Bu görüntüler Kdz. Ereğli'ye yakışmıyor...

17 Haziran 2019 Pazartesi 15:18

Ereğli Haber

Bu görüntüler Kdz. Ereğli'ye yakışmıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bazı mahallelerde çöplerin zamanında alınmaması ortaya bu görüntülerin çıkmasına neden olurken, mahalle sakinleri temizliğe önem verilmesini istedi.

Kdz. Ereğli ilçesinin en uzak mahallerinden biri olan Ören Mahallesi’nde çöplerin zamanında alınmaması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oluyor. Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlilerinden özellikle yaz aylarında çöplerin düzenli toplanmasına daha fazla önem vermesini isteyen mahalle sakinleri, çöplerin bazen 2-3 bir alındığını söyledi. Yaz aylarında çöplerin daha fazla bakteri ürettiğini ve insan sağlığını tehdit ettiğini belirten mahalle sakinleri, bu görüntülerin Kdz. Ereğli’ye yakışmadığını ifade etti.

Yorumlar
  • Serkan
    19 Haziran 2019 Çarşamba 00:40

    Festivale para lazım ya çöpçülere mesai yaptıramıyor bu aralar başkan

  • RIFAT YILMAZ
    17 Haziran 2019 Pazartesi 16:32

    BELEDİYE BAŞKANI ÖREN MAHALLESİ İLE HİÇ İLGİLENMİYOR

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan BİLSEM’i inceledi

17 Haziran 2019 Pazartesi 15:11

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan BİLSEM’i inceledi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Karadeniz Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etti.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Karadeniz Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi’ni (BİLSEM) ziyaret ederek, Merkezde MÜSİAD Karadeniz Ereğli Şubesi ve üyeleri tarafından yaptırılan 3 laboratuvar ve 1 adet toplantı salonu ile diğer laboratuvarlarda incelemelerde bulundu. MÜSİAD Genel Başkanı Kaan’a, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ile protokol ve MÜSİAD üyeleri eşlik etti. Ziyarette Karadeniz Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Serkan Çakır, Genel Başkan Kaan’a laboratuvarların özellikleri ve merkez olarak yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler aktardı. MÜSİAD Karadeniz Ereğli Yönetim Kurulu koordinasyonunda BİLSEM’de yaptırılan laboratuvarlarda incelemelerde bulunan Kaan, Şube Başkanı Abdulkadir Çınar’a ve MÜSİAD üyelerine sadece BİLSEM’de değil, MÜSİAD Eğitim Başarı Ödül Töreni programı ile bölge genelinde de eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

Araçlar kafa kafaya çarpıştı... 8 kişi yaralandı

17 Haziran 2019 Pazartesi 11:03

Araçlar kafa kafaya çarpıştı... 8 kişi yaralandı

Zonguldak'ta iki araç kafa kafaya çarpıştı. Kazada 8 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Çömlekçi köyü mevkinde Filyos istikametinden Çaycuma istikametine seyir halinde olan Mustafa Buruşlu idaresindeki 67 AR 991 plakalı araç ile Saltukova istikametinden Filyos istikametine doğru hareket halinde olan Hayri Kaya idaresindeki 67 AJ 617 plakalı otomobil ile kafa kafaya çarpıştı. Olayı görenler 112 Acil servisi ve Jandarmayı arayarak yardım istedi. Mustafa Buruşlu ile otomobilde bulunan Yüksel Ballı ve karşı tarafta ki araçta bulunan Hayri Kaya ile araçta bulunan Leyla Kaya, Merve Kaya, Tuğçem Kaya, Süheyla Köse, Ayla Köse isimli şahıslar olay yerine gelen ambulanslar ile Çaycuma Devlet Hastanesine sevk edildi. Yaralıların hayati tehlikeleri bulunmadığı öğrenilirken kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar

Fındıkta külleme hastalığı, Batı Karadeniz’i tehdit ediyor

16 Haziran 2019 Pazar 19:19

Fındıkta külleme hastalığı, Batı Karadeniz’i tehdit ediyor

Dünya fındık üretiminin yüzde 73’nü, ihracatının ise yüzde 75’sını elinde bulunduran Türkiye’de, son yıllarda görülen ‘külleme’ hastalığı, Doğu Karadeniz’den Batı Karadeniz’e doğru yayılıyor.

