CHP'li o isim söyledi... “Posbıyık rapor alsın”

9 Kasım 2018 Cuma 13:35

Ereğli Haber

CHP'li o isim söyledi... “Posbıyık rapor alsın”

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu Değişim Radyo’da Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu Kara Tren programında Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yaşını gündeme getirerek “Posbıyık rapor alsın seçim kampanyasını raporla sürdürsün” dedi.

Ereğli Haber- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu bu gün sabah Değişim Radyo’da yayınlanan ve Şenol Azman’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kara Tren’ isimli programa katıldı.
Programda Halil Posbıyık’a hem parti içinden hem de halktan çok büyük tepkiler olduğunu ifade eden Müftüoğlu, seçimleri kazanacağına da inanmadığını söyledi.
Posbıyık’ın 1994 yılında Anavatan Partisi’nden aday olduğunda dönemin Belediye Başkanı Ruhi Cöbekoğlu hakkında 69 yaşında iken ’65 yaş üstündekiler akli dengesi yerindedir diye sağlık raporu alması gerekir’ diye kampanya yürüttüğünü söyleyen Müftüoğlu, kendisinin şu anda 74 yaşında olduğunu vurgulayarak ‘Buna ne diyeceğiz?’ diye sordu.
Müftüoğlu canlı yayında ““Posbıyık rapor alsın, seçim kampanyasını raporla sürdürsün” dedi.

Yorumlar

AK Parti logosu emanet mi duruyor?

9 Kasım 2018 Cuma 11:33

AK Parti logosu emanet mi duruyor?

AK Parti Eski Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan'ın seçim ofisi olarak kullandığı iş yerinin camlarına astırdığı afiş tartışma konusu oldu.

AK Parti Eski Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan'ın ilçe merkezindeki Şevket Kalay İş Merkezi'nde seçim ofisi olarak kullandığı iş yerinin camlarına astırdığı afiş tartışmalara neden oldu. Candan'ın iş yerine astığı afişin üzerine AK Parti logosunu adeta 'Emanet' gibi koyması 'AK Parti'den aday yapılmazsa başka partiye mi geçecek?' sorusunu bir kez daha akıllara getirdi. Candan'ın afişin üzerine hangi partiden aday adayı olduğunu yazmaması bu düşünceyi daha da güçlendirdi. 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti'den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yapan Candan'ın ismi kamuoyunda MHP ile de anılıyordu.

Yorumlar

AK Parti, CHP'yi Alaplı'da vuracak...

31 Ekim 2018 Çarşamba 15:59

Ereğli Haber

AK Parti, CHP'yi Alaplı'da vuracak...

AK Parti, Zonguldak'ta CHP'nin en güçlü olduğu ilçelerdeki belediyeleri almanın planlarını yapıyor. Bunun içinde CHP'nin en güçlü olduğu ilçe olan Alaplı üzerinde özel çalışma yürütüyor.

AK Parti Zonguldak genelinde CHP'nin en güçlü olduğu ilçelerde Belediye Başkanlıklarını kazanmak için özel bir çalışma yapıyor. Hedef ilçe olarak ise Alaplı ilçesi seçildi. CHP'li Belediye Başkanı Nuri Tekin ve ekibinin yaptığı yanlışları tek tek tespit eden AK Parti kurmayları Alaplı'yı yeniden geri almanın planlarını yapıyor. AK Parti kurmayları ayrıca Alaplı'da CHP'li Nuri Tekin karşısında seçimi alabilecek 3 güçlü isimle temasa geçmeye hazırlanıyor. Alaplı'da ağırlığı olan ve aday olmayı düşünmeyen bu isismlerle görüşülüp içlerinden biri gerekirse genel merkezde devreye sokularak aday olmaya ikna edilecek. 

Yorumlar
 • Naciçiv
  31 Ekim 2018 Çarşamba 21:35

  Başkanımı kolay kolay yiyemezler aday çıkarıpta kendilerini rezil etmesinler

 • Alaplulu
  31 Ekim 2018 Çarşamba 19:07

  Çoturoğlunu koyunda hezimete uğrasın,taraflı tarafsız çoğunluk Nuri Başkan diyor.

'Hanımağa' istasını açıkladı...

30 Ekim 2018 Salı 17:45

Ereğli Haber

'Hanımağa' istasını açıkladı...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın 'As kadrosu' nda yer alan Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcısı Esra Alpago görevinden istifa ettiği yönünde çıkan haberleri doğruladı. İstifasına gerekçe olarak gösterilen iddialarla ilgili bir açıklama yapmayan Alpago, bundan sonra belediye meclis üyesi olarak görevine devam edeceğini açıkladı. 

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın göreve geldiği günden bu yana sağ kolu olarak bilinen ve özellikle imarla ilgili konularda ismi gündemden düşmeyen Esra Alpago'nun istifa etmesi her kesi şaşırttı.

Yorumlar
 • Misafir 2
  30 Ekim 2018 Salı 19:58

  Bugüne kadar niye beklemiş. Vardır bir iş.

 • Misafir
  30 Ekim 2018 Salı 17:49

  Usulsüz yapılan işlere ortak olmak istememiş işte delikanlı kadınmış

Çivici reçeteyi açıkladı... 'Şehri planlamamız lazım'

9 Ekim 2018 Salı 19:48

Çivici reçeteyi açıkladı... 'Şehri planlamamız lazım'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı ve İnşaat Mühendisi Erol Çivici, bu gün bazı STK’ları ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu. Çivici Ereğli’nin bu günkü durumunda hiç kimsenin memnun olmadığını belirterek “Şehrin sorunlarını ve çözümünü bilipte kenarda oturamazdım. Şehri planlamamız lazım” dedi.

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Şoförler Odası, Taksiciler Derneği ve Osmanlı Çileği Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneği’ni ziyaret etti.

İlk ziyaretini Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel ve yönetimine gerçekleştiren Çivici, iş hayatı ve siyasi yaşamından itibaren hep sivil toplum örgütleriyle iç içe olduğunu söyledi. Çivici konuşmasında, “Kenarda bekleyelim demedik. Bu süre içerisinde 15 sene belediye meclis üyeliği yaptım, 5 sene ticaret odası meclis üyeliği yaptım, spor kulüplerinde yöneticilikler yaptım, TED Vakfında yöneticilik yaptım. Bugün 47 yaşımıza geldik, yani tecrübe diyorsanız bana göre tecrübemin zirvesindeyim. Ereğli’nin sorunlarını hakikaten iyi biliyorum. Ereğli’nin sorunlarını bilip de bir şeyler yapabilecekken bunların yapılmadığını görmek insanı üzüyor. Bu sefer de kenarda da duramıyorsun bir insan olarak. Çok kısa süre içerisinde birçok sorunu birlik ve beraberlik içerisinde halledebileceğimize inanıyorum. Esnafımızın durumunu çok iyi biliyorum.” dedi.

“Şehri Planlamamız Lazım”
Geçmişte Ereğli esnafının ekonomik açıdan güçlü olduğunu savunan Çivici, “Evet, şimdi Türkiye’de bir sorun var ama Ereğli’de daha çok sorun var. Yani Türkiye’deki krizin iki katını Ereğli’de yaşıyoruz biz. Erdemir’de geçmiş zamanlarda 12 bin işçi çalışırdı, Zonguldak’ta 55 bin maden işçisi vardı, tersanelerimizde 5-6 bin işçimiz vardı. Ama bugün baktığınız zaman, Erdemir’de 6 bin 500’e düştü işçi sayısı, makineleşmeyle beraber her geçen gün üretim artıyor, çalışan sayısı düşüyor. Yarınlar da robotlar işin içine girecek bu sayı belki bin 500’lere düşecek ve belki hep beraber gurbete çıkacağız. Bunun çözümünü bugünden aramazsak, bugünden bir şeyleri planlamazsak yarın hepimiz bir yerlerde arayış içerisine girmek zorundayız… İlk önce bir şehri planlamak lazım. İhtiyaçlarımızı tespit edip 40-50 sene sonrasını planlamak lazım. Belediye fabrika açmaz ama fabrika açılacak yerlerin önünü açması lazım, planlaması lazım. Bugüne kadar maalesef bunların hiçbirini yapamadık ama inşallah bundan sonrasında yapmakla mükellefiz. Yoksa bizim çoluğumuz çocuğumuz bizim için hayır duası okumayacaklar.” ifadelerine yer verdi.

Tezel “Sizi yakından tanıyoruz”
Çivici’ye çıkmış olduğu yolda başarılar dileyen Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel şu şekilde konuştu; “İzlediğiniz doğru bir yol. Ereğli uzun zamandır kan kaybediyor. İhtiyacı olup da yapılmayan projeleri çok Ereğli’nin. İnşallah yeni yönetimlerle yapılabilir projelerin bazıları hayata geçecek diye düşünüyorum. Ereğli’nin beklentileri çok. Sizi de yakından tanıyoruz, esnaf olarak bilinen birisiniz. Allah yolunuzu açık etsin. Ziyaretinizle bizleri onurlandırdınız.”

