CHP’li başkan koltuğa oturunca ÇARK etti

26 Kasım 2018 Pazartesi 16:41

Ereğli Haber

CHP’li başkan koltuğa oturunca ÇARK etti

Alaplı Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Nuri Tekin, Belediye Başkanı olmadan önce eleştirdiği konuları koltuğa oturunca bir bir unuttu. Verdiği sözler karşısında 4,5 yılda adeta sağıra yatan Tekin, koltuğa oturur oturmaz kepçeye çıkıp ilçe girişindeki kavşağı açacağını söylemiş ancak, 4,5 yılda açacağını söylediği kavşağın karşısına sadece yapay şelale yapabildi.

Ereğli Haber- ‘Alaplı Belediyesi kötü yönetiliyor’ diyerek Belediye Başkanlığına seçilen CHP’li Nuri Tekin, koltuğa oturunca verdiği vaatleri unutup çevre düzenlemesi yaparak görev süresini tamamlıyor.
2014 yerel seçimleri öncesinde CHP Alaplı İlçe Başkanlığından istifa ederek Belediye Başkanlığına aday olan Nuri Tekin, ilçenin kronikleşen sorunlarına çözüm bulacağı vaatleri ile iktidara geldi. Tekin’in Alaplı için verdiği vaatlerin birçoğu ise gerçekleşmedi.

Projeleri unuttu
‘Mega’ proje olarak ortaya attığı ve içerisinde Pazaryeri, kültür merkezi, sinema salonları, kafeteryalar gibi birçok sosyal alanın bulunduğu vaadini unutan Tekin, unuttuğu projeler sadece bununla da sınırlı değil. 2014 yerel seçimleri öncesi koltuğa oturduğunda ilk olarak kepçenin üzerine çıkıp Alaplı ilçesinin girişinde ki kavşağı açacağını söyleyen CHP’li Belediye Başkanı, kavşağı açmak yerine karşısına şelale yapmakla yetindi. Yaptığı çevre düzenlemesi ve parklarla vatandaşların takdirini toplayan CHP’li Belediye Başkanı Nuri Tekin, söz verip yapmadığı projelerle de eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

Belediye borç batağında
Türkiye’ deki en borçlu belediyeler arasında ilk sıralarda yer alan Alaplı Belediyesi’nin vergi, SGK, işçi ve piyasaya borcu 100 milyon TL’yi geçti. Alaplı’ya 4,5 yıllık süre içerisinde önemli bir proje yapamayan Tekin’in buna karşın belediyeyi borç batağına sürüklemesi kafalarda soru işaretleri doğurmaya başladı. CHP’li Başkan Tekin’in söz verdiği projeleri hayata geçiremezken, belediyenin borçlarını nasıl artırdığı merak ediliyor.

Yorumlar
 • Alaplılı
  27 Kasım 2018 Salı 09:36

  Kıyaslama yaparken geçmişle kıyaslayın Alaplı'nın çehresini ne kadar değiştirdi görürsünüz. Şelale, çevre düzenlemesi, parklar yaptıkları... Ya geçmişte yapılmayanlar?

 • mustafa emeç
  26 Kasım 2018 Pazartesi 17:53

  vallahı ereglıyı balık ve hamsının bu faıj fıyatlarla sevındırdıgını sanmıyorum geçmış yıllara gore tekel oluşmuştur

Hamsi bereketi... 500 ton hamsi avlandı...

26 Kasım 2018 Pazartesi 15:46

Hamsi bereketi... 500 ton hamsi avlandı...

Karadeniz’de palamut bereketinin ardından Zonguldak açıklarında balıkçılar yaklaşık 500 ton hamsi avladı.

Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop’tan yola çıkan balıkçı tekneleri, Zonguldak’ta tonlarca hamsi avladı. Yaklaşık 30 tekne 30 ila 40 ton aralığında hamsi avlayarak Kilimli limanına yanaştı.
Tırlara yüklenen hamsiler başta metropol kentler olmak üzere Türkiye’nin dört bir bölgesine dağıtılmak üzere yola çıktı. Kilimli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Ali Özdemir, “Bu sene hamsi bol, gariban da yesin. Ama bir sorunumuz var. Büyük bir teknemiz taşa vurdu. Arkadaşlarımız onunla uğraşıyor. Yine 500 ton hamsi var. Şu an 15-20 teknemiz limana girdi. Diğerleri liman dışında bekliyor. Herkesin göz hakkını veriyorlar. Vatandaş da dua ediyor” diye konuştu.
Trabzon’dan gelerek Zonguldak açıklarında hamsi avladıklarını belirten Yılmaz Koç, “Bu sene balıkçılık Kdz. Ereğli ve Zonguldak açıklarından başladı. Hemen hemen her teknede 30 ila 40 ton arasında var. Balığı tezgahlara yetiştirmeye çalışıyoruz. Şu anda balık yetmiyor. Sadece bu bölgede olduğu için böyle oluyor. Bir aracın nakliyesi 5-6 bin lira, masraflar biniyor. Mazot pahalı, köpükler pahalı. Balıkçıya bakıyorsunuz para kazanamıyor. Tek nokta olduğu için balık yetmiyor. Şimdi buradan balık Trabzon’a gidecek. Bunu satacak adam da üzerine bindiriyor. Fiyatlar o yüzden yüksek oluyor. Trabzon, Ankara, İstanbul her bölgeye balık gidiyor. Deniz bu bol olursa balık ucuzlar. Biz istiyoruz ki 100 ton balık tutalım. O zaman ucuzlar. Ama 20-30 ton balıkla olmuyor” diye ifade etti.
Vatandaşlar da ellerine aldıkları poşetlerle teknelerin başında bekleyerek hamsi aldı.

Yorumlar
 • Harun
  27 Kasım 2018 Salı 09:41

  neden hala fiyatı 20 lira o halde

Mollabey Yolu asfaltlanıyor...

26 Kasım 2018 Pazartesi 15:42

Mollabey Yolu asfaltlanıyor...

Alaplı Belediyesi tarafından Mollabey yolu Aşağıdoğancılar mevkiinde tamamlanan yol genişletme çalışmasının ardından asfaltlama çalışmasına başlandı.

Asfalt döküm çalışmalarını yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Mollabey yolu güzergahındaki görüş açısının dar olduğu noktalarda yol genişletme çalışmalarının tamamlayarak asfalt döküm çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Bu güzergah 1 Belde ve 35 köyün bulunduğu önemli bir yol olduğunu ifade eden Tekin, şöyle dedi:
“İlçemiz merkezinin köylere açılan giriş-çıkış kapılarından biri olan Mollabey yolunda daha önce görüş açısının dar olduğu 3 noktasında genişletme ve altyapı çalışmalarını tamamlamıştık. Bu güzergahta 1 Belde yaklaşık 35 köy bulunuyor. Araç trafiği açısından çok yoğun olan yolda çalışmalar tamamlandıktan sonra trafik akışını da rahatlatacak.”
Asfalt çalışmalarına başladık.
Asfalt çalışmalarının sürdüğünü belirten Tekin, “Karşıyaka Mahallesi, Ormanlı İncivez yolu, Yeni Siteler Mahallesi, Karaağaç Bayırı, Kabristan Caddesi, eski köprü, Öğretmenler sitesi yolu ve mahallerimizde asfaltlama çalışmaları yaptık. Mollabey yolunda yol genişletme çalışmasının ardından bugünden itibaren asfalt döküm çalışmasına başladık. Bu yol köylere ulaşımı sağlayan çok önemli bir yol.” dedi.

