Bozkurt, Müftülüğü ve TSO'yu ziyaret etti

5 Ekim 2020 Pazartesi 19:05

Bozkurt, Müftülüğü ve TSO'yu ziyaret etti

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit ile birlikte, Kdz. Ereğli İlçe Müftülüğü ve Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.


İlçe Başkanı Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri ilk ziyaretini Camiiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Kdz Ereğli İlçe Müftülüğüne gerçekleştirdi. Kdz Ereğli İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü’yü makamında ziyaret eden Bozkurt, yeni görevinde Kütükçü’ye ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu. Bozkurt, ilçe Müftüsü Kütükçü ile yakın dönemlerde göreve geldiklerini söyleyerek; “Birlikte görev yapacağız, bu görev süresi içinde inşallah güzel hizmetlere imza atarız diye düşünüyorum. Ayrıca bu hafta Camiler ve Din Görevlileri haftası, kendilerini de hafta dolayısıyla kutluyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte birlikte güzel hizmetlere imza atacağımıza inancımız tam” dedi.
Kdz Ereğli İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü ise; ziyaretten dolayı Başkan Bozkurt ve yönetimine teşekkür ederek şunları söyledi: “Bundan sonraki siyasi hayatlarında gerek Ereğli’ye, gerek ülkemize hayırlı hizmetlerinde başarılar diliyorum. Çıktıkları bu yolculukta Cenab-ı Hak iyi insanlarla karşılaşmayı, hayırlı işler yapmayı, ülkemizin ve ümmet coğrafyasının faydasına işler yapmayı lütfetsin diye dua ediyorum” dedi. AK Parti heyeti günün son ziyaretini Kdz Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kuruluna gerçekleştirdi. Ereğli’nin kökleşmiş sorunlarının çözümü noktasında birlikte hareket edeceklerine inandığını söyleyen İlçe Başkanı Bozkurt, konuşmasına şöyle devam etti;“Ereğli’nin kökleşmiş olan sorunlarını ortadan kaldırma ve en aza indirme noktasında beraber adım atacağımıza inancım tam. Bu noktada Ankara’da birlikte çalışma içerisinde olacağımıza inancım tam. Daha önceki ilçe yönetimlerimizin yürüttüğü çalışmalar akabinde biz de aynı şekilde çalışmalara devam edeceğiz. Yeni projelere inşallah beraber yön vereceğiz. Biz şimdiden teşekkür ediyoruz. İnşallah bu yolda beraber yürüyeceğimize inancım tam.”Kdz Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş ise; Bozkurt ve yönetimine çalışmalarında başarılar dileyerek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Keleş, insanların kendilerinden hizmet beklediklerini hatırlatarak; “Bize düşen ne varsa, bizler sizin yanınızdayız.” dedi. Keleş konuşmasında şunları söyledi;“Koltuklar gelip geçicidir ama hizmetler baki. Bizler bir olmayı, biz olmayı öğrenmemiz gerekiyor. Bunun semeresini birlikte hareket ettiğimiz zaman daha güzel alacağımızı düşünüyorum. İnsanlar bizden açıkçası hizmet bekliyor. Birlikte ne yapabiliriz, nasıl güzelleştirebiliriz. Bütün amacımız bu yönde olacak. Burada, yerele baktığımız zaman iş dünyası olarak acilen faaliyete geçilmesini istediğimiz birkaç konu var aslında. Yapımı hemen hemen tamamlanmış postane binasının hizmete açılması çarşı esnafımız açısından son derece önemli. Diğer taraftan kampüs meselesi burada belli bir aşamaya geldi. Daha hızlı yol kat etmemiz ve daha iyiye nasıl ulaşabiliriz. Buna bakmamız gerekiyor. Sizlere bu güzel katılımınızdan ötürü çok teşekkür ediyorum başkanım. Hayırlı uğurlu olsun. Bize düşen ne varsa, bizler sizin yanınızdayız.”
Ziyarette; AK Parti Kdz. Ereğli Meclis Üyesi Kürşat Yağız da hazır bulundu.

Yorumlar

Liman arkasında kayalıklardan düştü

5 Ekim 2020 Pazartesi 16:51

Liman arkasında kayalıklardan düştü

Zonguldak Liman Caddesi’nde kayalıklardan düşen vatandaş hastaneye kaldırıldı.

Zonguldak Limanı arkasında bulunan kayalıklarda yürüyen vatandaş dengesini kaybedince kayalıklardan düştü. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil ekipleri vatandaşa ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Ayağı kayıp kayalıklardan düşen vatandaş Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar

Yangın köylüleri korkuttu

5 Ekim 2020 Pazartesi 15:57

Yangın köylüleri korkuttu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Kayabaşı köyünde yangın meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, Zonguldak Çaycuma ilçesine bağlı Kayabaşı köyünde yangın meydana geldi. Meydana gelen yangında yaklaşık 50 metrelik bir alan küle döndü. Köylülerin çabasıyla söndürülemeyen yangına Çaycuma İtfaiyesi ekipleri müdahale etti. Kısa süreli paniğe yol açan yangın köylüleri korkuttu. İtfaiye ekipleri yangını büyümeden söndürdü.

