CHP Gülüç'te adayını buldu... Başvurusunu yapacak...

18 Aralık 2018 Salı 11:51

Ereğli Haber

CHP Gülüç'te adayını buldu... Başvurusunu yapacak...

CHP'de Gülüç Belediye Başkan Adaylığı için Belde Başkanı Halil Demirer aday adaylığı başvurusunu yapmaya hazırlanıyor.

CHP Gülüç Belediye Başkan Adaylığı için partiye uzun yıllar emek veren Halil Demirer başvuru yapmaya hazırlanıyor. Partisinin Gülüç'te aday bulamayacağı yönünde ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Demirer, "Bu güne kadar hizmet ettiğim ve bayrağını hep yukarılara taşıdığım CHP'mizi Gülüç'te en iyi şekilde temsil edip başarıyı yakalayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için CHP'den Gülüç Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatımı yapacağım. Aday olduğum takdirde de belediye başkanlığını kazanacağıma inanıyorum" dedi.

Yorumlar
 • SATILMIŞ SEVİM
  18 Aralık 2018 Salı 13:34

  BAŞARILAR

Yaşar Ciğer, AK Parti genel merkezinde

11 Aralık 2018 Salı 17:56

Ereğli Haber

Yaşar Ciğer, AK Parti genel merkezinde

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ü makamında ziyaret etti.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklaması ile birlikte kamuoyunda adından sıkça söz ettiren eğitimci Yaşar Ciğer, temaslarını sürdürüyor.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ü ziyaret etti. Yerel seçimler ve Ereğli hakkında Genel Başkan Yardımcısı Demiröz’e bilgiler aktaran Ciğer, aday kim olursa olsun kazananın AK Parti olacağını söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz ise, Ciğer’e çıktığı yolda başarılar diledi.
Demiröz ile Ciğer samimi bir ortamda bir süre sohbet etti.

Yorumlar

“İstifayı kendileri düşünsünler”

11 Aralık 2018 Salı 16:39

“İstifayı kendileri düşünsünler”

CHP Gülüç Belde Başkanı Halil Demirer, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Geçtiğimiz hafta bir basın açıklaması yapan CHP Gülüç Belde Başkanı Halil Demirer’e cevap veren CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Demirer’i gereğini yapmaya davet etti. Demirer, Aras’ın açıklaması karşısında, halen CHP İlçe Teşkilatının sorun üretmeye devam ettiklerini söyledi.
İstifaya hazır olduğunu belirten Demirer, CHP İlçe Teşkilatının istifa etmeyi düşünmeleri gerektiğini ifade etti. Demirer açıklamasında, “Geçtiğimiz hafta yaptığım bir basın açıklaması sonrası CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras cevaben yaptığı açıklamada şahsımı gereğini yapmaya davet etmiştir.
Ben CHP Gülüç Belde Başkanı olarak zaten geçtiğimiz hafta yaptığım basın açıklamasında gereğini yapmıştım. Ona istinaden halen ne il, ne ilçe nede milletvekillerinden şu ana kadar hiçbir dönüş olmadığı halde ilçe başkanı çıkıp bu açıklamaları yapıyor. CHP Belde Başkanı olarak tarafımı son 4,5 yılda olduğu gibi bu günlerde dahi bir tek kişi arayıp ‘Orada ne oluyor?’ diye sormamıştır. İlçe başkanının çıkıp neyin savunmasını yapıyor anlamış değilim. Bizim çözüm aradığımız her süreçte olduğu gibi bu günde sorun üretmeye devam etmektedir.
2019 yerel seçimlerine gittiğimiz süreçte aday adayı arayışımız devam ederken, halen daha bir aday adayının olmayışının sorumlusu olarak şahsımı göstermek istemeleri tam bir komedidir. Halil Demirer ve yönetim olarak istifa etmem gerekiyorsa ben istifaya hazırım. Ancak kendileri de aynı istifa yolunu düşünmek zorundadırlar. Bu işin bu noktaya gelmesindeki sorumluluğu şahsıma değil, il ve ilçe yöneticileri kendilerine sormak zorundadırlar. Kendileri bu istifa sürecinde neler yapmışlar onu oturup düşünsünler ve beni gereğini yapmaya ondan sonra davet etsinler.
Kendi hatalarını örtmek için, şahsımı öne sürüp asıl suçluların gizlenmeye çalışmaları karşısında ben dün olduğu gibi bu günde çıkıp ‘Kral çıplak’ demeye devam edeceğim” dedi.

 

Yorumlar

Demirtaş'tan Aras'a tokat gibi cevap...

11 Aralık 2018 Salı 15:51

Demirtaş'tan Aras'a tokat gibi cevap...

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, CHP’nin Kdz. Ereğli’de (Biri kendisinin) 3 oy alıp seçilemeyince anti demokratik bir şekilde partinin başına getirilen Sevdekar Aras’ın yaptığı açıklamanın tümüyle yalanlarla dolu ve uydurmalardan ibaret olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde CHP’den AK Parti’ye geçen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras’ın kendisi hakkında yaptığı iddialara yanıt verdi.
CHP İl, İlçe teşkilatları ve Milletvekillerinin görev yaptığı süre zarfında hiçbir şekilde destek görmediğini, destek olmadıkları gibi düzenlediği hiçbir etkinliğe parti teşkilatının katılmadığını ifade etti. Demirtaş açıklamasında, “Gülüç Belediye Başkanı olarak 2014 yılı Mart ayından bu yana Gülüç Beldemize ve halkımıza hak ettiği hizmetleri yapmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Yaklaşık 4,5 yıllık görev süremiz içerisinde de Gülüç’ün her noktasına dokunduk ve beldemizi daha yaşanılır bir kent haline getirdik.
Bizler Gülüç’te bu hizmetleri yaparken 2014 yılında aday olduğum CHP’nin ne il, ne ilçe teşkilatı nede milletvekillerinden hiçbir destek görmediğim gibi, düzenlediğimiz hiçbir etkinlikte de yer almamışlardır. Gülüç’te bayramlaşma yapılırken dahi bölgeye gelen milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri beldemize uğramadan yanı başımızdan gelip geçmişlerdir.
Gülüç Beldesi’ne CHP tarafından bu güne kadar tek bir hizmet sağlanmamıştır. Destek vermek bir tarafa yaptığımız hizmetlere sürekli engel olmaya çalışmışlardır.

“Hakkımda tek bir soruşturma yok”

Gülüç Beldesi’nin yolunu dahi bilmeyen CHP’nin Kdz. Ereğli’de (Biri kendisinin) 3 oy alıp seçilemeyince anti demokratik bir şekilde partinin başına getirilen Sevdekar Aras’ın bu gün yaptığı açıklama tümüyle yalanlarla dolu ve uydurmalardan ibarettir. Gülüç’ün yolunu dahi bilmeyen birisinin çıkıp kamuoyuna şahsımla alakalı yaptığı yorumlar ‘Yavuz hırsız ev sahibi bastırır’ mantığından öteye geçmemektedir.
CHP’nin başına anti demokratik şekilde gelen Sevdekar Aras’ın hakkımda yürütülen soruşturmalar olduğu yönündeki söylemleri de tamamıyla asılsızdır. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş olarak hakkımda bu güne kadar açılmış hiçbir soruşturma bulunmamaktadır.
Burada şunu da sormak istiyorum; madem hakkımda o kadar soruşturma vardı; bir milletvekili, il ya da ilçe yöneticisi bir kez bile yanımıza gelip ‘Ne oluyor?’ diye neden sormadı?

“Başarılarımızı sindirememiş”

Adaylıkla ilgili olarak son güne kadar beklediğimizi söyleyen Sevdekar Aras’ın bu söylemi de gerçeği yansıtmamaktadır. Yaklaşık 2,5 ay önce Musa’nın yerinde il başkanı, ilçe başkanı ve belediye başkanlarının yer aldığı yemekli toplantıda CHP’den aday olmayacağımı gerekçeleriyle birlikte yüzlerine karşı söyledim.
Gülüç’te yaptığımız hizmetlerle elde ettiğimiz başarıyı içlerine sindiremeyenler iftira ve karalama yöntemleri ile şahsımı hedef almaya çalıştıkları aşikârdır. Ancak bilinmesini isterim ki biz Gülüç halkı ile birlik ve beraberlik içerisinde tam bir aile olduk. Bu birlik ve beraberliği bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.
CHP kanadından hizmetlerimize elinden geldiğince destek olmaya çalışan, her etkinliğimizde yanımızda duran tek isim Belde Başkanı Halil Demirer ve yönetimi olmuştur. Yaşanan süreci bizzat benimle birlikte yaşayan Sayın Halil Demirer’in gerçekleri açıklaması anti demokratik yöntemlerle CHP’nin başına gelen Sevdekar Aras’ı zoruna gitmiş ve gerçeklerin altından kalkabilmek için tarafıma iftira atma yolunu seçmiştir.
Güneş balçıkla sıvanmaz. AK Parti ailesine katıldığım için son derece mutlu ve gururluyum. 4,5 yıllık süreçte hizmetlerimizi ve başarımızı engelleyemeyenler bu günden sonrada hüsrana uğrayacaklardır. Kamuoyuna saygılarımla” dedi.

 

Yorumlar
 • gülüçlü
  13 Aralık 2018 Perşembe 01:19

  ÖRENCİK MAH. başkan.Diğer başkanlar gibi sende unuttun orayı

 • serap
  12 Aralık 2018 Çarşamba 10:04

  gökhan bey tebrikler ...

Sosyal Medya’yı iyi kullanan kazanacak

8 Aralık 2018 Cumartesi 20:18

Ereğli Haber

Sosyal Medya’yı iyi kullanan kazanacak

Dünya’nın gelişmiş yada gelişmekte olan ülkelerinde artık seçim kampanyaları daha çok dijital medya üzerinden yürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama da eski tarz seçim kampanyalarını rafa kaldırarak Türkiye’de de artık seçim kampanyalarının büyük bölümünün dijital medya üzerinden yürüyeceğini söyledi.

Sosyal Medya kullanımının önemine değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan twitter’de 12 milyon, facebook’ta ise 9 milyon takipçisi bulunduğunu açıkladı. Sosyal medya da bir paylaşımın görüntülenme sayısının 12 milyonu geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı’da 1,5 milyon insanın bir araya getirildiği düşünüldüğünde twetter’da ki her bir paylaşımın birkaç Yenikapı mitingi yapmış kadar olduğunu vurguladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni seçim kampanyası ile çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ile birlikte hem maddi hem de manevi yönden tasarruf sağlanacağını dile getirdi.

Yorumlar