CHP'nin Gülüç adayı Emrah Yapıcı

11 Şubat 2019 Pazartesi 16:51

Ereğli Haber

CHP'nin Gülüç adayı Emrah Yapıcı

Gülüç'te CHP'nin uzun süren aday arayışı sonuca ulaştı. Edinilen bilgiye göre Burak Emrah Yapıcı CHP'nin Gülüç'te ki adayı oldu.

Gülüç'te uzun süredir aday arayşı içerisinde olan Cumhuriyet Halk Partisi 2014 seçimlerinde aday adayı olan ancak ön seçimleri kaybden Burak Emrah Yapıcı'yı aday yapmaya karar verdi. 

CHP'nin Ormanlı'da ise kısa süre önce MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından görevden alınan Belde Başkanı Ayhan Turan'ı aday gösterdiği öğrenildi.

Kandilli'de mevcut Belediye Başkanı Mustafa Aydın ile yoluna devam eden CHP'de Ormanlı ve Gülüç adayları için son sözü genel merkez söyleyecek.

Yorumlar

AK Parti seçim bürosunu açtı

9 Şubat 2019 Cumartesi 17:11

AK Parti seçim bürosunu açtı

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde AK Parti seçim bürosunu coşkulu kalabalıkla açtı.

Açılış törenine AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Kozlu Belediye Başkan adayı Ali Bektaş, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun partililer ve vatandaşlar katıldı.
Programda ilk olarak konuşan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Merkez Mahallesi seçim bürosu açılışımızda beraberiz AK Parti Kozlu İlçemizde her geçen gün güçleniyor. Daha önce Kozlu’da Ali başkan ile başlayan serüven rahmetli Ertan Başkan ile devam etti. Daha sonra Kerim Başkan bu bayrağı devir aldı. Şimdi tekrar Ali Başkan ile devam edecek. Sizlerle beraber daha güçlü bir Kozlu için beraber çalışacağız. 31 Marta kadar girilmedik ev sıkılmadık el bırakmayacağız. Allah çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmasın. Bugün buraya katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, vatandaşlara coşkulu katılımlarından dolayı teşekkür etti. Seçimlerin öneminden bahseden Uçar, “İlçelerimizde, beldelerimizde seçim süresince hizmet edeceğimiz hizmet bürolarımızı açıyoruz. Ama burada seçim bürosu açmıyoruz sanki 31 Mart akşamının provasını yapıyor herkese teşekkür ediyorum. Bu coşkuyu gördüğümüzde biz il başkanımızın dediği gibi biz mutlu oluyoruz. Kozlu en önemli ilçelerimizden bir tanesi özellikle ilimizde merkezimizin nefes alabildiği önemli yerlerde bir tanesi bu süreç içerisinde hizmet eden emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Yeni bir dönem başlıyor. Geçmiş geleceğimiz ışık tutacaktır. Biz 31 Mart akşamı nerde kalmıştık anlayışı ile Kozlu’muzun daha büyük projelere atabilmek için yola çıktık. Sizlerden 31 Marta günü yapılacak seçimlerden destek istiyoruz. Bu seçim önemli bir seçim. İstikrarın sürmesi için çalışmaların devam etmesi önemli bir seçim. Seçimlerin ülkemize Kozlu’muza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ardından konuşan Zonguldak AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, açılışta yaptığı konuşmasında ise “Bu yörelere Ertan başkanımız olmak üzere Allah rahmet eylesin. Yaşayanların hepsine sağlık sıhat diliyorum. Ben 31 Mart seçimlerinin ülkemize, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Aday olarak çıkardığımız tüm adaylarımızın arkasındayız. Belediye Başkan Adaylarımızın verdiği tüm sözlerin de arkasındayız, takipçisi olacağız” dedi.
Son olarak konuşan AK Parti Kozlu Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş, ise sözlerini şöyle sürdürdü; “Kimsenin arkasından koşulmayacak, kimsenin dedikodusu yapılmayacak. Bizim amacımız şikayet etmek değil, çözüm bulmak. Bizim amacımız kimseyi yıpratmak değil. Benim hakkımda da sıkıntılı şeyler olmuştur, 14 yıllık belediye başkanlığı dönemimde. Çalışan 300 kişinin maaşı verilecek, 41 bin kişinin çöpü alınacak” dedi. Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler Ali Bektaş, “Beni seversiniz sevmezsiniz. Şöyle bir düşünün. 5 sene burada yaşayacaksınız. Suyunuzun akmadığı, maaşların ödenmediği bir Kozlu mu istiyorsunuz. Projeleri de sunacağız. Sadece gönlümü, yüreğimi açıyorum size. Burada ticaret yapan birinin kifayetsiz bir Belediyede çalıştığının düşünün. Size söz veriyorum, 24 saat çalışacağım, şuradaki insanların evine huzurlu ve mutlu gitmesini sağlayacağım. Size huzurlu ve mutlu bir Kozlu vadediyorum. Şeyh Edebali’nin bir sözü var. Onu mutlaka okuyun. Oğul atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler. Hizmet etmek için deli de olmak lazım” dedi.
Konuşmaların ardından Kozlu Seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Yorumlar

