Borçları bulunan kişi intihar etmek istedi

19 Aralık 2018 Çarşamba 15:03

Borçları bulunan kişi intihar etmek istedi

Zonguldak'ta alkollü olduğu öğrenilen bir kişi intihar etmek için 7 katlı binanın çatısına çıktı.

Olay, Mithatpaşa Mahallesi, Gazipaşa Caddesi üzerindeki 7 katlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 45 yaşındaki H.G. intihar etmek istediğini belirterek, cadde üzerinde bulunan 7 katlı bir binanın çatısına çıktı. İntihar etmek isteyen H.G.'yi gören vatandaşlar durumu hemen 112 acil yardım ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik önlemi alarak yolu trafiğe kapattı. H.G.'nin bulunduğu binaya çıkan polis ekipleri 15 dakika süren çabanın ardından vatandaşı ikna etti. 
Olay yerinde hazır bekletilen 112 sağlık ekipleri tarafından H.G. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. H.G.'nin borçları olduğu ve bu yüzden intihar etmek istediği öğrenildi. 

Yorumlar

Özçiçek uyardı; ‘Yanlış yapmayın’

19 Aralık 2018 Çarşamba 12:27

Özçiçek uyardı; ‘Yanlış yapmayın’

AK Parti Zonguldak Eski İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Özçiçek parti yöneticilerini uyararak aday belirlemeleri sırasında geçmişte yapılan hataların tekrarlanmamasını istedi.

Ereğli Haber- AK Parti Zonguldak Eski İl Genel Meclis Üyesi ve partinin Ereğli ilçesindeki akil adamlarından Mehmet Özçiçek 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesi parti yöneticilerine uyarılarda bulundu. Partisinin seçimlerde her alanda başarı elde etmesi için aday belirlemelerinde bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Özçiçek, geçmişte yapılan hataların tekrarlanmamasını istedi. Özçiçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “AK Parti Türkiye genelinde olduğu gibi Ereğlimizde de kurulduğu günden bu yana siyasete yüzlerce yeni isim kazandırmıştır. Bu süreçte Ereğlimizde parti yöneticilerimiz zaman zaman yanlışlar içerisine düşebiliyorlar. Yapılan yanlışlar partimize zarar verdiği gibi bölgemizde de telafisi mümkün olmayan hasarlar oluşturabiliyor.
2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması ve yanlışa düşülmemesi için bazı hususlarda uyarıda bulunmayı parti üyesi birey olarak zaruri gördüm.
Cumhurbaşkanımızın Zonguldak’a geldikten sonra Ereğli’ye de gelmesi ve ‘Sizin vekiliniz benim’ demesi benim anlatmak istediğime en güzel mesajdır. Yerel yönetim adı üzerinde yerinden yönetimdir. Hele hele il genel meclisi üyelerinin görev alanı yüzde 99 ilçe merkezi ve beldelerden ziyade kırsal kesimdir. Yani köylerimizdir. Dolayısıyla il genel meclisi üyesi adayları belirlenirken hizmet bekleyen kırsalla bağı olan, o bölgelerini iyi bilen kişiler dikkate alınmalı. Amaç eğer hem partimizin oyunu yükseltmek hem de bölge halkı ile kucaklaşılmasını sağlamak ise belirttiğimiz hususlar önemsenmeli. Eğer bu hususlar dikkate alınmazsa halkımızda da derin yaralar açar ve AK Partimizin hem ilçe merkezi hem belde hem de köylerinde oy oranlarının aşağı düşmesine neden olur.
Parti yöneticilerimiz ‘Ben yaptım oldu’ mantığı yerine parti tabanının sesine kulak vermelidir. Kdz. Ereğli’de mevcut gücünü kullanıp, tabanın sesine kulak tıkamak doğru bir adım olmaz. Bu vesile ile 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin partimize, ilçemize, Zonguldak ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim.”

Yorumlar
  • yerli ve milli
    20 Aralık 2018 Perşembe 21:41

    İbrahim SEZER ismi isabet olur.

Yarı olimpik yüzme havuzu yetişkinlere de kapılarını açtı

18 Aralık 2018 Salı 15:15

Yarı olimpik yüzme havuzu yetişkinlere de kapılarını açtı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde 4 yıl önce yapımına başlanan 500 kişilik yarı olimpik yüzme havuzu yetişkinlere de kapılarını açtı.

2014 yılında Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’nde yapımına başlanan 500 kişilik yarı olimpik yüzme havuzu tamamlandı. Yüzme havuzunun faaliyete geçmesiyle birlikte küçüklerin ardından yüzme havuzu yetişkinlere de kapılarını açtı. Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hakan Yüksel, yapımı tamamlanan Kilimli yüzme havuzu hakkında açıklamalarda bulundu.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hakan Yüksel, yüzme havuzunun faaliyete girmesiyle yetişkinlere de kapılarını açtıklarını söyleyerek, ‘’Kilimli yüzme havuzunun işlemleri tamamlanmış olup tahmini olarak 3 hafta önce, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol neticesinde yüzme bilmeyen kalmasın projesi başlatıldı. 3 haftadır devam ediyordu bu projemiz. Yetişkinlere havuzumuzu açmamıştık. Bu akşam itibariyle de yetişkinlere havuzumuzu açıyoruz. Hafta da 2 gün bayan ve 2 gün erkek olarak yetişkin grubumuza da havuzumuzu açmış bulunuyoruz. Zonguldak gerçekten güzel bir tesise daha kavuştu. Emeğe geçen herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Yorumlar

AK Parti'de adaylar netleşti gibi...

18 Aralık 2018 Salı 14:54

AK Parti'de adaylar netleşti gibi...

Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır Belediye Başkan Adayları ile ilgili açıklama yaptı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün, AK Parti Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit, Zonguldak’ın diğer ilçe ve belde başkanları ile birlikte AK Parti Genel Merkezi’nde belediye başkan adaylıkları ile ilgili düzenlenen toplantıya katıldı. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır toplantıda belde başkan aday adaylarının masaya yatırıldığını açıkladı. Çakır toplantıya ilişkin şu açıklamaları yaptı “Bu gün AK Parti genel merkezinde il başkanımız, milletvekillerimiz, İlçe ve belde başkanlarımızla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Belde belediye başkan adaylarımız masaya yatırıldı. Onlarla ilgili nihai kararı genel merkezimiz verecek. Beldelerimizle ilgili aslında büyük oranda her şey netleşti. Ereğli İlçe belediye başkan adaylığı gündeme gelmedi. Aldığımız bilgilere göre Ereğli'nin Cuma günü açıklanmasını bekliyorum. Ama tabi takdir büyüklerimizin. Önümüzdeki haftaya da kalabilir.” Çakır ayrıca TBMM Eski başkanı ve Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan'a hem annesinin vefatı dolayısıyla taziye ve nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini hem de kendisiyle birçok konuda faydalı bir sohbet yaptıklarını söyledi
AK Parti'de Gülüç Belediye Başkanlığı için Gökhan Demirtaş, Ormanlı Bayram Başol ve Kandilli' de ise Mustafa Güldalı'nın adaylığının açıklanması bekleniyor. 

Yorumlar

Gülüç’te ‘Hoş geldin Bebek’ uygulaması devam ediyor

18 Aralık 2018 Salı 13:13

Gülüç’te ‘Hoş geldin Bebek’ uygulaması devam ediyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş tarafından başlatılan ‘Hoş geldin Bebek’ uygulaması devam ediyor.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın 2014 yılında göreve gelmesi ile birlikte eşi Işıl Demirtaş’ın başlattığı ‘Hoş geldin Bebek’ uygulaması sürüyor. Beldede şu ana kadar çok sayıda yeni doğan bebeğin ailesini ziyaret eden Işıl Demirtaş, son olarak belde sakinlerinden Asım ve Fatmanur çiftini tebrik etti. 2014’ten beri ziyaretlerini sürdüğünü belirten Işıl Demirtaş bu gibi ziyaretlerin devam edeceğini belirtti. Demirtaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Bilindiği üzere hoş geldin bebek uygulamasını 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde seçim çalışmalarımız sırasında başlatmıştık. Seçimlerden sonrada bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu ana çok çok sayıda aileyi ziyaret ettik. Yeni bebeği olan aileleri ziyaret edip onların mutluluklarını paylaşıyoruz. Kendilerine çeşitli hediyeler verip, tebrik ediyoruz. Ailelerde bu ziyaretlerimizden memnun kalıyor. Bu günde Asım ve Fatmanur çiftini ziyaret edip Zümra bebeği gördük. Hediyelerini verip kendilerini tebrik ettik”

Yorumlar