Bonus Hoca Utku Koleji'nde seminer verdi

12 Nisan 2017 Çarşamba 17:57

Bonus Hoca Utku Koleji'nde seminer verdi

Kdz. Ereğli Özel Utku Kolejinde TEOG-YGS ve LYS sınavına girecek olan öğrencilere yönelik seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci- Yazar, Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Danışmanı Süleyman Beledioğlu “Verimli ders çalışma ve Motivasyon” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Özel Utku Koleji Orçun Çataklı Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda yapılan seminere lise 9-10-11-12, Ortaokul 7-8. sınıf öğrencileri ile veliler katıldı. İlk kez Özel bir lisede seminer verdiğini ifade eden Süleyman Beledioğlu, hedefin önemli olduğunu, hedefsiz,  öğrencilerin yol alamayacaklarını söyledi. Beledioğlu konuşmasında; “Öğretmen YGS’de teknik direktör, LYS’ de ise orta saha oyuncusu gibidir. Öğretmeninizin ağzından çıkan her şey soru olarak karşınıza çıkabilir. YGS’de bilgi sorusu yoktur, anlama sorusu vardır. Anlama ve bilgi sorusu arasında da fark vardır. Açık uçlu sorular, anlama sorularıdır.  YGS ile TEOG arasında bir fark yoktur. TEOG’da YGS’de kitaptaki bilgileri kullanılarak hazırlanan ama bilgi olmayan sorulardır. Bugün Türkiye’de YGS’den sonra öğrencilerin darmadağın olması, ders çalışmayı bırakmasının ana sebebi, YGS sınavının kolay bir sınav olduğu zannedilmesi. Şunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın kendi başınıza yol aldığınızda daha başarılı olursunuz. Bu yolda hedef çok önemlidir. Meslek seçiminde sık sık karşınıza “geleceğin mesleği” kavramı çıkacaktır.  Geleceğin mesleği, hali hazırda işe yaramayan, iş bulmakta zorlanan meslektir. Bir sanayi ürünü Amerika’da, Almanya’da üretiliyor burada siz onun tamircisi oluyorsunuz. O yüzden geleceğin mesleklerine aldanmayın” dedi.
Seminer sonunda Beledioğlu’na çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Etiketler:

utku koleji , bonus hoca , seminer ,

Yorumlar

Türkiye ikincisi olarak Alaplı'dan...

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:51

Türkiye ikincisi olarak Alaplı'dan...

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında , Türkiye ikincisi olarak Alaplı'dan çıktı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 03/02/2017 tarih ve 1380354 sayılı yazı ile duyurduğu Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında, Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu, 13 sayfadan oluşan “ Vatan Uğruna” hikayesiyle Türkiye 2’ncisi oldu. “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ hikaye yarışmasında dereceye giren tören ödülleri ,14 Nisan 2017 tarihinde Muğla Valilik tarafından verileceği belirtildi.
Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, “Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu Türkiye ikincisi olarak Alaplı, Zonguldak’ımızın gururu oldu. Emeği geçen idarecilerimizi, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ümit Türkoğlu’nu ve öğrencimiz Dilan Yazıcıoğlu’nu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

Etiketler:

ALAPLI , DİLAN ,

Yorumlar

"40 Öğrenci 40 Kitap"

27 Mart 2017 Pazartesi 17:56

 "40 Öğrenci 40 Kitap"

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri eşliğinde "40 Öğrenci 40 Kitap" etkinliği kapsamında Kütüphaneyi ziyaret edip 40 kitap bağışladı.

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu 7 - C sınıfı rehber öğretmeni Selcan Uzunel eşliğinde Kütüphaneler Hastası nedeniyle "40 Öğrenci 40 Kitap" etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Kdz. Ereğli Halk Kütüphanesi’ni ziyaret eden öğrenciler, kütüphane çalışanları ile tanışılıp, kitapları inceledi. Kütüphane çalışanlarından işleyiş hakkında bilgi alan öğrenciler, beğendikleri bazı kitapları okudu. Öğrenciler etkinlik kapsamında ayrıca ayrıca kütüphaneye 40 adet yeni kitap hediye etti. Öğrenciler son olarak kayıt formlarını doldurarak kütüphaneye üye oldu.

Yorumlar

Hatice Erdem Denizcilik Lisesi Portekiz’ de

23 Mart 2017 Perşembe 23:45

Hatice Erdem Denizcilik Lisesi Portekiz’ de

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Erasmus+” Projesi kapsamında 19 Mart ve 25 Mart tarihleri arasında Portekiz’de.

