Çakır, Başkan Uysal'ın Ereğli'ye katkılarını anlattı

25 Mayıs 2017 Perşembe 19:26

Ereğli Haber

Çakır, Başkan Uysal'ın Ereğli'ye katkılarını anlattı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ilçede turizmin gelişmesi için komisyon kurulması önerisinde bulundu. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır sahil bandında bulunan bir kafede basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kdz. Ereğli’nin ihtiyacı olan ilk, orta ve lise ile ilgili 8 ayrı okulun yatırım programına alındığını açıklayan Çakır, 2018’de tamamen tekli eğitime geçileceğini ifade etti. Çakır konuşmasında “Kepez Mahallesi Solakköyü Yolayrımı’na bir ilkokul, Erdemir İlköğretim Okulu karşısı Kavaklık Mahallesi’ne (Cemevi yanına) bir ilkokul, Cumhuriyet Ortaokulu’na 24 derslikli bir ek bina, İzmirlioğlu İlköğretim Okulu’na 12 derslikli bir ek bina, Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu’nda ki 6 derslikli okulun yıkılıp 24 derslikli ortaokul yapımı, Ereğli Lisesi binasının yıkılıp yeniden yapım işi, Kırmacı’ya yeni Anadolu Meslek Lisesi binası, Orhan Oğuz İlköğretim okulu bahçesine bağımsız bir anaokulu, Eski İstasyon Caddesi Turgut Reis İlkokulu önüne Tat Anaokulu ve çok amaçlı salon ve Kepez’e Hasan Şahin Anaokulu 2018 yılı içerisinde bitirilip, hizmete girecek. Bu okullarımızla birlikte Ereğli 2018’de tamamen tekli eğitime geçiş yapmış olacak” dedi.

Çakır “en önemli sorunumuz işsizlik”
Kdz. Ereğli ilçesinde en önemli sorunların başını işsizliğin çektiğini belirten Çakır, bu sorunun turizm ile çözülebileceğini anlattı. Kdz. Ereğli’de sağlık, doğa, marina ve sanayi turizminin yanı sıra spor faaliyetleri ve yeni sanayi tesisleri yeni istihdam alanlarının sağlanabileceğine vurgu yapan Çakır, “ Ereğli’de bir limanımız var. Nakliye de en ucuz yol gemi taşımacılığıdır. Bunun yanı sıra Ereğli’ye 1-2 seneye kadar demiryolu taşımacılığı da gelecek. Sayın Başbakanımız bunu Zonguldak ziyaretinde açıkladı. Bartın-Ereğli-Karasu-Arifiye’den Türkiye ağına bağlanacağız. Bunların biran önce hayata geçebilmesi için gayret etmeliyiz” diye konuştu.
AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı olarak Ereğli’nin il olmasını bütün ilçe halkı gibi istediğini ve arzu ettiğini dile getiren Çakır, bu konuda ‘Büyükşehir olursa mı daha fazla hizmet yapılır, il olursa mı daha fazla hizmet yapılır” şeklinde bir çalışma yapıldığını, 1-2 haftaya kadar bu konunun netleşebileceğini söyledi.

“Kampüs inşaatı 2018’de başlayacak”
Kdz. Ereğli’de ki tersanelerin kullanım sürelerinin dolmak üzere olduğunu ve buraların endüstri bölgesi ilan edilebileceğini belirten Çakır, bu konunun önümüzdeki hafta meclise geleceğini anlattı.
Kdz. Ereğli’ye yeni kurulan Turizm Fakültesi’ne şu an Atatürk Ortaokulu’nun kullandığı FETÖ’den alınan binanın tahsis edildiğini ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında yaklaşık 150-200 öğrenci ile burada faaliyete başlayacağını söyleyen Çakır, kampüs inşaatının bitmesi ile birlikte asıl yerine geçeceğini dile getirdi. Çakır ayrıca Turizm Fakültesi dışında ki BEÜ’ye bağlı fakülte ve meslek yüksekokullarının mevcut yerlerinde kalacağını anlattı. Çakır ayrıca Kdz. Ereğli Kampüs projesinin 2017 yılı sonuna kadar ihale edilip 2018 yılında inşaatına başlanmasını beklediklerini söyledi.
Butik hastane projelerinin eski sağlık bakanının gündeminde olduğunu ancak yeni sağlık bakanının bu uygulamayı kaldırdığını, bunun yerine sağlıklı yaşam merkezleri kurduğunu ifade eden Çakır, bu kapsamda galericiler bölgesine ve çarşı merkezine sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını dile getirdi.

