CHP Adaylarını açıkladı...

18 Aralık 2018 Salı 20:06

CHP Adaylarını açıkladı...

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi’nde İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 68 belediye başkan adayını daha belirledi.

CHP'de önce Merkez Yönetim Kurulu (MYK), sonra Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşti. 24 Ekim'de 105, 14 Kasım'da 147, 6 Aralık'a 212 belediye başkan adayını belirleyen CHP PM'nin bugünkü toplantısının ardından 68 aday daha açıklandı.
CHP'nin belli olan 68 belediye başkan adayının isimleri şöyle:
"Adana Büyükşehir Zeydan Karalar
Adana Çukurova Soner Çetin( Mevcut Başkan)
Adıyaman Merkez Yaylakonak Abuzer Aydın (CHP Belediyesi)
Ağrı Merkez Ahmet Meriç
Ankara Mamak Adnan Demirci
Ankara Büyükşehir Mansur Yavaş
Ankara Polatlı Sami Çay
Antalya Muratpaşa Ümit Uysal (Mevcut Başkan)
Antalya İbradı Serkan Küçükkuru (Mevcut Başkan)
Antalya Konyaaltı Semih Esen (CHP Belediyesi)
Antalya Döşemealtı Turgay Genç (Mevcut Başkan)
Antalya Aksu İsa Yıldırım
Antalya Finike Mustafa Geyikçi
Antalya Büyükşehir Muhittin Böcek
Aydın Kuşadası Ömer Günel (CHP Belediyesi)
Aydın Didim Ahmet Deniz Atabay (Mevcut Başkan)
Aydın Söke Levent Tuncel (CHP Belediyesi)
Aydın Efeler Mehmet Fatih Atay (CHP Belediyesi)
Bartın Ulus Çetin Selçuk Arslan
Batman Gercüş Kayapınar Osman Önel
Bitlis Tatvan Nazım Göçmen
Bolu Mudurnu Taşkesti Mustafa Acar
Bolu Merkez Tanju Özcan (Milletvekili)
Burdur Ağlasun Fevzi Kasap
Çanakkale Eceabat Metin Övün
Çanakkale Bozcaada Hakan Can Yılmaz (Mevcut Başkan)
Çorum Mecitözü Veli Aylar (CHP Belediyesi)
Diyarbakır Çınar Muharrem Öztürk
Diyarbakır Ergani Vedat Çetin
Diyarbakır Hani Emre Barç
Diyarbakır Çermik Abdülkadir Akdağ
Diyarbakır Silvan Gülistan Baysal
Diyarbakır Hazro Abdullah Kaplama
Edirne Uzunköprü Kırcasalih Hüseyin Tütüncü (CHP Belediyesi)
Erzincan Kemaliye Soner Coşkun
Erzincan Otlukbeli Haci Yeşildağ
Erzurum Yakutiye Cemal Koçak
Hakkari Çukurca Abubekir Aksaç
Hakkari Şemdinli Mirpenç Uysal
Isparta Eğirdir Mehmet Kaş
Isparta Şarkikaraağaç Çiçekpınar Enver Tunç
İstanbul Büyükşehir Ekrem İmamoğlu
İstanbul Beylikdüzü Mehmet Murat Çalık (CHP Belediyesi)
Karaman Kazımkarabekir Sami Evren
Kastamonu Pınarbaşı Mete Yılmaz
Kastamonu Çatalzeytin Mahir Muhlis Acar
Kırıkkale Balışeyh Hasan Erdal
Kırklareli Lüleburgaz Murat Gerenli (Mevcut Başkan)
Kocaeli İzmit Fatma Kaplan Hürriyet (Milletvekili)
Konya Akşehir Eyüp Oyan
Konya Hüyük Ali Büyükdoğan
Konya Yunak Muammer Diri
Muş Bulanık Yoncalı İsmail Gündüz
Nevşehir Merkez Uçhisar Bünyamin Şabab
Niğde Merkez Rasim Yılmaz
Ordu Kumru Osman Cayak
Ordu Gülyalı Ulaş Tepe
Rize Hemşin Şakir Bozak
Sivas Merkez Ali Akyıldız
Tekirdağ Saray Özgen Erkiş (CHP Belediyesi)
Tokat Almus Görümlü/Akarçay Ali Güneş (CHP Belediyesi)
Tokat Niksar Yazıcık Tuncer Uzunoğlu (Mevcut Başkan)
Tunceli Pertek Ruhan Alan
Yalova Termal Selcuk Can Uslu
Yozgat Boğazlıyan Yenipazar Halil İbrahim Alpaslan
Zonguldak Kilimli Muslu Sabahattin Adıyaman (Mevcut Başkan)
Zonguldak Devrek Çetin Bozkurt."

Yorumlar

CHP Gülüç'te adayını buldu... Başvurusunu yapacak...