Tarım Teknik Uzmanı Erol Yılmaz, Son 3 yıldır fındık bahçelerinde görülen ‘külleme’ hastalığı, üreticileri endişelendirdiğini ve rekolteyi etkilediğini söyledi. Zonguldak Alaplı İlçesinde Teknik Tarım üzerinde danışmanlık veren Erol Yılmaz, yaptığı açıklamada, bir mantar hastalığı olan küllemenin son günlerde Batı Karadeniz bölgesinde olduğu gibi Alaplı bölgesinde etkili olan mevsimsel dengesizlik nedeniyle hızla yayılma gösterdiğini belirtti.

Hastalık Batı Karadeniz’e doğru yayılıyor
İlk olarak Doğu Karadeniz’de görülen ‘külleme’ hastalığının Batı Karadeniz’e doğru yayıldığını, özellikle sahil kesimler başta olmak üzere Alaplı bölgesinde geçen sene olduğu gibi yıl fındıkta külleme yaşandığını ve bu durumun bahçelerin büyük kısmının hastalığın etkisi altında bulunduğuna işaret eden Yılmaz, “Son günlerde fındıkta külleme ile şikayetleri çok almaya başladık. Özellikle birkaç gündür etkili olan yağışlar hastalığın yayılma hızını artırdı. Şuanda bahçelerimizin büyük kısmı bu hastalığın etkisi altında” dedi.
Hastalığın yeni mahsul fındıkta dökülmelere yol açtığını, bunun da kendilerini endişelendirdiğini ifade eden Yıldırım, "Karadeniz Bölgesinde Son 3 yıldır hastalık fındık için en tehlikeli konu haline geldi. Özellikle iki yıldır baş gösteren külleme hastalığı üzerinde çok daha büyük etkiye yol açan bir türüyle mücadele ediyoruz. Külleme hastalığı nedeniyle fındık ürününde kayıplar başlamış. Hızla da artıyor.iyi bir ot mücadelesi ve zamanında külleme ilaçlama yapmazlarsa fındık bahcelerimizin geleceğinden ümitli değilim.eğer bu böyle devam edecekse ürettiğimiz fındığın çoğu çürüğe çıkacaktır. Ve tüccar tarafından randıman tarafından düşük olarak alınacaktır. Bu da gelir kaybına yol açacaktır" diye konuştu.
Geçtiğimiz yıl külleme hastalığının fındık rekoltesinde ciddi kayıplara neden olduğunu kaydeden Yılmaz, “Hastalığın bu yıl da rekoltede kayıplara yol açmasından endişe ediyoruz. Üreticilerimizden külleme hastalığını mutlaka ciddiye almalarını ve acil olarak bahçelerde zirai ilaçlama yapmalarını istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Fındık rekoltesinin yüksek olmasını bekliyoruz
Bu yıl Alaplı bölgesinde ocaklardaki dallarda fındık, geçen yıla göre fazla olduğunu ve fındık rekoltesinin yüksek olacağının beklendiğini dile getiren Erol Yılmaz, fındık üreticilerinin bahçeleriyle ilgilenmelerinin önemi üzerinde durarak, gerekli bakım işlemleri ile birlikte, külleme başta olmak üzere hastalıklarla mücadele etmenin üreticilerin yüzünü güldüreceğini ifade etti.

Yorumlar

Kestiği ağaçtan düşen şahıs hayatını kaybetti

16 Haziran 2019 Pazar 19:16

Kestiği ağaçtan düşen şahıs hayatını kaybetti

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde evinin bahçesindeki ağacı keserken düşen şahıs hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Devrek’in Özbagı köyü Hızarcı Oğlu Mahallesi'ndeki evinin bahçesinde bulunan dut ağacını kesmeye çalışırken dengesini kaybeden Mustafa Hızarcı (64), 5 metre yükseklikten yere düştü. Durumu gören yakınları 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahale sonrası Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılan Hızarcı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar