Bozkurt Yalı Boyu Köylerini ziyaret etti

17 Ekim 2020 Cumartesi 12:49

Bozkurt Yalı Boyu Köylerini ziyaret etti

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri, dün akşam Yalı Boyu Köylerinin Muhtarları ile Bayat Köyü’nde bir araya geldiler.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Engin Temel, Ali Kemal Karaca, Ereğli Belediye Meclis Üyesi Zafer Yalman, Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün ile birlikte ilçeye bağlı Bayat Köyü’nü ziyaret etti. Bayat Köyü Muhtarı Ahmet Eyrilmez, Sücüllü Köyü Muhtarı Hasan Kural, Terzi Köyü Muhtarı Ali Yalçın, Üçköy Köyü Muhtarı Rıza Erdoğan, Elmacı Köyü Muhtarı Mustafa Özmen, Cemaller Köyü Muhtarı Mustafa Özcan, Tepeören Köyü Muhtarı Feyzullah Baytar, Ballıca Köyü Muhtarı Nazım Civelek, Keşkek Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz ve vatandaşlar tarafından karşılanan AK Parti heyeti; esnafları ziyaret etti. Köylerin sorunlarının görüşüldüğü ziyaret öncesi kısa bir konuşma yapan Bayat Köyü Muhtarı Ahmet Eyrilmez, AK Partililere ‘hoş geldiniz’ diyerek şunları söyledi: “Biraz geç oldu ama en azından bu toplantımızın yörelerimize ve köylerimize önümüzdeki dönemde iyi hizmetler getireceğini umuyorum ve bu zamana kadar verilen hizmetlerden dolayı da şahsım adına teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman gitmiş olduğumuz kapılardan boş dönmedik. Ama Ereğli’nin, hepinizin de bildiği gibi 93 tane köyü var. 2020 yılı içerisinde de ülkemizde bir pandemi yaşandı ve bu süreçten ekonomimiz de etkilenerek bir hayli zayıfladı. Bizler, köy muhtarları olarak bunu en iyi hisseden kişileriz. Onun için ben, 2021 yılında yöremize ve Ereğli’mize hizmet noktasında iyi şeylerin yapılacağını düşünüyorum. Ayrıca bu zamana kadar hizmet veren gerek teşkilatta, gerekse İl Genel Meclisi’nde üye olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sayın başkanımız ile ekibine bu kutlu yürüyüşlerinde Allah yar ve yardımcınız olsun diyor, saygılarımı sunuyorum."
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt da yaptığı konuşmasında, “Ereğli’nin ve Muhtarlarımızın iyi hizmet alması noktasında üzerimize ne düşüyorsa onu ifa edeceğiz” dedi.
Her zaman Muhtarların emrinde olduklarını ifade eden Bozkurt, şunları kaydetti:
"Göreve gelişimizin akabinde Yalı Boyu Köylerimizin Muhtarları olarak teşkilatımızı ilk ziyaret eden Muhtarlarımızdınız. Bu noktada sizlere yine teşekkür ediyorum. Teşkilatımız adına da hem iade-i ziyaret yapma hem de bölgesel sorunları görüşme, muhtarlarımızın sorunlarını dinleme ve önümüzdeki süreçte bunları planlamaya alma noktasında görüşme yapmak amacıyla aranızdayız.
Tabii beklentiler büyük. Gerçekten çok güzel ve olumlu tepkilerle karşılaşıyoruz. İnşallah bu olumlu tepkilerin devamı noktasında bizler de üzerimize düşen vazifeyi icra etmek için elimizden gelen tüm çabayı sergileyeceğiz. İl Genel MeclisiÜyesi arkadaşlarımız ve teşkilatımızla birlikte sizin hizmetinizdeyiz. Gece-gündüz hiç fark etmiyor, 7/24 telefonlarımız hep açık. İnşallah, Allah’ın izniyle görevimiz sona erdiğinde geride güzel bir eser, iyi bir iz bırakma derdindeyiz. Bu noktada üzerimize ne düşüyorsa ifa etmede elimizden gelen çabayı sergileyeceğiz. Yol Ankara’ya düşerse Ankara’ya gideceğiz. Nereye gitmemiz gerekirse oraya gideceğiz. Muhtarımızın da bahsettiği gibi zor bir dönemden geçiyoruz. Pandemi dönemi, ekonominin kısıtlandığı bir dönem. Ama inşallah tüm bunlara rağmen Ereğli’nin iyi hizmet alması noktasında, muhtarlarımızın iyi hizmet alması noktasında üzerimize ne düşüyorsa onu ifa edeceğiz. Biz, bu akşam bizleri karşıladığınız, burada bu güzel havayı yarattığınız için teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki süreci planlama noktasında, öncelikli sorunların tespiti konusunda bu akşamki toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ve bir kez daha tekrarlıyorum; ne olursa olsun biz muhtarlarımızın emrindeyiz. Bunun dışında bir tablo kesinlikle olmayacak. Ben bunun sözünü veriyorum. En azından şunu söyleyeceksiniz 'Saffet Bozkurt ve ekibi bizim için uğraştı.’ Allah’ın izniyle sizlere bu lafı söyleteceğiz. Bundan emin olunuz.”
Bozkurt sözlerinin ardından muhtarlarla tek tek tanışıp, muhtarların sorun ve talepleriniz dinledi.
Ziyarette Anavatan Partisi önceki İl Genel Meclisi Üyelerinden Orhan Açıkgöz de hazır bulundu.
Ziyaretin ardından Başkan Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bayat'ta Tarakçı Fındık Fabrikasını ziyaret ederek firma sahibi Ersin Göben’den bilgi aldı.

