Bozkurt mazbatasını aldı, göreve başladı

8 Eylül 2020 Salı 20:15

Bozkurt mazbatasını aldı, göreve başladı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, mazbatasını alarak resmen göreve başladı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli Adalet Sarayı’ndan mazbatasını alarak, göreve başladı. Mazbata törenine AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli önceki dönem İlçe Başkanı Fatih Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.
Kdz. Ereğli Adalet Sarayı'na gelerek mazbatasını alan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt; çıkışta MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri ile karşılaştı. Cumhur İttifakının ortakları AK Parti ile MHP'nin İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, birbirlerine 'hayırlı olsun' diyerek başarı dileğinde bulundular.
Ereğli eski terminal alanında toplanan AK Partililer, buradan esnafı selamlayarak partiye yürüdüler.
Sadece görevlerin teslim edildiğini, sorumlulukların devam ettiğini söyleyen Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti’nin milletin partisi olduğunu belirtti. Türkmen konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ereğli’mizi daha ön saflara çıkaracak başkan ve bir liste beraber inşallah bizlerde yanlarında olacağız. Ereğli’nin hizmetine hep birlikte koşacağız. Teşkilatların asıl amacı da budur. Fatih kardeşime ve ekibine bu zamana kadar yaptıkları bütün hizmetlerden dolayı teşekkür ve tebrik ediyorum. Biz sadece görevleri teslim ediyoruz, sorumluluğu teslim etmemiz mümkün değil. Dava bizim davamızdır, milletimizin davasıdır. AK Parti milletin partisidir.”
Birlik ve beraberliklerinin devam edeceğini vurgulayan AK Parti Kdz. Ereğli Başkanı Saffet Bozkurt, en güzel şekilde Ereğli’ye hizmet edeceklerini söyledi. Bozkurt konuşmasında, “Bugün mazbatamızı aldık. İnşallah birlik ve beraberliğimiz devam edecek. Ereğli’mize en güzel şekilde hizmet edeceğiz. Genel merkezimiz, delegelerimiz ve partililerimizin teveccühü ile seçildik. Burada görev yapan sayın başkanımız Fatih Çakır ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz. 8 senedir Ereğli’mize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine ve ekibine ayrıca teşekkür ediyoruz. İnşallah bizlerde elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz” dedi.
Yeni başkan ve yönetimine hayırlı olsun diyen AK Parti Kdz. Ereğli önceki dönem Başkanı Fatih Çakır, yeni başkan ve yönetiminin yanında olacaklarını belirtti. Çakır, “Birlik ve beraberlik içerisinde bugüne kadar yaptığımız hizmetler gibi bundan sonra bir fert olarak ilçe başkanımızın ve ekibimizin yanındayız. Yolları açık olsun. Bizlerde elimizden geldiği kadarıyla katkı vereceğiz. Her şey Ereğli için, her şey Zonguldak için, her şey Türkiye için diyor, tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından parti ilçe binasında, önceki dönem ilçe başkanı Fatih Çakır’dan görevi devralan Bozkurt, Çakır’a 8 yıllık görev süresi boyunca yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek plaket taktim etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Posbıyık AKM'deki çalışmaları anlattı

8 Eylül 2020 Salı 15:52

Posbıyık AKM'deki çalışmaları anlattı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Atatürk Kültür Merkezi’nde yürütülen tadilat çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. Buna göre, AKM’de çok amaçlı salonlar düzenleniyor. Bazı iç duvarlar yıkılarak mekanlar genişletiliyor. Büyük salon tümüyle yenileniyor.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bir süre önce tadilatına başlanan ve hızlı bir şekilde ilerleyen Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) çalışmaları yerinde inceledi. Projede gelinen aşama hakkında bilgi alan Başkan Posbıyık, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Atatürk Kültür Merkezi’ni kullanışlı hale getirmek için büyük bir gayret gösteriyoruz. Buranın ön projeleri çizildi, büyük bir tadilata girdik.
En büyük sorunumuz çatısıyla ilgiliydi. Hava sistemleri iyice bozulmuştu. Yılların binası, yorgun bir bina… Çatı elden geçirildi; komple akıntı olayları ortadan kaldırıldı. Isıtma ve havalandırma tamamen elden geçti. Bazı duvarları yıkmak suretiyle yeni sergi salonları ortaya çıkarttık. Sinema salonunda sahneyi aşağıya indirdik. Opera ve bale gösterileri için de standart düzen getireceğiz. Yeni bir sahne hazırlığı yaptık. Koltukların hepsini değiştireceğiz. Burada büyük bir değişim hayata geçiriliyor. Dinlenme yeri de yapıyoruz. Binanın iç düzeninde büyük değişiklikler var. En kısa zamanda yine AKM ismiyle halkımızın hizmetine devam edecek. Tiyatro, sergi, mezuniyet geceleri gibi farklı alanlarda kullanılabilecek çok amaçlı salonlarımız var. İhtiyacı karşılaması için salon sayısını elimizden geldiği kadar çoğalttık. Yeni düzenlemeyle duvarlar yıkıldı, alanlar genişletildi. Yeni yeni salonlar ortaya çıkardık. Hayırlı olsun diyorum şimdiden.”

