CHP Zonguldak'ta "Şanal" dedi...

27 Ocak 2019 Pazar 17:05

Ereğli Haber

CHP Zonguldak'ta "Şanal" dedi...

CHP PM'de dün gece boyu devam eden toplantı sonunda Ali Uzun'a geçit verilmezken adayın Şenol Şanal olmasına karar verildi. Ereğli'de ise beklenen olmadı.

CHP MYK toplantısı az önce sona erdi. Zonguldak ve Ereğli adayları ile ilgili MYK kararını alırken, bu isimler PM'ye gönderildi. 17.45'te toplanacak olan PM belediye başkan adaylıkları ile ilgili son noktayı koyacak.

CHP PM'ye adaylık başvurusu dahi bulunmayan Ali Uzun'un gelmesi partilileri çılgına çevirdi. Yaşanan itirazlar üzerine Ali Uzun ismi geri çekilmek zorunda kaldı ve Şenol Şanal'ın aday olmasına karar verildi. Ereğli'de ise beklenen aday çıkmadı.

Yorumlar

Ne yazdıysak o... Uysal, BBP'den resmen aday...

25 Ocak 2019 Cuma 16:36

Ereğli Haber

Ne yazdıysak o... Uysal, BBP'den resmen aday...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Büyük Birlik Partisi Zonguldak İl Başkanı Ahmet Çolak Ereğli İlçe başkanı Turabi Çelik ve bazı yöneticileri ile birlikte Ankara’ya giderek BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüştü.

BBP Genel Başkanı Destici Başkan Uysal’a BBP rozeti takarak Belediye Başkan Adaylığını onayladı. AK Parti’den istifa eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal BBP Partisine geçti. Başkan Uysal bugün BBP Zonguldak İl başkanı Ahmet Çolak Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik parti yöneticileri Sabri Dinçer SMMM Serkan Günaydın, Mehmet Kervan ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Avukat Yusuf Kaan Yılmaz ile birlikte Ankara’ya gitti. İlk olarak Tacettin Dergahında Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret eden Uysal ve beraberindekiler dua ettiler. Daha sonra BBP Genel Merkezi’ne geçen Uysal burada Genel Başkan Mustafa Destici ile görüştü. Yapılan görüşmenin ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a BBP rozetini takarak belediye başkan adaylığını resmen onayladı.

Yorumlar

BBP'de flaş gelişme... 'Yakında açıklayacağız'

21 Ocak 2019 Pazartesi 21:36

BBP'de flaş gelişme... 'Yakında açıklayacağız'

BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, Ereğli Belediye Başkanlığı için güçlü bir isimle yola çıkacaklarını söyledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlere Kdz. Ereğli'de çok güçlü bir adayla gireceklerini söyledi. Hiç kimsenin tehditlerine tabuç bırakmayacaklarını dile getiren Çelik "Adayımızın arkasında dimdik duracağız. Kimsenin tehditlerine tabuç bırakmayacağız" dedi.

Çelik adayın kısa süre önce AK Parti'den istifa eden Hüseyin Uysal'ın mı olduğu yönünde ki soruya ise "Şimdilik isim açıklamayalım. Ama şu kadarını söyleyebilirim Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığını kazanacağız. Bunuda önümüzdeki süreçte her kes görecek" diye yanıt verdi.

Yorumlar

Ereğli'nin adayı Erol Çivici oldu...

16 Ocak 2019 Çarşamba 15:03

Ereğli Haber

Ereğli'nin adayı Erol Çivici oldu...

CHP MYK'da Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adaylığı için Erol Çivici üzerinde karar kıldı. Zonguldak ve Ereğli adayı haftaya açıklanacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adaylığı için Erol Çivici ismi üzerinde karar kıldı. MYK'da alınan karar haftaya Parti Meclisi'ne sunulucak.

Erol Çivici'nin aday olarak belirlenmesinde yapılan anketlerde yüksek oranda oy alması, belediyecilik tecrübesi, genç ve Ereğlili olması gibi faktörler en büyük etken oldu. 

CHP'de Zonguldak ve Ereğli Belediye Başkan adayının isminin  bu gün açıklanmayacağı belirtildi. Alınan bilgiye göre CHP Zonguldak ve Ereğli Belediye Başkan adayını önümüzdeki hafta açıklayacak. 

 

Yorumlar

CHP Zonguldak ve Ereğli'yi yarın açıklıyor...

15 Ocak 2019 Salı 13:42

Ereğli Haber

CHP Zonguldak ve Ereğli'yi yarın açıklıyor...

CHP Genel Merkezi Zonguldak ve Ereğli Belediye Başkan adaylarını netleştirdi. Kılıçdaroğlu iki isminde onayını verdi...

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak ve Ereğli Belediye Başkan Adaylarını belirledi. Edindiğimiz bilgilere göre CHP Genel Merkezinde adayları belirleyen komisyon nihai kararını vererek Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na dosyaları teslim etti. Gerekli incelemesini yapan Kılıçdaroğlu Zonguldak ve Ereğli'de ki belediye başkan adayları için kararını verdi. Adayların isimlerinin yarın akşam saatlerinde kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. 

Yorumlar