Yorumlar

Kaymakam Çorumluoğlu ve Başkan Uysal tarihi alanları inceldi

26 Kasım 2018 Pazartesi 15:37

Kaymakam Çorumluoğlu ve Başkan Uysal tarihi alanları inceldi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin turizmini geliştirmek için çalışma başlatan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçenin tarihi ve kültürel varlıklarında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Çorumluoğlu ve Başkan Uysal’ın birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlere, Müze Müdürü, Milli Eğitim Müdürü ve Milli Emlak Müdürü ile Kdz. Ereğli Belediyesinin mimar ve mühendislerden oluşan teknik ekibi de katıldı. İlçedeki tescilli-tescilsiz tarihi ve kültürel varlıklara yönelik yapılan gezide, Karadeniz Bölge Komutanlığı bünyesinde bulunan Piyale Paşa Konağı gezisine Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu’da katıldı.
Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, çok faydalı bir gezi yaptıklarını belirterek, “Değerli Belediye Başkanımız, Belediyemizin mimar, mühendis ve müdürleri ile beraber Ereğli’de neler yapabiliriz? Turizm alanında ortak projeler ne yapabiliriz diye incelemeye çıktık. Bu geziye de bizim Müze, Milli Eğitim ve Milli Emlak Müdürümüz katıldı. Bizim için çok faydalı bir gezi oldu. En azından Turizme yönelik olarak Ereğli’de neler yapılabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Benimde kafamda bazı şeyler canlandı. Tabiî ki bu tür çalışmaları yapmak için önce şehri yönetenler olarak bizlerin düşünüp kısa ve uzun vadeli programlar yapmamız gerek. Onun bir başlangıcı olarak görüyorum bugünkü geziyi. Belediye başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına bizlere böyle bir fırsat verdikleri için de teşekkür ediyorum. İnşallah Turizm alanında güzel çalışmalara vesile olur” dedi. Başkan Uysal ise, Kaymakam Çorumluoğlu’na verdiği destekler için teşekkür ederek; “İnanç Turizmi, Doğa ve Kültür Turizmi, Deniz Turizmi, Spor, Kültür, Sanat olmak üzere bir çok alanda Kdz. Ereğli’mizin var olan mevcutlarını ortaya çıkartarak bir yol haritası belirlemeye çalışıyoruz. Bunun alt yapısını hazırlayıp Kültür Yolu projemizi hayata geçirmek istiyoruz. Sayın Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’na bu Turizm yolculuğunda verdikleri destekten ötürü şehrim adına şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

BTK Tırı’nın yeni istasyonu, Zonguldak

26 Kasım 2018 Pazartesi 12:42

BTK Tırı’nın yeni istasyonu, Zonguldak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Diyarbakır Gençlik Festivali ile başlayan Türkiye Turu, Erzincan ve Tokat’ın ardından şimdi Zonguldak şehrinde hizmet veriyor.


Teknolojiye ulaşma fırsatı sınırlı olan çocuk ve gençlere teknoloji deneyimleri yaşatmayı hedefleyen ve internetin bilinçli ve güvenli kullanımına ilişkin farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu projesi ‘BTK Tırı’, Crytek İstanbul’un da katkıları ile Türkiye Turu’nu sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Diyarbakır Gençlik Festivali ile başlayan Türkiye Turu, Erzincan ve Tokat’ın ardından şimdi Zonguldak şehrinde hizmet veriyor. Crytek İstanbul’un kurduğu standa gelen katılımcılar, burada Crytek’in geliştirdiği Warface, The Climb ve Robinson: The Journey isimli oyunları oynadılar ve Sanal Gerçeklik teknolojisi ile tanıştılar. Etkinliğe katılanların sanal gerçeklik oyunlarını deneyip çok memnun kaldığı stant, Güvenli İnternet Günü Etkinliklerinin en renkli ve yeni nesil teknolojilerin en ön planda olduğu köşelerden biri oluyor.

İnternetin bilinçli ve güvenli kullanımına ilişkin farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu projesi BTK Tırı yolda olduğu müddetçe, onlarla birlikte seyahat etmeye devam edecek olan Crytek İstanbul ekibi, teknolojiye ulaşma fırsatı sınırlı olan çocuk ve gençlere teknoloji deneyimleri yaşatmaya sonuna kadar yardımcı olacağını belirtti.

Yorumlar