Meclis üyesi adayı olması bekleniyor

8 Şubat 2019 Cuma 21:40

Ereğli Haber

Meclis üyesi adayı olması bekleniyor

Kdz. Ereğli’nin sevilen simalarından Bülent Taşdibek’in Belediye Meclis Üyesi adayı olması yönünde çevresinden çağrı geldiği öğrenildi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde çiçekçilik yapan Bülent Taşdibek’in MHP’den Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Adayı olması bekleniyor.
Edinilen bilgilere göre sosyal medyadan daha önce MHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Talat Şeker’i desteklediğini açıklayan Taşdibek’e yakın çevresinin belediye meclis üyesi adayı olup Ereğli için mücadele etmesini istediği öğrenildi.
Arkadaşları ve yakın çevresi ile durumu değerlendirdiği öğrenilen Taşdibek’in yakın bir zaman içerisinde kararını verip Ereğli kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.

Yorumlar

Salona sığmadılar... Hesaplar değişiyor…

8 Şubat 2019 Cuma 00:34

Ereğli Haber

Salona sığmadılar... Hesaplar değişiyor…

BBP Kdz. Ereğli Yönetim Kurulu Üyesi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) Serkan Günaydın sevenleri ile bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe katılım fazla olunca salon almadı. Günaydın konuşmasında “Artık yeter, bu memleketin çocukları da bir yerlere gelmeli” dedi. Uysal ise kalabalığın kendisini daha da cesaretlendirdiğini belirterek kavgaya müsaade etmeyeceğini söyledi.

Ereğli Haber- Büyük Birlik Partisi (BBP) Kdz. Ereğli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi SMMM Serkan Günaydın dün akşam Gelincik Düğün Salonu’nda sevenleri ile ‘Birlik gecesi’ düzenledi.
Etkinliğe katılım fazla olunca salon almadı. Bin kişinin üzerinde katılımın sağlandığı geceye Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve BBP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, BBP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Çolak, BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, yöneticiler, Alperen Ocakları gençleri katıldı.
SMMM Serkan Günaydın ve parti yöneticileri tarafından karşılanan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal için “Dik dur eğilme, Ereğli seninle” sloganları atıldı. Alkışlar arasında salona giren Uysal kalabalığı görünce duygusal anlar yaşadı.
BBP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi SMMM Serkan Günaydın gecede yaptığı konuşmasında önemli mesajlar verdi. Ereğli çocuklarının her defasında siyaset dışına itilmeye çalışıldığını ve bir yerlere gelmesinin önünün kesildiğini vurgulayan Günaydın “Artık yeter” dedi.
Günaydın konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Siyasete çok genç yaşta Lise yıllarımda o günkü adı Nizam-ı Alem Ocakları olan Alperen Ocakları’nda başladım. Siyaseti öğrenme, kendimi hayata yetiştirme adına Alperen Ocakları benim için iyi bir okul oldu. Vatan sevgisini, millet sevgisini, maneviyatın önemini orada öğrendim.

“FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK”
“Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünyada fırıldak olmaya gerek yok” diyen Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasından hiç ayrılmadım. Nerede görev verildiyse en iyi şekilde yapmaya çalıştım.

“EREĞLİ’NİN ÇOCUKLARININ ÖNÜ KESİLDİ”
Bu güne kadar Ereğli siyasetinde şunu gördüm; Ereğli’nin çocukları hep siyasetin dışında bırakıldı ve bir yerlere gelmesinin önü kesildi. Ereğli her geçen gün kan kaybediyor. Bunun en büyük sebebi bu memleketi seven dürüst ve çalışkan insanların önünün kesilmesidir.
Günlerdir yakın çevremizle sohbet edip görüşlerini alıyorum, “ne yapmalıyız ve nasıl davranmalıyız?” diye sorguluyoruz. Yakın çevrem diyor ki; Artık yeter. Bu memleketin çocukları da bir yerlere gelmeli. Bizim derdimizden anlayacak, iyi günümüzde, kötü günümüzde bizim yanımızda olacak, işimiz düştüğünde kapısını çalıp derimize derman olacak gençler olsun diyorlar.
İnanın o kadar mutluyum ki burada toplanan siz değerli büyüklerim memleketini seven insanlar. Bu memleketi yöneteceklerin bu memleketten olmasını isteyen insanlar. Bende aldığım bu cesaretle yola çıktım.

“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”
Hüseyin başkanımızın başına gelenleri hepiniz biliyorsunuz. Bu memleketin yetiştirdiği evladını o koltukta görmeye dayanamadılar. Sürekli olarak çalışmalarını görmezden gelindi. Şimdi yeni bir yola çıkıyoruz. Bu yolculukta siyasi parti gözetmeden “Ereğli “davası” güderek bu memleketin çocuklarına sahip çıkma günüdür. Gün artık birlik olma günüdür. Herkesin mutlaka bir siyasi görüşü vardır, olmalı da. Biz hiçbir siyasi görüşü yada partiyi ötekileştirmiyoruz. Bu gün elimizdeki şansı iyi değerlendirmeliyiz. Bu memleketin evladı olan Hüseyin başkanıma sahip çıkalım, arkasında duralım, destek olalım. Bize inanın, bu birlik ekibine güvenin, bu memleketin evlatlarına güvenin, çıktığımız bu yolculukta bizi yalnız bırakmayın. Yeğse kapılmayın. Bizi yine her zaman olduğu gibi küçümseyebilirler. Biz bir olursak birlik olursak başarırız. Göreve geldiğimiz de de bu memleketin çocuklarına her daim sahip çıkarız. Davetimize icap ettiğiniz için hepinize çok teşekkür eder. Allah yar ve yardımcımız olsun. Sefer bizden, zafer Allah’tan dır.”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal, BBP’nin oyunu hesaplayanların salondaki kalabalığa iyi bakmasını istedi.

