Çakır açıkladı… Kaç kişi başvurdu?

13 Kasım 2018 Salı 21:33

Ereğli Haber

Çakır açıkladı… Kaç kişi başvurdu?

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli ilçe ve 3 belde belediyesini alacaklarını söyledi. Çakır Ereğli için şu ana kadar 18 kişinin müracaat ettiğini ifade etti.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Erol Şahin ve Salih Kumaş’ın aday adaylığı başvurularını yaptığı toplantıda İz Medya’nın sorularını yanıtladı.
31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle alakalı 5 Kasım’da aday adaylık müracaatları başlamıştı. Aday adaylığı müracaatları 12 Kasım’dan 16 Kasım’a kadar uzatıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuran 18 kişi. Yoğun bir katılım gözüküyor. Partimizin çeşitli kademelerinde görev yapmış abilerimizin, arkadaşlarımızın aday adaylığı müracaatında bulunmaları bizi mutlu ediyor. Her kes davasına, şehrine sahip çıkıyor. Bizlerde süreci hep birlikte takip ediyoruz. 16’sından sonra da oluşan tabloyu kamuoyu ile paylaşacağız. Öncelikle bu seçimlerin Ereğli, Zonguldak, ülkemiz ve AK Parti ailesine hayırlı olmasını diliyorum. Bütün aday adaylarımıza çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Cenab-ı Allah haklarında hayırlısı neyse onu nasip etsin” dedi.
Çakır İz Medya’nın Belde Belediyelerinde adaylık durumu ile ilgili sorusuna ise şu yanıtı verdi; “Dün için Gülüç’ün çalışkan, daha önceden partimizin belediye meclis üyesi olarak görev yapmış bir başkanımızı tekrar partimize kazandırdık, yol arkadaşı eyledik. Hep birlikte Gülüçümüze, Ereğlimize ve bölgemize hizmet edeceğiz. Bu katılımın da başta Gülüç Belediye Başkanımıza, ailesine, Gülüçümüze, Ereğlimize, Zonguldakımıza ve AK Partimize hayırlı olmasını diliyoruz. Birlikte çok daha güzel hizmetlere imza atacağız. Beldelerde tek aday adayı anlayışı içerisinde değiliz. Fakat parti tabanının birlikte hareket edeceği, ayrışmaların daha aza ineceği bir süreç takip ediliyor. Şu an bire tek Ormanlı’da mevcut belediye başkanımızın yanında bir tane daha çıkan aday adayımız var. O’nun dışında Gülüç ve Kandillimiz için şu ana kadar tek aday başvurdu.”

Yorumlar

AK Parti’de bir bomba daha… Kumaş’da aday adayı oldu…

13 Kasım 2018 Salı 20:50

Ereğli Haber

AK Parti’de bir bomba daha… Kumaş’da aday adayı oldu…

AK Partili Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Salih Kumaş, eşi ve çocukları ile birlikte parti teşkilatına gelerek Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yaptı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi’nin AK Partili meclis üyelerinden Salih Kumaş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’na gelerek Başkan Fatih Çakır’a Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvuru evraklarını teslim etti. Parti binasına eşi Derya, oğlu Burak ve kızı Feriha Kumaş ile birlikte gelen Salih Kumaş “Bu yarışta bende varım” dedi.
Kumaş aday adaylığına ilişkin olarak gazetecilere yaptığı açıklamada “Öncelikle bizleri bu saate kadar bekleyip başvurumuzu kabul ettiği için İlçe Başkanımız Fatih Çakır’a teşekkür ediyorum. 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimleri için Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı müracaatımızı yaptık. Partimizin daha önce değişik kademelerinde görev aldık. Şimdide böyle bir göreve talip olduk. Belediye başkan aday adaylığı müracaatını yapan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Her kesin haklarında hayırlısı ne ise olsun. Süreci hep birlikte takip edeceğiz” dedi.
Kumaş daha sonra parti yöneticilerinin tebriklerini kabul etti.

Yorumlar

Belediye personeli de çok sevindi...

13 Kasım 2018 Salı 17:53

Ereğli Haber

Belediye personeli de çok sevindi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a belediye çalışanları tam destek verdi.