Yorumlar

Vali Tutulmaz havadan denetim yaptı

17 Ekim 2020 Cumartesi 09:53

Vali Tutulmaz havadan denetim yaptı

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz , il genelinde helikopter ile havadan trafik kontrol ve denetim yapıldı.

Zonguldak’ta trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması ve denetimlerinin etkin bir şekilde gerçekleşmesi için helikopter ile havadan trafik kontrol ve denetim yapıldı. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın havandan yaptığı trafik kontrolü denetimine Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Jandarma komutanı Alb. Gönen Süslü, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı katıldı.

Yorumlar

Kazada hayatını kaybeden gurbetçi son yolculuğuna uğurlandı

16 Ekim 2020 Cuma 17:42

Kazada hayatını kaybeden gurbetçi son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Almanya’ya dönüş için korona virüs testi yaptıran gurbetçi aile, köylerine gittikleri sırada trafik kazası geçirdi. Kazada hayatını kaybeden Hayriye Arslan, son yolculuğuna uğurlandı.

Edinilen bilgiye göre Almanya’dan memleketlerine gelen Erol ve Hayriye Arslan çifti, yeniden Almanya’ya gitmek için dün Çaycuma ilçesinden Zonguldak’a gelerek korona virüs testi yaptırdı.
Test sonucunu beklemek için köylerine dönüş yolculuğuna geçen çift, Çaycuma ilçesindeki kavşakta kaza yaptı. Erol Arslan idaresindeki Renault marka 67 ZC 409 plakalı otomobil takla atarak durabildi. Kazada sürücü yaralanırken hayat arkadaşı Hayriye Arslan ise kurtarılamadı.
Hayatını kaybeden Hayriye Arslan için köyünde cenaze töreni düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından Hayriye Arslan’ın cenazesi toprağa verildi. Cenaze töreninde güçlükle ayakta durabilen çiftin çocukları Ferhat’ın, yakın süreçte Almanya’dan bir yakınının cenazesi için köyüne geldiği öğrenildi.

Yorumlar

Çetin Bozkurt 16 Ekim Dünya Gıda Günü'nü kutladı

16 Ekim 2020 Cuma 17:38

Çetin Bozkurt 16 Ekim Dünya Gıda Günü'nü kutladı

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 16 Ekim Dünya Gıda Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)’nün kuruluş tarihi olan 16 Ekim 1945 ten bu yana her yıl 16 Ekim gününün “Dünya Gıda Günü” olarak kutlandığını belirten Başkan Çetin Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Bilindiği gibi dünya genelinde insanlığın karşı karşıya olduğu sorunlardan en önemlisi beslenme sorunudur. Dünyada üretilen gıda maddeleri artan nüfusa yeterli gelmemektedir. Dünyanın pek çok yerinde insanlar açlıktan ölmekte, iyi beslenemedikleri için hasta olmaktadırlar. Bu nedenle dengeli beslenip, israftan kaçınmalıyız. Açlık ve gıda israfını önlemek, yetersiz ve dengesiz beslenmenin önüne geçmek, ihtiyacı olanlara yardım elini uzatmak hem insani ve hem de vicdani bir görevimizdir. Bugün Ülkemizde gıda üretimi ve tüketimi ile ilgili önemli bir sorun bulunmamakla beraber, gelecekte iyimser olabilmemiz için toprak ve su kaynaklarımızın kullanımında daha dikkatli davranmalıyız. Açlık ve yoksullukla mücadele ve tüketicinin bilgilendirilmesi için, sivil toplum kuruluşlarına, özel sektöre, basın kuruluşlarına ve bütün vatandaşlarımıza büyük görev ve sorumluluk düşmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde, bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşadığı, beslenme ve barınma sorununun olmadığı bir dünya diliyorum. Bu vesile ile bütün vatandaşlarımıza selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” İfadelerini kullandı.

