CHP’de Ereğli’den sonra Devrek’te karıştı

16 Kasım 2018 Cuma 17:29

CHP’de Ereğli’den sonra Devrek’te karıştı

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda eski belediye başkanının bazı aday adayları alehinde yaptığı girişimlerle başlayan kargaşa İlçe Başkanlığı seçiminde tavan yapmıştı. CHP’de şimdi de Devrek Belediye Başkan Adaylığı için kavga başladı.

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda eski belediye başkanının aday adaylığı başvurusunun ardından yaptığı girişimler partide kargaşaya neden olmuştu. CHP Ereğli ilçe teşkilatında Sertan Ocakçı’nın istifasının ardından yapılan ilçe başkanlığı seçimlerini Naide Ercan kazanmış ancak tüzük gereği salt çoğunluk sağlanamadığı için seçim iptal edilmiş ve Sevdekar Aras yeniden ilçe başkanı olmuştu.
CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda bu kavga devam ederken, şimdide Devrek’te ki CHP teşkilatı karıştı. Devrek’te Songül Malkoç’un belediye başkan aday adaylığı başvurusunu genel merkezden yapması teşkilat yöneticilerini kızdırdı.
Konuya ilişkin olarak CHP Devrek İlçe Başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde; “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Genel Merkezimiz tarafından belirlenen başvuru takvimi 1 Ekim 2018 ve 19 Ekim 2018 tarihleri arasında olduğunu açıklamış daha sonra süreyi 26 Ekim 2018 tarihine uzatılmıştır;
Belirlenen süre içinde Devrek Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak İlçe Teşkilatımıza Sayın Çetin Bozkurt müracaat etmiştir.
Aday adaylığı başvurusunda başka bir kişi bulunmadığı için 26.10.2018 tarihinde yönetim kurulu toplanmış ve bu toplantı sonucunda da tek aday olarak başvuran Sn. Çetin Bozkurt’un adaylığı oybirliğiyle kabul edilmiştir.
Bilindiği gibi başvurunun yapılacağı tek yer ilçe başkanlığıdır. Ancak gelinen bu süreçte partimizin seçim takvimi ve temayülleri hiçe sayılarak, başka girişimlerin de yapıldığını basından öğrenmiş bulunmaktayız.
Devrek CHP İlçe yönetimi ve il yönetimi olarak, Sayın Çetin Bozkurt lehinde aldığımız bu kararın ve attığımız imzaların arkasında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yorumlar

Halk desteğini aldı... Aday adaylığını açıkladı...

16 Kasım 2018 Cuma 17:06

Ereğli Haber

Halk desteğini aldı... Aday adaylığını açıkladı...

Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer görevinden istifa ederek AK Parti'den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Ciğer önce halkın desteğini arkasına aldı daha sonrada parti binasına gidip başvurusunu yaptı.