Belediyenin Ereğli’de ki hizmetlere katkısı
Gazetecilerin teşkilatın belediye ile ilgili sıkıntıları ve 2014 yerel seçimlerinde verilen sözlerin yerine getirilmediği yönündeki sorusunu da yanıtlayan Çakır, bunun doğru olmadığını vurguladı. Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; “ Belediyeyi alırken tabi iktidarla birlikte daha güçlü hizmetler yapacağı söylendi. Seçim zamanında bizimde değerlendirdiğimiz bir olay. Gülüç-Kepez arasındaki yolu biz eski belediye başkanımızla yapamadık. Yoksa hükümetimizin bütçesi vardı. Belediye başkanımız gelir gelmez bununla ilgili desteği bize verdi. Bizde nihayetinde o yolu tamamladık. Şu anda Kırmacı bölgesine Gençlik Merkezi yapıyoruz. Burasının yerini belediyemiz bağışladı. Yer olmadığı zaman bu yatırımları yapma şansımız yok. Belediye başkanımızın katkısı ile aldık. Üçüncüsü o bölgeye Butik hastane olarak planladığımız yeri de belediyemiz bize bağışladı. Belediyemiz olmasa onu da yapamazdık. Dördüncüsü, şu anda Cumhuriyet Ortaokulu’nun altına 24 derslikli bir okul programa alındı. Cumhuriyet ortaokuluna ek derslik gibi gözükecek. Burasını da bize belediyemiz bağışladı. Belediye başkanımızın katkısı ile Ereğli’ye bir okul daha kazandırmış olduk. Bizim yatırıma aldığımız projelerle ilgili belediyemizin çalışmaları devam ediyor. Bunu da önümüzdeki aylarda belediye başkanımız daha kapsamlı açıklar. Gecikmeler var mı? Evet var. Sadece bunu 15 Temmuz’a bağlamamak lazım. Ama her şey birbirine bir etken oluyor nihayetinde. Daha hızlı yol kat edebilirdik. Kadro değişiklikleri süreci uzatmıştır. Nihayetinde kadroları değiştirmek insanlara fayda sağlamıyor. Belediye seçimleri ile ilgili kalan 18-20 ayımız var. 20 ayımızla ilgili anıt düzenlemesi var, Çetin Apatay Bulvarı’nın düzenlemesi var. Göztepe ile ilgili turizme kazandırılması çalışmaları var. Belediyecilik algı yönetimiyle de alakalı. Bir diğeri daha fazla vatandaşın içerisinde bulunmak lazım. Daha çok düğünde cenazede olduğu gibi çarşı pazarda gezebilmek lazım. Sayın Belediye Başkanımızda yeni yenide olsa bu eksikleri tamamlıyor. Ben bundan sonrasının daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Önemli olan Ereğli’nin kazanması noktasında hep birlikte olmak lazım. Biz nihayetinde belediyemiz daha güzel belediye sınırları içerisinde hizmetle beraber biz daha çok Ankara ile ilgili hizmetleri takip ediyoruz” dedi.


Çakır ayrıca encümenin CHP’ye geçmesi ile ilgili il başkanlığının bir çalışma yapıp genel merkeze sunduğunu ve bu konuda bir iki hafta içerisinde netice alınacağı kanaatinde olduğunu ifade etti.

