Bozkurt “Üstesinden geleceğimize inanıyoruz”

1 Ekim 2020 Perşembe 22:48

Bozkurt “Üstesinden geleceğimize inanıyoruz”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine, hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Belde Başkanı İsmail Üstün, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının yanı sıra bazı köy ve mahalle muhtarları; Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Muharrem Ali Köse, S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Zonguldak Ereğli Spor Kulübü Başkanı Kaan Kocaman ve Teknik Heyet, Ormanlı önceki Belediye Başkanlarından Fikret Uzun ile Almanya Ormanlılılar Derneği Temsilcisi Varol Aksoy AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarı dileğinde bulundular.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’na günün ilk ziyareti Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Belde Başkanı İsmail Üstün, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile beldedeki bazı mahallelerin ve köylerin muhtarları tarafından gerçekleştirildi.
Ziyarette, konuklarına hitaben bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Saffef Bozkurt; “Ormanlı’dan çıkmış biri olarak sizleri burada ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi. Ormanlı’nın sorunlarını çözme noktasında birlikte hareket edeceklerini ifade eden Bozkurt, şunları söyledi: “Biz, sizlerle her zaman beraberiz. Ormanlı’nın sorunlarını çözme noktasında Sayın Belediye Başkanımızla, Belde Başkanımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle beraberiz. Sorunlara hakimiz. İnşallah bundan sonraki süreçte sorunları çözme noktasında hep birlikte adım atacağız, hep birlikte yürüyeceğiz. Ormanlı’yı bir adım ileri götürme noktasında elimizden gelen tüm mücadeleyi sergileyeceğiz. Gerçekten yükümüz ağır, bu yükü hafifletmede Ormanlılı hemşehrilerimizin desteği bizlere çok önemli derecede yardımcı olacaktır. Sizlerin desteğinize, arkamızda dimdik durmanıza ihtiyacımız var; duracağınıza da inanıyorum. Verdiğiniz, vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkür ediyorum.”
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da konuşmasında, özellikle kalabalık bir şekilde İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etmek istediklerini bunun da Ormanlı’nın, Saffet Bozkurt Başkanlığındaki AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın yanında şeklinde algılanması gerektiğini ifade etti.
İlçe Teşkilatı’nın talimatları doğrultusunda göreve hazır olduklarını belirten Başol, şunları kaydetti: “Yıllardır siyasetin içindeyim. Tabii ki makamlar her zaman gelip geçici, kişiler bakidir. Bugün biz varsak, yarın birileri gelecek geçmişte gördüğümüz gibi. Benim her zaman söylediğim bir şey var, biz teşkilatçıyız; teşkilat anlayışıyla yetiştik. Bugün başımızda, önümüzde kim varsa onunla birlikte hareket etmeyi kabullendik. Dolayısıyla ben öncelikle Başkanımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diliyorum. Ben, teşkilatımızın başarılı olmasını istiyorum. Bu teşkilat başarılı olursa bizlerin başarılı olacağını düşünüyorum. Sizlerin de takip ettiği gibi herkesin gözü, kulağı Türkiye’de. Biz güçlü olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yükünü almalıyız. 2023 çok önemli, bir seçimimiz olacak inşallah. Elbirliğiyle kenetlenip bir olacağız ve 2023’te yine tek başına iktidar olmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Biz Ormanlı olarak buna kenetlenmiş durumdayız. Ormanlı’nın kayda değer biri olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Doğma büyüme Ormanlı’lıyım, 7 yıldır da Belediye Başkanıyım; sağ olsunlar insanlarımız bizi hep desteklediler, görmek istedikleri yerlerde gördüler, buldular. Bizler de onlara layık olabilmek için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Başkanımızın da söylediği gibi gerçekten yükümüz ağır. Allah devletimize zeval vermesin. Bizler, İlçe Teşkilatımızdan gelecek talimatlar doğrultusunda Ormanlı ve çevresi için göreve hazırız.”
Ormanlı heyetinin ardından Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Muharrem Ali Köse ile S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırlayan Bozkurt, misafirlerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
Ziyarette konuşan Köse, Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerinin AK Parti’ye heyecan, canlılık ve hareketlilik getirdiğini söyledi. Bozkurt’un şahsında tüm Yönetim Kurulu Üyelerine ‘hayırlı olsun’ diyen Köse, “İnşallah başarılı olursunuz, ilçemize güzel hizmetleriniz olur” dedi.
Bozkurt’ta Köse’ye, “Sorumluluğumuz ve yükümüz ağır. İnşallah elimizden gelen mücadeleyi vermeye çalışacağız. Üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Samimiyet, tevazu ve gayret bir arada olduktan sonra aşamayacağımız sorun olmaz diye düşünüyorum” derken; Köse de bunun üzerine “Sizde de o var Başkanım” dedi. Bozkurt, ayrıca Kooperatif olarak yaşayabilecekleri sorunlarda İlçe Teşkilatı olarak Su Ürünleri Kooperatifi’nin yanında olacaklarını ifade etti.
Ziyarette, S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan da Bozkurt ve ekibine ‘hayırlı olsun’ diyerek; başarılı olmaları temennisinde bulundu. Bozkurt da her iki kooperatifin başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek, sürekli istişare içinde olacaklarını söyledi. Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi ile S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi yöneticilerinin ardından ise Zonguldak Ereğli Spor Kulübü yöneticileri AK Parti’yi ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Kulüp Başkanı Kaan Kocaman, kendisinin her zaman değişimden yana olduğunu belirterek; İlçe Başkanı Bozkurt ve Yönetimine başarı dileğinde bulundu.
Kulüp olarak faaliyet gösterdikleri branşlar hakkında Bozkurt ile istişarede bulunan Kocaman, “Ben yeniliğe ve değişime açık bir insanım. Kulüpte de buna özen gösteriyoruz. Burada da bir değişim oldu. Hakkınızda hayırlısı olsun. Başarılar diliyoruz” dedi. Bozkurt da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sporun; başta gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması olmak üzere çok önemli bir şey olduğunu belirterek, “Gençliğin kazanılması anlamında önemli bir işlev görüyorsunuz. Tebrik ediyorum. Önümüzdeki süreçte bize bir şey düşerse yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi.
AK Parti İlçe Teşkilatı’na günün son ziyareti ise Ormanlı önceki Belediye Başkanlarından Fikret Uzun ile Almanya Ormanlılılar Derneği Temsilcisi Varol Aksoy tarafından gerçekleştirildi.
Ziyarette konuşan Uzun, 1989-2002 yılları arasında siyasette bulunduğunu ve Anavatan Partisi’nden Ormanlı Belediye Başkanlığı’na seçildiğini hatırlatarak, “Yönetim olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederseniz, dışarıdan nifak sokulmasına izin vermezseniz başarılı olursunuz; aksi takdirde hiçbir şey yapamazsınız” dedi. Bozkurt da Uzun’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.
Almanya Ormanlılılar Derneği Temsilcisi Varol Aksoy da Bozkurt ve Yönetimine ‘hayırlı olsun’ diyerek, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Almanya Ormanlılılar Derneği’nin başta sağlık ve eğitim olmak üzere beldede güzel çalışmalara imza attığını örneklerle anlatan Aksoy, önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarının süreceğini ifade etti. Bozkurt’ta Aksoy’a teşekkür ederek, hem dernek çalışmalarında hem de iş hayatında başarılar diledi.

Yorumlar

Posbıyık; "İhanetçilerin isimlerini meydana asacağım”

1 Ekim 2020 Perşembe 18:31

Posbıyık; "İhanetçilerin isimlerini meydana asacağım”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, meclis üyeleriyle birlikte Kızılcapınar Barajı’na giderek, ilçenin içme suyunda tehlike yaşandığını söyledi.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde eşi Neriman Posbıyık, Belediye Meclis Üyeleri, başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle birlikte Kızılcapınar Barajı’na giderek Ereğli’nin içme suyundaki tehlikeye dikkat çekti.
Ereğli’ye yapılan zulme karşı 1 yıl önce mücadele başlattıklarını açıklayan Başkan Posbıyık, “1 yıldır hiçbir gelişme yok. Artık demokratik eylemlere başlıyoruz’ mesajı verdi.
Posbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Benden evvelki dönemde yapılan protokol gereği Ereğli’ye giden içme suyunun kesilebileceğini anlatmıştım. Bugüne kadar öngörülerim hep doğru çıktı. Keşke doğru çıkmasaydı. HES ile bugüne kadar mücadele etmeseydim, bu pandemi döneminde şu anda Ereğli’nin suyu kesikti. Enerji üretiyorlardı. Enerji tesislerini hızla yapmaya devam ediyorlar. Bize DSİ ile birlikte uzun zamandır baskı uyguluyorlar. Hattı sokmak için. Hat bizim hattımıza girdiğinde 4-5 gün Ereğli’ye giden suyu durduracaklardı. Karşı çıktık, ‘Ereğli’yi ayağa kaldırırız’ dedik. Benim dediğim noktaya gelmeye başladı. Hatta o protokole göre o enerji fabrikası bittiği taktirde, buradan su aldıklarında, bu seviyeye geldiği zaman Ereğli’nin suyu kesilecek. İhale şartnamesinde bu yazılıyor. ‘Direk fabrikaya su verilecek’ diyor. ‘Ereğli halkı susuz kalacak’ diyor. Şu anda pandemi dönemindeyiz. Suların en önemli olduğu noktada dahi Ereğli’nin suyu kesilecek. Ogünlerde Ereğli’ye bunu anlatmaya çalıştım. ‘Ereğli’nin suyunu kesecekler’ diye bas bas bağırdım. Şuan sular barajda azaldı. Bu bir tabii afet. Su alçalabilir, azalabilir. Buna diyecek bir şeyim yok. Bunların ihaleye çıkarken şartnamede ‘100 kotuna geldiği zaman Ereğli’deki halkın suyu kesilecek, enerji üretimine verilecek’ lafı gündeme geldiği andan itibaren, aşağıdaki santral yapıldığı andan itibaren, Ereğli böyle bir tehlikeye maruz dedim. Bir yıl önce bunu açıkladım. Ama aldıran olmadı. İşte şimdi gerçeği görüyorsunuz. Bereket, mahkeme kararlarıyla, geciktirmelerimizle kaçak olarak elektrik üretim santralini aşağıda yapıyorlar ama istedikleri neticeye varamadılar. Hatta biz izin vermediğimiz için bunu bir kilometre ileriye boru götürmek suretiyle bizim vantuzlarımıza boruyu sokmaya çalıştılar. Geçenlerde basına ‘vantuzların etrafını kapatıyoruz, kilit altına aldık, Ereğli’nin suyunu koruma altına aldık’ diye demeç vermiştik, işte bunu onların su borusunu engellemek için yaptık.”


“Ereğli’ye ihanet edenler, içimizdeki İrlandalılar”
Ereğli’de doğmuş, TED Koleji’nde, Anadolu Lisesi’nde okumuş, Ereğli’nin ekmeğini yemiş, Ereğli’nin köylerindeki ana babası zorlukla onu yetiştirmiş, Erdemir’de üst düzeyde bazı yerli, Ereğlili çocukların var olduğunu ve bunların üst kademelere hep Ereğli aleyhinde laflar götürdüklerini söyledi. Başkan Posbıyık konuşmasında “Ereğli’nin ekonomik yönden batmasını sağlıyorlar. Yakında bunların isimlerini Ereğli Meydanına asıp deşifre edeceğim. Ereğli’ye ihanet adamlar diye. Onlar duyuyorlar şu anda beni. Kimler ne demek istediğimi gayet iyi anlıyorlar. Esas ihanet eden içimizdeki İrlandalılar” dedi.

“Ne iş yaparsınız siz?”
Ereğli’de Erdemir’in oluşturduğu hava kirliliğinden dolayı lösemi, kanser ve diğer hastalıkların hızla büyüdüğünü ileri süren Posbıyık, hava kirliliğinde ilçenin çoğu zaman bir numaralı yer olarak gösterildiğini belirtti. Posbıyık açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Genellikle sabaha karşı 3-4 gibi bacalardan kirli tozlar bırakılıyor. Bu memlekette yaşayan insanların çocukları perişan vaziyette ama Ereğli halkı sessiz, her zaman olduğu gibi kibar. Sivil Toplum Örgütleri’nden ses yok. Siyasi ilçe başkanlarından ses çıkmıyor. Milletvekilleri zaten memlekette durmuyor, Ereğli’de durmuyorlar. Sadece Ereğli’ye geldiklerinde ‘belediyeyi alacağız’ diyorlar. Alın sizin olsun. Başınıza çalın milletvekilliklerini de belediye başkanlıklarını da . Ne iş yaparsınız siz. Bunlar yetmiyor gibi, yıllardan beri söylüyorum, Demir çelik fabrikaları, zehirli gaz ihtiva eden, sülfürik asit içeren çelikhane cürufunu deniz dolgusu yapıyor. 2 Milyon metrekare yer kazandı denizden. Şimdi etrafını tahkim yaptı. İçeride büyük cüruf dağları meydana geldi. Bunları artık denize dökemiyor, çünkü tahkimini yaptı denizden ve doldurma alanları da bitmiş vaziyette. Ne yapacak? Bunu kırması, elemesi, içindeki madeni çıkarıp tekrar çeliğe döndürmesi lazım. Bunun denemesini Madenci tersanesi bölgesinde daha evvel yaptılar. İzmir’den bir firma getirdiler. Ege Demir Sanayi’ni getirdiler. Orada kırma dökme işini lisans olmadığı halde yaptılar. Lisans falan yok, sadece Aliağa’da var bu lisans. Ama şimdi Demir Çelik bu cürufu gemiye bindirip Aliağa’ya gönderdiği zaman zarar eder. Ereğli halkını zehirlesin. Yeni bir yer buldular Alaplı-Ereğli arasında. Roj Metal diye bir yer kurdular. Alaplı-Ereğli sınırında, Kıyıcak mahallemizin yanında tahkimatları dikmeye başladılar. Yine Ereğli’deki İrlandalılar da bunlara yardım ediyorlar. Onlar da biliyor bunu. Her türlü maddi, manevi her şey dönüyor. Bu demir çelik ne yapıyor. Çelikhane cürufunu Ereğli dışına yollamıyor masraflı olacak diye. Çünkü bunların işi gücü Ereğli’nin suyunu çıkarmak. OSB’dekilerin, kamyoncuların, kesme dilme yapan işadamlarımızın ekmeklerini elinden alıp, kar edip genel kurul üyelerine fazla kar dağıtıp yerlerinde kalmak istiyorlar. Ereğli halkını, Ereğli Belediyesi’nin devamlı boğazını sıkıyorlar. İşte bir örnek daha söylüyorum. Ereğli Alaplı sınırında yeni bir yer kurmaya başladılar. Erdemir cüruf satıyor bunlara. Zaten Erdemir teşvik ediyor bunu. Omsan gibi, tomsan gibi bir şirket de buraya kurdurdu. Cüruflar buraya gelecek, orada kırma dökme ayıklama işleri yapılacak. Büyük paralar kazanılıyor bundan. Daha önce büyük mücadeleyle Madenci Gemi’nin orda bu işleri durdurduk. Kapattık. Şimdi aynı şahıs bunlarla ortak olmak suretiyle Alaplı Ereğli sınırında yapıyor. Şahıs arazileri var burada. Bu yapıldığı takdirde, -tabi bizden başka kimsenin sesi soluğu çıkmıyor- atık tesisi yapılması planlanan yer, yerleşim bölgelerine iki yüz metre mesafede olup Kıyıcak, Göktepe, Alaplı’da Küçüktekke, Büyüktekke ve Osmanlı köyleri direk olarak bundan etkilenecek, zehirlenecek. Plajdaki sular da bundan etkilenecek. Zehirlenecek. Aktif derelerin üstüne yapıyorlar. Burası aynı zamanda karayolu geçiyor. İl çevre müdürlüğünde bir takım insanlar bunlara yardım ediyor. Yemini, ekmeğini alan herkes bunlara yardım ediyor.”
Başkan Posbıyık, toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, 1 yıl önce hazırlanan ‘Ereğli Geleceğine Sahip Çıkıyor’ kitapçığı ile 6 sayfalık bildiri dağıtıldı.