Kdz. Ereğli Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer, görevinden istifa ederek AK Parti'den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. AK Parti İlçe Başkanlığı’na başvurusunu yapmadan önce Yaşar Ciğer, kendisini desteklemek için İsmet İnönü Parkı’nda toplanan vatandaşlara seslendi. Ciğer, yaşadığı sevgi selinden ötürü uzun süre konuşmasına başlayamadı.
Hizmet önlüğünü giymek için aday adayı olduğunu ifade eden AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Ciğer konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Değerli hemşerilerim, Ereğli’nin güzel insanları, bana bu anlamlı günde, bu güzel sürprizi yaparak, heyecanıma heyecan katan tüm gönül dostlarıma teşekkür ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. İnsanın en değerli varlık, bilginin en hünerli güç, sevginin en bağlayıcı unsur olduğunu bugün burada hepiniz en güzel şekilde gösterdiniz. Bu heyecanla, bu mutlulukla inanın ne konuşacağımı bilemiyorum. Ama şu var ki; Kandilli ’de bir maden işçisinin çocuğu olarak dünyaya gelen ve emeğin en yüce değer olduğuna inanarak bugüne kadar çalıştığı her kuruma değer katmaya çalışmış her gittiği yer ve ortamda adını geniş kitlelere duyurmuş ve yaptıklarıyla örnek olmuş bir kardeşiniz olarak bugün sizlerle olmanın mutluluğunu ve sizlere hizmet edecek olmanın heyecanını yaşıyorum. Her yaptığım işte samimi ve insan odaklı olmayı ön planda tuttum. Hizmet için yola çıktığımız bu kutsi yolculukta şunu iyi biliyorum ki; ben tek başına hiçbir şey yapamam. Bana bu yolda destek olacak sizlersiniz. Eğitim alanında sosyal ve kültürel alandaki çalışmalarım,23 yıl boyunca giydiğim eğitim ve yöneticilik hizmeti önlüğümün üstüne belediyecilik hizmeti önlüğümü giymek için aday adayı oldum. Çalışma hayatım boyunca kamu görevlisi olarak devletine hizmet etmenin sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarımla halkımla iç içe olmanın onurunu birçok kez aldığım taltif ve takdirle yaşadım. Fakat benim için en güzel takdir partimin ve değerli hemşerilerimin bana lütfedeceği başkanlık adaylığıdır. Teşkilat ve yerel yönetimin makamı vatandaşının yanıdır. Bizler bizi sevmeyenlere bizden farklı düşünenlere bize karşı mesafeli olanlara bizi sevenler kadar dinlemedikçe, bize oy vermeyenleri oy verenler kadar anlamadıkça başarılı olamayacağımızı biliyoruz.”

“Belediyeye koşarak gideceğim”


Belediyeye yürüyerek değil koşarak gideceğim diyen Ciğer, “Belediye ve ilçe teşkilatı bir ekip gibi çalışmalıdır. Belediye başkanının elinde sihirli bir değnek yoktur. Başkan ekibiyle, müdürüyle, memuruyla, işçisiyle en önemlisi bu ekibe inanan ve güvenen teşkilatı ile birlikte olursa bu işi başarabilir. Benim için Ereğli, güneşinde yandığım, denizinde ıslandığım, sokaklarında çocukluğumu gençliğimi yaşadığım, kara kömüründen ekmeğini yediğim ve her zerresinde çocuklarımın geleceğini gördüğüm şehirdir. Ereğli için, sizler için, bizler için, hepimiz için, çocuklarımız için güzellikler biriktirmek için hayaller kurdum. Bu hayalleri gerçekleştirmek için vazgeçilmez olan doğası, denizi ve güneşi ile cennet vatan Ereğli’mizi birlikte yönetmeye talibim. Bu şehri yönetirken ayrıştırmadan, ötekileştirmeden insanın en değerli varlık, sevginin en bağlayıcı güç olduğunu bilerek ve iki şey üzerinde yoğunlaşarak bu şehri yöneteceğimi bilmenizi isterim. Bunlar; İnsan kaynaklarının yönetimi, ekonomiyi düzenli ve verimli kullanacak bir yapı oluşturarak yönetmek olacaktır. Vizyoner belediyecilik anlayışı ile halkına hizmet ederek, hizmet etmeyi görev değil görevden de öte kutsal bir vazife anlayışıyla ”belediyeye yürüyerek değil koşarak giden” belediye başkanı olacağım. Buradan aday adaylığını açıklayan arkadaşlarımın hepsi birbirinden değerli arkadaşlardır. Güzel, yapıcı rekabet ortamı tüm partimize ve Ereğli’ye kazandıracaktır” dedi.