“Asıl sorumlu Ereğli belediyesi”
Erol Çivici, ikinci ziyaretini Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ve yönetimine yaptı. Oda Başkanı Cevdet Civelek, ilçede terminalin yeni yerine taşınmasıyla şehirlerarası otobüslerin yol güzergâhında yolcu-indirip bindirememesini kendi hatalarıymış gibi gösterilmeye çalışıldığını, ama asıl sorumlunun belediye olduğunu kaydetti. Civelek, terminalin yeni yerine taşınacağının çok önceden belli olduğunu ama buna rağmen belediye ve diğer ilgililer tarafından buna bir çözüm üretilmediğini kaydetti. Çivici de, bu ve benzer sorunların oluşmaması için uzun vadeli planlamanın ne kadar önemli olduğunun ortaya çıktığını vurguladı.

“Ereğli’yi İyi Günlere Taşıyacağız”
Çivici ise konuşmasında ilçede bir projenin hayata geçirilmeden mutlaka o projeden etkilenecek kesimin görüş ve önerilerinin alınması ve ona göre hazırlık yapılması gerektiğinin altını çizdi. Türkiye’de tüm şehirler 18. Madde uygulamasını hayata geçirirken bu gün Ereğli’nin bu noktada eksik kaldığını anlatan Çivici, gerekli planlamalar yapıldığında bir çok sorunu kısa sürede çözüme kavuşturabileceklerini söyledi.


‘Herkesi memnun edecek çalışmalar yapılması lazım’
Çivici, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın ardından Kdz. Ereğli Taksiciler Derneği Başkanı Yücel Oktay ve yönetimini ziyaret etti. Burada taksicilerin sorunlarını dinleyen Çivici, gerekli planlamanın yapılmaması durumunda bu günkü sorunların gelecekte içerisinden çıkılmaz bir hal alacağını vurguladı. Çivici konuşmasında “Siyaset öyle bir şey oldu ki herkes kendini bir yerlerde görebiliyor, görmek istiyor daha doğrusu. Ama bu bir sorumluluk, bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Bu bilgi ve tecrübenin bende olduğunu düşünüyorum. Çözüm noktalarının da çok kolay olduğunu düşünüyorum açıkçası. Bu süreç içerisinde aslında sorunları hepimiz biliyoruz. Ama bu sorunların ilk önce planlanması gerekiyor. Eğer bir şeyleri planlayamazsak gelecekle ilgili, bu günden daha kötü olacağız. Şehir merkezi her geçen gün bitiyor. Çünkü insanların alışkanlıkları beklentileri değişiyor. Geçmişte her kes pazar yerine gelirken, bugün hizmeti en yakın yerlerden almaya çalışıyorlar. Zaman insanlar için artık çok kıymetli. Şehri bu yeni düzen içerisinde, geliştirmek lazım ve beklentileri göz önünde bulundurarak da şehri yaymak gerekiyor. Bu yayılan şehir içerisinde sizleri de doğru yerlere yerleştirebilirsek bu işten herkes memnun kalır.” Dedi.


“İmar ve şehirciliğin ne demek olduğunu iyi bilirim”
Çivici gün içerisinde son olarak Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şaban Çetinkaya ve yönetimini ziyaret etti. Başkan Çetinkaya ziyarette yaptığı konuşmasında Çivici’ye başarılar diledi. Çetinkaya konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Sayın Erol Çivici’nin Ereğli’nin ortak paydası olan Osmanlı Çileği Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneği’ni ziyaret etti. Kendisine hoş geldiniz diyorum. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum.”
Belediyecilik konusunda tecrübeli olduğunu, imar ve şehirciliği iyi bildiğini vurgulayan Çivici ise gösterdikleri ilgiden dolayı dernek başkanı ve yöneticilerine teşekkür etti. Çivici konuşmasında “Belediyecilik konusunda tecrübeli olduğumu düşünüyorum, hatta tecrübenin zirvesinde olduğumu düşünüyorum. Ben projecilikten gelen bir insanım. İmar ve şehirciliğin ne demek olduğunu iyi bilirim. Ereğli’nin sorunlarını tabi ki iyi biliyorum. Bugünkü bulunduğumuz pozisyon itibarıyla Ereğli’den memnun muyuz? diye soruyorsanız, ben sizin de çok memnun olduğunuzu düşünmüyorum açıkçası. Ereğli 40’ın üzerinde ili geçen bir ekonomisi nüfusu varken, ekonomik, sosyal kültürel ve spor olarak memnun değiliz. Sorunları bilmek ve kenarda durmak çok bize göre de değil açıkçası. Bir şeyler yapabileceğimize inandığımız projeler vardı ve bu projeler doğrultusunda da aday adaylığımızı açıkladık. Ereğli’nin ekonomisini bir şekilde çeşitlendirmek gerekiyor. Alternatifler oluşturmamız gerekiyor. Ereğli’nin aslında çok büyük değerleri var. Şehirlerin planlamasını yaparken insanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak gerekir” dedi.

Yorumlar