Yorumlar

Patronunun aracının stop lambalarını söktü, not bıraktı

1 Ekim 2020 Perşembe 16:39

Patronunun aracının stop lambalarını söktü, not bıraktı

Zonguldak’ta patronuna şaka yapmak isteyen çalışanlar aracının stop lambalarını sökerek yerine not bırakıp 5 TL bıraktı. Olayın şaka olduğu ortaya çıkınca aracın sahibi rahat bir nefes aldı.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde yıkama yağlama işi uğraşan Mehmet Durmuş’un çalışanı patronuna öyle bir şey yaptı ki patronu çılgına döndü. Sanayide oto yıkama işiyle uğraşan Mehmet Durmuş’un çalışanı sabah patron işe gelmeden aracının stop farlarını sökerek “Ağabey kusura bakma paraya ihtiyacım vardı” notunu yazıp 5 TL para bıraktı. Durumu sosyal medyaya yükleyen iş yeri çalışanı patronundan tepki gördü. Kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi görünce patron Mehmet Durmuş, yaşanan olayı hoş karşılamaya başladı.
Yaşanan olayı anlatan iş yeri çalışanı “Patronumuza şaka yapmak istedik. Patron işe gelmeden arabasının top farını söktük ve sosyal medyaya yükledik. Patron bize ilk başta baya bir tepki gösterdi ama tıklanma rekorları kırılınca bizden yana olmaya başladı. Yaptığımız bu olay tamamen şaka amaçlıdır. Patronumuzu kızdırmak amaçlı bir video düzenlendik” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bahçeşehir Koleji'nden "Okulum Temiz" belgesi

1 Ekim 2020 Perşembe 16:29

Bahçeşehir Koleji'nden "Okulum Temiz" belgesi

Bahçeşehir Koleji Kdz. Ereğli kampüsü tüm birim ve kademeleri pandemi kurallarına göre önlemlerini tamamladı.

Bahçeşehir Koleji Kdz.Ereğli kampüsü virüsten korunmanın sürekliliğini sağlayarak hijyen kurallarını tam ve eksiksiz uyguluyor. Salgın hastalıklar karşısında öğrenci, öğretmen, çalışan ve tüm misafirleri korumak ve kollamak konusunda üstüne düşeni fazlası ile yapıyor. Covid-19 bulaşmasını önleme ve kurallara uyma konusunda asla taviz vermediklerini “önce insan, önce sağlık, önce hijyen“ ilkeleri ile hareket ederek gösteriyorlar. Zonguldak’ta Türk Standartları tarafından verilen ”Okulum Temiz” belgesi alan sayılı okullardan birisi haline gelen Bahçeşehir Koleji Kdz.Ereğli Kampüsü “Risk varsa biz yokuz“ diyerek her alanda olduğu gibi bu konuda da öncülük yapmaya devam ediyor.

Yorumlar

Kaymakam Çorumluoğlu, Demirtaş ile Gülüç'ü denetledi

1 Ekim 2020 Perşembe 15:57

Kaymakam Çorumluoğlu, Demirtaş ile Gülüç'ü denetledi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Gülüç Beldesi’nde Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında denetim yaptı.

Covid-19 salgınıyla mücadelenin etkin bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, , Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik, İlçe Tarım Müdür Vekili Doğan Kale ve yetkililer Gülüç Beldesi’nde bulunan esnaflara denetim yaptı.
Periyodik olarak benzeri denetlemelerin yapıldığını ifade eden Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, bugün bir farkındalık olması için maske dağıttıklarını söyledi. Çorumluoğlu konuşmasında, “Sağlık için hepimiz için” mottosu ile bir denetleme gerçekleştirdik. Bu denetlemenin amacı ceza yazmak değil, insanları uyarmak, salgınla mücadeleyi anlatmak. Yapılan bu denetimler sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere ağırlık vererek, maske dağıttık” ifadelerine yer verdi.
Denetimin ardından Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ ı makamında ziyaret eden Kaymakam Çorumluoğlu, belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Etiketler:

kdzereğli , kdereğlihaber , gökhan demirtaş , ismail çorumluoğlu , denetim ,

Yorumlar