Bozkurt "Önceliğimiz Ereğli Devrek yolu"

2 Ekim 2020 Cuma 22:26

Bozkurt "Önceliğimiz Ereğli Devrek yolu"

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğlili ve Alaplılı madenciler tarafından Kozlu’da kurulan Kdz. Ereğli ve Alaplı Köylerini Kalkındırma Derneği’nin yöneticilerini ağırladı.

Kdz.Ereğli ve Alaplı Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Yener Arslanboğa, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Teşkilatı'nı ziyaret ederek, İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerine 'hayırlı olsun' dedi. Ziyarette konuşan Arslanboğa, Saffet Bozkurt'un Ak Parti İlçe Başkanlığına atanmasının ilçe genelinde bir heyecan yarattığını vurgulayarak, "Biz Kozlu'da bir ıslık ile toparlanırız. Emin olun bu aynı şekilde Ereğli içinde geçerli.  Sizin de bir ihtiyacınız olduğunda gerektiğinde her zaman yanınızdayız. Bizim aktif siyasetimiz hem burada hem Kozlu'da. Kozlu'da, dernek üyelerimizden İl Genel Meclisi'nden olan var. Kozlu Belediyesi'nde olan var. Elimizden geldiği kadar siyasetimizi yapıyoruz. Bizim en büyük sıkıntımız Ereğli - Devrek yolu. Bu yolun bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz" dedi.

Ziyarette, kendisinin de TTK'da çalıştığını hatırlatan Bozkurt, Dernek yöneticisi genç madencileri ilçe teşkilatında ağırlamaktan mutlu olduğunu söyledi. Bozkurt, "Ben sizleri böyle birlik ve beraberlik içerisinde görmekten çok mutlu oldum. Aramızda ayrı gayrı yok. Her sorununuzda yanınızdayız.  Ereğli de olduğunuz müddetçe her zaman teşkilâtımıza bekleriz. Sizin gibi arkadaşlara Ereğli'nin ihtiyacı var. Bizde hata yapabiliriz, sizler de toplum içerisindesiniz. Kendinizi yetiştirmişsiniz, birbirimize yön vermekte fayda var. Bize her konuda fikir ve öneri getirebilirsiniz. TTK noktasında herhangi bir şey olur ya da bulunduğunuz yerde kendinizi ifade etmekte eksik kalırsanız biz buradayız, yanınızdayız" dedi. Bozkurt, kendisine iletilen Ereğli-Devrek yolu konusunda da Milletvekili Hamdi Uçar ile bir görüşme yaptığını söyledi.

Konuyla ilgili bir Ankara programının hazırlığı için de olduklarını açıklayan Bozkurt şunları kaydetti: "Bizim şu anda en öncelikli çözmemiz gereken sorun Ereğli-Devrek yolu. Dün gece, bu konuyla ilgili Hamdi Uçar vekilimizle görüştük. Kendisine bir şekilde Bakanlığa ve ilgili Genel Müdürlüğe gitmemiz gerektiğini ifade ettim. Önümüzdeki hafta için randevu alma girişimindeyiz. Ereğli-Devrek yolu sorununu bir şekilde çözmemiz gerekiyor. İlk etaptaki düşüncemiz, Ereğli-Zonguldak yolunu yapan firmaya Ereğli- Devrek yolunu da devretmek.  Eğer bu bir şekilde bir çözüm üretemezsek, en azından 5-6 kilometrelik kısmını tozdan çamurdan kurtarmak için stabilize etmek istiyoruz. Yapacağımıza inaniyoruz. Mücadele edeceğiz. İnşallah Ereğli-Devrek yolunu 'bitmeyen aşk ' oarak anılmaktan kurtaracağız. "

Yorumlar

Covid-19 denetimleri aralıksız sürüyor

2 Ekim 2020 Cuma 21:33

Covid-19 denetimleri aralıksız sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaymakamlık tarafından görevlendirilen ekipler iş yerlerinde Covid 19 salgını ile ilgili alınan tedbirleri denetlemeyi sürdürüyor..

Kdz.Ereğli Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan ve belediye, sağlık ilce müdürlüğü gibi farklı kurumlarda çalışanlardan oluşan ekipler ilçe merkezi ve mahallelerde ki iş yerlerinde Covid-19 salgınına ilişkin denetimlerine aralıksız devam ediyor. Eksiği bulunan iş yerlerine uyarılarda bulunan ekipler, önlemleri sıkı şekilde uygulayanlara teşekkür ediyor. Bugün Hatip Sokak üzerindeki iş yerlerini gezen ekipler alınan önlemleri denetledi. İş yeri sahipleri de denetimlerin yapılmasından memnuniyet duyduklarını belirterek bu salgının hep birlikte yetkililerin uyarılarını dikkate alarak önlenebileceğini ifade etti.

Yorumlar

Başkan Keleş teşvik toplantısına katıldı

2 Ekim 2020 Cuma 21:14

Başkan Keleş teşvik toplantısına katıldı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakani Mustafa Varank başkanlığında yapılan sanayi bakanlığı-oda borsalar teşvikler toplantısına katıldı.

TOBB Başkanı  M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Başkanlığında, 360 Oda ve Borsa Başkanlarının katılımıyla yapılan toplantı, çevrimiçi video konferans yoluyla gerçekleştirildi. Oda ve Borsa Başkanları tarafından üyelerin güncel sorun, talep ve beklentileri TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a aktarıldı. Kdz.Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş video konferans ile gerçekleşen toplantıda, Kdz. Ereğli'ye 2.OSB kurulmasının gerektiğini ve otomotiv sektörü emisyon regülasyon geçişi öteleme talebini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a aktardı. 

Yorumlar

Kandilli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor

2 Ekim 2020 Cuma 17:45

Kandilli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kandilli Belediyesi Covid-19 salgını nedeniyle beldede dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, beldede Covid-19 denetimlerini aralıksız sürdürürken, dezenfekte çalışmalarına da devam ettiklerini ifade etti. Covid-19 salgınının ilk başladığı günden bu yana Kandilli Belediyesi olarak halkın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Aydın “Kandilli Belediyesi olarak imkanlarımız doğrultusunda beldemiz genelinde salgının ilk başladığı günden bu yana tedbirlerimizi alıyoruz. Maska ve sosyal mesafe denetimlerimizi aralıksız yapıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda da dezenfekte çalışmalarımızı belli periyotlarla sürdürüyoruz. Özellikle camilerimizde tedbirlerimizi daha da sıklaştırarak dezenfekte çalışmaları yapıyoruz. Halkımızın sağlığı için bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada her türlü tedbiri almaya ve dezenfekte çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Bahçelievler İlkokulu “Okulum Temiz Belgesi” aldı

2 Ekim 2020 Cuma 17:28

Bahçelievler İlkokulu “Okulum Temiz Belgesi” aldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Bahçelievler İlkokulu 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programında belirtilen kriterleri yerine getiren ilkokullar arasında “Okulum Temiz Belgesini” alan ilk okul olarak Covid19 salgının önlenmesine yönelik okul içinde uyguladığı önlemleri tescilledi.

Bahçelievler İlkokulu Okul Müdürü Ali Demirbay yaptığı açıklamada “Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü’ kapsamında “Okulum Temiz Belgesi”almak için gerekli şartları tamamlayarak başvurusunu yapmıştır. Yapılan başvurumuz incelenmiş ve akabinde saha ekipleri tarafından okulumuzun denetimi sağlanmıştır. Yapılan saha incelemesinde okulumuz tarafından gerekli şartlar yerine getirildiği tespit edilmiş olup 18/09/2020 tarihinde okulumuz “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanmıştır. “ şeklinde ifade etti.
Korona virüs (Covid19) salgını tehlikesine karşı öğrencilerinin, velilerinin ve çalışanlarının sağlığını korumak için üst düzey önlemler aldıklarını belirten okul müdürü “Okulumuzda gerçekleştirilen denetimler sonucu ‘Okulum Temiz Belgesi’ni Kdz . Ereğli ilçesindeilkokullar arasında almaya hak kazanan ilk okul olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi. Ayrıcaöğrencilerin ve çalışanların sağlığının birinci planda tutulduğu Bahçelievler İlkokulu’nda sağlıklı bir okul ortamı oluşturabilmek amacıyla; okul alanlarına hijyen şartları uyarı ve bilgilendirme broşürlerinin asıldığı; kapalı alanların kullanım şartlarına dikkat edildiği; ateş ölçüm ve dezenfektan noktalarının oluşturularak gerekli düzenlemelerin yapıldığı belirtildi.
Okul Müdürü Demirbay, Bahçelievler İlkokulu ‘‘Okulum Temiz Belgesi’’alınması sürecinde emeği geçen başta Okul Müdür Yardımcısı Kerim KAYACI’ ya, okul öğretmenlerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

 

Yorumlar