgahlarda hamsi var. Kilosunu 10 liradan satıyoruz. Büyük balıkçılara kalırsa umutsuzlar. Yem fabrikalarına ince balıklarına verdiler. Şimdi hepsi 2-3 milyon lira zararla teknelerini limana demirlediler. Geçmişte kendi zararlarına çalıştılar, şimdi ise çilesini çekiyorlar" diye konuştu.
Tezgahlarda hamsinin yanı sıra palamut da adeti 5 liradan alıcı buluyor.

Yorumlar

Somalili öğrenciye kan bağışında bronz madalya

26 Ekim 2017 Perşembe 11:48

Somalili öğrenciye kan bağışında bronz madalya

Zonguldak’ta öğrenim gören Somalili öğrenciye gönüllü kan bağışları dolayısıyla madalya takdim edildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Maden Mühendisliıi Bölümü’nde öğrenim gören Mohammed Aydanus Ahmed, gönüllü kan bağışları dolayısıyla ödüllendirildi.
Kızılay Kan Merkezi Müdür Dr. Ömer Selim Alan, Somalili öğrenciye ödülünü takdim etti.
Şehit Hasan Bilgin Kan Bağış Merkezi’nde gönüllü kan bağışçısı öğrenciye madalyasını takdim eden Selim Alan, “Somalili maden mühendisliği öğrencisi Mohammed Aydarus Ahmed kardeşimiz yapmış olduğu gönüllü kan bağışları sonucu bronz madalyasını aldı” dedi.

Yorumlar

2/B çalışmaları için değerlendirme toplantısı düzenlendi

26 Ekim 2017 Perşembe 11:43

 2/B çalışmaları için değerlendirme toplantısı düzenlendi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında 06 Ocak 2012 tarihinde imzalanan protokol kapsamında 2017 yılı 2/B iş programı kapsamında çalışılan birimlerle ilgili toplantı Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nde düzenlendi.

Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Tapu ve Kadastro XIX Bölge Müdürü Mustafa Çetinkaya, Bölge Müdür Yardımcısı Gültekin Aksan, Bartın İl Kadastro Müdürü Fatih Demir, Karabük İl Kadastro Müdürü Şinasi Abanoz, Zonguldak İl Kadastro Müdürü Suat Adil Çelik, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü, Bartın, Karabük ve Zonguldak İşletme Müdür Yardımcıları, Kadastro ve Mülkiyet Şefleri, Kontrol Mühendisleri, ve Harita Mühendisleri katıldı.
Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel yaptığı konuşmada her iki Bölge Müdürlüğünün yapılan çalışmalar ile ilgili olarak sorunların çözümü noktasında birlikte hareket edildiğini, Bartın, Kastamonu ve Zonguldak illeri arasında tampon bölge sorununun en kısa zamanda çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaların yapıldığını, bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde çalışmaların devam edeceğini belirtti. Tapu ve Kadastro XIX Bölge Müdürü Mustafa Çetinkaya ise ev sahipliğinden ötürü başta Bölge Müdürü olmak üzere tüm orman teşkilatına teşekkür ederek diğer kurumlar ile de çalışmalar içinde olunduğunu ancak orman teşkilatı ile koordineli bir şekilde çözüm odaklı çalışıldığını belirtti.
Toplantıda 2017 yılı 2/B madde çalışmaları sunu eşliğinde değerlendirildi. Yıl sonuna kadar Orman Bölge Müdürlüğünce Kadastro İl Müdürlüklerine kontrol için gönderilecek dosya miktarları görüşüldü. Ayrıca Kadastro İl Müdürlüklerince gerekli tedbirler alınarak kontrol onaylarının yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar

Kozlu Belediyesi'nden özel öğrencilere özel program

26 Ekim 2017 Perşembe 11:34

Kozlu Belediyesi'nden özel öğrencilere özel program

Kozlu Belediyesi, Yakın İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki öğrencilere unutulmaz bir gün yaşattı.

Başkan Yılmaz, özel öğrencilerle etkinlikte doyasıya eğlendi.
Kozlu Belediye Başkanlığı tarafından Midilli Park'ta "Bugün benim doğum günüm" sloganıyla program düzenlendi. Yakın İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören özel öğrenciler etkinliğe renk kattı. Özel öğrenciler, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz ve beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte doyasıya eğlendiler. Etkinlik hakkında açıklama yapan Başkan Kerim Yılmaz, "Hayatın tüm alanlarında sporda ,sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde ,sivil toplumda, iş dünyasında tüm zorluklara rağmen sizlerin sergilediği mücadele gerçekten takdire şayandır. Ülkemizdeki milyonlarca özel çocukları temsilen burada bulunan her bir kardeşimin azim ve kararlılıklarıyla bizlere örnek olduğunu, ilham verdiğini özellikle belirtmek istiyorum.Sizler zorlukları aşmanın bir inanç meselesi olduğunu,başarının anahtarının öncelikle kişinin buna inanması olduğunu her gün ispat ediyorsunuz. Sizlere verebileceğimiz en büyük desteğin bir tebessüm, bir selam, bir kucaklaşma,size cevap veremese bile ,koluna girerek nasılsın? diye hatırını sormak olduğunu düşünüyorum. Onlara hak ettikleri ve gereken değeri vererek yardımcı olmalıyız. Bizlerin de her daim yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Unutmayalım Yaşadığımız Sürece Hepimiz birer engelli adayıyız." diye ifade etti.
Programa ise Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök'ün yanı sıra öğrenciler, öğretmenler ve aileler de katıldı. Özel öğrenciler pasta kestikten sonra kendileri için hazırlanan hediyelerini aldılar.

Yorumlar