Yorumlar

Doğalgaz rezervinde yeni miktar heyecanla bekleniyor

16 Ekim 2020 Cuma 17:36

Doğalgaz rezervinde yeni miktar heyecanla bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü Karadeniz’deki doğalgaz rezerv miktarına ilişkin yeni bir açıklama yapacağını duyurmuştu. İkinci rezerv müjdesi öncesinde Zonguldak’ta heyecan oluştu. Vatandaşlar yeni miktarın 800 milyar metreküp olduğunu tahmin ediyor.

Kiralama yoluyla değil, kendi sondaj gemilerini satın alarak petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri yürüten Türkiye'ye, Karadeniz'den yeni müjde geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Cumartesi günü Fatih sondaj gemisine giderek Karadeniz’deki doğalgaz rezervinde yeni miktarı açıklayacağı müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğalgaz sondaj çalışmalarına ilişkin "Fatih Sondaj Gemimizin keşfettiği 320 milyar metreküplük doğal gaz rezervinin haberi milletimizi adeta sevince boğdu. Bu gemimizin halen süren sondaj çalışmalarından da yeni müjdeler geliyor. İnşallah Cumartesi günü Fatih Sondaj Gemimize giderek hem çalışmaları bizzat yerinde görecek hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız" ifadelerine yer vermişti.
Yabancı haber ajansı rezervi 800 milyar metreküp olarak duyurmuştu
İlk müjdenin verildiği 21 Ağustos’tan bir gün öncesinde haber ajansı Reuters, bir Türk kaynağa dayandırarak Karadeniz’deki doğalgaz rezerv miktarının 800 milyar metreküp olduğunu duyurmuştu. Müjdeyi duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 320 milyar metreküp olarak açıkladığı rezervin, yapılacak çalışmalar sonucu artabileceğini ifade etmişti.
"Benim tahminim 800 milyar metreküp olacağı yönünde"
Fatih Sondaj Gemisi'nin keşfettiği 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin halkı sevince boğmasının ardından vatandaşlar yeni rezerv müjdesinin en az 800 milyar metreküp olabileceğini yorumladı. Kentte esnaflık yapan 64 yaşındaki Kemal Arat, "Cumhurbaşkanımızın Zonguldak'a geleceğini duyduk. Çok memnuniyet verici bir durum. İç ve dış düşmanlarla uğraşırken bu şekilde sanayi şaha kalkmasından memnuniyet duyuyoruz. 81 milyon vatandaşın beklentisi var. Önceki müjdeden daha fazla olacağını tahmin ediyoruz. Benim tahminim 800 milyar metreküp olacağı yönünde" dedi.
"800-900 milyar metreküp olsun"
24 yaşındaki Ali Doğan Germekaş ise "Cumhurbaşkanımız vatanımıza milletimize hayırlı bir haberle sonuçlandıracak. Bekliyoruz. Çok heyecanlıyım. Dileğim üç katı, beş katı olsun. 800-900 milyar metreküp olsun. Vatanımıza, milletimize hayırlı bir haber gelir. Karadeniz açıkları deyince Zonguldak'ımız bu şekilde daha iyi kalkınır. Cumhurbaşkanımızın her zaman arkasındayız. Allah devletimizi, Başkanımızı başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.
"Ben trilyonu bekliyorum"
Kentte esnaflık yapan Hamdi Yazıcı, "Alemi İslam'a hayırlı olsun. İnsanlarımızın refah içerisinde yaşaması için hayırlı olsun. Sevinçli bir günümüz. Daha önce 320 milyar metreküp müjdesini almıştık. İnşallah trilyonlarca metreküp çıkar da batıya hayran olan insanlarımız kendi öz vatanına hayran olur. Ben trilyonu bekliyorum. Öyle aşağıları istemiyorum. Allah'tan çok isteyeceğiz. Aşağılara bakmıyoruz" şeklinde konuştu.
Öte yandan Fatih Sondaj Gemisi'nin Zonguldak açıklarındaki Tuna-1 bölgesinde sondaj faaliyetleri sürüyor. Kanuni Sondaj Gemisi de bakım çalışmalarının ardından önce İstanbul'a ardından da Zonguldak'taki sondaj sahasına hareket edecek.

Yorumlar