Çakır, esnafı ziyaret etti

21 Eylül 2017 Perşembe 10:49

Çakır, esnafı ziyaret etti

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, esnafın ve vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilenmeye devam ediyor.

Çakır, beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte İlçe merkezindeki bazı esnafları ziyaret etti; kendisiyle görüşmek isteyen vatandaşlarla da yakından ilgilendi.
Esnaf ziyaretlerinin önümüzdeki günlerde de süreceğini belirten Çakır; “Bizler, toplumu ayrıştıran değil birleştiren bir anlayışın yereldeki temsilcileri olarak dün olduğu gibi bugün de yarın da inşallah toplumun bütün katmanları içerisinde var olacağız.” dedi.
Halkın içine karışmayan ve tabanın sesine kulak vermeyen siyasetçilerin toplumda hiçbir karşılığı olmadığını vurgulayan Çakır, her kesime yardım olmaya çalışacaklarını söyledi. Çakır konuşmasında, “Bugün Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte, çarşı içindeki bazı esnaflarımızı ziyaret edip sıkıntılarını dinledik; bu esnada cadde ve sokaklarda, çay ocaklarında bulunan vatandaşlarımızla da hasbihal ettik. Tabii insanın olduğu yerde sorun da hizmet de bitmez. Biz de bu doğrultuda hareket ederek, fırsat buldukça esnaflarımızı, meslek odalarımızı ve sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ediyor, sorunlarını dinliyor, sorunların çözümü noktasında fikir alışverişinde bulunuyoruz. Yine vatandaşlarımızla partimizde veya çeşitli ortamlarda bir araya gelerek her kesime elimizden geldiğince yetişmeye, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz hükümetimiz bir süre önce mobilya ve beyaz eşyada ÖTV ve KDV indirimi uygulamasını başlattı. Bu uygulamanın Ereğli’mizdeki olumlu yansımalarını, ziyaret ettiğimiz esnaflarımızdan memnuniyetle dinliyoruz. Piyasa hareketlendi, İlçe ekonomisi canlandı. Ereğli olarak en büyük sorunumuzun işsizlik olduğunun bilincindeyiz. Bizlerden istenen de genel de iş oluyor. Gerek hükümetimizin yatırımları neticesinde gerekse özel sektörün talebi doğrultusunda işsiz vatandaşlarımızı iş sahibi yapmaya yönelik girişimlerimiz devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ,

Yorumlar

Uysal arı gibi çalışıyor...

21 Eylül 2017 Perşembe 10:23

Uysal arı gibi çalışıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal şehrin dört bir tarafında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kışla-Kepez yolu güzergahında 25 cep açma çalışmalarının sürdüğünü, belirlenen 17 noktaya ise yolcu bekleme duraklarının monte edilmesi çalışmalarına başlandığını bildirdi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kışla Mahallesi Potbaşı mevkisinde daha önce Eski Şantiye alanı olarak kullanılan 22 dönümlük alan üzerinde yapılan “Çocuk Oyun Dünyası”nın kısa süre içinde hizmete gireceğini söyledi. Uysal konuşmasında, “Modern figürlü oyun grupları, yapay çim tepeleri, yüksek tırmanma oyun grubu, özel çocuklar için oyun Grubu’nun yanı sıra büfeler, WC'ler, oturma grupları ve 140 araçlık otoparkı bünyesinde barındıran Çocuk Oyun Dünyası’nın hizmete açılması için son rötuşların yapılıyor. İlçemizin girişi daha modern bir görünüme kavuştu. Çocuk Oyun Dünyamız ilçemize çok yakışacak” dedi.
Cepler açılıyor, duraklar monte ediliyor
Başkan Uysal gün içinde Kışla- Kepez güzergâhında yapımı süren yeni cep yerleri ve montaj çalışmaları başlayan yeni durak yerlerinde de incelemelerde bulundu.
Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Ağlar, Deniz Koca ve ilgili daire müdürlerinden bilgiler alan Uysal, söz konusu güzergâh boyunca özellikle toplu taşıma araçlarının yolcu alıp, indirdiği noktalarda yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında çalışmaların sürdüğünü söyledi. Uysal, Kışla’dan başlayarak Kepez tepesine kadar olan bölge de karşılıklı 25 yeni cep yeri açılma işleminin tüm hızıyla sürdüğünü, yeni cep çalışmalarının yanı sıra belirlenen 17 noktaya da yeni yolcu bekleme durakları monte edilmesi çalışmalarına başlandığını belirtti.
Sakindere, Kavaklık ve Balı’da inceleme
Başkan Uysal gün içinde, Sakindere’deki alt yapı, Kavaklık bölgesinde süren asfalt çalışmaları ve Balı Mahallesi Gökme Sokak Mevkii’nde muhtarlık ve mahalle sakinlerinin isteği üzerine 300 metrekare kapalı alanda nişan, düğün gibi etkinliklerin yapılacağı sosyal tesis çalışmalarını inceledi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , çalışmalar , durak ,