18 Aralık 2018 Salı 11:51

Ereğli Haber

CHP Gülüç'te adayını buldu... Başvurusunu yapacak...

CHP'de Gülüç Belediye Başkan Adaylığı için Belde Başkanı Halil Demirer aday adaylığı başvurusunu yapmaya hazırlanıyor.

CHP Gülüç Belediye Başkan Adaylığı için partiye uzun yıllar emek veren Halil Demirer başvuru yapmaya hazırlanıyor. Partisinin Gülüç'te aday bulamayacağı yönünde ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Demirer, "Bu güne kadar hizmet ettiğim ve bayrağını hep yukarılara taşıdığım CHP'mizi Gülüç'te en iyi şekilde temsil edip başarıyı yakalayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için CHP'den Gülüç Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatımı yapacağım. Aday olduğum takdirde de belediye başkanlığını kazanacağıma inanıyorum" dedi.

Yorumlar
 • SATILMIŞ SEVİM
  18 Aralık 2018 Salı 13:34

  BAŞARILAR

Yaşar Ciğer, AK Parti genel merkezinde

11 Aralık 2018 Salı 17:56

Ereğli Haber

Yaşar Ciğer, AK Parti genel merkezinde

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ü makamında ziyaret etti.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklaması ile birlikte kamuoyunda adından sıkça söz ettiren eğitimci Yaşar Ciğer, temaslarını sürdürüyor.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ü ziyaret etti. Yerel seçimler ve Ereğli hakkında Genel Başkan Yardımcısı Demiröz’e bilgiler aktaran Ciğer, aday kim olursa olsun kazananın AK Parti olacağını söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz ise, Ciğer’e çıktığı yolda başarılar diledi.
Demiröz ile Ciğer samimi bir ortamda bir süre sohbet etti.

Yorumlar

“İstifayı kendileri düşünsünler”

11 Aralık 2018 Salı 16:39

“İstifayı kendileri düşünsünler”

CHP Gülüç Belde Başkanı Halil Demirer, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Geçtiğimiz hafta bir basın açıklaması yapan CHP Gülüç Belde Başkanı Halil Demirer’e cevap veren CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Demirer’i gereğini yapmaya davet etti. Demirer, Aras’ın açıklaması karşısında, halen CHP İlçe Teşkilatının sorun üretmeye devam ettiklerini söyledi.
İstifaya hazır olduğunu belirten Demirer, CHP İlçe Teşkilatının istifa etmeyi düşünmeleri gerektiğini ifade etti. Demirer açıklamasında, “Geçtiğimiz hafta yaptığım bir basın açıklaması sonrası CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras cevaben yaptığı açıklamada şahsımı gereğini yapmaya davet etmiştir.
Ben CHP Gülüç Belde Başkanı olarak zaten geçtiğimiz hafta yaptığım basın açıklamasında gereğini yapmıştım. Ona istinaden halen ne il, ne ilçe nede milletvekillerinden şu ana kadar hiçbir dönüş olmadığı halde ilçe başkanı çıkıp bu açıklamaları yapıyor. CHP Belde Başkanı olarak tarafımı son 4,5 yılda olduğu gibi bu günlerde dahi bir tek kişi arayıp ‘Orada ne oluyor?’ diye sormamıştır. İlçe başkanının çıkıp neyin savunmasını yapıyor anlamış değilim. Bizim çözüm aradığımız her süreçte olduğu gibi bu günde sorun üretmeye devam etmektedir.
2019 yerel seçimlerine gittiğimiz süreçte aday adayı arayışımız devam ederken, halen daha bir aday adayının olmayışının sorumlusu olarak şahsımı göstermek istemeleri tam bir komedidir. Halil Demirer ve yönetim olarak istifa etmem gerekiyorsa ben istifaya hazırım. Ancak kendileri de aynı istifa yolunu düşünmek zorundadırlar. Bu işin bu noktaya gelmesindeki sorumluluğu şahsıma değil, il ve ilçe yöneticileri kendilerine sormak zorundadırlar. Kendileri bu istifa sürecinde neler yapmışlar onu oturup düşünsünler ve beni gereğini yapmaya ondan sonra davet etsinler.
Kendi hatalarını örtmek için, şahsımı öne sürüp asıl suçluların gizlenmeye çalışmaları karşısında ben dün olduğu gibi bu günde çıkıp ‘Kral çıplak’ demeye devam edeceğim” dedi.

 

Yorumlar

Demirtaş'tan Aras'a tokat gibi cevap...

11 Aralık 2018 Salı 15:51

Demirtaş'tan Aras'a tokat gibi cevap...