“BBP’NİN OYUNU HESAPLAYANLAR BU SALONA İYİ BAKSINLAR”
Konuşmasında isim vermeden Ereğli Belediyesi’nde sistemin çöktüğünü ileri süren CHP Adayı Halil Posbıyık ile AK Parti Adayı Erol Şahin’i uçuk vaatlerde bulunmakla eleştiren Uysal, kavgaya asla müsaade etmeyeceğini söyledi. Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “ Göreve geldiğim günden beri seller, şehitler bunlar ve bunun arasında 6 seçim yaşadım. Yetmedi, birde 15 Temmuz Hain FETÖ girişimini yaşadık. Her zamanda onları lanetledik, 15 Temmuzu unutmadık, unutturmadık. Kimseye özel hizmet yapmadık. Özellikle bunun bilinmesini istiyorum. Başta şehitlerimizin ve şehit ailelerimizin yanında olduk. Gazilerimize yer tahsisi yaptık. 31 mahallemizi muhtarlarla tek tek hizmetlerine buluşturduk. Uzun Mehmet’in torunlarıyız dedik, Uzun Mehmet’i de unutmadık. Çocuklarımızın üzerinde hiçbir değer yoktur dedik, LÖSEV’e de sahip çıktık. Sizler bunları zaten biliyorsunuz, bu hizmetlere tekrar kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Bizler her ortamda doğruya doğru, yanlışa yanlış dedik, Hizmet yolunda her zorluğu aştık. Bu yüzden tekrar desteklerinizi bekliyorum. Büyük Birlik Partisi’nin oyunu hesaplayanlar var. Oyu hesaplayanlar bu salonu bir görsünler.

“BELEDİYE DİMDİK AYAKTA, İSTEYENE BORÇ VEREBİLİRİZ”
Birileri kötü miras alacağız diye konuşmaya başladılar. Belediyenin imkânları tükendi diye konuşmaya başladılar. Biz göreve geldik, kötü miras aldık demedik. Biz mazeret üretmeden, kolları sıvadık, hizmete devam ettik. Görevde kaldığım sürede 5 yılda bir kere of dedim mi, şöyle belediye aldım dedim mi demedim. Göreve geldiğim zaman 84 milyon belediye bütçesi, 40 milyon 300 bin lira iller bankasına ve özel bankalara borç, bu güne kadar söylemedim. Daha göreve gelmeden, belediyeyi tükendi battı, söyleyenler var. Hayır, paramız var. Borçta isteyene veririz.

“BİR YIL HİZMET YAPMAYACAĞIM, KAVGA EDECEĞİM DİYOR”
Bir yılda belediyeyi düzeltiriz diyorlar, bir yılda sen belediyeyi düzelteceksen, sen bir yılda ne yapacaksın. Huylu huyundan vazgeçer mi? Bir yıl insan boşta kalır mı? Yani şunu diyor ben bir yıl hizmet falan yapmayacağım, oturacağım. Kavga edeceğim demek. Ereğli’de yaşayan 118 bin 300 nüfus, hepsi kardeşimiz ben olduğum sürece kavgaya müsaade etmeyeceğim.”
Uysal konuşmasının ardından etkinliğe katılanların masalarını tek tek dolaşıp sohbet etti, kendilerinden destek istedi. Etkinliğe katılanlara SMMM Serkan Günaydın tarafından yemek ikramında bulunuldu.

Yorumlar

Şahin ne durmak biliyor ne yorulmak...