Yorumlar

Başkan Tekin'den 97 yıl kutlaması

8 Eylül 2020 Salı 15:30

Başkan Tekin'den 97 yıl kutlaması

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, CHP'nin 97. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Tekin, mesajında, "Ülkemizde demokrasinin kapılarını açan, Atatürk ilkelerinin savunucusu CHP'nin 97. Kuruluş Yıldönümünü gururla kutluyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923’te önce “Halk Fırkası” adıyla kurulmuştur. 1924 yılında “Cumhuriyet Halk Fırkası”, 1935 yılında ise “Cumhuriyet Halk Partisi” adını almıştır. Cumhuriyet Halk Partisi Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti ile Kuvay-ı Milliye’nin devamı olarak Kurtuluş Savaşı’nı yöneten ve Cumhuriyeti kuran partidir. Büyük Önder Atatürk’ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan, Türkiye’nin en köklü partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, çağdaşlığın öncüsü, laik Cumhuriyetin güvencesi olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi, neredeyse bir asırlık bir çınar olarak, birikimi ile Türkiye tarihine önemli izler bırakmıştır. Bugün de ülkemizin demokratik yaşam mücadelesinin çağdaş öncüsü olan Cumhuriyet Halk Partisi, düşüncelerini yüklendiği tarihi misyonu ile kararlı adımlarla geleceğe taşımaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetin her adımında adımları olan ve Türkiye'deki bütün dönüşümlerde imzası olan bir siyasi partidir. Bu siyasi parti Mustafa Kemal Atatürk tarafından benim iki büyük eserim var, bunlardan birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi diyerek aslında Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet Halk Partisini bizlere emanet etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97’nci yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor, başta İlk Genel Başkanımız ve ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve bu asırlık çınarın çatısı altında ülkemizin aydınlık günleri için emek verip ebediyete göçen herkesi saygı ve rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Posbıyık asfalt çalışmaları için özür diledi

8 Eylül 2020 Salı 15:28

Posbıyık asfalt çalışmaları için özür diledi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, asfalt çalışmalarını ilk günden itibaren yerinde takip ediyor. Bu asfalt döneminde 15 bin ton sıcak asfalt ve 70 bin metrekare emisyon asfalt çalışması yapılacağını belirten Posbıyık “Çalışmalar sırasında trafik aksıyor, halkımıza rahatsızlık verdiğimizi düşünüyorum ama sıkıntı çekmeden rahata ulaşmak mümkün değil. Cehennemağzı Mağaralarına kadar bu çalışmamız devam edecek. Şimdiden özür diliyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bu dönem Ereğli genelinde yapılacak asfalt çalışmaları hakkında bilgi verdi, sahil bandında yürütülen asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılan asfalt çalışmaları sırasında başta trafik sıkıntısı olmak üzere oluşan geçici sıkıntılardan dolayı özür dileyen Posbıyık, şunları söyledi: “Asfalt çalışmalarına başladık. Sıcak asfalt döküyoruz. Bu süreçte trafik aksıyor, halkımıza rahatsızlık verdiğimizi düşünüyorum ama sıkıntı çekmeden rahata ulaşmak mümkün değil. Cehennemağzı Mağaralarına kadar bu çalışmamız devam edecek. Sıcak asfaltı 15 bin tona kadar çıkaracağız. 70 bin metrekareye de emisyon asfalt yapacağız. Ören Mahallesi gibi çok çıplak alanlara o asfaltı dökeceğiz. Ekonomik ortam sıkıntılı. Belediyeler de sıkıntılı, tahsilatlarda zorlanıyoruz ama Ereğli Belediyesi her türlü fedakarlığı yapıp hem sıcak asfalt hem emisyon asfalt çalışması yapıyor. O bakımdan çok mutluyuz. Çalışmalar Ereğli’mizi bir kat daha rahatlatacak ve güzelleştirecek. Ereğli’ye hayırlı uğurlu olsun.”

Yorumlar

Tatil tercihlerinde de pandemi etkisi kendisini gösteriyor

8 Eylül 2020 Salı 15:12

Tatil tercihlerinde de pandemi etkisi kendisini gösteriyor

Kuantum Araştırma tarafından düzenli olarak her ay gerçekleştirelen “Pandemi Günlükleri Araştırması” Ağustos raporu yayınlandı.

anketimvar.com online araştırma paneli üzerinden gerçekleştirilen çalışmada, 12 ilde, 18 yaş üstü toplam 900 kişi ile görüşüldü.
Kuantum Araştırma tarafından düzenli olarak her ay gerçekleştirelen “Pandemi Günlükleri Araştırması” Ağustos raporu yayınlandı. anketimvar.com online araştırma paneli üzerinden gerçekleştirilen çalışmada, 12 ilde, 18 yaş üstü toplam 900 kişi ile görüşüldü.
Covid 19 virüs yayılımının devam etmesine rağmen; yüzde 40,7’lik bir kesimin tatil yapmış olması ve ya önümüzdeki günlerde yapacak olması dikkat çekiyor. Tatile gidenlerin veya önümüzdeki günlerde gidecek olanların ulaşım aracı tercihleri irdelendiğinde pandemi etkisi gözlemleniyor. "Şahsi araç” tercihi yüzde 57,1’lik bir kesimin tercihi olarak en çok tercih edilen ulaşım aracı olarak karşımıza çıkarken, yüzde 7,9 ise bu kesime araç kiralayarak katılıyor ve toplam şahsi araç tercihini yüzde 65’e çıkarıyor. Katılımcıların yüzde 17,8’i şehirler arası otobüsü tercih ederken, yüzde 12,3’ü uçak, yüzde 4,9’u ise Feribotu tercih ediyor.
“Ev/Yazlık Ev” seçeneği yüzde 43,1’in tercihi olarak ortaya çıkarken, doğa tatili tercihlerdeki artışta dikkat çekiyor. Yüzde 9,5’luk kesim çadır tatilini tercih ederken, Bungalov’u tercih edenlerin oranı yüzde 7,7, karavanı tercih edenlerin oranı ise yüzde 2,9.

Yorumlar