Yorumlar

AK Parti'nin önemli isimleri kahvaltıda mesaj verdi

20 Mayıs 2017 Cumartesi 13:26

Ereğli Haber

AK Parti'nin önemli isimleri kahvaltıda mesaj verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçmişte AK Parti’nin değişik kademelerinde görev alan teşkilat mensupları sabah kahvaltısında bir araya geldi. Partililer adına burada bir açıklama yapan AK Parti Zonguldak Eski İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Özçiçek, parti içindeki kavgaya son verilmesini istedi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın kuruluşundan bu yana değişik kademelerinde görev alan yaklaşık 100 kadar partili sabah kahvaltısında biraraya geldi. Partililer kahvaltıda sohbet edip durum değerlendirmesi yaptı. AK Parti’de daha önce Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeliği yapan Mehmet Özçiçek, işi nedeniyle Antalya’da bulunan ve sabah kahvaltısına katılan Mustafa Uysal’a hoş geldin diyerek teşekkür etti. Özçiçek burada partililere hitaben yaptığı konuşmada partide devam eden iç çekişme ve kavgalara son verilmesini istedi. Özçiçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Siz kimsiniz ? Diyebilirsiniz. Biz partinin temeli, demiri, çimentosuyuz. Biz bu partinin her seçimde mücadelesini sürdüren emektarlarıyız. Biz, gerek teşkilat mensupları, gerek belediye, gerek milletvekilleri noktasında kendi içimizde oluşturduğumuz başarısız algıdan rahatsız olan tabanız. Partimizin zarar gördüğü bu algıdan kurtulması için yetkili ve etkili herkesi kendine gelmeye davet ediyoruz.
Biz kimsenin bireysel, kişisel ve siyasi hedefinin aracı değiliz. Biz davanın ve misyonumuzun başarılı olacağı ve tabanın değerlerine sahip çıkacak teşkilat disturunu bilen herkesle yürümeye hazırız.
Ancak kendinin oluşturduğu ekibinin bile yanında olmadığı bir teşkilat yapısının partimize verdiği zararları üzülerek izlemekteyiz. Sadece seçimden seçime hatırlanan, son dönemlerde seçimlerde hatırlanmayan bu taban partinin Ereğli’de ki bu gidişatından rahatsızdır. Eğitimi, kültürü, vizyonu ve misyonu yüksek olan şehrimizin tüm duyarlıklılarını ve hassasiyetlerini taşıyabilecek bir teşkilat yapısının oluşmasını temenni ediyoruz. Milletvekili, belediye başkanı, meclis üyesi ve diğer kademelerine aday adayı olmuş, aday olmuş, partimize görev yapmayı şiar edilmiş bir çok isme partimizin çalışmalarında ve etkinliklerinde görmemek veya kişisel koltuk kaygılarından dolayı davet edilmemeleri bu davaya hizmet etmez. Biz partimizin her türlü çalışmalarında dün olduğu gibi bu günde varız, yarında olacağız.
Bundan kişisel koltuk kavgaları olanların rahatsız duymasından ayrıca memnun oluruz. Birlik ve beraberliğimizin devam etmesi temennisi ile tüm katılan partililerimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım.”
Yapılan açıklamaların ardından partililer toplu halde fotoğraf çektirip sahilde gezi yaptı.

Etiketler:

ak parti , kahvaltı , kdz. ereğli ,

Yorumlar

Rahman Demirtürk mazbatasını aldı

2 Mayıs 2017 Salı 17:25

Ereğli Haber

Rahman Demirtürk mazbatasını aldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz Pazar günü yapılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olağan kongresinde ilçe başkanlığına seçilen Rahman Demirtürk, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bu gün ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldı.

MHP Kdz. Ereğli İlçe teşkilatının geçtiğimiz Pazar günü yapılan kongresinde Rahman Demirtürk ilçe başkanlığını kazandı. Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri bu gün Kdz. Ereğli İlçe Seçim Kurulu’na gelerek İlçe Seçim Kurulu Müdürü Serpil Turhan’dan mazbatasını aldı.

MHP EREĞLİ'DE SÖZ SAHİBİ OLACAK
Demirtürk ilçe seçim kurulu çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada artık partilerinin Ereğli’de daha fazla söz sahibi olacağını söyledi. Demirtürk açıklamasında “Kongremiz yapıldı ve delegelerimiz bizden yana teveccüh gösterdi. Gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz davamızı daha ileriye taşıma, birlik ve beraberlik adına yola çıkmıştık. Herkesi kucaklayacağız. MHP’yi Ereğli’de söz sahibi yapacağız” dedi.
Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri adliye binası önünde toplu fotoğraf çektir4dikten sonra görevi devralmak üzere parti binasına geçti.

İŞTE MHP'NİN YENİ KADROSU
MHP Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı’nda Rahman Demirtürk’ün ilçe başkanlığına seçildiği kongrede yönetim ise şu isimlerden oluştu: Ali Yıldırım, Şendoğan Yıldırım, Erdal Şahin, Engin Derin, Muhammet Karakütük, Vedat Tuna, Hacıbey Tanık, Cemalettin Çakır, Servet Kaya, İbrahim Cerrah, İsmail Sever, Şaban Coşkun, Zafer Güzel, Murat Arslan, Habil Kapan, Hasan Sezer, Cengiz Şahin, Şükrü Zor, yedek üyeler; Semih Çolak Mehmet Boğa, Yasin Yüksel, Murat uğurlu, Mustafa Köseoğlu, Erdal Bozkurt, Cevat Ön, Kemal Akagündüz, Asım Marankoz, Yılmaz Çolak, Çetin Dikmen, Murat Aydeniz, Sadettin Yiğit, Hasan Tüylüoğlu, Hasan Yıldırım, Şaban Başkan, Sinan Dereli ve Yaşar Kurt.

Yorumlar

MHP kongresi öncesi flaş gelişme…

28 Nisan 2017 Cuma 19:17

Ereğli Haber

MHP kongresi öncesi flaş gelişme…

MHP Kdz. Ereğli ilçe kongresi öncesi flaş gelişmeler yaşanıyor. MHP’de görev yapan eski ilçe başkanları, ülkü ocakları başkan ve yöneticilerinden sonra çok sayıda delege Rahman Demirtürk’e açık destek verme kararı aldı.

Ereğli Haber- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli ilçe kongresi yarın (29 Mayıs 2017 Cumartesi günü) saat 12.00’de Atatürk Kültür Merkezi Teras Cafe’de yapılacak. Kongrede mevcut Başkan Talat Şeker ile MHP ve Ülkücü davaya ömrünü maddi ve manevi olarak adamış Rahman Demirtürk yarışacak.

İlçe Başkanları ve Ülkü Ocakları Başkanlarından Demirtürk’e açık destek
MHP’de yarın yapılacak kongre öncesi partide yıllarca ilçe başkanlığı görevi yapmış Mehmet Özkanca, Mustafa Gediksiz ve İlkay Özdemir adaylardan Rahman Demirtürk’e açık destek veriyor. Yine Ülkü Ocakları’nda yıllarca başkanlık ve yöneticilik yapmış isimlerden Sertan Kuzu, Şendoğan Yıldırım, Mehmet Gencer Kamiloğlu, Yakup Yıldırım, Murat Uğurlu, Zafer Kartal ’da Demirtürk’e tam destek veriyor.

Belde Teşkilatları Demirtürk’ü destekliyor
Yarın yapılacak kongrede Gülüç, Ormanlı ve Kandilli Belde Teşkilatları da Rahman Demirtürk’e açık desteklerini iletti.

Delegeler Blok halde Demirtürk’ü destekleyecek
Mevcut Başkan Talat Şeker tarafından yapılan delegeler ise Rahman Demirtürk’ten yana tavır koydu. Bazı bölgelerde blok halde yapılan delegeler partilerinin hem Ereğli, hem Zonguldak ve hem de Türkiye’de daha güçlü olması için İlçe Başkanlığını layıkı ile yapabilecek Rahman Demirtürk’e destek veriyor. Demirtürk’ün yarınki kongrede rakibine fark atması bekleniyor.

Genel Merkez’de Demirtürk’ü istiyor
16 Nisan referandumu sonrasında parti teşkilatlarında revizyona gidip yorulan yada aktif çalışamayan teşkilatlardaki yönetimleri değiştirmeyi planlayan MHP Genel Merkezi’de kongrede Rahman Demirtürk’e sıcak bakıyor. Demirtürk’ün daha uzun süre çalışma imkanı bulması için ilçe kongre tarihini ileri bir tarihe erteleyen MHP Genel Merkezi yöneticilerinin yapılan görüşmelerde desteklerini açık bir dille ifade ettiği öğrenildi.

Yorulan Talat Şeker kenara çekilecek
Göreve ilk seçildiğinde MHP tabanının desteğini tam anlamıyla arkasına alan ve 2 dönemden sonra görevi bırakacağını açıklayan Talat Şeker’in koltukta kalma ısrarı tepkilere neden oluyor. MHP’nin Ereğli’de ki tabanı, Talat Şeker’in 2 dönemde çok yorulduğunu, ülkücüleri kırmaya başlaması nedeniyle artık kenara çekilmesi gerektiğini düşünüyor. Son yapılan referandumda kendi yönetimini dahi toparlayıp bir tek köy yada mahalle gezisi yapamayan Talat Şeker’e olan desteklerini çeken partililer MHP’de birlik ve beraberliğin sözde değil uygulamada da olmasını istiyor. Partili delegeler Talat Şeker’in hem kendisini hem de partisini daha fazla yıpratmaması için Talat Şeker’i yarın kongrede Rahman Demirtürk’e destek vererek kenara çekmeyi planlıyor.

Şeker eleştirilerin hiçbirine yanıt vermedi
Öte yandan MHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Talat Şeker partililer tarafından kendisine yöneltilen ve Ereğli Haber Gazetesi’nde yer alan iddiaların hiçbirine “Önümüzdeki günlerde hepsine tek tek yanıt vereceğim” demesine rağmen yanıt vermedi.

 

Yorumlar

KÖYDES'in encümen seçimleri yapıldı

28 Nisan 2017 Cuma 18:38

Ereğli Haber

KÖYDES'in encümen seçimleri yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarlar arasından 2017 yılında görev yapacak encümen üyelerinin seçimi yapıldı.

Kdz. Ereğli Köylere Hizmet Götürme Birliği 2017 yılı olağan toplantısı, Kaymakam Nazım Madenoğlu başkanlığında Müftülük Konferans Salonu’nda yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda konuşan Kaymakam Madenoğlu yapılacak seçimlerde sadece kazananın olacağını, kaybedenin ise olmayacağını söyledi. Madenoğlu, “Büyük bir olgunlukla oy kullanma işlemi tamamlandı. Yeni görev alacak arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnanıyoruz ki önceki komisyonumuzda olduğu gibi bu komisyonumuz da ilçemiz için güzel hizmetler yapacaktır. Bu bir seçimdir, seçimde daima kazanan ve kaybeden olacaktır. Ama bizim bu seçimimizde kazanan vardır, kaybeden yoktur. Kazanan bizim ilçemiz ve köyleridir” dedi.
Encümen üyeliği için İl Genel Meclis Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ayhan Taşdelen, Ali Tarakçı ve Kazım Beceren aday olurken, Muhtarlardan ise Pembeciler Köyü Muhtarı Mustafa Kocabıyık, Hasankahyalar Köyü Muhtarı Fahri Demircan, Dedeler Köyü Muhtarı Durdu Acar ve Ortaköy Köyü Muhtarı Erol Özsoy aday oldu. Seçimler sonucunda İl Genel Meclis Üyeleri Ayhan Taşdalen ve Kazım Beceren ile Muhtarlardan Mustafa Kocabıyık ve Erol Özsoy encümen üyesi olarak seçildi.
Gizli oy açık sayım esasına göre yapılan seçimde İl Genel Meclis Üyeleri’nden Ayhan Taşdelen 57 oy, Kazım Beceren 51 oy, Muhtarlardan Mustafa Kocabıyık 57 oy, Erol Özsoy 52 oy aldı.

Yorumlar