7 Şubat 2019 Perşembe 17:17

Şahin ne durmak biliyor ne yorulmak...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin seçim çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ve partililer Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği ile başladığı ziyaret ve seçim çalışmalarına Çilek Halk Otobüsler Kooperatifi, Türk Metal Sendikası ve Şoförler Odası ile sürdürdü. Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret eden Erol Şahin’i ve İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı, Dernek Başkanı Necati Günay ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Gazeteciler Derneğinde AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın parti olarak basını ve basın mensuplarını önemsediklerini belirten konuşmalarından sonra Belediye Başkan Adayı Erol Şahin projelerini anlattı. Şahin, 31 Mart’a kadar olan süreç içerisinde basın kuruluşları ve basın mensuplarının desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Kdz. Ereğli’de seviyeli bir seçim kampanyası arzu ettiklerini vurgulayan Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Kazananın Ereğli olduğu bir seçim istiyoruz. Bizim projelerimizin tamamının arkasında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası vardır. Sayın Erdoğan Ereğli’nin Milletvekili kendisinin olduğunu söyledikten sonra ilçemize ayrı bir önem veriyor” dedi. Yol, su, kanalizasyon ve asfalt gibi hizmetlerin belediyelerin asli görevleri olduğunu ifade eden Şahin, İlçenin en önemli sorunlarının ekonomi, istihdam ve trafik olduğunu belirtti. Kadınlara yönelik projelerini anlatan Şahin, belediye başkanlığına seçilmesi durumunda her yıl belediye bütçesinden 2 milyon liranın kadınların istihdam edileceği tekstil atölyeleri kurulması için kullanılacağını ve Kepez Mahallesi’nden başlayarak 5 yılda 5 adet atölye kuracaklarını belirtti. İlçede festivallerin de devam edeceğini belirten AK Parti Belediye Başkan adayı Erol Şahin, Nisan ayında Festival Komitesi’ni oluşturarak Türkiye’nin en ünlü sanatçılarını Ereğli halkı ile buluşturacaklarını belirtti. İlçeyi ayağa kaldırmak istediğini de belirten Şahin, “Ben Yeminli Mali Müşavirim. Vatandaşlarımızın, esnafımızın, sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın sorunlarını çok iyi biliyorum. Mevcut Belediye Başkan Adaylarının, Ereğli’yi bizden daha iyi yönetebileceklerini düşünmüyorum. Bizler, Ereğli’mizin Vekili Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlarımızın da desteğiyle ilçemizi ayağa kaldırmak istiyoruz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren EGD Başkanı Necati Günay da Şahin ve beraberindeki heyete çalışmalarında başarılar diledi. Şahin Gazeteciler derneğinden sonra Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifini ziyaret ederek Kooperatif Başkanı Çetin Çimen ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte şoför esnafının sorunlarını dinlediler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halk otobüslerindeki yüzde 18 KDV oranının yüzde 1.5’e indirdiğini hatırlatan Şahin’i şoförler ve kooperatif yöneticileri heyecanlı bir şekilde alkışladılar. Şahin’in burada yaptığı konuşmasında, 6 yaşında ayakkabı boyacılığı yaptığını, 8 yaşında simit sattığını, 10 yaşında da muavinlik yaptığını belirterek, “Dolayısı ile ben sizin içinizden geliyorum. Mesleğime başladıktan sonra bir çoğunuzun defterlerini de ben tuttum. Problemlerinizi de en iyi ben bilirim” dedi. AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, toplu taşımacılıkla ilgili her türlü sorunu ve çözümlerini kooperatif yöneticileri başta olmak üzere şoförlerle istişare ederek çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Daha sonra Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda yaptığı ziyarette yoğun ilgiden büyük mutluluk duyan Şahin, Kdz. Ereğli’nin en büyük sorunu olan otopark ve trafik sorununu bildiğini ve birlikte iştişare ederek çözeceklerini belirtti. Şoför esnafını ilgilendiren hiçbir projeyi muhatapları ile istişare etmeden hayata geçirmeyeceklerine dikkat çeken Şahin, “Her şeyi ben bilirim diyen bir insan hiçbir şey bilmiyordur. Ben kendi şirketimde bile çalışma arkadaşlarımla istişarede bulunarak alırım bir takım kararları. Bu kenti de STK ve halk ile birlikte yöneteceğiz, sorunların çözümünde hayata geçirilecek projeleri hep birlikte kararlaştıracağız” dedi.
Şoförler Odası Başkanı Cevdet Civelek’te, Erol Şahin’in hem çocukluk arkadaşı olduğunu, hem de kapı komşusu olduğunu belirterek, “Birbirimizi iyi tanırız. Erol bey benim yanımda muavinlikte yaptı. Kendisinin bu işi layıkıyla yapacağından kuşkum yok” dedi ve Şahin’e başarı dileğinde bulundu.

Yorumlar