Ant İçtiler


Kdz.Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, kendisi için toplanan kalabalık ile birlikte, Ereğli’ye hizmet edeceğinin andını içerek, vatandaşa söz vererek, vatandaştan söz istedi. Ciğer konuşmasında, “Burada partimiz kimi aday gösterirse o arkadaşın etrafında kenetlenerek belediyeyi kazanırız. Benim şahsım adıma düşen her ne varsa her türlü gayreti göstermeye hazır olduğumu bilmenizi isterim. Tüm bunların olması için de belediyeyi tekrar kazanmamız, kazanmak için de bizim birlikteliğimiz çok önemlidir. Ereğli için hayaller kurdum, gerçeklerle yaşadım. Artık hayal kurmak değil sizlerle birlikte gerçeği yaşamak istiyorum. Ve bu heyecanımı bu enerjimi Ereğli için harcamak istiyorum. El ele gönül gönüle çalışmalıyız ki başaralım. Şimdi buradan size söz veriyorum ve sizden de bana söz vermenizi istiyorum. Bu andı birlikte söyleyelim istiyorum. Şimdi ben söyleyeceğim sizler tekrar edeceksiniz. Bu benim öğretmenlikteki son dersim olsun. Ant olsun ki; hiçbir şahsi beklenti içinde olmadan Ereğli’mizin yüksek menfaatleri için her şart ve koşulda ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Şunu biliniz ki; ben de sizler için, Ereğli’miz için , geleceğimiz için ,çocuklarımız için, daha güzel daha güçlü bir Ereğli için her şart ve koşulda hiçbir birey ayırt etmeksizin, var gücümle çalışacağım. Bu yolda Mevla’m yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz aydınlık ve açık olsun. Bugünüme anlam katan tüm sevenlerime en içten kalbi duygularımla teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.
Ciğer konuşmasının bitiminde vatandaşların tek tek elini sıkarak onlarla sohbet etti. Kalabalığın dağılmasının ardından AK Parti İlçe Teşkilatı’na giderek Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatını yapan Ciğer, hayırlı olmasını temenni etti.

Yorumlar

Çakır açıkladı... Aday adayı olacak mı?

16 Kasım 2018 Cuma 16:38

Ereğli Haber

Çakır açıkladı... Aday adayı olacak mı?

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediye Başkanlığı için 20 aday adayının başvuruda bulunduğunu açıklarken, kendisinin adaylığı konusunda da İz Medya'ya konuştu.

AK Parti’de Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı için 20 kişi başvuru yaptı.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adaylığı için şu ana kadar 20 kişiden başvuru aldıklarını söyledi. Çakır yaptığı açıklamada “31 Mart 2019 yerel seçimlerimizin Ereğli’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ereğli’mize şu ana kadar 20 aday adayı başvuruda bulundu. 5 Kasım’da başlayan başvuru süreci 12 Kasım’dan sonra 16 Kasım’a kadar uzatılmıştı. Bu gün itibariyle süreç tamamlanmış oldu. Pazar günü itibariyle temayül yoklamaları yapılacak. Sonraki süreci de hep birlikte takip edeceğiz. Bütün aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ereğli’de diğer bölgelere göre aday adaylıklarında sayı yukarıda olur. Bu sefer sayı biraz daha yüksek oldu diğer ilçelere baktığımız zaman. Bu işe sahip çıkmak isteyip ‘Bende bu işi yapabilirim, katkım olsun’ diyen partimizin çeşitli kademelerinde bulunmuş yada partimize gönül verdiğini beyan edip dışarıdan gelen aday adaylarımızla beraber tabi ki sayı 20’yi buldu. Normalde sayı bu kadar olmuyordu. Ama bunda da bir hayır vardır” dedi.
Çakır kendisinin aday adaylığı süreci ile ilgili olarak ta genel merkezle gerekli görüşmeleri yaptığını belirterek, İl ve İlçe Başkanları ile ilgili değerlendirme sonucunu beklediğini söyledi. Çakır kendileri ile ilgili adaylık durumunun ise 1 Aralık’a kadar sonuçlanacağını belirtti.
2014 yılına kadar CHP’de olan Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı bir önceki yerel seçimlerde Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ın seçilmesi ile AK Parti’ye geçmişti.

Yorumlar

Çakır açıkladı… Kaç kişi başvurdu?

13 Kasım 2018 Salı 21:33

Ereğli Haber

Çakır açıkladı… Kaç kişi başvurdu?

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli ilçe ve 3 belde belediyesini alacaklarını söyledi. Çakır Ereğli için şu ana kadar 18 kişinin müracaat ettiğini ifade etti.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Erol Şahin ve Salih Kumaş’ın aday adaylığı başvurularını yaptığı toplantıda İz Medya’nın sorularını yanıtladı.
31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle alakalı 5 Kasım’da aday adaylık müracaatları başlamıştı. Aday adaylığı müracaatları 12 Kasım’dan 16 Kasım’a kadar uzatıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuran 18 kişi. Yoğun bir katılım gözüküyor. Partimizin çeşitli kademelerinde görev yapmış abilerimizin, arkadaşlarımızın aday adaylığı müracaatında bulunmaları bizi mutlu ediyor. Her kes davasına, şehrine sahip çıkıyor. Bizlerde süreci hep birlikte takip ediyoruz. 16’sından sonra da oluşan tabloyu kamuoyu ile paylaşacağız. Öncelikle bu seçimlerin Ereğli, Zonguldak, ülkemiz ve AK Parti ailesine hayırlı olmasını diliyorum. Bütün aday adaylarımıza çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Cenab-ı Allah haklarında hayırlısı neyse onu nasip etsin” dedi.
Çakır İz Medya’nın Belde Belediyelerinde adaylık durumu ile ilgili sorusuna ise şu yanıtı verdi; “Dün için Gülüç’ün çalışkan, daha önceden partimizin belediye meclis üyesi olarak görev yapmış bir başkanımızı tekrar partimize kazandırdık, yol arkadaşı eyledik. Hep birlikte Gülüçümüze, Ereğlimize ve bölgemize hizmet edeceğiz. Bu katılımın da başta Gülüç Belediye Başkanımıza, ailesine, Gülüçümüze, Ereğlimize, Zonguldakımıza ve AK Partimize hayırlı olmasını diliyoruz. Birlikte çok daha güzel hizmetlere imza atacağız. Beldelerde tek aday adayı anlayışı içerisinde değiliz. Fakat parti tabanının birlikte hareket edeceği, ayrışmaların daha aza ineceği bir süreç takip ediliyor. Şu an bire tek Ormanlı’da mevcut belediye başkanımızın yanında bir tane daha çıkan aday adayımız var. O’nun dışında Gülüç ve Kandillimiz için şu ana kadar tek aday başvurdu.”

Yorumlar

AK Parti’de bir bomba daha… Kumaş’da aday adayı oldu…

13 Kasım 2018 Salı 20:50

Ereğli Haber

AK Parti’de bir bomba daha… Kumaş’da aday adayı oldu…

AK Partili Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Salih Kumaş, eşi ve çocukları ile birlikte parti teşkilatına gelerek Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yaptı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi’nin AK Partili meclis üyelerinden Salih Kumaş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’na gelerek Başkan Fatih Çakır’a Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvuru evraklarını teslim etti. Parti binasına eşi Derya, oğlu Burak ve kızı Feriha Kumaş ile birlikte gelen Salih Kumaş “Bu yarışta bende varım” dedi.
Kumaş aday adaylığına ilişkin olarak gazetecilere yaptığı açıklamada “Öncelikle bizleri bu saate kadar bekleyip başvurumuzu kabul ettiği için İlçe Başkanımız Fatih Çakır’a teşekkür ediyorum. 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimleri için Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı müracaatımızı yaptık. Partimizin daha önce değişik kademelerinde görev aldık. Şimdide böyle bir göreve talip olduk. Belediye başkan aday adaylığı müracaatını yapan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Her kesin haklarında hayırlısı ne ise olsun. Süreci hep birlikte takip edeceğiz” dedi.
Kumaş daha sonra parti yöneticilerinin tebriklerini kabul etti.

Yorumlar