Bozkurt "Ereğli'yi ileriye taşıyacağız"

11 Eylül 2020 Cuma 13:14

Bozkurt "Ereğli'yi ileriye taşıyacağız"

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri Kdz.Ereğli ilçe Kaymakam’ı İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret ederek Ereğli'yi daha iyi noktaya taşımak için çalışacaklarını söyledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri, Kdz.Ereğli Kaymakam’ı İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ereğli’yi bir üst noktaya taşıma konusunda elinden gelen çabayı sergileyeceğini beliren Başkan Bozkurt birlik içerisinde çalışacaklarını ifade etti. Bozkurt konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ”AK Parti 6. Olağan kongresi gerçekleştirdik. İlçe Başkanı ve yönetim kurulu seçildik. Biliyorsunuz sizle de daha önce kısa bir görevimiz oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte birlikte çalışacağız. Tüm kalbi duygularımla sizinle çalışacağım. Sizlerin de bizden talepleri oldu, bu talepleri de yerine getirme konusunda elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Bizlere büyük bir sorumluluk oldu. Bu sorumluluğu yerine getirme konusunda teşkilatımızla beraber çalışacağız. Ereğli’yi bir üst noktaya taşıma konusunda elimizden gelen çabayı sergileyeceğiz. Bizlerden istediğiniz talepler de elimizden geleni yapacağız.“
Amacının Ereğli’ye hizmet etmek olduğunu söyleyen Kdz.Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu da bundan sonraki süreçte el birliğiyle hizmet edeceklerini dile getirdi. Çorumluoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Göreve geleli iki gün sonra 2 yılı tamamlamış olacağız, 3.seneye gireceğiz. Daha önce Fatih Başkanımız ve yönetim üyelerimiz vardı. Onlarla güzel çalışma ortamımız oluştu. O ortamın sizlere de süreceğine inanıyorum. Sadece AK Parti değil, diğer partilerimizden de görevi tazeleyen arkadaşlarımız var. Burada hizmet için yola çıkan bütün arkadaşlarla el birliği halinde ilçemize hizmet edeceğiz. Seçim seçim de kalır. Seçimden önce yarış vardı. Bu yarışta bazı üzgünlükler, kırgınlıklar da olmuştur ama seçimden sonra önemli olan memlekete hizmet etmektir. Diğer parti başkanlarıyla zaman zaman istişare toplantıları yapıyoruz. Sizlerle beraber yeni başkanlığın seçilmesini bekledim bende. Kısa zaman içerisinde tekrar bir toplantı tertipleyeceğiz. Hepinize hayırlı olsun. Sizleri burada görünce eskidiğimi de düşünüyorum. Çünkü ben yönetimin aşağı yukarı yarısını tanıyorum. Yine de yeni heyecan oldu. Değerli Fatih Çakır başkanımıza da teşekkür ediyorum. Onunla başladığımız projeler var, beraber devam edeceğiz. Sizinle başlayacağımız projeler olur, onları beraber yürütürüz. Vakti saati geldiğinde de bizde bırakırız, bizden sonra gelen arkadaşlara bırakırız. Amacınız ilçeye hizmet etmek. Benim amacımda ilçeye hizmet etmek. Hizmet de kavgaya gerek yok. El birliği ve iş birliğiyle yürüttük bugüne kadar. Bundan sonra da tanıdığımız arkadaşlarsınız. Beraberce yürüteceğiz inşallah. Allah yolunuzu açık etsin.”

Kaymakam ziyaretinin ardından AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Meclis üyeleri, AK Parti ilçe teşkilatını ziyarette bulundu. AK Parti Belediye Meclis üyesi Numan Korkmaz ziyarette yaptığı konuşmasında “Yerelde ki hizmet anlamında devir aldığımız bu bayrağı çok iyi hizmetlerle temsil edeceğimize inanıyorum. Biz Belediye Meclis üyeleri olarak da genel çalışmalarda elimizden geleni yapmaya, katkı vermeye devam edeceğiz. Size bu görevinizde başarılar diliyoruz. İl Vekilimizle birlikte Ereğli’ye büyük oranda katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Tekrar tebrik ediyorum, hayırlı olsun" dedi.
Ereğli’yi önde götürecek her hizmetin yanında olduklarını söyleyen Bozkurt ise kötü olan her şeyin karşısında olduğunu belirtti. Bozkurt konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Değerli meclis üyelerimiz göreve gelmemizde bizi ziyaret ettiler. Kendilerini huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hep birlikte Ereğli’ye hep birlikte hizmet etmeye çalışacağız. 2019 yerel seçimlerinde bize verilen görevi en iyi yerine getirebilme konusunda Belediye Meclis üyelerimizle çalışacağız. Ereğli’de iyi olan her şeyin yanındayız. İyi olmayan şeylerinde karşısındayız. Bu nokta da prensibimiz bu. Ereğli’yi önde götürecek her hizmet bizim önceliğimizdir. Bu noktada hizmet vermek bizim görevimizdir. Bunun dışında Ereğli ile ilgisi olmayan, umumi olmayan, Ereğli’nin iyi gitmesine vesile olmayacak her türlü olumsuzluğun karşısındayız. Bu konu da bizlere destek veren Belediye Meclis üyelerimize teşekkür ederiz.
Ziyaret daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Yorumlar

Denetime çıkan ekipler 81 bin TL ceza kesti

11 Eylül 2020 Cuma 11:18

Denetime çıkan ekipler 81 bin TL ceza kesti

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge çerçevesinde Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında denetim yapıldı.

Covid-19 etkilerinin devam ettiği Çaycuma ilçesindeki denetimlere İlçe Kaymakamı Muharrem Coşgun'un yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Samet Tonga, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Ercan Kulak, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü ve Denetleme Kurulu Başkanı Erkan Arslan ve İlçe Zabıta Müdürü Mürsel Çoban da katıldı.
Kaymakam Coşgun eşliğindeki heyet terminal, çay ocakları, lokanta, galeri ve büfelerde yapılan denetimlerde vatandaşları sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda uyardı. Kaymakam Coşgun, vatandaşlara "Lütfen kurallara uyalım mesafeyi koruyalım, ileri ki günlerde daha sıkı tedbirlerle karşılaşmamak için lütfen tedbirlere uyalım" dedi.
İlçede yeni başlayan düzenlemelerle maske denetim cezasında 66 kişiye 900 TL'den 59 bin 400 TL, ayrıca Kabahatler Kanununa göre hıfzıssıhha cezası olarak da 22 bin 260 TL para cezası ile toplamda 81 bin 660 TL para cezası uygulandı.

Yorumlar

24 derslikli ortaokulun ihalesi 2 Ekim’de gerçekleştirilecek

10 Eylül 2020 Perşembe 17:42

24 derslikli ortaokulun ihalesi 2 Ekim’de gerçekleştirilecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’ne yapılması planlanan 24 derslikli Gülüç Emin Ayhan Orta Okulu inşaatı ihalesinin 2 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, beldeye yapılması planlanan Gülüç Emin Ayhan Ortaokulu ihalesinin 2 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirileceğini söyledi.
Gülüç’te ki çocukların daha modern bir ortamda eğitim görecek olmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını dile getiren Başkan Demirtaş “Gülüç’e yapılacak olan 24 derslikli ortaokulumuzun ödeneği 2019 yılında çıkmıştı. Okulumuza hayırseverimiz Emin Ayhan hanımefendinin ismi verilecek. Gülüç’te ki mevcut ortaokulumuz artık ihtiyaca cevap vermiyordu. Sağ olsunlar Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Sayın Saadet Oruç hanımefendi, valimiz, kaymakamımız, milletvekillerimiz ve teşkilatımızın destekleri ile okulumuz inşaatı ihale aşamasına geldi. 2 Ekim’de yapılacak ihalenin ardından hızlıca yer teslimi yapılacak ve inşaata başlanacak. Gülüçlü çocuklarımız okul inşaatı tamamlandığında daha modern, daha sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim görecekler. Şimdiden burada eğitim görecek öğrencilerimize, eğitim verecek öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm Gülüçümüze hayırlı uğurlu olsun. Okulun yapımında emeği geçen Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Sayın Saadet Oruç hanımefendi, Zonguldak Valimiz Mustafa tutulmaz, Ereğli Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu, milletvekillerimiz, teşkilat yöneticilerimiz ile il ve ilçe millli eğitim müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Başkan Akgün’den Eren Enerji'ye teşekkür

10 Eylül 2020 Perşembe 14:47

Başkan Akgün’den Eren Enerji'ye teşekkür

Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün beldeye kazandırdığı hizmetler için Eren Enerji’ye teşekkür etti.

Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Eren Enerjinin belde için büyük bir kazanım olduğunu söyledi. Bölgeye kazandırdığı yatırımlar Eren Enerjiye teşekkür eden Başkan Akgün açıklamasında ‘’Eren Enerji topluma karşı her alanda sorumluluk bilinci içinde hareket ederek örnek çalışmalara imza atmıştır. Eren Enerji’nin beldemizde yapmış olduğu hizmetler halk tarafından büyük takdir görmüştür. Halkın gönlündeki yerini sağlamlaştıran Eren Enerji’ye Çatalağzı halkı ve şahsım adına teşekkür ederim dedi.

Beldeye 3.5 milyon liralık alt yapı
Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, maliyeti yaklaşık olarak 3,5 milyon TL olan 2.2 kilometre uzunluğundaki Cumayanı Kırımsa Mahallesi bağlantı yolu ve ayrıca 700 metre uzunluğundaki Çatalağzı-Karadon bağlantı yolunun Eren Enerji A.Ş tarafından yapımının sağlandığını ve bölge halkının hizmetine sunulduğunu ifade eti. Ağır tonajlı araçların kullanımından dolayı ciddi manada tahrip olan Çatalağzı-Karadon bağlantı yolunu geçmişte kapatmak zorunda kaldıklarını ifade eden Akgün, yolun yapımının tamamlanması ile artık bu yolunda halkın hizmetine sunulmasının mutluluğunu yaşadığını belirtti.
Akgün “Eren yönetimine çok teşekkür ederim’’
Kırımsa Mahallesi içerinde yapılması planlanan yaklaşık 400 metrelik yolun yapılması için de yetkililerden söz aldığını ifade eden Akgün, başta Eren ailesi olmak üzere Eren Enerji Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürü Sayın Sencer Aras ile tesisler müdürü Deniz Şahin ve Cem Çiftçi’ye, ayrıca Eren Enerji inşaat mühendisi Egemen Öz’e çok teşekkür ederim dedi.

Yorumlar

Uygulanacak yeni kararlar açıklandı

10 Eylül 2020 Perşembe 14:01

Uygulanacak yeni kararlar açıklandı

Zonguldak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararlar açıklandı.

Zonguldak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi koronavirüs tedbirleri kapsamında Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplanarak yeni koronavirüs tedbirleri alındı. Şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınması yasaklanmıştır. Restoran, kafe vb. tüm yeme-içme ya da eğlence yerlerinde saat 24.00'ten sonra müzik yayını (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) yasaklandı.
Zonguldak Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle; "İl genelinde (meskenler hariç olmak üzere) tüm alanlarda (kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb.) vatandaşlarımıza istisnasız maske takma zorunluluğu getirilmiştir. Minibüs/midibüsler ile koltuk kapasitelerinde herhangi bir seyreltme ve kaldırılma yapılmayan otobüsler gibi iç hacim bakımından fiziki mesafe kurallarının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınması yasaklanmıştır. Restoran, kafe vb. tüm yeme-içme ya da eğlence yerlerinde saat 24.00'ten sonra müzik yayını (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) yasaklanmıştır. Uygulamada herhangi bir aksaklığa ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan şahıslara Kabahatler Kanununun 32. Maddesi gereğince 392TL idari para cezası, alınan kararlara uymayan işyerlerine/işletmelere/kurumlara ise Umumi Hifzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince 3 bin 180 TL idari para cezası verilmesi, maske kullanım kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi uyarınca 900 TL idari para cezası uygulanmasına, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Yorumlar