Gülüç belediyesi çalışanları Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ı makamında ziyaret ederek CHP’den istifa edip AK Parti’ye geçmesinden dolayı kutlu. Başkan Demirtaş’a her koşulda destek vereceklerini açıklayan belediye çalışanları “Hizmet için başkanımız nerede, biz oradayız. Geçmiş dönemde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de başkanımızın yanında ve destekçisi olacağız” dedi.
Gülüç’te çalışanlarla birlikte hep bir aile olduklarını dile getiren Başkan Demirtaş ise kendilerine teşekkür etti. Başkan Demirtaş üzerlerindeki sorumluluğun arttığını ve Gülüç’e daha fazla hizmet etmek için bundan sonra daha da çok çalışacaklarını söyledi.

Yorumlar

Demirtaş yuvasına döndü…

12 Kasım 2018 Pazartesi 16:15

Ereğli Haber

Demirtaş yuvasına döndü…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek AK Parti’ye geçti. 2014 yerel seçimlerde CHP’den Gülüç Belediye Başkanlığına aday olup seçilen Demirtaş, yapılan görüşmelerin ardından AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığına giderek AK Parti’ye geçtiğini açıkladı.
Bundan sonra yoluna AK Parti ile devam edeceklerini söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gülüç’e bundan sonra AK Parti ile daha fazla hizmet ge3tireceğini söyledi. Başkan Demirtaş konuşmasında, “Bu saatten sonra yolumuza AK Parti olarak devam edeceğiz. Gülüç’teki hizmetlerimizi, yatırımlarımızı daha da hızlandırmak adına devletimizin imkânlarından faydalanmak istiyoruz. İlçe Başkanımız, belde başkanımız ve değerli arkadaşlarımızla beraber daha hızlı hizmet yapmak adına AK Parti’nin desteğini alarak yolumuza devam edeceğiz. Daha öncede AK Parti’deydik, yine AK Partili olarak bu göreve devam etmek istiyoruz. Vekillerimizle, ilçe başkanımızla görüşüp böyle bir karara vardık. AK Parti camiasına ve bizlere hayırlı uğurlu olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a hayırlı uğurlu olmasını dileyen AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, parti teşkilatı olarak mutlu olduklarını vurguladı. Çakır, “Gülüç Belediye Başkanımıza öncelikle partimize katılımına şahsına, ailesine, Gülüç’ümüze, Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza ve AK Parti’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çalışkan başkanımız bizden önceki dönemde de zaten AK Parti’nin kadroları içerisinde görev almış değerli bir başkanımızdır. Bugün tekrar yuvamızda görmekten de son derece mutluyuz. El birliği ile belde başkanımızla, belediye başkanımızla el ele vererek büyük hizmetler yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Ben tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, bu katılımda milletvekillerimizin, genel merkezimizim, il başkanlığımızın oluruyla, el birliği ile yaptığımız bir teklif neticesinde bu karara varılmıştır” dedi.
Demirtaş’ı parti binasında kalabalık bir grup karşılarken, yapılan açıklamaların ardından Demirtaş ile Çakır bir süre sohbet etti. 

Yorumlar
 • vatandaş
  12 Kasım 2018 Pazartesi 17:56

  ben her zaman söylerim chp den bi şey olmaz gökhan başkan bunu görmüş ve en doğru kararı vermiş/ her şey gülüç için)

 • Hakan soytürk
  12 Kasım 2018 Pazartesi 17:34

  Gökhan Başkan nerede biz oradayız

 • Mustafa demir
  12 Kasım 2018 Pazartesi 16:44

  Darısı ALAPLININ başına.

Av. Ahmet Köse başvurusunu yaptı

12 Kasım 2018 Pazartesi 11:54

Ereğli Haber

Av. Ahmet Köse başvurusunu yaptı

AK Parti’de daha önce Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeliği yapan Av. Ahmet Köse, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Ereğli Haber- AK Partili Av. Ahmet Köse, AK parti Kdz Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu evraklarını Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a teslim etti. Parti binasına eşi Özlem Köse ile birlikte gelen Köse aday adaylığı başvuru sürecini evraklarını ilçe teşkilatına vererek tamamladığını belirterek “Destek sizden, hizmet benden” dedi.

Yorumlar