Yorumlar

Marijuana ticareti teknik takipte...

20 Eylül 2017 Çarşamba 20:39

Marijuana ticareti teknik takipte...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde marijuana satan şahıslar yakalandı.

Zonguldak Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Zonguldak Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Akçakoca bağlantılı olarak Alaplı'da uyuşturucu madde ticareti yapan kişilerin yakalanmasına yönelik çalışma yaptı. 4 ay süren teknik ve fiziki takip sonrasında Akçakoca ve Alaplı'da uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. Kuzey Amerika bölgesinde yetişen bitkinin Akçakoca ilçesinden dağıtımının yapıldığı ve Alaplı ilçesinde satılacağı ihbarı üzerine yapılan operasyonda 21 gram marijuana ele geçirildi.
Aynı operasyon kapsamında Düzce-Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de desteği ile yapılan operasyon sırasında şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. Yapılan aramada 1 adet ruhsatsız silah, 52 hap, Akçakoca ilçesinde ise 139 gram marijuana ve 1 hassas terazi ele geçirildi. Piyasada çok az miktarda bulunduğu için maddi değeri çok yüksek olan marijuana adı verilen uyuşturucunun bu bölgede ilk defa yakalandığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Her iki olaya ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , marijuana , yasaklandı ,

Yorumlar

Şoförler Odası Başkanı ve yönetiminden MHP’ye ziyaret...

20 Eylül 2017 Çarşamba 20:34

Şoförler Odası Başkanı ve yönetiminden MHP’ye ziyaret...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, yönetim kurulu üyeleri ile MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk’ü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Civelek, partinin yeni binasının MHP' ye yakışan bir bina olduğunu ve yeni yönetime bundan sonra ki görevlerinde başarılar dilediklerini kaydetti.
Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Rahman Demirtürk ise Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek bundan sonra da ilçe için yapılacak çalışmalarda beraber hareket edeceklerini kaydetti.
Ziyaret yapılan sohbetin ardından sona erdi.

Etiketler:

MHP , Rahman Demirtürk , Şoförler , Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ,

Yorumlar

Çakır ekibiyle Kaymakam ve Emniyet Müdürü'nü ziyaret etti

20 Eylül 2017 Çarşamba 20:29

Çakır ekibiyle Kaymakam ve Emniyet Müdürü'nü ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen AK Parti 5. Olağan İlçe Kongresinde, İlçe Başkanlığında üçüncü kez seçilen Mehmet Fatih Çakır, bugün Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte nezaket ziyaretlerine başladı.

İlk ziyaretlerini Ereğli Kaymakam Vekili, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu’na gerçekleştiren Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kendilerini tanıttı.
AK Parti İlçe Başkanı Çakır, ziyarette hükümetin Ereğli’de hayata geçirdiği ve devam eden yatırımlar ile ileriye dönük yatırım çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Eskioğlu ise Mehmet Fatih Çakır’ın İlçe Başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.
Çakır ve ekibi Kaymakam Eskioğlu’nun ardından İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük’ü makamında ziyaret etti. Burada da kendilerini Emniyet Müdürü Küçük’e tanıtan Yönetim Kurulu Üyeleri, tüm Emniyet Teşkilatına görevlerinde muvaffakiyetler temenni etti. Emniyet Müdür Küçük ise Çakır ve ekibinin gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinden memnun olduğunu ifade ederek, başarı dileğinde bulundu.

Etiketler:

Kdz. Ereğli AK Parti ilçe başkanı Fatih Çakır ,

Yorumlar