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, CHP’nin Kdz. Ereğli’de (Biri kendisinin) 3 oy alıp seçilemeyince anti demokratik bir şekilde partinin başına getirilen Sevdekar Aras’ın yaptığı açıklamanın tümüyle yalanlarla dolu ve uydurmalardan ibaret olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde CHP’den AK Parti’ye geçen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras’ın kendisi hakkında yaptığı iddialara yanıt verdi.
CHP İl, İlçe teşkilatları ve Milletvekillerinin görev yaptığı süre zarfında hiçbir şekilde destek görmediğini, destek olmadıkları gibi düzenlediği hiçbir etkinliğe parti teşkilatının katılmadığını ifade etti. Demirtaş açıklamasında, “Gülüç Belediye Başkanı olarak 2014 yılı Mart ayından bu yana Gülüç Beldemize ve halkımıza hak ettiği hizmetleri yapmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Yaklaşık 4,5 yıllık görev süremiz içerisinde de Gülüç’ün her noktasına dokunduk ve beldemizi daha yaşanılır bir kent haline getirdik.
Bizler Gülüç’te bu hizmetleri yaparken 2014 yılında aday olduğum CHP’nin ne il, ne ilçe teşkilatı nede milletvekillerinden hiçbir destek görmediğim gibi, düzenlediğimiz hiçbir etkinlikte de yer almamışlardır. Gülüç’te bayramlaşma yapılırken dahi bölgeye gelen milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri beldemize uğramadan yanı başımızdan gelip geçmişlerdir.
Gülüç Beldesi’ne CHP tarafından bu güne kadar tek bir hizmet sağlanmamıştır. Destek vermek bir tarafa yaptığımız hizmetlere sürekli engel olmaya çalışmışlardır.

“Hakkımda tek bir soruşturma yok”

Gülüç Beldesi’nin yolunu dahi bilmeyen CHP’nin Kdz. Ereğli’de (Biri kendisinin) 3 oy alıp seçilemeyince anti demokratik bir şekilde partinin başına getirilen Sevdekar Aras’ın bu gün yaptığı açıklama tümüyle yalanlarla dolu ve uydurmalardan ibarettir. Gülüç’ün yolunu dahi bilmeyen birisinin çıkıp kamuoyuna şahsımla alakalı yaptığı yorumlar ‘Yavuz hırsız ev sahibi bastırır’ mantığından öteye geçmemektedir.
CHP’nin başına anti demokratik şekilde gelen Sevdekar Aras’ın hakkımda yürütülen soruşturmalar olduğu yönündeki söylemleri de tamamıyla asılsızdır. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş olarak hakkımda bu güne kadar açılmış hiçbir soruşturma bulunmamaktadır.
Burada şunu da sormak istiyorum; madem hakkımda o kadar soruşturma vardı; bir milletvekili, il ya da ilçe yöneticisi bir kez bile yanımıza gelip ‘Ne oluyor?’ diye neden sormadı?

“Başarılarımızı sindirememiş”

Adaylıkla ilgili olarak son güne kadar beklediğimizi söyleyen Sevdekar Aras’ın bu söylemi de gerçeği yansıtmamaktadır. Yaklaşık 2,5 ay önce Musa’nın yerinde il başkanı, ilçe başkanı ve belediye başkanlarının yer aldığı yemekli toplantıda CHP’den aday olmayacağımı gerekçeleriyle birlikte yüzlerine karşı söyledim.
Gülüç’te yaptığımız hizmetlerle elde ettiğimiz başarıyı içlerine sindiremeyenler iftira ve karalama yöntemleri ile şahsımı hedef almaya çalıştıkları aşikârdır. Ancak bilinmesini isterim ki biz Gülüç halkı ile birlik ve beraberlik içerisinde tam bir aile olduk. Bu birlik ve beraberliği bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.
CHP kanadından hizmetlerimize elinden geldiğince destek olmaya çalışan, her etkinliğimizde yanımızda duran tek isim Belde Başkanı Halil Demirer ve yönetimi olmuştur. Yaşanan süreci bizzat benimle birlikte yaşayan Sayın Halil Demirer’in gerçekleri açıklaması anti demokratik yöntemlerle CHP’nin başına gelen Sevdekar Aras’ı zoruna gitmiş ve gerçeklerin altından kalkabilmek için tarafıma iftira atma yolunu seçmiştir.
Güneş balçıkla sıvanmaz. AK Parti ailesine katıldığım için son derece mutlu ve gururluyum. 4,5 yıllık süreçte hizmetlerimizi ve başarımızı engelleyemeyenler bu günden sonrada hüsrana uğrayacaklardır. Kamuoyuna saygılarımla” dedi.

 

Yorumlar
 • gülüçlü
  13 Aralık 2018 Perşembe 01:19

  ÖRENCİK MAH. başkan.Diğer başkanlar gibi sende unuttun orayı

 • serap
  12 Aralık 2018 Çarşamba 10:04

  gökhan bey tebrikler ...