2 yıldır devam eden projede bugüne kadar diğer ülkelerde 7 ayrı program düzenlenirken bu kez Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Okul Müdürü Hüseyin Arslan, 3 öğretmen ve iki öğrenci Portekiz’in Porto şehrinde çalışmalara katıldı.

Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Arslan koordinatörlüğünde Erasmus + projesi kapsamında “Birlikte Daha İyi Bize Katılın (Together Better Join Us)” alt başlıklı projeye İtalya, Polonya Portekiz, Belçika, Yunanistan, Estonya, Letonya ve Türkiye olmak üzere 8 ülke yer almıyor.

Kasım 2016 da 8 ayrı ülkeden Ereğli'ye gelen Avrupalı konuklar  Denizcilik Lisesi'ni incelerken çalışmalara ve verilen eğitime hayran kalmıştı.

Etiketler:

hatice erdem mesleki ve teknik anadolu lisesi , denizcilik lisesi , portekiz ,

Yorumlar

O ilçede ikili eğitim yapılıyor

17 Mart 2017 Cuma 15:08

Ereğli Haber

O ilçede ikili eğitim yapılıyor

Kdz. Ereğli ilçesinde birçok ilk ve ortaokul çiftli eğitim, bazı okullar ise fiziki yetersizlik nedeniyle kalabalık sınıflarda eğitim-öğretime devam ederken 24 derslikli yeni okul binası atıl vaziyette bekletiliyor.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde çiftli eğitim ve kalabalık sınıflar büyük sorun oluştururken, 24 derslikli yeni okul binasının atıl vaziyette bekletilmesi eğitim camiasının tepkisine neden oluyor.
Yapımına 2014 yılında başlanan ve 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete açılan Kavaklık Mahallesi Halkapınar Sokak’ta ki İmam Hatip Ortaokulu yapımından bir yıl sonra atıl hale geldi. 24 derslikli ortaokula inşaat, iç tefrişat ve çevre düzenlemesi için yaklaşık 3 milyon TL harcama yapıldı.
15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensupları tarafından darbe girişiminde bulunulmasının ardından ilçede faaliyet gösteren ve örgüte finans desteği sağlayan Fatih Koleji binalarına el konulmuş ve İmam Hatip Ortaokulu’nda ki öğrenci ve öğretmenler bu binalara taşınmıştı. Ancak boşaltılan 24 derslikli imam hatip ortaokulu binasına başka okul taşınmayınca, 3 milyon TL’lik bina atıl durumda kaldı.
Ereğli ilçesinde birçok ilk ve ortaokul halen ikili öğretim yaparken, büyük ihtiyaç olmasına rağmen kullanılmadı. Yaklaşık 1 yıldır boş duran okulun bahçesindeki tel örgüler devrildi, mermerler sökülmeye başladı. Okulda ki Türk Bayrağı rüzgar nedeniyle yere düşerken, vatandaşlar tarafından kaldırılarak bayrak direğine tutturuldu. Hiçbir personelin bulunmadığı ve güvenlik önleminin de alınmadığı okulda kimliği belirsiz kişi yada kişiler okulun zemin katındaki demir parmaklıkları yerinden sökerek okula girmeye çalıştı.

Yorumlar
 • demir
  18 Mart 2017 Cumartesi 19:09

  ne olcak devletin parası cok yapar boş kalır

 • ibrahim yetim
  18 Mart 2017 Cumartesi 17:24

  o okul fetocu cıkmıştır

 • muhammet
  17 Mart 2017 Cuma 19:24

  YAZIK DEĞİLMİ BİZİM PARAMIZA TIKA BASA DOLMUŞ SINIFLAR VARKEN BU OKUL NEDEN BOŞ DURUYOR NEDEN Bİ GÜVENLİK KOYULMUYOR BU OKULA

 • vatandaş
  17 Mart 2017 Cuma 17:49

  Kavaklik ve yakın cevrede oturan çocuklara cumhuriyet ortaokulunun uzantisi olarak hizmet verilebilir sınıf mevcut ları kalabalık rahat ve daha nezih hale gelebilir.

 • mehmet
  17 Mart 2017 Cuma 16:38

  eee her okulu imam hatip yaparsanız, atatürk ortaokulu ve turizm lisesine bina yapmazsanız böyle olur fetönün kocaman okulunu iki sınıflı imam hatip yaptınız birde sayın milletvekilleri...