Yorumlar

Posbıyık'tan uzaktan eğitime katkı

5 Ekim 2020 Pazartesi 15:55

Posbıyık'tan uzaktan eğitime katkı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, bilgisayarı ve interneti olmayan öğrencilerin uzaktan eğitimden yararlanabilmeleri için Cumhuriyet Halk Evleri’ndeki bilgisayar sınıflarını yeniden düzenleyerek öğrencilere açtı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla , uzaktan eğitime katkı vermek için Kepez ve Murtaza mahallelerinde bulunan Cumhuriyet Halk Evleri’ndeki bilgisayar sınıflarını, bilgisayarı ve interneti olmayan çocuklara tahsis etti. Tableti, internet erişimi ve bilgisayarı olmayan çocuklar bu sınıflarda derslerini takip edebilecekler. Sosyal mesafe ve hijyen kuralları doğrultusunda hizmet verecek sınıflardan yararlanmak isteyen öğrenciler için telefonlarla kayıt alınacak. Başvuruların ardından çalışma saatleri düzenlenerek öğrencilere bildirilecek. Böylece Ereğli’deki öğrencilerin, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Ağı (EBA) üzerinden sürdürülen uzaktan eğitime katılımı desteklenmiş olacak. Öğrenci ve veliler, Kepez Cumhuriyet Halk evi için (0 372) 319 07 15 ve Murtaza Cumhuriyet Halk evi için (0 372) 316 24 60 numaralı telefondan iletişime geçerek kayıt yaptırabilecekler.

Yorumlar

GMİS,MTA bölge müdürlüklerini ziyaret etti

5 Ekim 2020 Pazartesi 15:07

GMİS,MTA bölge müdürlüklerini ziyaret etti

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu ile MTA Şube Yönetimi, 15 Eylül 2020, 28-29-30 Eylül 2020 tarihlerinde Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) sondaj kampları ile MTA Şube Baş temsilcilikleri ve Bölge Müdürlüklerini ziyaret etti.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil Başkanlığındaki GMİS Heyeti, MTA Orta Anadolu 1. Bölge Müdürlüğü (Sivas) ile Bölge Müdürü Ramazan Taşdan’ı ve Bölge Baş temsilcisi Sefa Yılmaz’ı, MTA Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü (Van) ile Bölge Müdürü Çetin Kartal’ı ve Bölge Baş temsilcisi Ramazan Güneş’i, MTA Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğü (Trabzon) ile Bölge Müdürü Bülent Tosun’u ve Bölge Baş temsilcisi Orhan Serdar’ı, MTA İstanbul İrtibat Müdürlüğü ile İrtibat Şube Müdürü Hülya Sibel Şahan ile İrtibat Şube Müdürlüğü Temsilcisi Serkan Baldan’ı, MTA Sakarya Jeotermal Sondaj Kampı’nı ziyaret etti.
Ziyaretlere GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, GMİS MTA Şube Başkanı Tarkan Bor, Şube Sekreteri Mehmet Uğurlu Deveci, Şube Mali Sekreteri Tuncay Aksoy, Şube Teşkilat Sekreteri Metin Alican katıldı.
GMİS Genel Merkez Yönetimi daha önce MTA Genel Müdürlüğü’ne bağlı 9 Bölge Müdürlüğü ile bu bölgelerdeki sondaj kamplarını ziyaret etmişti.
Bölge Müdürlüklerini ve bölge müdürlüklerinde bulunan GMİS MTA Şube Baş temsilciliklerini ziyaret eden GMİS Heyeti, MTA çalışanı üyeleriyle toplantılar yaptı, sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA Bölge Müdürlükleri ile Türkiye’nin dört bir yanındaki sondaj kamplarında çalışan arkadaşlarını ziyaret etme sözü verdiklerini ve bu sözü MTA’nın tüm bölge müdürlükleri ile arazide zor şartlardaki sondaj kamplarını ziyaret ederek yerine getirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin dört bir yanında MTA işyerlerinde çalışan arkadaşlarımızla yüz yüze tanışma fırsatı bulduk. Yaz-kış, soğuk-sıcak, kar-yağmur demeden büyük bir özveri ile sondaj kamplarında görev yapan arkadaşlarımızın çalışma koşullarını yerinde gördük. Sorunları ve çözüm önerilerini sizlerden işyerlerinizde dinlemek bizim için önemliydi. Her zaman iletişim içinde olacağız. Tüm MTA çalışanı arkadaşlarımıza gösterdikleri ilgi ve misafirperverlik için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar